7 طرح آشپزخانه که در آنها از چوب استفاده شده است

اگر دقت نکنید آشپزخانه‌ها می‌توانند سرد و بی روح شوند. تمام فلزات، سنگ‌ها و شیشه‌ها را مدنظر داشته باشید. همه این موارد در راستای رعایت نکات بهداشتی است، درست است؟

به همین دلیل است، که اضافه کردن عناصر خنثی به آشپزخانه و طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب آن را به مکانی دوستانه‌تر، ملایم‌تر و مناسب‌تر برای پخت و پز و وقت گذراندن تبدیل می‌کند.

طرح‌های آشپزخانه که با چوب ترکیب می‌شوند، در مسیر درست قرار دارند. چوب ممکن است از نظر فیزیکی سخت باشد، اما از لحاظ بصری نرم و گرم است. علاوه بر نصب کابینت‌های چوبی، طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب را برای خانه خود مدنظر داشته باشید. همچنین در این مسیر به یاد داشته باشید که انتخاب بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه، تاثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه شما دارد.

1- سقف‌های چوبی بازیافتی برای طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب

طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب

جرمی لوین، طراح، طراحی آشپزخانه بالا را برعهده داشته است و در این بازسازی آشپزخانه که از چوب زیادی در آن استفاده کرده است، خانه خود را به یک نمایشگاه تبدیل کرده است.

او می‌گوید: “پایین انداختن کرکره‌های چوبی در حالی که در طول روز سایه‌های پویا را روی زمین می‌اندازد، جلوی تابش نور خورشید به پنجره‌های رو به جنوب را می‌گیرد.”

بخش پرنور در این آشپزخانه، سقف است. سقف چوبی به عنوان آینه‌ای عمل می‌کند که انگار کفپوش چوبی را نمایش می‌دهد. در این آشپزخانه هیچ دیوار گچی وجود ندارد، سقف با چوب پزیین شده است و تیرچه‌های چوبی بازیافتی زیبا و تخته‌ها، سطح بالایی از دکوراسیون چوبی را نشان می‌دهد.

دو جفت درب چوبی چشم را به سمت درختی سوق می‌دهد که در میان بالکنی که محل غذا خوردن است در حال رشد کردن است.

2- پیشخوان‌های چوبی از زاویه‌های تند این آشپزخانه می‌کاهد

طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب

ما هرگز در طرح‌های آشپزخانه، این حجم از زوایای تند و حاد را ندیده‌ایم. اگر فضاهای خالی در طبیعت غیرعادی است، در این آشپزخانه زاویه‌های 90 درجه غیر معمول است.

این زوایا در هود دامنه هرمی و لبه بام ساختمان با شیب زیاد، تکرار می‌شود.

شخص می‌تواند با دیدن آن زوایای تیز، احساس کند که آن زوایا باعث آسیب زدن به او می‌شود. چگونه می‌توانید از تیز بودن آنان بکاهید و به فضا لطافت ببخشید؟ قطعاً با چوب.

پیشخوان‌های چوبی هرگونه اضطرابی را که توسط این آشپزخانه با این حالت زوایا به وجود آمده است، پایین می‌آورند و به آن احساس گرم‌تر می‌دهند – گرچه نه کاملاً گرم. تصور کنید اگر این پیشخوان‌ها از جنس فولاد ضد زنگ یا بتنی باشند، آشپزخانه چقدر سرد و بی روح خواهد بود؟

3- پیشخوان‌ها و کفپوش چوبی، مورد استفاده در آشپزخانه‌های فرانسوی

طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب

بدیهی است که اگر به طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب و به سبک فرانسوی علاقه دارید، حتما در قسمتی از آن از چوب استفاده خواهید کرد.

مانند آنی اسلون، طراح مشهور که در سبک خود از کاشی و منسوجات استفاده می‌کرد اعتقاد دارد که محورهای اصلی سبک خانه فرانسوی، استفاده از چوب است.

در این عکس، پیشخوان‌های آشپزخانه از جنس چوب گردو را می‌بینیم که به طور هوشمندانه برای جزیره بزرگ آشپزخانه استفاده می‌شود. چرا “هوشمندانه و عالی”؟ از آنجا که پیشخوان‌های اطراف آن بادوام هستند و سنگ آن برش خورده و ضد خش هست. همچنین گزینه مناسبی است برای اینکه هر دو مورد را باهم داشته باشید (دوام ضعیف پیشخوان‌های چوبی یکی از دلایلی است که بسیاری از صاحبان خانه از نصب آنها خودداری می‌کنند).

مسئله بعدی: کفپوش چوبی در آشپزخانه. کفپوش‌های ضد آب بسیار زیادی از جنس (سنگ، وینیل، سرامیک، چینی و غیره) وجود دارد که می‌توانید به جای چوب در آشپزخانه نصب کنید. اما چوب گزینه مناسب‌تری است به خصوص اگر می‌خواهید لکه‌ها را بلافاصله از روی زمین پاک کنید.

4- استفاده از هود با دریچه چوبی و اجاق گاز در طراحی این آشپزخانه

طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب

شاید بارها و بارها هود با رویه چوبی را مشاهده کردید. اما چرا برخی از افراد نسبت به این نوع استفاده از چوب حساسیت دارند؟ 1. دلیل این امر این است که برخی از ایده‌ها عمیقاً در ذهن ما نقش بسته‌اند که هودها با دریچه چوبی اگر به فاصله پنج پا از اجاق قرار بگیرند، خود به خود آتش می‌گیرند. در حالی که اینطور نیست. هیچ مدرکی مبنی بر ناامن بودن هودها با دریچه چوبی موجود نیست (طاقچه بالای شومینه‌های چوبی را در نظر بگیرید؛ آنها به طور خودجوش آتش نمی‌گیرند).

هودهای چوبی ترکیب‌های جالبی را در مقابل فولاد ضد زنگ معمولی و سایر هودهای فلزی که همیشه مشاهده می‌کنید، به وجود می‌آورند. آنها نه تنها به این عنصر معمولاً سرد “لطافت” می‌بخشند، بلکه چشم‌ها را به چیزی تازه و جالب توجه خیره می‌کنند.

5- غالب بودن چوب تیره در این آشپزخانه

طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب

در بیشتر طرح‌های آشپزخانه چوبی، محور تمایل به استفاده از چوب‌هایی با رنگ‌های روشن‌تر است. دلیل این امر این است که، اگر می‌خواهید از چوب به مقدار زیاد استفاده کنید، می‌خواهید رنگ را روشن نشان دهید تا فضایی تاریک و سیاه و سفید ایجاد نشود. حتی اگر کابینت چوبی ندارید سراغ بهترین نوع رنگ برای رنگ کردن کابینت آشپزخانه بروید تا بتوانید آن را به طرح و رنگ چوب دربیاورید.

این آشپزخانه یک استثناست. در اینجا موارد زیر را مشاهده می‌کنیم:

کابینت‌های چوبی تیره.

یک هود دریچه چوبی با همان رنگی که کابینت‌ها دارند.

تطبیق تیرهای اصلی سقف و تیرهای متقاطع.

6- تکمیل طراحی این آشپزخانه توسط تیرهای الوار چوبی

این نوع استفاده از چوب، به عنوان غیرمعمول‌ترین استفاده از چوب در طراحی آشپزخانه کوچک است که ما تا کنون دیده‌ایم.

آیا روی صحبت ما به آن دسته از صندلی‌های دوست داشتنی با پایه‌های بلند برای صبحانه است؟ آنها ایده خوب برای آشپزخانه هستند و آنها به عنوان یادآور عمل می‌کنند که اگر می‌خواهید چوب را به آشپزخانه خود بیاورید، همیشه لازم نیست چوب بادوام باشد. چارپایه‌ها، گنجینه‌های خوراکی مجزا، جزیره‌های متحرک: همه را می‌توان از چوب ساخت. “استفاده غیرمعمول” که ما به آن اشاره می‌کنیم، آن دسته از تیرهای سقفی الواری با اندازه بزرگ هستند. شما این مسئله را اکثر اوقات نمی‌بینید، عمدتاً به دلیل اینکه چوب با چنین اندازه بزرگی برای نگه داشتن سقف ضروری نیست.

7- خانه مدرن با قفسه‌های باز چوبی

اگر می‌خواهید استفاده از چوب طبیعی در آشپزخانه را فقط به یک مورد محدود کنید، در این مورد اعمال کنید: قفسه بندی باز. اغلب اوقات، در آشپزخانه ها از مصالح ساختمانی معمولی استفاده می‌شود- لمینت، ام دی اف، سنگ مهندسی شده – اما آنها را به شکل قفسه‌های باز چوبی در می‌آورند.

این مدل به فضا گرما می‌بخشد و در صورت استفاده نکردن ممکن است محیط سرد و بی روح داشته باشید. به خصوص در آشپزخانه‌ها به سبک مدرن که از فلز ضدزنگ بسیار زیاد استفاده می‌کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.