استاندارد ایمنی کابین آسانسور به چه معنا است؟

پیشرفت‌ها در فناوری طراحی کابین آسانسور، ارزش زیادی را به سبک زندگی و کار افراد در جامعه امروزی افزوده است. همه ما با کاربردهای متنوع، جذاب و واضح فناوری آسانسور آشنایی داریم؛ چیزی که نهایت آسایش، شادی و سهولت زندگی را برایمان فرآهم می سازد. این تکنولوژی تأثیر زیادی بر ساخت و سازهای عمرانی داشته است، به ویژه در ساخت و ساز با کیفیت ساختمان های مدرن، که نمی توانیم از اثرات مثبت آن غافل شویم!

آسانسورها امکانات کاملی را برای دسترسی به آپارتمان های خصوصی و فضاهای اداری عمومی میسر می سازند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک آسانسور خوب چطور باید طراحی شود و ایمنی و استانداردهای قسمت های مختلف چگونه است؟ با ما همراه باشید زیرا می خواهیم به مهمترین معیارهایی بپردازیم که طراحی آسانسور باید بر اساس آنها ارزیابی شود.

طراحی ساختمان های چند طبقه با بهترین آسانسورها

طراحی ساختمان‌های چند طبقه برای هتل‌های لوکس، مجتمع‌های خرید، مجتمع‌های ورزشی، دفاتر کار و شرکت ها، فروشگاه‌ها، مراکز خرید و بسیاری موارد دیگر، شامل آسانسورهایی است که ارزش زیادی را به ساختمان املاک و مستغلات اضافه می‌کنند. آسانسورها باید به گونه ای طراحی شوند که دسترسی بهینه به مناطق محدود را فرآهم کنند، به حرکت سالمندان و معلولان جسمی در ساختمان کمک کنند، و قابلیت حمل تجهیزات سنگین را داشته باشند. استانداردهای ایمنی آسانسورها در بهبود عملکرد ساختمان نقش کلیدی دارند.

اصول و استانداردهای طراحی و ساخت آسانسور

موارد زیر تعدادی از مهم ترین و مؤثرترین ملاحظات و استانداردهای طراحی کابین آسانسور را بیان می کند. این الزامات برای انواع آسانسورهای هیدرولیکی، آسانسور کششی و آسانسور پنوماتیک وجود دارد و طبق قوانین اجرا می شوند.

●      طراحی سفارشی برای ورودی آسانسور

یکی از استانداردهای ساخت کابین آسانسور، فریم یا چارچوب ورودی است که پیشنهاد می کنیم سفارشی طراحی شود. این کار به رفع نیازهای کاربر کمک زیادی می کند. برای مهندسان و تکنسین ها مهم است که ساختمان را به طور کامل بررسی کنند و سپس طرحی را ارائه دهند که کاملاً با نیازهای مشتری مطابق باشد.

●      انتخاب مواد اولیه و تطبیق پذیری آنها

انتخاب متریال اولیه و تطبیق پذیری در طراحی آسانسورها بسیار مهم است. انواع مختلفی از مواد مانند لمینت، سنگ، شیشه، فلزات و محصولات نوین سازگار با محیط زیست، در حال حاضر موجود هستند. این انتخاب ها کمک می کنند تا کابین آسانسور، ماندگاری طولانی، بادوام، مقرون به صرفه و لذت بخش باشد.

●      زیبایی سقف و روشنایی

آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، برنز، روکش ها و پوشش های پودری از جمله پوشش هایی هستند که می توان برای ساخت سقف آسانسور از آنها استفاده کرد. اگر این مواد اولیه به صورت جداگانه یا ترکیبی استفاده شوند، می توانند طرح های خلاقانه ای به  شما ارائه دهند.

مورد بعدی که مهم است و باید در طراحی کابین آسانسور در نظر گرفته شود، سیستم روشنایی سقف است. لامپ‌های فلورسنت، لامپ‌های هالوژنی که گرما ساطع می ‌کنند و لامپ‌های رشته‌ای که بازدهی خوبی از نظر انرژی ندارند، اکنون کمی قدیمی شده‌اند.

به جای این لامپ های قدیمی، لامپ‌های ال‌ای‌دی و پانل‌های ال‌ای‌دی را می‌توان انتخاب کرد، زیرا دارای طول عمر بیشتر بوده، گرما تولید نمی کنند و حداقل مصرف برق را دارند. نسل جدید لامپ ها برای طراحی و ساخت کابین آسانسور، مقرون به صرفه هستند. مهمتر از همه آنکه لامپ های LED با نور قوی، و با سایه ها یا رنگ های مختلف، نور ملایمی دارند و زیبایی داخل کابین آسانسور را دو چندان می سازند.

استاندارد ایمنی کابین آسانسور

خدمات حرفه ای توسط شرکت آسانسور

شرکت های زیادی وجود دارند که در حال حاضر، بهترین تجهیزات آسانسورها را برای ساختمان ها ارائه می دهند. این می تواند شامل طراحی داخلی حرفه ای کابین آسانسور نیز باشد. بهترین شرکت آسانسور، خدمات طراحی آسانسور را با ساختار قیمت رقابتی ارائه می دهد.

برای نصب آسانسورها، کارشناسان، تمام اندازه‌گیری‌های لازم را انجام می دهند، معماری و کاربری ساختمان را بررسی می کنند و ورودی‌های مشتری را برای طراحی کابین‌ آسانسور به‌طور خاص مطابق با نیازهای شما طراحی می کنند.

با خرید پکیج آسانسور کامل، خدمات نصب پانل های دیواری داخلی آسانسور، کف آسانسور، نصب آسانسور داخل ساختمان، و مهمتر از همه، برخی ملاحظات ایمنی که شامل تهویه داخلی آسانسور، خروج اضطراری آسانسور و بسیاری موارد دیگر می شود را دریافت خواهید کرد. همچنین قیمت کابین آسانسور را نیز بر همین اساس می توانید استعلام بگیرید.

قوانین ایمنی آسانسور را بشناسید

آسانسورها در دنیای پرشتاب امروزی، هم یک وسیله راحتی و هم یک ضرورت هستند. در هیاهو و شلوغی های زندگی، مسئله مهمی است که از ایمنی آسانسور و کابین آسانسور مطمئن شوید؛ چیزی که اولویت اصلی ساختمان و سیستم آسانسور شما است. در ادامه، برخی از قوانین ضروری آسانسور برای اجرا و نصب آورده شده است.

قانون 1: نصب آسانسور و نگهداری

برنامه ایمنی آسانسور، با اطمینان حاصل کردن از نصب و نگهداری حرفه ای آسانسور شروع می شود. در نتیجه، تنظیم یک برنامه دقیق برای نگهداری سیستم آسانسور ضروری است تا ایمنی را به حداکثر برسانید.

قانون 2: علائم ایمنی

یکی دیگر از اقدامات ایمنی حیاتی که باید انجام دهید، تعیین حداکثر ظرفیت آسانسور است. این را با علامت های هشدار که در جای مناسب نصب می کنید به اطلاع افراد برسانید. علائم هشدار برای مانع بسته شدن درب آسانسور و نحوه سوار و پیاده شدن از آن را هم در نظر بگیرید.

قانون 3: تراز کردن آسانسور

اطمینان حاصل کنید که آسانسور را به اندازه کافی سرویس کرده اید و مطمئن شوید که کابین آسانسور شما با طبقات مقصد، همسطح است. این کار، آسیب های ناشی از ناهمواری سطح کابین آسانسور با سطح طبقه مقصد را کاهش می دهد. اگر متوجه شدید که کف کابین با طبقه همسطح و تراز نیست، در اسرع وقت با تکنسین آسانسور تماس بگیرید.

قانون 4: نصب نشانگرهای طبقه و نقشه ها

یکی از مهم ترین مواردی که ایمنی کابین آسانسور را به حداکثر می رساند این است که نشانه ها و نقشه طبقات یا علائم دیجیتال را در داخل کابین نصب کنید. به این ترتیب، کسانی که داخل آسانسور هستند می دانند اکنون در کدام طبقه توقف کرده اند یا شرایط ظرفیت و حرکت آسانسور چگونه است.

قانون 5: دسترسی آسان و فضای کافی داخل کابین

اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در آسانسور برای همه افراد، طبق ظرفیت کابین و ابعاد آسانسور وجود دارد. این کمک می کند تا در هنگام خروج مسافران از آسانسور، آنها به راحتی کنار بایستند. فضای کافی تخلیه و بارگیری مجدد، آسانسور را ایمن تر می کند. مطمئن شوید که تعداد کافی آسانسور برای رفع نیازهای ساختمان نصب کرده اید و همه آنها به اندازه کافی کارآمد هستند. دکمه های باز کردن درب آسانسور باید برای همه، راحت، قابل دسترسی و کاربردی باشد. همچنین مهم است که آسانسورها مرتباً تمیز شوند. مطمئن شوید که کف‌ کابین آسانسور خیس نیست و یا موانعی وجود ندارد که ایمنی و دسترسی افراد را محدود کند.

استاندارد ایمنی کابین آسانسور

طراحی کابین آسانسور طبق فناوری های روز

بهترین شرکت آسانسور، شرکت آسانسور فعال، یکی از معتبرترین مجموعه هایی است که در حوزه طراحی و ساخت آسانسورهای متنوع برای کاربری های گوناگون در ساختمان ها به شما پیشنهاد می دهیم. برای خرید زیباترین مدل آسانسور، بر اساس نیاز ملک مسکونی یا تجاری خود می توانید همین حالا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش شرکت آسانسور فعال منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

1 نظر
  1. نیما

    سلام _ من در خیلی از اسانسور ها دیدم که از نرده استفاده میکنن مانند آینه اسانسور که معمولن در بیشتر اسانسور ها هست میخواستم بدونم این نرده و اینه فقط ویژگی ظاهری کابین هستند یا برای موضوعات دیگر هستند ممنون میشم راهنمایی کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.