وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار دهید

اتاق خواب مانند پناهگاه هر فردی است و باید راحت و به دور از هر گونه آشفتگی و وسایل کار باشد. باید بدانید که به هیچ عنوان تلفن همراه خود یا رایانه خود را نباید به رختخواب ببرید و یا اینکه کوهی از لباس کنار تخت شما و یا روی میز جلوی تخت قرار دهید. اتاق خواب ابتدا مکانی برای خواب است، بنابراین از گذاشتن تشک یوگا، گیتار، وسایل هنری دیگر، وسایل مربوط به حیوانات خانگی یا هر فناوریِ مزاحمی خودداری کنید و تمام این وسایل را در اتاق‌های دیگر بگذارید.

با اینکه ممکن است تمام این نکات ساده به نظر برسند، اما این توصیه‌ها را در مورد چیدمان اتاق خواب خود جدی بگیرید تا هم فضایی آرام برای استراحت داشته باشید و هم از خواب شیرین در این اتاق لذت ببرید.

1. شلوغی اتاق با لباس و وسایل بدنسازی

وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار داد

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این اتاق بسیار تمیز و بدون شلوغی است. از این تصویر می‌توانید برای داشتن اتاق خوابی آرام ایده بگیرید و از قرار دادن وسیله، خصوصا وسیله ورزش و کوهی از لباس در اتاق خواب خود خودداری کنید. اتاق خواب باید آرام، تمیز و مکانی باشد که بتوانید در آن خود را دوباره شارژ کنید. اتاق خواب شما یک باشگاه ورزشی نیست، بنابراین از قرار دادن وسایل بدنسازی مانند تردمیل در اتاق خواب جدا خودداری کنید.

2. وسایل کار و اداری

وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار داد

وسایل بسیاری دور و اطراف ما وجود دارند که جای آنها در اتاق خواب نیست، مانند پرینتر، کاغذ خردکن و یا هر وسیله کار و اداری دیگر. حتی برخی افراد فعال در حوزه طراحی دکوراسیون، در مورد انتخاب میز برای اتاق خواب نیز هشدار می‌دهند. پیشنهاد آنها این است که تا جایی که امکان دارد از قرار دادن میز کار در اتاق خواب خودداری کنید، ‌مگر اینکه بخواهید یک میز ساده در اتاق قرار دهید که روی آن هم نباید هیچ وسیله‌ی کاری قرار دهید تا شما را یاد کار بیندازد.

وقتی قرار است اتاق خواب فضایی آرام‌بخش برای ما باشد و بخواهیم در این فضا از تنش‌های کار و وظایف کاری فرار کنیم، بنابراین باید کاری کنیم که هیچ وسیله‌ای در این اتاق ما را یاد کار کردن و محیط‌های کاری نیندازد.

3. پرده‌های دکوری

وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار داد

اگر به یاد داشته باشید زمانی، ترند این بود که پرده‌های چند لایه‌ی دکوری روی پنجره‌ها قرار دهیم. این کار را برای دکور اتاق‌های خانه فراموش کنید و در حال حاضر به دنبال سادگی باشید. آن پرده‌های چندلایه که از کف تا سقف اتاق‌ها را می‌پوشانند، جایی در اتاق خواب ندارند. آنها را دور بیندازید و به جای آنها سراغ پارچه‌های ساده و حتی تک‌رنگ بروید.

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب بهترین رنگ برای چیدمان اتاق خواب 

4. درهم‌ریختگی بصری

وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار داد

اتاق خواب باید حس آرامش داشته باشد، بنابراین تا جایی که ممکن است از هر گونه به‌هم‌ریختگی در طراحی اتاق خواب دوری کنید. به جای اینکه چند تابلوی شلوغ را روی دیوارهای اتاق خواب آویزان کنید، تنهای این کار را با یک دیوار انجام دهید و بگذارید تا تمرکزها روی یک دیوار باشد.

در تصویر بالا می‌توانید این نظم در طراحی را مشاهده کنید و شما نیز می‌توانید از همین تصویر برای طراحی اتاق خواب خود ایده بگیرید. در این عکس، دیوارها بافت آرامش‌بخشی دارند و در عین حال، تاثیر هنر را نیز می‌توانید در آن مشاهده کنید. اثاثیه ساده، یک وسیله هنری کوچک و ملافه‌های ساده، ظاهر آرامی را به اتاق خواب می‌دهند.

5. استفاده بیش از حد از شلف و قفسه

وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار داد

بسیاری از طراحان حال حاضر دنیا، طرفدار قرار دادن شلف و قفسه‌های بسیار در اتاق خواب نیستند. با استفاده بیش از حد از قفسه و شلف در اتاق خواب، ناخواسته فضا را به‌هم‌ریخته و شلوغ نشان خواهید داد. اگر داخل اتاق خواب شلف دارید، سعی کنید آنها را با وسایلی محدود و تزئینی پر کنید. این شلف‌ها و قفسه‌ها فقط برای نمایش وسایل تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرند و نه وسایل روزمره.

چند وسیله خاص مانند ظروف سفالی تزئینی را برای قرار دادن روی شلف‌ها انتخاب کنید. درست مانند آنچه در تصویر بالا مشاهده کنید که این اتاق خواب به سبک ژاپنی طراحی و تزئین شده است.

6. تلفن همراه و تلویزیون

وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار داد

تا حد امکان اتاق خواب را به‌دور از فناوری و آشفتگی این دنیا و آرام نگه دارد. با وجود تمام فشارهایی که دنیای فناوری روی ما قرار داده است، باید سعی کنید اتاق خواب را از این فضا دور نگه دارید و آن را به مکانی دنج برای کاهش فشارهای روزمره تبدیل کنید. با اینکه ممکن است نیاز داشته باشید که تلفن همراه خود را کنار تخت قرار دهید، اما این امکان برای شما فراهم است که حداقل تلویزیون را در اتاق خواب قرار ندهید. به مغز خود اجازه دهید تا در اتاق خواب آرام شود و به جای این وسایل پرتنش، از کتاب، عکس‌های خانوادگی و وسایلی که به جای استرس به شما آرامش می‌دهند، در اتاق خواب استفاده کنید.

حتی می‌توانید از رنگ‌های ملایم و آرام‌بخش برای اتاق خواب استفاده کنید. اتاق خواب باید به شما کمک کند تا خواب بهتری داشته باشید و مکانی ایده‌آل برای استراحت باشد. برای بسیاری از افراد، رنگ‌های ملایم‌تر و روشن‌تر بهترین گزینه برای آرام‌تر کردن فضای اتاق خواب هستند.

7. رایانه و لپتاپ

وسایلی که نباید آنها را در اتاق خواب قرار داد

اتاق خواب باید مکانی برای فرار از استرس‌ها و اضطراب‌های روزانه باشد. طراحی روز دنیا می‌گوید که اتاق خواب باید مکانی آرام و تمیز برای استراحت باشد. برای رسیدن به این منطقه امن، باید آن را به‌گونه‌ای آماده کنید که بتوانید تمام استرس‌های روز را پشت در اتاق خواب بگذارید. رایانه و لپتاپ شما را از این استرس‌ها دور نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید: ایده‌هایی برای طراحی اتاق خواب مستر کوچک

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.