بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه در سال 2023

آیا حاضر هستید کابینت‌های آشپزخانه خود را دوباره عوض کنید؟ بیایید در مورد رنگ‌ها صحبت کنیم. در حقیقت این تصمیم بزرگی است – رنگ مناسب فوراً یک آشپزخانه کسل کننده و بی روح را مدرن می کند_ اما مطمئناً می‌خواهید سایه رنگی را انتخاب کنید که بتوانید برای مدت طولانی با آن زندگی کنید. سبک خانه شما مهم نیست،

انتخاب بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه به نوع سلیقه، نوع فضا و میزان بودجه هر شخص بستگی دارد. اگر آشپزخانه‌ای داشته باشید که فضای تاریکی دارد و نور در آن کم است اصلا نباید سراغ رنگ‌های تیره بروید و باید با رنگ‌های روشن، آن را بازتر نشان دهید. برعکس این موضوع نیز صدق می‌کند.

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

هیچ چیز مانند یک آشپزخانه‌ی کاملا سفید نیست، ولی در سال 2022، طراحان داخلی پذیرای نماهای تاثیر گذار دیگر مخصوصا برای کابینت‌ها، هستند. اما پیدا کردن ظاهر درست برای آشپزخانه‌ی شما می‌تواند فرایند طاقت فرسایی باشد. هر چیزی در آشپزخانه از نوع کابینت‌هایتان تا مقدار نور طبیعی که آشپزخانه‌ی شما دریافت می‌کند، می‌تواند یکی از عوامل کلیدی انتخاب رنگ باشد. البته، همیشه تعداد فراوانی از سایه‌های مختلف برای هر رنگ وجود دارد که فرآیند تصمیم گیری را حتی بیشتر گیج کننده می‌کند‌.

اگر در مورد انتخاب رنگ کابینت احتیاج به کمک دارید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم. در مقالات قبل وینوک در مورد بهترین نوع رنگ برای رنگ کردن کابینت آشپزخانه صحبت کردیم و شما را با جنس رنگ قابل قبول برای کابینت‌ها آشنا کردیم. در این مقاله قصد داریم تا نظر طراحان بزرگ دنیا در مورد بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه در سال 2022 را جمع آوری کردیم. می‌توانید از این نظرات الهام بگیرید تا آشپزخانه دلخواه خود را بسازید. همراه وینوک باشید.

استفاده از چوب در تناژهای رنگی مختلف

یک ترند فعلی که بسیاری از طراحان داخلی به آن علاقه‌مند شدند، ترکیب کردن چوب طبیعی با کابینت‌ها رنگ شده است. در سال‌های قبل در طراحی کابینت‌های آشپزخانه بسیار دیدیم که در طراحی و دیزاین آشپزخانه با چوب طبقات بالا و پایین کابینت‌ها رنگ‌های متفاوتی داشتند. در حال حاضر این ترند دارد مشابه همان کار را انجام می‌دهد و با کابینت‌های چوبی در قسمت پایین و کابینت‌های رنگ شده در قسمت بالا، زیبایی و تنوع را به آشپزخانه‌ها می‌آورد.

رگه‌های چوب در بعضی کابینت‌ها عمق و بافت به وجود می‌آورد و باعث درخشش و زیبایی فضا می‌شود و این در حالی است که کابینت‌های رنگ شده فرصتی برای گرما بخشیدن و شاد کردن فضای آشپزخانه می‌دهند.

رنگ مشکی

ترند سال آینده به ما می‌گوید که قرار است، رنگ مشکی را در آشپزخانه‌ها بیشتر از قبل مشاهده کنیم. رنگ مشکی تیره است اما حالتی کلاسیک دارد. کابینت‌های مشکی مزایای مختلفی برای آشپزخانه شما دارند و یکی از آنها این است که به آسانی ‌می‌توانید آن را با هر رنگ دیگری و یا حتی مواد دیگری مانند چوب ترکیب کنید چرا که به خوبی با دیگر رنگ‌ها ست می‌شود.

امروزه بسیاری از افراد عاشق رنگ مشکی هستند و آن را ترجیح می‌دهند، اما اگر باز هم دوست دارید طیف رنگی مشکی را داشته باشید و کمی از تیره بودن آن تردید دارید، سراغ طیف رنگی روشن تر آن مانند طوسی و خاکستری بروید.

نماهایی الهام گرفته از آشپزخانه‌های قدیم

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

در حال حاضر ما شاهد بازگشت وسایل چوبی و همچنین رنگ‌های گرم روی کابینت آشپزخانه هستیم. رنگ‌هایی با جذابیت دنیای قدیم که در طراحی‌های آشپزخانه‌های امروزی بسیار استفاده می‌شوند.

در بسیاری از آشپزخانه‌های مدرن امروزی و حتی در چیدمان و طراحی آشپزخانه کوچک، از این رنگ‌ها بسیار استفاده می‌شود و منطق آنها آوردن فضا و حس و حال قدیمی به خانه‌های مدرن امروزی است.

سبز آبی

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

بیشتر طراحان داخلی و دکوراسیون به اتفاق اعلام می‌کنند که عاشق این رنگ یعنی رنگ سبز آبی هستند. کارایی این رنگ به قدری زیاد است که بیشتر طراحان از آن در طراحی‌های خود بسیار استفاده می‌کنند و فضای خانه و آشپزخانه را بسیار باز و روشن می‌کنند.

از مزایای این رنگ این است که به خوبی با هر رنگی از سیاه، سفید، بژ و خیلی از رنگ‌های دیگر ست می‌شود و با تمام رنگ‌ها همخوانی دارد. این رنگ علاوه بر زیبایی و ملایم بودن، حس آرامش بخشی به وجود می‌آورد که در نوع خود بی‌نظیر است.

تمام چوب

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

بسیاری از طراحان داخلی بسیار خوشحال هستند که می‌بینند کابینت‌های چوبی دوباره در حال بازگشت به ترند طراحی و دکوراسیون هستند و طراحان در حال بررسی این موضوع هستند تا بتوانند چوب را به شکلی جذاب‌تر و همچنین کاربردی‌تر در آشپزخانه استفاده کنند.

انتخاب انواع مختلف چوب در رنگ‌های مختلف، هنوز هم یکی از مهمترین مسائل در طراحی آشپزخانه‌ها است. چوب از نظر تنوع و رنگ به قدری گستردگی دارد که از هر نوع آن می‌توانید مناسب با آشپزخانه و خانه خود استفاده کنید. باز هم در این ترند شاهد استفاده از المان‌های قدیمی هستیم و داریم به سمتی حرکت می‌کنیم که آشپزخانه‌های قدیمی را بیشتر از قبل در خانه‌های مدرن امروزی ببینیم.

آبی و سبز

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

استفاده از رنگ‌های تیره در سال آنیده بسیار ترند می‌شود و تمام رنگ‌هایی که در این ترند استفاده می‌شود از طبیعت الهام گرفته شده‌اند و اثری از طبیعت دارند.

طراحان داخلی انتظار دارند که علاقه به این رنگ‌ها در طراحی و انتخاب کابینت‌های آشپزخانه بسیار گسترش پیدا کند. آبی و سبز در میان این رنگ‌ها قرار می‌گیرند که ترکیب آنها با هم بسیار ترکیب جذابی می‌شود و خیلی خوب با هم ست می‌شوند. همچنین به دلیل تنوع توناژ در این دو ترکیب رنگی می‌توانید آشپزخانه‌ای طراحی کنید، که در آن احساس راحتی کنید.

نماهای جسورانه

همان‌طور که گفتیم، خود را آماده استفاده از رنگ‌های تند در سال 2020 کنید. به جای انتخاب یه رنگ برای کابینت‌های آشپزخانه ،ترند سال 2020 می‌گوید که در یک یا چند قسمت از کابینت‌های آشپزخانه مثل جزیره‌ی آشپزخانه، دیوارها یا کابینت‌ها از رنگ‌های جسورانه و تند مثل قرمز تیره، زرد روشن، سبز و آبی خاکسری استفاده کنید.

در سال 2020 هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ برای آشپزخانه شما وجود ندارد و تا زمانی که با کابینت‌های کلاسیک و مواد مثل  زدنی مانند چوب بلوط، شیشه‌های کلاسیک سفید یا شیشه‌هایی با رنگ خنثی مشکل نداشته باشید، می‌توانید از آنها در آشپزخانه خود استفاده کنید و از دیدن آنها لذت ببرید.

رنگ‌های ملایم و گرم

سرانجام باید عنوان کنیم که در سال 2020 قرار است فراتر از آشپزخانه های تمام سفید یا خاکستری روشن برویم و طراحان و صاحب‌خانه‌ها در حال پذیرفتن رنگ‌هایی مثل آبی خاکسری، سبز تیره، رنگ شیری یا حتی طوسی ذغالی هستند.

شاید تا چند سال قبل کسی در مورد انتخاب بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه به اندازه امروز وسواس به خرج نمی‌داد. در حال حاضر، طراحی داخلی و چیدمان آشپزخانه بسیار زیاد اهمیت پیدا کرده است و هر تصمیم شما می‌تواند باعث زیباتر شدن خانه‌ی شما شود و آن را بزرگ‌تر و جذاب‌تر نشان دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.