تجهیزات و وسایلی که نباید در اتاق خواب خود نگه دارید

اتاق خواب باید پناهگاه هر فردی باشد. محلی آرام برای فکر کردن باشد، راحت و به‌دور از هر گونه آشفتگی باشد، تا بتوانید با خیال راحت در آن استراحت کنید و به تمام کارهای روزانه خود فکر کنید. یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی اتاق خواب این است که، از آوردن تلفن یا رایانه به رختخواب در شب یا قرار دادن مقدار زیادی لباس روی میز کنار تخت خودداری کنید. اتاق خواب در درجه اول برای خواب شما است، بنابراین تشک یوگا، گیتار، بازی‌های فکری، لوازم حیوانات خانگی یا وسایل هوشمند مزاحم را در اتاق‌های دیگر بگذارید.

با اینکه تمام این مواد در ظاهر نکات ساده‌ای به‌نظر می‌آیند، اما به شما کمک خواند کرد که بهترین طراحی و چیدمان را برای اتاقتان داشته باشید. در این مقاله، توصیه‌هایی برای ساخت اتاق خوابی خواهیم داشت که نه تنها دوستش خواهید داشت، بلکه می‌توانید از خواب شیرین در آن لذت ببرید و این توصیه‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

1- لباس و تجهیزات بدنسازی

از شلوغ کردن سطح اتاق خواب و صندلی‌ها با لباس خودداری کنید. اتاق خواب باید آرام و خلوت باشد و در نهایت به مکانی تبدیل شود که بتوانید در آن، خود را شارژ کنید. اتاق خواب باشگاه ورزشی شما نیست، بنابراین من از نگهداری وسایل ورزشی در اتاق خواب خودداری کنید.

2- تجهیزات اداری

معمولا برخی افراد وسایل دارایِ بسیاری در اتاق خواب نگهداری می‌کنند مانند چاپگر، خردکن کاغذ یا تجهیزات اداری. اما این روزها، توصیه طراحان این است که این وسایل را از اتاق خواب خود دور کنید، حتی میز کاری که کارهای روزانه خود را روی آن انجام می‌دهید. به گفته طراحان، مگر اینکه میز تحریر ساده‌ای داشته باشید که برای کاری غیر از انجام کارهای روزانه به آن نیاز داشته باشید و روی آن خبری از کیبورد، چاپگر و غیره نباشد.

در مورد فضایی که قرار است آرام‌بخش باشد و ساعتی را در آن از کارهای روزانه فرار کنید، بسیار مهم است که هیچ المانی از کار در آن قرار ندهید و وسایل را به لوازم شخصی محدود کنید.

3- پرده‌های ضخیم

همه ما در مقطعی از مان پرده‌های بسیار ضخیم در اتاق خواب داشتیم، اما وقت آن رسیده است که آنها را در سطل زباله بیندازیم. این مدل پرده‌ها که از کف تا سقف اتاق را می‌پوشانند، جایی در اتاق خواب ندارند. آنها را پرت کنید دور و به جای آنها، سراغ پرده‌های نازک‌تر و راحت‌تر بروید.

4- بهم‌ریختگی بصری

اتاق خواب باید احساس آرامش و راحتی داشته باشند، بنابراین ترجیح بسیاری از طراحان این است که تا جایی که ممکن است بهم‌ریختگی‌های بصری را از اتاق خواب حذف کنید. به جای آویزان کردن پوسترهای زیاد روی دیوارها، تمرکز خود را تنها روی یک دیوار بگذارید. تا جایی که امکان دارد، باید اتاق خود را مانند پیله کنید و آرامش را در آن برقرار کنید. برای این کار می‌توانید از اثاثیه ساده، قطعات و لوازم هنری ساده و پارچه‌های یکنواخت استفاده کنید.

5- قفسه‌های زیاد

امروزه، طراحان طرفدار قفسه‌ها و شلف‌های بسیار داخل اتاق خواب نیستند. تمام این قفسه‌ها می‌توانند فضای اتاق را شلخته و شلوغ نشان دهند. اگر شلف و قفسه زیادی در اتاق خواب خود دارید، سعی کنید وسایل داخل آن را بسیار کم در نظر بگیرید و بعضا از لوازم دکوریِ هنری استفاده کنید. در اتاق خواب، این قفسه‌ها نباید محل قرار گرفتن وسایل مورد نیاز روزانه باشند و بیشتر برای وسایل تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وسایلی را مانند گلدان‌های سفالی را انتخاب کنید و سعی کنید یک هارمونی رنگ بین این وسایل به‌وجود آورید.

6- گوشی و تلویزیون

این نکته را فراموش نکنید که، اتاق خواب را تا حد امکان از فناوری، آشفتگی و تنش دور کنید و آن را آرام نگه دارد.

دنیای امروز به دنیایی پرتنش تبدیل شده است، اما با این حال، اتاق خواب شما باید یک فضایی برای رفع فشار و در نتیجه یک منطقه عاری از فناوری باشد. با اینکه بسیاری دوست دارند تا گوشی موبایل خود را در کنار تخت بگذارند، اما در صورت امکان، تلویزیون و شارژ گوشی خود را در اتاق دیگری قرار دهید و این فضا را به محلی برای رسیدن به آرامش تبدیل کنید. به مغز خود اجازه دهید تا در اتاق خواب آرام شود و به جای این وسایل، می‌توانید از کتاب، عکس‌های خانوادگی و وسایلی در اتاق خواب استفاده کنید که به جای استرس، به شما آرامش می‌دهند.

علاوه بر این، توصیه ما به شما این است که برای اتاق خواب رنگ‌هایی ملایم انتخاب کنید. هدف از اتاق خواب باید این باشد که به بهبود خواب کمک کند و به شما این امکان را می‌دهد که در روز و در آن استراحت کنید. بنابراین، رنگ‌های ملایم‌تر و کمی روشن‌تر برای اتاق خواب بهتر هستند.

7- کامپیوتر

اتاق خواب باید مانند یک اتاق فرار باشد. بنابراین، برای چیدمان اتاق خواب باید آن را مانند اتاقی کنید که عاری از هر گونه استرس است. مهم است وقتی وارد اتاق خود می‌شوید، احساس کنید می‌توانید استرس‌های روز را پشت در بگذارید. برخی از این استرس‌های ما در اتاق خواب، به‌واسطه وجود وسایلی مانند کامپیوتر هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.