رودخانه بابلرود کجاست؟ مختصری درباره رودخانه بابلرود در بابلسر بدانید

بابلسر شهری ساحلی با آب و هوایی عالی است که باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است، یکی از دلایل جذابیت شهرستان بابلسر عبور روخانه بابلرود از میان شهر است .

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی بابلسر درباره رودخانه بابلرود که یکی از جاذبه‌های توریستی و نماد شهر زیبای بابلسر است سخن خواهیم گفت پس در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این رودخانه زیبا بدانید.

مختصری درباره شهر ساحلی بابلسر بدانید:

بابلسر یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران، در شمال ایران، بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان بابلسر است.

رود خانه بابلرود

رودخانه بابلرود در بابلسر به علت داشتن شرایط طبیعی و تفریحگاه‌ها، اقامتگاه‌ها و اماکن پذیرائی برای برنامه ریزی ساخت اسکله‌های تفریحی برای قایق‌های تندرو مساعد است. این رودخانه همچنین برای ورزش‌های آبی نظیر اسکی روی آب و قایقرانی در کلاس‌های گوناگون نیز مناسب می‌باشد. وجود دو پل زیبای تاریخی سبب زیبایی بیشتر شهر بابلسر شده است. بستان‌های پیرامون رود و اسکله‌های قایق‌ها در دو سوی آن در روزهای تعطیل سال باعث جذب میلیون‌ها گردشگر به این شهر زیبا می‌گردد.

رود خانه بابلرود

یکی از دلایل جذابیت شهرستان بابلسر عبور روخانه بابلرود از میان شهر است. بابلرود یا رود بابل یا باوُل رود (Babol Roud) یکی از رودهای پر آب شمال ایران است که در استان مازندران قرار دارد. این رود از کوه‌های البرز سرچشمه گرفته و پس از گذر از شهرستان‌های بابل و بابلسر به دریای مازندران می‌ریزد.

رودخانه بابلرود در بابلسر به علت داشتن شرایط طبیعی و تفریحگاه ها، اقامتگاه ها و اماکن پذیرائی برای برنامه ریزی ساخت اسکله‌های تفریحی برای قایق‌های تندرو مساعد است. این رودخانه همچنین برای ورزش‌های آبی نظیر اسکی روی آب و قایقرانی در کلاس‌های گوناگون نیز مناسب می باشد.

وجود دو پل زیبای تاریخی سبب زیبایی بیشتر شهر بابلسر شده است. بستان های پیرامون رود و اسکله‌های قایق‌ها در دو سوی آن در روزهای تعطیل سال باعث جذب میلیون‌ها گردشگر به این شهر زیبا می‌گردد.

هم اکنون در شهرهای بابل و بابلسر در حاشیه این رود، جاده ساحل، پارک ساحلی با امکانات تفریحی و ورزشی نظیر کافی شاپ، محوطه بازی کودکان، زمین فوتبال، محوطه چمن، امکانات قایق رانی ، سرویس‌های بهداشتی و … فراهم شده‌ است.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.