نکاتی درخصوص فنگ شویی رنگ ‌ها برای خلق خانه‌ای زیبا

استفاده‌ی صحیح از رنگ‌ها به‌شیوه‌ی فنگ شویی می‌تواند برای خانه‌ی شما شگفتی به ‌ارمغان آورد. ما همگی عاشق رنگ‌ها هستیم و همه کم‌وبیش به ‌طرق قابل ‌پیش‌بینی‌ به رنگ واکنش نشان می‌دهیم. فنگ شویی استفاده از رنگ را یک مرحله جلو می‌برد، به جایی‌که هر کدام از رنگ‌ها انرژی‌های فنگ شویی مطلوبی را به خانه‌ی شما می‌آورند تا هارمونی و توازن ایجاد کنند.

از قرمز روشن گرفته تا سبزآبیِ آرامش‌بخش و سفید شاد و زنده، کدام رنگ در فنگ شویی رنگ ‌ها برای اتاق نشیمن یا دفتر محل اقامت شما بهترین است؟ برای فنگ شویی آشپزخانه‌تان چه‌طور؟ آیا رنگ سبز فنگ شویی خوب در اتاق خواب و زیباسازی اتاق‌ ها ایجاد می‌کند اگر جواب خیر است، علت آن چیست؟

بیایید کاوش‌مان را در زمینه‌ی قدرت فنگ شویی رنگ ‌ها آغاز کنیم؛ این کاوش در خلق زندگی شاد با فنگ شویی، به شما کمک خواهد کرد.

1. زرد: آفتابی، تغذیه‌کننده‌ی روح،  شاد (عنصر آتش یا خاک)

فنگ شویی رنگ‌ها

رنگ زردِ آفتابی، شاد و دلگرم‌کننده در فنگ شویی همیشه هر خانه یا دفتر کاری را درخشان می‌کند. رنگ زرد همچنین انرژی فنگ شوییِ صمیمی و گرمی را در آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق کودک شما به‌وجود می‌آورد.

هنگامی که برای تغییر دکوراسیون خانه‌تان برنامه‌ریزی می‌کنید، گزینه‌های زیادی در اختیار دارید _ از زرد پررنگِ گل آفتاب‌گردان گرفته تا تُن‌های مختلف زرد کم‌رنگ کره‌ای.

2. قرمز: شور، شجاعت، عشق (عنصر آتش)

فنگ شویی رنگ‌ها

رنگ قرمز در فنگ شویی قوی‌ترین رنگی است که عنصر آتشِ فنگ شویی را تجلی می‌کند. رنگ قرمزِ روشن انرژیِ شادمانی و هیجان را به خانه‌ی شما می‌آورد و میل جنسی را تقویت می‌کند. قرمز در چین رنگ شانس و خوشبختی، در هند رنگ ازدواج و در غرب نمادی است برای عشق و محبت، شجاعت و شور.

3. سبز: رشد، سلامتی، جنب و جوش (عنصر چوب)

فنگ شویی رنگ‌ها

سبز در فنگ شویی رنگ تجدید، انرژی تازه، و احیا است. رنگ سبز سلامتی شما را تا حد زیادی تقویت می‌کند، چراکه با آوردن ارتعاشاتِ شفابخش طبیعت به محیط باعث ایجاد تعادل در کل بدن می‌شود. مهم است که هنگام کار با رنگ سبز حداقل چندین طیف مختلف از آن را داشته باشید تا تأثیرات انرژی فنگ شویی را به حداکثر برسانید.

4. نارنجی: اجتماعی، پذیرا، خوش‌بین (عنصر آتش)

فنگ شویی رنگ‌ها

زمانی‌که استفاده از رنگ قرمز در فنگ شوییِ خانه یا دفتر کارتان  بیش از حد تند و تیز به‌نظر می‌رسد، به‌جای آن رنگ نارنجی را انتخاب کنید. اغلب اوقات رنگ نارنجی را رنگِ «اجتماعی» می‌نامند، چراکه انرژی فنگ شویی لازم برای کمک به ایجاد گفتگوهای پرشور و اوقات خوش در خانه را به‌وجود می‌آورد.

رنگ نارنجی برای ما یادآور رویاهای تابستان و درخشش گرم هیزم‌های آتش است.

5. سفید: پاکی، تازگی، سرآغازی جدید (عنصر فلز)

فنگ شویی رنگ‌ها

سفید، رنگ خلوص و پاکی در فنگ شویی، رنگی است که تمام رنگ‌های دیگر را نیز در خود دارد. این توضیحی برای این است که چرا یک فضای کاملاً سفید می‌تواند همه‌ی ما را مجذوب و عمیقاً راضی کند. اما آیا سفید فنگ شویی خوبی برای تمام اتاق‌های خانه‌ی شماست؟

6. آبی: آرامش، آسودگی، صلح (عنصر آب)

فنگ شویی رنگ‌ها

آبی یک رنگ باشکوه برای ایجاد فنگ شویی است. تنوع بی‌شماری از تُن‌های رنگ آبی وجود دارد، از آبی آسمانی روشن گرفته تا سبزآبی ملایمِ اقیانوس و آبی نیلی تیره، و شما می‌توانید هر کدام را که بخواهید برای خانه‌تان انتخاب کنید.

از منظر علم فنگ شویی رنگ‌ ها و در مراحل فنگ شویی برای دکوراسیون منزل، رنگ آبی برای استفاده در این مناطق فنگ شویی باگوا خانه‌تان عالی است: شرق (سلامتی)، جنوب شرق (پول) و شمال (شغل).

7. خاکستری: شفاف، بی‌طرف، خنثی (عنصر فلز)

فنگ شویی رنگ‌ها

رنگ خاکستری معمولاً یا یک رنگ خسته‌کننده (خاکستری مات) محسوب می‌شود یا یک رنگ اعیانی و پرمایه. صرف‌نظر از آن‌چه درمورد این رنگ فکر می‌کنید، خاکستری می‌تواند برای هر فضایی انرژیِ فنگ شویی زیبایی را به ارمغان بیاورد، البته به شرط اینکه هوشمندانه از آن استفاده کنید.

مناطق فنگ شویی باگوا که بیشترین سود را از انرژی رنگ خاکستری می‌برند، غرب (خلاقیت)، شمال غرب (افراد سودمند) و شمال (شغل) هستند.

8. بنفش: شاهانه، اسرارآمیز، اشرافی (عنصر آتش)

استادان فنگ شویی و فنگ شویی رنگ‌ ها توصیه می‌کنند که از رنگ بنفش در حد اعتدال استفاده کنیم. از آن‌جایی که بنفش یک رنگ با ارتعاش بسیار بالا است، شاید بهتر باشد به‌جای استفاده از این رنگ برای دیوار، آن را همراه با اجزای دکوری مختلف _ از کوسن گرفته تا آثار هنری _ به خانه‌تان بیاورید.

بهترین فضاهای فنگ شویی‌ای که می‌توانید در آن‌ها آزادانه از تندی رنگ بنفش استفاده کنید، اتاق درمان یا فضای مخصوص مدیتیشن هستند.

9. صورتی: ملایم، آرامش‌بخش، صمیمی (عنصر آتش)

صورتی رنگ جهانیِ عشق است، این موضوع باعث می‌شود که صورتی به یک رنگِ فنگ شویی عالی جهت تعدیل انرژی در هر فضای معینی تبدیل شود. ارتعاشات فنگ شوییِ ملایم و ظریفِ رنگ صورتی تأثیر آرامش‌‌بخش بی‌چون‌وچرایی بر روی رفتار انسان دارند. شما می‌توانید این رنگ زیبا را تقریباً در هرجایی از خانه _ از اتاق‌خوابتان گرفته تا اتاق رختشویی_ داشته باشید.

10. سیاه: ناشناخته، بی‌کران، جاذب (عنصر آب)

رنگ سیاه در فنگ شویی، رنگ آب‌های عمیق و خلاء مطلق، به هر فضایی عمق، قدرت و معنا می‌بخشد. شما می‌توانید از این رنگ استفاده کنید تا در هر فضایی _ از ورودی اصلی خانه گرفته تا آشپزخانه_  انرژی قوی‌تری به‌وجود آورید. آیا در استفاده‌ از رنگ سیاه برای ایجاد فنگ شویی محدودیتی وجود دارد؟ بله، بهتر است که در اتاق کودک یا سقف اتاق‌خوابتان از رنگ سیاه استفاده نکنید.

11. قهوه‌ای: قدرت، استواری، ثبات (عنصر چوب)

در سال‌های اخیر رنگ قهوه‌ای به گزینه‌ای محبوب در فنگ شویی تبدیل شده است. انرژی فنگ شوییِ این رنگ در تغذیه‌ی روح انسان نقش دارد، قهوه‌ای به‌نحوی به تمام چیزهای خوب نیز مربوط می‌شود _ شکلات تلخ خوش‌مزه، قهوه‌ی خوش‌طعم و چوب زیبای ماهاگونی.

مناطق فنگ شویی‌ای که بیش‌تر از همه از انرژی رنگ قهوه‌ای تغذیه می‌کنند عبارتند از: شرق (سلامتی)، جنوب شرق (پول) و جنوب (شهرت).

فنگ شویی رنگ‌ ها

استفاده از رنگ‌ها در طراحی خانه و دکوراسیون آن، کاملا بستگی به سلیقه و  مد روز دارد. اما اگر جز افرادی هستید که به فنگ شویی و خصوصا مبحث فنگ شویی رنگ ‌ها اعتقاد دارید و دوست دارید همزمان دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد داشته باشید، حتما این مقاله به درد شما می‌خورد و می‌تواند به شما در انتخاب درست کمک کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.