35 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد و جذاب

تم رنگ‌های خنثی که از دکوراسیون اسکاندیناویایی الهام گرفته شده است طرفداران خود را دارد؛ اما با این وجود، این روزها دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد مد شده است. 

اگر نمی‌دانید چطور می‌توانید از رنگ‌های شاد در خانه استفاده کنید، جای درستی آمده‌اید. مطالب زیر ترفندها و ایده‌هایی در مورد دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد به شما یاد می‌دهند، که می‌توانید با استفاده از آنها خانه‌تان را با رنگین کمانی از رنگ‌ها زنده کنید و زیباسازی اتاق های خانه را به درستی انجام دهید. همراه وینوک باشید.

رنگ‌های روشن برای حمام

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

این که برای اولین بار در خانه‌تان پا در فضایی پر از رنگ بگذارید، می‌تواند کمی اضطراب آور باشد. به همین دلیل ما فکر می‌کنیم که ساده‌ترین راه برای شروع استفاده از رنگ، به کار بردن یک یا دو رنگ روشن در کوچک‌ترین قسمت خانه است.

حمام‌ها معمولا اندازه کوچکی دارند. برای درست کردن فضایی شاد در این نقطه از خانه، از سرامیک‌های طرح دار، اسباب و لوازم جانبی که سایه‌های زرد، صورتی و قرمز دارند، استفاده کنید.

طرح‌های انتزاعی و سایه‌های مصنوعی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

اگر طرفدار سبک مینیمال هستید و نمی‌توانید خود را با رنگ‌های شاد وفق دهید، چرا کمی وسایل را با طرح‌های انتزاعی و سایه‌های مصنوعی ترکیب نمی‌کنید؟

یک مبل آبی رنگ می‌تواند اتاق نشیمنی که مطابق سبک بوهمین آراسته شده است را، تکمیل کند. کوسن‌ها و صندلی‌هایی با طرح ممفیس، رنگ‌های ملایم و طرح‌های رنگی، هیجان زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

اتاق نشیمن طلایی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

اسباب و اثاثیه‌های طلایی می‌توانند به اتاق نشیمن، تلالو و زیبایی فراوانی اضافه کند. مبل بنفش فضا را تکمیل می‌کند و صندلی‌های لیمویی و سبز باعث تلطیف و تعادل رنگ فضا می‌شود. گلدان‌های سرامیکی به رنگ فیروزه‌ای، به تقارن اتاق کمک می‌کنند.

کاغذ دیواری پروانه‌ای رنگی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

کاغذ دیواری پروانه‌ای، چهارپایه رویه کوبی شده، کوسن‌هایی با طرح‌های Ikat و لحاف‌های قلاب بافی شده، از جمله چیزهایی هستند که می‌توانند به اتاق خواب سفید خانه‌تان رنگ ببخشند.

فرش ترکی رنگی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

دیوارهایی به رنگ آبی و خاکستری و فرشی ترکی همان چیزهای هستند که می‌توانند به اتاق نشیمن، زیبایی خیره کننده‌ای بدهند.

دکوراسیون زرد خردلی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

دکور زرد خردلی، این خانه مدرن که از خانه‌های روستایی الهام گرفته شده است را درخشان‌تر کرده است. این رنگ می‌تواند به فضایی که در آن چوب به کار رفته است، تازگی ببخشد و ما این رنگ را برای دکوراسیون به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دکوراسیون عجیب اما جذاب

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

راستش را بخواهید، ما رنگ‌های روشن و طرح‌های عجیب و غریب را دوست داریم. در نتیجه وقتی این اتاق نشیمن را می‌بینیم، محو آن می‌شویم. پارچه‌های رنگارنگ از مناطق مختلف دنیا، می‌توانند این فضایی را که از سبک بوهمین الهام گرفته است را گرم‌تر کند.

تابلوی اسبی که از یک فروشگاه صنایع دستی محلی انتخاب شده است،  با فرهنگ دهه 1970 مغایرت دارد. لوازم تزئینی عجیب و غیرمعمول، مانند قوهای تزئینی روی زمین و مجسمه سری که روی میز مجاور دیوار قرار دارد، از ویژگی‌های جذاب این فضای خاص هستند.

آراستن فضای خنثی با پرده‌های رنگی

استفاده از پرده‌های رنگی و گلگلی برای آراستن یک جای دنج خانوادگی با اسباب و اثاثیه خنثی، انتخاب خوبی می‌تواند باشد. تابلوی نقاشی که بالای میز مطالعه قرار دارد، به تنوع رنگی این فضا می‌افزاید.

خرید پرده

تزئین فضا با رنگ‌های تکراری

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

طراح داخلی این فضا، با به کار بردن رنگ‌های آبی، سبز و بنفش، یک اتاق نشیمن ساده را به جایی دنج اما در عین حال رنگارنگ تبدیل کرده است. محصولات دکوراتیو به رنگ بنفش فضا را متعادل‌تر می‌کنند.

اتاق نشیمن بوهمین

رنگ آبی رنگ اصلی این فضای قدیمی است که “Megan Goergopoulos”  که طراح داخلی است، آن را طراحی کرده است. سقف آبی نفتی و لوازم تزئینی رنگی، که کار دست هنرمندان بومی است، فضا را منحصر به فرد کرده است. این تخت خواب‌ها هم برای خوابیدن و هم برای نشستن فوق العاده هستند. کف این فضا را فرشی کوچک جذاب می‌کند.

افزایش شور و انرژی با رنگ‌های نئونی

در پروژه‌های جدید طراحی، اتاق نشیمن‌های سنتی را تنها با دو تکه اثاثیه به ظور  کامل تغییر می‌دهند و به فضایی رنگی تبدیل می‌کنند. میز جلو مبلی صورتی رنگ فضا را دلنشین‌تر کرده است و صندلی سبزرنگ نیز در این فضای کلاسیک بسیار چشم نواز است.

ایده‌های دکوراسیون با رنگ‌های صورتی و زرد

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

فضایی به اندازه یه نیمکت، می‌تواند کنجی جذاب برای نشستن درست کند. در این طراحی، دیوارهای آبی تیره با رنگ زرد مبلمان و صورتی تشک، ترکیب جذابی درست کرده است.

خرید مبلمان

طراحی‌های چندلایه

در این خانه که در مکزیک است، طراح پارچه‌های بیشمار و طرح‌های رنگی را با هم ترکیب کرده است تا زیباسازی اتاق را به این شکل جذاب انجام دهد. رومیزی که روی میز پهن شده است، همه رنگ‌های به کار رفته در فضا را در خود دارد.

دیوار رنگی

یک دیوار که ظاهرا رنگ را روی آن ریختند، دیواری جذاب در خانه ساخته است. این خانه را این رنگ‌های شاد و متنوع به کلی تغییر داده است.

رنگ غیرمنتظره کابینت آشپزخانه

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

گاهی وقت‌ها تنها با یک رنگ جسورانه، می‌توانید به همه چیز رنگ و رو دهید. کابینت‌های صورتی خیره کننده‌ای در این خانه نصب شده که آن را بسیار جذاب کرده است.

اتاق نشیمن الهام گرفته از قرون وسطی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

پرده‌های زرد و یک جفت صندلی فیروزه‌ای به اتاق نشیمنی که از قرون وسطی الهام گرفته است، قدرت و جلال بخشیده است. این طراحی هم فضای خانه را بازتر و روشن‌تر کرده است و هم شاد بودن رنگ‌ها را برای آن به رامغان آورده است.

آشپزخانه زرد لیمویی

اگر کاشی‌های پشت کابینت آشپزخانه را عوض کنید، می‌توانید به آشپزخانه سفیدتان شور و هیجان ببخشید. طراح این آشپزخانه با افزودن کاشی‌های رنگی اسپانیایی، آن را زنده کرده است. چهارپایه‌های زرد این ظاهر زرد لیمویی تازه را، تکمیل کرده است.

آراستن فضا با فرش

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

بیشتر رنگ‌های به کار رفته در این اتاق نشیمن که مسئولیت طراحی آن بر عهده “Affordable Interior design” بوده است، در فرشی با طرح گل نیز تکرار شده و فضا را زیبا کرده است.

خرید فرش

روشن کردن فضا با کاغذ دیواری رنگی

این اتاق خواب سفید با کاغذ دیواری رنگی، روشن‌تر شده است. بالش طلایی رنگ و لامپ‌هایی با طرح زیگزاگ افقی، به این زیبایی و جذابیت می‌افزایند.

منبع الهام دکوراسیون خانه

ایده این توالت کوچک از، گیاهان درون خانه بود. این کاغذ دیواری شاد و پر جنب و جوش، روح عجیب کتاب جنگل را به تصویر می‌کشد.

طرز ایجاد هارمونی میان ترکیب‌های رنگی منحصر به فرد

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

رنگ‌هایی هستند که کمتر با هم استفاده می‌شوند، اما در این آشپزخانه زیبا با هم ترکیب شده‌اند. در این فضا، تابلویی در بالای میز قرار داد که به ایجاد هارمونی در رنگ‌ها کمک می‌کند. گل‌های بنفش و لوستر مسی باعث ایجاد تفاوت در رنگ‌ها و افزایش زیبایی و جذابیت بصری شده‌اند.

دیوارهای مشکی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

درست مثل فضاهای سفید، دیوارهای مشکی هم باعث می‌شوند رنگ‌های پررنگ و پرحرارت بهتر دیده شوند. در این خانه که در تگزاس واقع شده است، دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد و جیغ، دیوارهای مشکی را متعادل‌تر می‌کند.

هنر مدرن رنگارنگ

نقاشی بزرگ و رنگارنگ، این اتاق نشیمن را به خانه ساحلی شیکی با طراحی “Nexus Designs” تبدیل کرده است. روی میز جلو مبل و سگ بادکنکی نارنجی رنگ روی آن، همه تناسبی با هم دارند که به دنبال رنگارنگ نشان دادن فضا هستند. در گوشه سمت چپ، میز بار زرد زنگی نیز قرار دارد که ترکیب رنگ‌ها را تکمیل کرده است.

نمی‌توانید هیچ یک از این وسایل گران قیمت را تهیه کنید؟ هیچ اشکالی ندارد. می‌توانید طیف گسترده‌ای از وسایل ارزان‌تر را به صورت آنلاین بخرید و یا وسایل قدیمی خود را دوباره نو کنید.

بیشتر بخوانید: نو کردن و تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

اتاق نشیمن بنفش

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

صورتی، بنفش و سبز رنگ‌های اصلی این فضای چندرنگ هستند. دیوارها با کاغذ دیواری شاد و هندسی پوشیده شده است. کوسن‌ها نیز با طرح کاغذ دیواری همخوانی دارند. وسیله مورد علاقه ما فرش طرح‌دار این فضا است.

دیوارهای خال خالی

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

می‌توانید فضای داخلی اتاق سفید و ساده را، با دایره‌های رنگی عوض کنید. حسی که این فضا در ما ایجاد می‌کند این است که، دایره‌های رنگی به دیوارها پاشیده شده‌اند.

رنگ صورتی، رنگی که آمده است تا بماند

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

رنگ صورتی هرگز از مد نمی‌افتد. در واقع، طراحان داخلی بسیاری معتقدند که محبوب‌ترین رنگ، همین رنگ صورتی است. این راهروی روشن و دل باز و رنگ صورتی آن، سبب می‌شود وسایل چوبی درون آن نیز روشن‌تر دیده شوند.

دیوار خیره کننده و چشم نواز

نقطه عطف این اتاق نشیمن، دیوار خیره کننده و چشم نواز آن است. صندلی‌های آبی، فرش نارنجی رنگ که از فرش‌های مراکش الهام گرفته شده است و کوسن‌های رنگارنگ، اسبابی با رنگ‌های جیغ هستند که در این طراحی به کار رفته‌اند.

نکاتی برای ایجاد اتاقی با رنگ‌های شاد

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

“Studio Stamp” برای طراحی این اتاق خواب از رنگ‌های پاستلی ایده گرفته است. تاج تخت، فیروزه‌ای رنگ و مانند اسب دریایی است و طراحی آن را “Serena Lily” انجام داده است. ملحفه و بالش‌های رنگارنگ، اتاق را شاد و روشن نشان داده است.

اسباب و اثاثیه به رنگ سنگ‌های قیمتی

برخی افراد معتقدند الماس‌، بهترین دوستان خانم‌ها است. اما زمانی که صحبت از دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد به میان می‌آید، ترجیح ما استفاده از رنگ‌هایی به رنگ سنگ‌های قیمتی است. در این جا، رنگ‌های سنگ‌های قیمتی شامل آبی تیره، زرد قناری و سرخابی می‌شود.

اسباب و اثاثیه رنگی

به دنبال روشی ساده و جذاب هستید تا به زیبایی فضای خانه خود بیفزایید؟ این چهارپایه‌های رنگی درون آشپزخانه، جذابیت و شاد بودن را به این خانه آورده‌اند و می‌تواند ترفندی برای طراحی آشپزخانه های کوچک باشد.

تازه کردن فضا با روتختی رنگارنگ

ملحفه مناسب، می‌تواند کل فضا را دگرگون کند. در این جا، فضای سفید اتاق با ملحفه‌های رنگارنگ تغییر کرده است. رنگ‌هایی که در تابلوهای بالای تخت به کار رفته است، مطابق همان رنگ‌های روی روتختی است.

خرید روتختی

چیدمان کتاب‌ها بر اساس رنگ آنها

با گردگیری جلدهای کتاب‌هایتان، آنها را به رنگ اولشان برگردانید. “Erica Burns” که یک طراح داخلی است، کتاب‌ها را بر اساس رنگ جلد آنها مرتب کرده و کتابخانه را به نقطه‌ای مهم از خانه تبدیل کرده است.

خرید کتابخانه

رنگ سال پنتون

به دنبال رنگی هستید که مد شده باشد و بتواند دکوراسیون خانه‌تان را تغییر دهد؟ به بنفش که پنتون، آن را به عنوان رنگ سال 2018 معرفی کرده است، فکر کنید. این رنگ هم با رنگ‌های سرد و هم با رنگ‌های گرم ترکیب‌ خوبی می‌سازد.

همان‌طور که در این فضا می‌بینید، این رنگ با رنگ سبز زمردی هم هارمونی دارد. به دو تابلوی نقاشی روی دیوار دقت کنید؟ در این دو نقاشی از تمام رنگ‌های به کار رفته در اتاق استفاده شده است. 

مشکی، سفید جدید

وقتی پای طراحی داخلی وسط باشد، مشکی سفیدی جدید است. در این اتاق کوچک و نورگیر دیوارهای مشکی همان کار رنگ سفید را کرده است و سبب شده است تا رنگ‌ وسایل بیشتر خود را نشان دهد.

رنگ‌های متناقض، عامل بزرگ‌تر دیده شدن اتاق

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

با استفاده از رنگ‌های متناقض، سبب شوید اتاقی کوچک جادارتر دیده شود. تکنیک اصلی در این روش، استفاده از رنگی براق است که نور  را منعکس می‌کند. در این اتاقی که دقیقا بر خلاف سبک مینیمال و توسط “Alison Giese Interiors” طراحی شده است، دیوارهای آبی براق فضا را برای خودنمایی مبلمانی رنگی مهیا کرده است. سقف سفید باعث تشدید حس جادار بودن اتاق شده است و باعث بزرگ نشان دادن اتاق های کوچک می‌شود.

دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

استفاده از تکنیک‌های بالا برای شادتر نشان دادن اتاق‌های خانه و فضای کلی آن، بسیار کاربردی هستند و بسیاری از طراحان از این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند. با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توانید خانه خود را به محلی برای شاد زندگی کردن، تبدیل کنید.


بیشتر بخوانید:

۱۰ ترفند برای تغییر طراحی داخلی خانه و دکوراسیون آن

1 نظر
  1. بهار عرفانی

    واقعا مطلب خوبی بود. از بس که رنگ دیوار رو کرمی و استخوانی دیدیم خسته شدیم و باید سراغ این رنگهای شاد رفت

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.