5 راه آسان برای ایجاد فنگ شویی خوب در خانه شما

زمانیکه صحبت از اجرای فنگ ­شویی خوب در خانه‌تان می‌­شود ممکن است تلاش برای فهمیدن اینکه از کجا باید آغاز کنید گیج کننده باشد. از چه اتا‌ق‌هایی باید شروع کنید؟ چگونه از ابتدا شروع می‌­کنید یا اگر اتاقی همین حالا تغییر چینش داشته چکار می‌کنید؟

خوشبختانه نیاز نیست که چالش برانگیز باشد. ما چند ایده گردآوری کردیم که مسیر شما به سوی خانه­‌ای سالم‌­تر و شادتر آغاز می‌کند و زندگی شاد با فنگ شویی را حس کنید. بنابراین چه شما در فنگ­ شویی جدید هستید و چه در آن تخصص دارید، در اینجا نه مرحله اساسی برای ایجاد فنگ شویی خوب در هر اتاق از خانه شما فهرست می‌شود.

برای داشتن فنگ شویی خوب ورودی را روشن‌تر کنید

فنگ شویی خوب

در فنگ­شویی، ورودی خانه شما نشان می­‌دهد که انرژی چگونه وارد خانه و زندگی شما می‌­شود. ما می­‌گوییم که در ورودی “دهان کی” است. طبیعتاً زمانیکه می­‌خواهید یک فنگ شویی خوب در خانه خود ایجاد کنید ورودی خانه اولین جایی است که با آن آغاز می‌­کنید.

با حذف و کنار گذاشتن هر گونه خرابی یا چیزهای اضافی آغاز کنید. بسیاری از اشیاء دم در انباشته می‌شوند. ما نمی­‌گوییم که لازم در ورودی کاملاً خالی شود، اما پیشنهاد می‌­شود اقلام اضافی برداشته شوند. برای شما کار می­‌کند.

مرحله بعدی، محدوده را جارو کرده و تمیز کنید. ورودی (از داخل و از خارج) اغلب نادیده گرفته می‌شود. در را تمیز کرده و پادری را بتکانید. با دقت به اطراف نگاه کنید.

سپس آیا می‌­توانید با حذف یا اضافه کردن هر چیزی، این فضا را جذاب‌­تر و بازتر کنید. این کار مکانی برای حفظ و جمع ­آوری انرژی که وارد خانه شما می‌شود ایجاد می‌­کند. در پایان مطمئن شوید که این فضا روشن باشد. نور اضافه کنید یا اینکه لامپ­‌ها را تعویض کنید.

پنجره‌ها را تمیز کنید

فنگ شویی خوب

پنجره نماد چشمان بزرگسالان در خانه است. برای کودکان نمادی از صدای آنها است. برای ایجاد فنگ شویی خوب در خانه خود، پنجره­هایتان را به صورت مرتب تمیز کنید. پنجره­های تمیز و شفاف نور خورشید بیشتری به خانه راه می‌­دهد.

نور خورشید به طور طبیعی انرژی بخش بوده و ما را بیدار و هشیار می‌کند. نور خورشید همچنین شفافیت تمامی اشیاء و رنگ‌هایی که می­‌بینیم را فراهم می­‌کند. بنابراین، خانه‌­های ما زمانی که نور خورشید بیشتری به آنها وارد کنیم، گران‌تر، نورانی‌­تر و پر انرژی‌تر خواهد بود. پنجره‌­های تمیز به ­طور استعاری ما را بیدار می‌­کند تا دنیای اطراف‌مان را با بیشترین رنگ، شفافیت و دقت ببینیم. فنگ شویی رنگ ها در خانه اصلی است که نباید فراموش شود، چرا که انرژی مثبت می‌آورد و زندگی را شاد می‌کند.

به­ عنوان یک پاداش، هر زمان که ممکن بود از پاک­ کننده­‌های غیر سمی استفاده کنید. یکی از گزینه­‌های مطلوب ما یک راه حل ساده است: سرکه سفید، آب، و چند قطره روغن ضروری.

بیشتر بخوانید: ساخت مایع ضد عفونی کننده دست

به درهای خود توجه کنید

فنگ شویی خوب

در فنگ شویی خوب درها نشان دهنده صدا و ارتباطات هستند. درها همچنین درواز‌­ه‌ایی هستند که فرصت­‌ها از طریق آنها می­‌توانند وارد زندگی شما بشوند. به این دلیل است که درهای شما لایق بخشی از توجه تان هستند.

دو چیز وجود دارد که به آنها نگاه کنید. اول اینکه مطمئن شوید تمامی درهای شما می­‌توانند تا حداقل 90 درجه باز شوند. زمانیکه یک بهم ریختگی پشت در وجود دارد نمی‌­تواند کاملاً باز شود. این به این معنی است که شما فقط می‌­تواند بخشی از موفقی‌ت­هایی که زندگی به شما پیشنهاد می‌دهد را دریافت کنید. بخش‌­هایی وجود دارد که شما خودتان را به آنها محدود می‌کنید.

دوم اینکه بررسی کنید که آیا تمامی درها به درستی کار می‌­کنند یا خیر. مطمئن شوید سخت ­افزار به درستی کار می­‌کند و لولاها صدا نمی­‌دهند. ببینید آیا در می­‌تواند به درستی و سادگی بسته شود یا خیر. همه این جزئیات بر این اثر می­‌گذارند که انرژی چگونه راهش را به سمت شما پیدا می­‌کند.

موقعیت فرماندهی در فنگ شویی خوب

فنگ شویی خوب

یکی از مهم­ترین اصول در فنگ شویی خوب موقعیت فرماندهی است. این موقعیت تعیین می­‌کند که شما چگونه می‌­توانید موقعیت خود در زندگی را تعیین کنید. مطمئن شوید که از این اصول برای تعیین موقعیت خواب، میز و اجاق گازتان استفاده کرده‌­اید.

تخت خواب شما را نمایندگی می­‌کند. میز شغل تان را نمایندگی می­‌کند. و اجاق گاز سلامتی شما را نمایندگی می­‌کند. وقتی که در این فضاها قرار دارید مطمئن شوید که می‌­توانید در را بدون اینکه مستقیماً در مسیر آن باشید ببینید. برای مثال، زمانیکه در تختخواب خوابیده­‌اید، پست میزتان نشسته­‌اید و یا با اجاق گازتان آشپزی می‌­کنید، می­‌خواهید بتوانید در را ببینید. اغلب این به این معنی است که نسبت به در مورب هستید یا در گوشه‌­ای نسبت به در قرار دارید.

زمانیکه در موقعیت فرماندهی هستید، برای زندگی‌تان تصمیم گیر خواهید بود. شما در موقعیتی برای دریافت انرژی مثبت و بهترین فرصت­‌ها قرار دارید.

موانع را از مسیرتان حذف کنید

فنگ شویی خوب

نگاه دقیقی به مسیر روزانه­‌تان در خانه بیاندازید. بله، ما دقیقاً از شما می­‌خواهیم به مسیر فیزیکی که هر در خانه قدرم می­‌زنید نگاه کنید. از جاییکه از خواب بیدار می‌­شوید، سپس به سمت سرویس بهداشتی می‌­روید، و مسیری که برای خروج از خانه انتخاب می­‌کنید. سپس از جاییکه وارد خانه می­‌شوید، غذا درست می­‌کنید، و سپس دوباره به تخت برمی‌گردید.

ما در زندگی روزمره‌مان نسبت به تمامی این موانع فیزیکی و محدودیت­‌ها بی حس شده و عادت می­‌کنیم. شاید مربوط به نور روشنی می­‌شود که سوسو می­‌زند یا دری که همیشه گیر کرده و شما باید آنرا محکم ببندید. هر چیزی زمانی یک مانع است که شما باید در یک راهروی بهم ریخته به روز حرکت کنید. زمانیکه ناامیدانه در کمد لباس را باز می‌­کنید که پر از لباس‌­هایی است که مدت­‌هاست اندازه‌­تان نیستند- همه اینها بر روی شما اثر می­‌گذارد. این موانع در طول زمان می­‌تواند برای مشکلاتی را ایجاد کند.

اولین مرحله این است که متوجه موانع شوید، سپس آنها را مهربانی تعدیل کنید. مهربان و ملایم باشید. در هر زمان یک چیز را بررسی کنید.

جادار باشید

به هم ریختگی اغلب با فنگ ­شویی در جمله قرار دارد، اما ما می­‌گوییم که فنگ شویی خوب کمتر درمورد حذف به هم ریختگی بوده و بیشتر درمورد ایجاد فضای بیشتر در خانه است.

چگونه زندگی‌تان را جادارتر می­‌کنید؟ با خانه‌تان شروع کنید. یک نقطه فیزیکی انتخاب کنید. یک دراور، اتاق، گوشه یخچال، میز- اندازه مهم نیست- و چیزهایی که دیگر لازم نیستند را دور بریزید. زمانیکه چیزی را دور م‌یریزید شما فضای بیشتری برای فرصت‌های جدید و تازه فراهم می‌­کنید.

و اگر فضا پر شود قرار نیست خودتان را اذیت کنید. دنیا اینگونه کار می­‌کند. زندگی ثابت یا استاتیک نیست، تغییر و ناپایداری وجود دارد. فضاهای باز ما پر می‌شوند، سپس خالی می­‌شوند و دوباره پر می­شوند. همیشه برای یک شروع تازه گشاده رو باشید. گوشه جدیدی [یا همان قبلی] را پیدا کرده و دوباره فضاهای جدیدی را ایجاد کنید.

پاکسازی فضا در فنگ شویی خوب

پاکسازی فضا یعنی دست در دست بودن با جادار بودن. بعضی وقتها در فنگ شویی خوب می‌­توانیم این را برکت فضا بخوانیم. در کنار اینکه فضای فیزیکی یک فضای پر انرژی است و هر دو می­‌توانند پاکسازی شوند.

تکنیک‌­های کمی وجود دارد که می­‌توانید استفاده کنید. تکنیک‌­های مورد علاقه ما دود کردن چوب پالو سانتو یا انتشار اسانس پرتغال شیرین است. یک تکنیک ساده پاکسازی فضا که هیچ موادی نیاز نداشته باشد نیاز دارید؟ تصور کنید نور خورشید وارد خانه شما شده و تمام خانه را تمیز می­‌کند.

زمانیکه شما فضای خانه پاکسازی می­‌کنید، سعی کنید آن را با یک نیت مثبت ترکیب کنید. نیتی داشته باشید که می­‌خواهید در زندگی تان چه چیزی خلق کنید.

گیاهان به زندگی انرژی می‌دهند

در فنگ شویی خوب گیاهان به زندگی انرژی می‌­دهند. این به معنی است؟ خب، گیاهان خانگی سبز ما را به طبیعت وصل کرده و به خانه‌­ها ما نشاط می‌­آورد. گیاهان سبز مثل نوشیدنی تازه طبیعی برای خانه‌های ما هستند. تازه، سالم و پر انرژی فکر کنید.

مهمترین چیز این است که به یادداشته باشید گیاهانی را پیدا کنید که می‌­توانید مراقب آنها باشید و برای فضا هم مناسب هستند. برای مثال، وضعیت نوری فضا را در نظر بگیرید. اگر در مورد گیاهان تازه کار هستید، با گیاهان ساده‌­ای مثل گیاه پتوس طلایی شروع کنید.

قدردانی کنید

آخرین موضوع ولی به اهمیت موارد قبلی، از خانه خود قدردانی کنید. فنگ شویی خوب یک سنت شمن­باوری است که باور دارد همه چیزها زنده هستند حتی فضاها! همان انرژی که در بدن شما وجود دارد در خانه شما نیز جریان دارد.

خانه شما پناهگاه شماست. خانه شما فضایی را به شما می دهد تا استراحت کنید، غذا بخورید، جشن بگیرید، و کارهایی از این بیشتر در آن انجام دهید. قدردانی کردن از خانه‌تان ساده است. فقط با قلبی فروتن و متواضع با خانه تان صحبت کنید و بگویید تشکر می‌کنم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.