۹ نکته برای زیباسازی اتاق‌ ها و دکوراسیون آنها در خانه شما

داشتن خانه‌ای زیبا و دلنشین شاید آرزوی همه افراد باشد و همیشه برای رسیدن به ایده‌آل خود در این آرزو تمام تلاش خود را می‌کنند. شاید ندانید، اما برای زیباسازی اتاق های خانه خود باید اول و نکاتی را بدانید تا بتوانید با کمک آنها به هدف خود برسید. در این مقاله همراه وینوک باشید و با این نکات آشنا شوید.

نکاتی برای داشتن خانه‌ای واقعاً زیبا و زیباسازی اتاق ها

زیباسازی اتاق

یک چیز خاص در مورد اتاق‌های زیبا، مانند این طراحی از Curtney Bishop Design وجود دارد، که باعث می‌شود هرگز نخواهیم خانه را ترک کنیم. انتخاب‌های زیادی برای زیباسازی اتاق های خانه وجود دارد، اما چند نکته و ترفند وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند از هر اتاق خانه خود نهایت استفاده را ببرید.

کمی رنگ، کمی بافت و کمی هویت‌بخشی می‌تواند دنیایی جدید در خانه شما ایجاد کند. در ادامه برخی از ایده‌های مورد علاقه ما برای تغییر فضای اتاق‌ها، بدون دردسر را برای شما عنوان می‌کنیم.

تمرکز روی رنگ‌

زیباسازی اتاق

اگرچه همه ما جزء بزرگ‌ترین طرفداران اتاق‌های شسته رفته با رنگ خنثی و سفید هستیم، اما چیزی در مورد رنگ‌های پررنگ وجود دارد که باعث می‌شود حس کنید اتاق درست مانند طراحی‌هیا دکوراسیون داخلی مجله‌ها شده است.

این اتاق خواب روشن بسیار ساده و با سلیقه چیدمان شده است، اما روتختی با رنگ‌های زرد، آبی و بنفش به آن بعد داده است. از حمام گرفته تا اتاق نشیمن، رنگ علاوه بر اینکه به راحتی می‌توان در هر اتاقی آن را اضافه کرد، موردی است که باعث می‌شود فضا بسیار سریع تازه و جدید شود.

از آینه‌ها استفاده کنید

زیباسازی اتاق

اگر می‌خواهید خانه شما بزرگتر به نظر برسد، دیگر نیازی به تماس با پیمانکار و تخریب خانه ندارید. تزئین خانه با آینه‌ راهی آسان و زیبا برای بزرگتر، روشن‌تر و بازتر کردن هر اتاق از خانه است.

این اتاق نشیمن از The Beauty Revival، یک نمونه عالی از این موضوع است که چقدر آینه‌ها واقعاً می‌توانند در بزرگ کردن فضا کمک کند. یک آینه بزرگ را به طور مستقیم و یا به طور مورب در کنار پنجره خود قرار دهید تا بتواند نور (طبیعی و مصنوعی، اگر تابش از پنجره کم باشد) را منعکس کند و به اتاق این امکان را بدهد تا بزرگتر به نظر برسد.

اکسسوری‌ یا لوازم دکوری به هر اتاق اضافه کنید

زیباسازی اتاق

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اضافه کردن زیبایی به خانه شما، استفاده از وسایل دکوری و اشیاء چیدمان منزل است. این سرویس بهداشتی مدرن و شفاف از خانه یکی از کاربران اینستاگرام است که در آن وسایل کاملاً منسجم و به درستی در کنار هم قرار گرفته‌اند و اصلا به هم ریخته نیست، اما چهارپایه کنار وان و گلدان موجود در روشویی باعث می‌شود احساس کنید، در فضای خانه هستید و نه در حمام.

هنگام تزئین با وسایل دکوری، پر کردن فضای خالی به روش‌های هدفمند را در نظر بگیرید – برای این کار از اشیاء مورد علاقه خود استفاده کنید و این باعث شادی و رضایت شما می‌شود.

از گیاهان سبز استفاده کنید

زیباسازی اتاق

از هر طراح داخلی سؤال کنید، آنها به شما خواهند گفت که یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زیباسازی اتاق اضافه کردن گیاهان سبز یا گل است.

این گلدان گل به تنهایی در فضا زیبا به نظر می‌رسد و درجه یک است، اما گیاه اکالیپتوس داخل آن نیز واقعاً ظاهری زیبا به گلدان بخشیده است. هر فاضی خالی در خانه خود را با درختان آپارتمانی، گل‌های فصلی یا برخی از گیاهان سبز مناسب با کیف پول خود پر کنید، تا به اتاق خود حس تازگی و طراوت ببخشید.

آغوش اتاق را به روی نور طبیعی باز کنید

زیباسازی اتاق

اگر در خانه خود از نور طبیعی بهره می‌برید، از آن استفاده کافی را ببرید. نور طبیعی به یک دلیل مهم برای طراحی اتاق مطلوب است: باعث می‌شود اتاق بازتر شود و در آن آرامش حس شود.

این فضای نشیمن، از پنجره‌های بلند از کف تا سقف بهره می‌برد و آنها را به کانون اتاق تبدیل کرده است. این که آیا شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که به وفور نور طبیعی داشته باشید یا مجبور هستید با نورهای کمتری نسبت به ایده آل مدارا کنید، هرگز از پنجره خود غافل نشوید. پیدا کردن پرده یا سایه مناسب برای اتاق شما می‌تواند فورا ظاهر و احساسی که اتاق منتقل می‌کند را تغییر دهد.

از آزمایش نترسید

زیباسازی اتاق

تمام خانه‌های زیبا یک چیز مشترک دارد: خلاقیت. هر کسی می‌تواند یک خانه را با مبلمان ویترین پر کند، اما برای یک فضای واقعاً زیبا، مهم است که اجازه دهید تصورات شما پیشگام شود.

تصویر اتاق ناهار خوری بالا، سنت سنتی را در خود جای داده است و به جای یک ست یک شکل صندلی برای میز ناهارخوری، از یک نیمکت دو نفره چرمی مدرن به جای صندلی استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

کاشی‌ها را به روز کنید

در حمام یا آشپزخانه خود، کاشی یکی از مهمترین عناصر برای طراحی منسجم است. اگر می خواهید به آشپزخانه خود زیبایی بیفزایید، کاشیآن را عوض کنید.

این آشپزخانه خیره کننده از استودیوی مک گی دارای کاشی‌های مروارید شکل است که یک تغییر چشمگیر در آشپزخانه از حالت استاندارد به وجود آورده است. تمرکز روی عناصر پایه یک اتاق، مانند کفپوش، کاشی یا رنگ، کار زیربنایی است و اجازه می‌دهد تا بقیه الکان‌های طراحی اتاق بیشتر نمایان شوند و بدرخشد.

به فضا بافت اضافه کنید

از فر‌ش‌ها تا کوسن و پتو مبلمان، منسوجات پارچه‌ای به شکسته شدن فضای خنثی یک اتاق و اضافه کردن دید بصری زیبا به آن کمک می‌کنند (بعلاوه، چه کسی عاشق یک فرش فوق العاده نرم در کف اتاق نیست؟).

این اتاق نشیمن همه چیز را در مورد یک اتاق زیبا دارد – گیاهان آپارتمانی سبز، نورپردازی متنوع، مبلمان زیبا – اما این فرش ماشینی با الهام از سبک دکوراسیون مراکش است که واقعاً آن به اتاق بعد داده است.

وسایل اضافی را کاهش دهید

ما این آشپزخانه مدرن را بخاطر طراحی خیره کننده و لوازم دکوری زیبای آن دوست داریم، اما حتی اگر برای تغیییر دکوراسیون خراب کردن و دوباره ساختن آشپزخانه در کار نباشد، تمیز کردن و خلاص شدن از شر وسایل اضافی می‌تواند مسیر طولانی تخریب را سریع طی کند.

پیشخوان‌های این آشپزخانه فاقد درهم و برهمی و وسایل غیرضروری است و همین امر باعث می‌شود بزرگتر و جذاب‌تر به نظر برسد. در هر اتاق خانه خود، پیدا کردن راه‌هایی برای پنهان کردن یا خلاص شدن از شر موارد غیرضروری، یکی از بهترین راه‌های کمک به ایجاد حس زیبایی در فضای خانه می‌شود.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

نظرات بسته شده است.