7 راه سریع و آسان برای نو کردن و تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

خیلی وقت‌ها برای همه ما پیش می‌آید که با دیدن دورتادور خانه و دکوراسیون آن حس خوبی پیدا نمی‌کنیم و از دیدن وسایل تکراری در جاهای تکراری خسته می‌شویم. شاید استفاده از روشی در دکوراسیون که روزی ترند بوده، شما را خسته کرده و یا شاید رنگ دیواری که قبلاً دوست داشتید اکنون حس رضایت شما را تقویت نمی‌کند و دیگر برای شما زیبایی ندارد.

صرف نظر از دلایل که برای هر فرد ممکن است تغییر کند، حس انجام تغییر دکوراسیون و تغییر وسایل خانه برای همه در چنین مواقعی به وجود می‌آید. با این حال، ممکن است کمبود بودجه ما را از انجام هر کونه تغییر منصرف کند و کاری کند که به دنبال ریختن برنامه‌ای برای تغییر دکوراسیون با بودجه محدود برویم.

خوشبختانه، کارهای زیادی در تغییر دکوراسیون با بودجه محدود وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید، و مطمئن شوید که هزینه یا وقت بسیار کمی را از شما می‌گیرند. اگر دوست دارید دوباره عاشق دکوراسیون داخلی خانه خود شوید، حتماً به لیست کارهای خود در زمینه تغییر طراحی داخلی خانه، کارهای زیر را اضافه کنید.

شیرآلات و فلزآلات را عوض کنید

اینکه می‌توانید با تغییر شیرآلات، فلزآلات و حتی دستگیره‌های درب، زیبایی دو چندان و تغییر اساسی به خانه خود بدهید، واقعاً شگفت انگیز نیست. در تغییر شیرآلات دستتان باز است و گزینه‌های زیادی برای انتخاب مقرون به صرفه دارید.

مانند تصویر بالا از امیلی هندرسون، می‌توانید شیر آب و وسایل دیگر مربوط به سینک را از جنس برنج انتخاب کنید. می‌توانید از دستگیره‌های سرامیکی طرح دار به جای مدل‌های استاندارد و متدوال استفاده کنید. یا حتی می‌توانید با استفاده از ترکیب چند نوع فلز، زیبایی به فضای خانه و خصوصا آشپزخانه خود بدهید. همانطور که گفتیم انتخاب شما برای تغییر این موارد بسیار زیاد و نامحدود است.

یک دیوار نمایش طراحی کنید

دیوار نمایش روشی جذاب برای ایجاد تغییر اساسی بدون صرف وقت زیاد یا تلاش برای تغییر دکوراسیون است. این نوع دیوارها به سادگی و تنها با رنگ و یا کاعذ دیواری، شادابی به فضای اتاق‌ها می‌دهند و و تغییری بسیار بزرگ در خانه ایجاد می‌کنند. 

یک الگوی شاد، مانند چیزی که در تصویر بالا می‌بینید، را برای فضای خود در هر اتاقی در نظر بگیرید. شما می‌توانید این طرح را با رنگ مورد علاقه خود روی دیوار پیاده کنید. اگر نگران کاری که انجام می‌دهید هستید و حس می‌کنید که ممکن است از کاری که می‌خواهید انجام دهید پشیمان شوید، کاغذ دیواری و یا حتی برچسب دیواری بسیار زیادی وجود دارد که هم زیبا هستند و هم به راحتی می‌توانید آنها را روی دیوار عوض کنید و دکوراسیون با رنگ های شاد را تجربه کنید.

پنجره‌ها را به روز کنید

اپر اتاق شما را یه عکس در نظر بگیریم که نیاز به روتوش دارد، مهم ترین کاری که باید برای ادیت آن انجام دهید تعویض پنجره‌ها است. بنابراین تعویض پنجره‌ها را حتما به یاد داشته باشید، چرا که می‌تواند ظاهر فضای خانه شما را به کلی تغییر دهد.

بعلاوه، برای تغییر پنجره‌ها و متعلقات آن مانند پرده، بی نهایت انتخاب دارید. می‌توانید از پرده‌های شفاف، یا از پرده‌های مدل رومی استفاده کنید، یا می‌توانید این دو را مانند تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید با هم ترکیب کنید و چنین زیبایی و درخشانی به اتاق خود بدهید.

خرید انواع پرده

روکش کوسن‌ها را تعویض کنید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

همان کاری که لوازم آرایش روی صورت انجام می‌دهند، کوسن‌ها برای اتاق نشیمن انجام می‌دهند. بسته به روحیه خود و فصل می‌توانید آنها را تعویض و نو کنید و بدانید که این تغییر تحولی زیاد در چیدمان خانه به وجود می‌آورد.

اگر فضای خانه شما کمی کسل کننده است، از پارچه‌های شاد و رنگارنگ برای کوسن‌ها استفاده کنید تا انرژی خوبی به فضا بدهید. اما اگر به دنبال این هستید که خانه و فضای اتاق نشیمن خود را زیباتر کنید، به دنبال پارچه‌هایی با رنگ‌ و بافت ساده باشید.

خرید کوسن

فرش جدید بگیرید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

فرش‌ها در هر فضایی استفاده شوند، گرما و هویت به آن محیط می‌بخشند. بنابراین، اگر به دنبال هویت بخشیدن مجدد به فضای خانه خود هستید، راهی بهتر از تعویض فرش و گرفتن فرش جدید به خانه ندارید.

البته رنگ‌ها و الگوهای قالی که انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است، اما به طور کلی تغییر نوع فرش می‌تواند تحول بسیاری در فضای کلی خانه به وجود بیاورد. در تصویر بالا، فرش به صورت مورب انداخته شده که دیدن آن لذت دارد و زیبایی خاصی به محیط داده است.

خرید فرش

به دیوارهای خود عشق ببخشید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

دیوار نمایش به تنهایی، روشی نیست که بتواند به شما در احیای فضای خانه خود کمک کند. دیوارهای شما باید با وسایل زیبا و تابلوهای عکس پر شوند تا نما داشته باشند.

شما می‌توانید از شلف‌های دیواری برای قرار دادن و نمایش وسایل و یا کاردستی‌های مورد علاقه خود استفاده کنید، یا به دیوار زیبایی هنری ببخشید، یا یک گالری شیک و پیشرفته از تصاویر عاشقانه خود، مانند تصویر بالا، درست کنید.

خرید تابلو

روتختی خود را تغییر دهید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

تختخواب نقش اصلی را در دکوراسیون اتاق خواب مستر ایفا می‌کند. بنابراین، اگر می‌خواهید طراوت و تازگی را در طراحی اتاق خواب خود داشته باشید، هیچ راهی بهتر از تعویض تختخواب خود ندارید.

از یک تختخواب گرم و نرم با سبک هوگه، که یک سبک مربوط به منطقه اسکاندیناوی است، به همراه پتویی به رنگ‌های شاد و بافت سبک استفاده کنید. این سبک دکوراسیون را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، و بدانید که گزینه‌های شما برای خرید تختخواب فقط به این تصویر و این سبک محدود نمی‌شود.

این هم از 7 راه آسان برای تغییر دکوراسیون با بودجه محدود، که می‌توانید آن را با کم‌ترین هزینه اجرا کنید. حتما لازم نیست تمام این کارها را انجام دهید و خود را به خرج بندازید. بسته به نوع فضا و میزان بودجه خود سراغ یکی از این کارها بروید و خانه خود را زیبا و نونوار کنید.

توصیه وینوک

برای تغییر دکوراسیون با بودجه محدود تمام این کارها خود را محدود به خرید وسایل نکنید. بسیاری از این موارد مانند تابلوهای عکس را می‌توانید خودتان در خانه تهیه کنید و کافی است کمی برای درست کردن آنها خلاقیت به خرج دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.