۱۰ ترفند برای تغییر طراحی داخلی خانه و دکوراسیون آن

طراحان داخلی حرفه‌ای توصیه‌هایی ساده برای تبدیل خانه‌هایتان به یک اثر هنری با بهترین قیمت و صرفه‌جویی در زمان را دارند.

در این مقاله ۱۰ ترفند عالی برای تغییر طراحی داخلی خانه‌ های شما را به اشتراک می‌گذاریم تا شما نیز بتوانید طراحی داخلی خانه خود را طبق سلیقه و استایل خود انجام دهید. از این ایده‌ها می‌توانید در طراحی اتاق خواب مستر کوچک نیز استفاده کنید و حتی می‌توانید با استفاده از رنگ‌ها و المان‌های شاد، دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد را تجربه کنید.

با یکی دیگر از مقاله‌های دکوراسیون همراه وینوک باشید.

1- دیواری خاص

طراحی داخلی خانه

برای اینکه اتاق خانه خود را رنگارنگ و هیجان انگیز نشان بدهید لازم نیست که هر دیوار را رنگ کنید. به سادگی تنها می‌توان یک دیوار را نقاشی کرد یا آن را با پنل‌های چوبی تزئین کرد.

2- مبلمان شفاف

10 ترفند طراحی داخلی برای تغییر خانه

این ترفند به ویژه برای آپارتمان‌های کوچک بسیار جواب می‌دهد؛ چرا که مبلمان شفاف، توهم فضای اضافی را ایجاد می کند و خانه را روشن‌تر و باروح نشان می‌دهد.

3- تبدیل مبلمان‌های معمولی به انواع شیک آن

طراحی داخلی خانه

با یک سطل رنگ و چند قطعه چوب، می‌توانید ساده‌ترین مبلمان را به یک قطعه شیک تبدیل کنید. این نیز یکی از انواع رو‌ش‌های مفید در طراحی داخلی است.

4- استفاده از آینه به عنوان پنجره

طراحی داخلی خانه

استفاده از آینه شبیه به پنجره نه تنها از لحاظ بصری سبب ایجاد فضایی بیشتر می‌شود، بلکه باعث می‌شود اتاق روشن‌تر به نظر بیاید، به خصوص اگر در کنار پنجره نورگیر واقع شده باشد.

5- گل و گیاه

طراحی داخلی خانه

گیاهان به خسته کننده‌ترین خانه‌ها زندگی می‌بخشد. همچنین به طرز قابل توجهی شرایط محیطی اتاق را بهبود می‌بخشد. می توانید آنها را در گوشه‌های مختلف اتاق و یا در قفسه قرار دهید.

6- استفاده از کتاب به عنوان عنصری در طراحی

طراحی داخلی خانه

نیازی نیست تا کتاب‌های خود را در کتابخانه‌ها مخفی کنید. وجود آنها در خانه ستون‌هایی رنگی ایجاد می‌کند که طراحی داخلی را فوق العاده می‌کند. آنها را می‌توان در سطوح غیر معمول حتی در داخل رادیاتور قدیمی قرار داد.

7- صندلی‌های متفاوت

طراحی داخلی خانه

استفاده از صندلی‌های یک شکل در اطراف میز ناهار خوری روشی قدیمی و خسته کننده است. پیشنهاد حال حاضر طراحان داخلی استفاده از صندلی‌های متفاوت است.

تنها نکته اصلی در این روش این است که در عین متفاوت بودن با هم جور دربیایند. به عنوان مثال، می‌توانند هم رنگ باشند و شکلی نزدیک به هم داشته باشند.

8- طراحی نور فوق العاده

چراغ‌ها می‌توانند چیزی فراتر از منبع روشنایی باشند. به عنوان مثال، آنها می‌توانند یک بوم برای عکس‌های پلاروید باشند.

9- بخش بندی اتاق

تقسیم اتاق به بخش‌های مختلف راهی عالی برای جدا کردن محیط اتاق به فضاهای دنج است. لازم نیست که این بخش بندی‌ها از ابتدا در اتاق وجود داشته باشد. می‌توانید این تقسیم بندی را با قفسه و کمد انجام دهید.

10- نیمکتی دنج در کنار پنجره

فضای کنار پنجره بهترین مکان برای آرامش است. طراحی این فضا را می‌توان با مبل یا نیمکت کامل کرد. جایی که می‌توانید در آن دراز بکشید و کتاب بخوانید و یا بخوابید و استراحت کنید.

توصیه‌ ویژه وینوک برای طراحی داخلی خانه

اگر واقعا عاشق طبیعت هستید، می‌توانید آن را در طراحی خود لحاظ کنید. به عنوان مثال، از عناصر چوبی در مبلمان خود استفاده کنید، نقاشی‌های دیواری با موضوع جنگل بر روی دیوار آویزان کنید و تختی معلق برای یک حس فضای آزاد نصب کنید. تمام این کارها باعث زیباسازی اتاق‌ های خانه می‌شود و دکوراسیون خانه شما را خاص می‌کند.


بیشتر بخوانید:

۳ روش برای بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک

چطور کف‌پوش لمینیتی خود را درخشان و نو نگه دارید؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.