ترفندهایی برای مرتب کردن وسایل آرایشی و بهداشتی

لوسیون‌ها، محصولات پوستی، رژ لب‌ها، لاک‌ها — همه وسایل زیبایی زمانی که از فروشگاه‌ها به خانه آورده می‌شوند، باعث به هم ریختگی فضا می‌شوند و مدام جلوی چشمان ما هستند. شرط عقل حکم می‌کند که این وسایل که برای همه خانم‌ها جزء دوست داشتنی وسایل محسوب می‌شوند را، از نقاطی که باعث به هم ریختگی می‌شوند و ممکن است کسی آنها را دور اندازد، برداشت.

اگر جزء افرادی باشید که لوازم آرایشی و بهداشتی خود را در حمام نمی‌گذارید، باز هم این امکان وجود دارد که با ریختن آنها درون کشوهای دراور باعث به هم ریختگی اتاق و کمدهای خود شوید، یا اینکه از ترس به هم ریختگی همگی آنها را به صورت فشرده درون کیف لوازم آرایش بریزید. این روزها با وجود وسایل و خلاقیت نمی‌توان شاهد به هم ریختگی اینگونه وسایل بود و این یک فاجعه است که تمام وسایل خود را بدون سازماندهی جلوی دید همه بگذاریم و باعث به هم ریختگی فضای خانه شویم. در مقاله‌ای در مورد هنر ژاپنی‌ها در نظم و سازماندهی وسایل صحبت کردیم، امروز در این مقاله همراه وینوک باشید و با روش‌هایی جالب برای سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی آشنا شوید.

سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی

اینکه پیشخوان حمام خود را از درهم برهمی نجات دهید، باعث تمیز شدن فضای آن می‌شود. سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی باعث می‌شود که دسترسی به وسایل آرایشی و بهداشتی خود که مطمئنا برای آنها هزینه کردید، آسان‌تر و سریع‌تر شود.

روش‌های شیک و جالبی برای سازماندهی وسایل وجود دارد که هم در حمام و هم در اتاق خواب می‌توان آنها را پیاده کرد. سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و سازماندهی آنها نیز به مرتب نشان دادن خانه بسیار کمک می‌کند. داشتن فضایی مرتب و سازماندهی شده، بهتر از این است که زمان زیادی برای پیدا کردن وسایل خود بگذارید. از این فرصت استفاده کنید و با استفاده از این روش های خلاقانه، دکوراسیون خانه خود را شیک و سازماندهی شده کنید.

روش‌های نوآورانه و خلاقانه زیادی برای انجام این کار وجود دارد: شلف‌های نوآورانه، شیشه‌های مربا با جزئیات خاص و فضاهای آماده. مطمئنا نگاه کردن به تمام این وسایل در فضایی شیک و جذاب، می‌تواند لذت بخش باشد. وسایلی که تا دیروز در گوشه کابینت و خانه خاک می خوردند، می‌توانند مکانی زیبا برای قرار دادن محصولات دوست داشتنی شما شوند. 

وبلاگ نویسان، اینستاگرامرها و فروشندگان این وسایل، برخی از روش‌های خلاقانه برای نمایش محصولات زیبایی کشف کرده‌اند. در اینجا برخی از راه‌های مورد علاقه ما برای سازماندهی لوازم آرایشی و بهداشتی آورده شده است.

شیشه‌های رنگ شده به سبک وینتیج

سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی

شیشه‌هایی که در خانه داریم، بسیار به درد به خور هستند و کارهای زیادی می‌توان با آنها انجام داد. البته آنها از دهه‌ها قبل برای مربا استفاده می‌شدند، اما آیا کسی می‌دانست که می‌توان از آنها برای ساخت تراریوم و ظرفی برای لامپ‌های ریسه‌ای نیز استفاده کرد؟

این شیشه‌ها، همچنین ظروفی ایده آل برای لوازم آرایشی شما مانند برس و رژ لب هستند. در عکس بالا شیشه‌ها با رنگ‌های شیشه به رنگ طلایی مسی رنگ شده‌اند. شما می‌توانید با هر شیشه‌ای که در خانه دارید و هر رنگی که دوست دارید، چنین وسیله‌ای برای قرار دادن لوازم آرایشی خود درست کنید.

یک استوانه حفره دار نظم دهنده

این نظم دهنده می‌تواند وسیله‌ای عالی برای قرار دادن برخی وسایل آرایشی باشد و چرا تا به حال ما به این مدل وسیله‌ها فکر نکرده بودیم؟” در تصویر بالا، شاخه‌ای از درخت را مشاهده می‌کنید که داخل آن حفره‌هایی برای قرار دادن وسایل وجود دارد.

حفره‌های ایجاد شده بهترین مکان برای قرار دادن لوازم آرایش مدادی و برس‌ها هستند و علاوه بر نظم دهی ظاهر شیک و منظم به وسایل می‌دهند. برای ساخت این نوع نظم دهنده لوازم آرایش، می‌توان از وسایل مختلف غیر از چوب استفاده کرد و حتی می‌توان سراغ انباری خانه رفت و تکه‌های چوب انبار شده را برای این کار برداشت.

قفسه‌ای ساخته شده از قاب عکس

سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی

قاب عکس‌های قدیمی را هیچ وقت دور نندازید و از آنها استفاده بهینه کنید. همان‌طور که تصویر بالا می‌بینید، می‌توان از یک قاب عکس زیبا برای نمایش محصولات زیبایی استفاده کرد و با زدن رنگ نقره‌ای به آن ظاهری مدرن به قفسه‌ای ساخته شده از قاب داد.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ در آمریکا از این روش برای ساخت شلف و قفسه استفاده می‌کنند و آنها را به فروش می‌رسانند؛ حال شما خودتان می‌توانید بدون صرف هزینه، از قاب‌های قدیمی خود استفاده کنید و چنین شلفی برای لوازم آرایشی و بهداشتی درست کنید.

یک سینی با حس زنانه

این نوع سینی کمتر از سینی‌های آماده‌ای که در فروشگاه‌ها برای این کار می‌فروشند، نیست. سینی‌های فروشگاهی، ظاهراً همیشه برای لوازم خانم‌های شیک، کمد لباس و اتاق‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها حتی می‌توانند از یک قاب عکس قدیمی ساخته شوند.

اما ما مخصوصاً این سینی را دوست داریم چرا که حس و حال مینیمالی دارد و تنها یک رنگ دارد و بسیار شیک است! و اگرچه این سینی از از آن مدل‌هایی که داخلشان آینده دارد نیست، با این حال یک خوبی دارد و آن هم این است که شما لازم نیست هر روز داخل آن را تمیز کنید و دستمال بکشید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از تکنیک کهنه کاری چوب این سینی را حالت قدیمی دهید و آن را کهنه نشان دهید.

تخته مغناطیسی

فکر می‌کنید ایده بعدی چه خواهد بود؟ این تخته مغناطیسی محصولات شما را برای دسترسی راحت، در معرض دید قرار می‌دهد. برای زیباتر کردن آن می‌توانید سراغ کاغذهایی با طرح قدیمی ونوشته‌دار بروید و پس زمینه ان را جذاب کنید.

اشیاء فلزی به راحتی روی این تخته قرار می‌گیرند و برای وسایلی غیر فلزی و غیر مغناطیسی، می‌توانید آهنرباهای کوچکی به آنها وصل کنید. همچنین به لطف رنگ‌های متنوعی که در بازار وجود دارد و کمی نبوغ، می‌توانید تبدیل به هنرمند شوید این تخته را دوباره از نو بسازید و هر چند وقت یک بار شکل آن را تغییر دهید.

نظم دهندگان لوازم آرایش شفاف

سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی

این نوع لوازم برای سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی را می توانید به صورت آماده و از فروشگاه‌های مختلف خریداری کنید. شاید انواع و اقسام آن را در اینستاگرام و وب‌سایت‌های مختلف دیدید، آنها تمیز و کلاسیک هستند و به شما این امکان را می‌دهند که بدون باز کردن چیزی داخل آن را ببینید و وسیله مورد نظر خود را پیدا کنید. با استفاده از این نظم دهندگان، شما قادر خواهید بود تا تمام دارایی آرایشی خود را بدون صرف زمان برای گشتن داخل کمد، ببینید.

لیوان‌هایی زیبا برای مداد

این لیوان‌های صورتی زیبا در عین حال که زیبایی خاصی به هر اتاقی می‌دهند، می‌توانند بهترین وسیله برای نظم دادن به لوازم آرایش مدادی و برس‌ها باشند. این روزها، این نوع لیوان‌های زیبا فقط مخصوص مداد رنگی کودکان نیست. آنها به وسایلی شگفت آور و جذاب تبدیل شده‌اند، که جای آنها فراتر از میز بازی کودکان است و بزرگسالان نیز می‌توانند از آنها استفاده کنند.

برای درست کردن این وسیله می‌توانید از قوطی کنسرو استفاده کنید و‌ آنها را در کنار هم قرار دهید و رنگ کنید، یا اینکه سراغ آماده آنها در فروشگاه‌ها بروید.

شیشه شمع

سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی

شمع‌های مورد علاقه خود را مصرف کردید و شیشه‌های آنها را نگه داشتید. این شیشه‌ها برای نگهداری و سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی گزینه مناسبی هستند.

می‌توانید با عوض کردن مدل آنها و رنگ کردن آنها، استفاده جدید از آن0ها بکنید و زندگی جدید به این شیشه‌ها بدهید. می‌توانید از این شیشه‌ها به عنوان فضایی برای نگهداری پنبه، رژ لب، مژه مصنوعی، کرم‌های کوچک و سایه چشم استفاده کنید.

شیشه‌های اکلیلی

سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی

شاید برای بسیاری از افراد زرق و برق به عنوان نمادی از درخشش و شیک بودن باشد. مخصوصاً وقتی صحبت از سازماندهی وسایل آرایشی و بهداشتی باشد اهمیت این موضوع، دو چندان می‌شود.

این ظروف شیشه‌ای که دور تا دور آنها را اکلیل پوشانده است، پر زرق و برق هستند و دکوراسیونی شیک و مجلل به میز شما اضافه می‌کند. می‌توانید از هر شیشه‌ای برای این کار استفاده کنید و تنها به دو ماده اصلی یعنی اکلیل و چسب نیاز دارید، تا همچنین وسیله‌ای زرق و برق داری برای لوازم آرایشی خود درست کنید.

قفسه بندی مدرن

ممکن است جزء آن دسته افرادی باشید که به دنبال ظاهری شیک هستند و دوست دارند وسایل آرایش و بهداشتی آنها داخل حمام یا اتاق خواب دیده شوند. می‌توانید برای این کار سراغ قفسه‌های آماده بروید و آنها را از فروشگاه‌ها بخرید. این نوع قفسه‌ها را باید مطابق با نوع چیدمان و طراحی اتاق خود انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید وسایل آن را جداگانه بخرید و مطابق با سلیقه خود آنها را درست کنید. به همین آسانی می‌توانید از دیدن وسایل آرایشی و بهداشتی خود داخل حمام و اتاق لذت ببرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.