ایده‌ها، نکات و عکس‌هایی از طراحی اتاق خواب مستر کوچک

به هیچ وجه، دلیلی وجود ندارد که یک اتاق خواب کوچک – حتی یک اتاق خواب واقعاً کوچک – نتواند به اندازه یک فضای بسیار بزرگ، زیبا، آرامش بخش، الهام بخش و باهویت باشد.

برای طراحی و ساخت اتاق خوابی بزرگ و دوست داشتنی در فضایی کوچک و محدود از نظر متراژ، باید از فضاهایی که دارید هوشمندانه استفاده کنید، مبلمان مناسب برای اتاق بخرید و مهمتر از همه اینکه به هیچ وجه از به نمایش گذاشتن وسایل دکوری در اتاق خود نترسید. در مقاله‌های پیشین درباره بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک صحبت کردیم، در این مقاله قصد داریم تا شما را با ترفندها و ایده‌هایی برای طراحی اتاق خواب مستر کوچک آشنا کنیم. همراه وینوک باشید.

اتاق خواب مستر با ترکیب رنگ قهوه‌ای و سفید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

اگر به دنبال یک پالت رنگی جذاب هستید که در عین حال که کمی مردانه است، پر زرق و برق نیز باشد؟ اگر به دنبال چنین پالت رنگی برای طراحی اتاق خواب مستر خود هستید، ترکیب قهوه‌ای شکلاتی و سفید را در نظر داشته باشید.

می‌توانید این ترکیب رنگی را در وسایل دیگر اتاق مانند، لوستر، آباژور، مبلمان و حتی ملحفه‌های روی تخت و روی مبل ست کنید و نتیجه آن زیبا سازی اتاق شکوه و جلال دادن به اتاق می‌شود.

فضای داخلی اتاق را با کمدهای داخل دیوار بیشتر کنید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

بیشتر اوقات، یک اتاق خواب کوچک به معنای داشتن کمدی کوچک نیز است و هر چه اتاق کوچک‌تر باشد کمدها نیز کوچک‌تر می‌شوند.

یک راه حل عالی برای طراحی اتاق‌ خواب مستر کوچک با فضای کم این است، که مانند تصویر بالا در اطراف تاج تخت کمد دیواری بسازید. اگر هم دیدید این مدل کمد دیواری‌ها به طراحی و چیدمان اتاق خواب شما نمی‌آید، می‌توانید از کمدهای حاضری استفاده کنید که به راحتی در فضایی مانند فضاهایی مانند فضای تصویر بالا جا شوند.

اتاق خواب مستر زیبا

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

اگر تا به حال فکر می‌کردید که یک اتاق خواب مستر کوچک نمی‌تواند ظرافت و زیبایی اتاق خواب‌های مستر بزرگ که عکس آنها را در پینترست و یا در مجلات دکوراسیون داخلی دیدید، باشد سخت در اشتباه هستید.

با نگاهی به تصویر بالا از طراحی اتاق خواب مستر کوچک که آن را با رنگ‌های آبی، کرم و خاکستری جذاب و خیره کننده کرده است، می‌توانید به این نتیجه برسید که اتاق خواب‌های کوچک نیز می‌توانند مانند اتاق خواب های مستر بزرگ لوکس به نظر برسند.

رنگ‌های خنثی کار خود را درست انجام می‌دهند

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

آیا فکر می‌کنید که اتاق خواب‌ها با رنگ‌های خنثی خسته کننده هستند؟ اگر اینطور فکر می‌کنید به این اتاق خواب مردانه نگاه کنید و دقت کنید که آیا چیزی کسل کننده در آن می‌بینید یا خیر.

زمانی که در طراحی اتاق خواب مستر کوچک از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود، می‌توان خنثی بودن آن را با استفاده از وسایل و حتی چیدمان زیرکانه شکست. همان‌طور که مشاهده می کنید، پتوی روی تخت که رنگ متضاد با اتاق دارد خنثی بودن رنگ‌ها را شکسته است و فضایی زیبا و گرم به وجود آورده است.

استفاده از سبک وینتیج در طراحی اتاق خواب

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

کرکره چوبی پشت پنجره که حالتی قدیمی دارد، طراحی شیک و جذابی به این اتاق خواب دنج با رنگ‌های خاکستری و سفید و دکوری‌های طلایی افزوده است.

استفاده از سبک وینتیج در طراحی اتاق خواب مستر کوچک بسیار آسان است. می‌توانید از یک قفسه چوبی عتیقه به عنوان یک صندلی یا زیرپایی استفاده کنید، یک درب قدیمی را به جای صندلی قرار دهید، یا روی دیوارهای خود تابلوهایی از گلدوزی و دست طرح‌های دست دوزی شده آویزان کنید.

اتاق خوابی آرامش بخش با رنگ‌های سبز و سفید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

بیشتر افراد دوست دارند فضای اتاق خوابشان، فضایی آرام و دلباز داشته باشد. اگر این هدف شما نیز است، پس رنگ سبز و سفید را برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید.

روتختی با طرح گیاه و برگ برای تخت خود در نظر بگیرید، می‌توانید همان‌طور که تصویر می‌بیند از آینه‌ای به شکل گل آفتابگردان استفاده کنید، این دو رنگ را در وسایل نیز استفاده کنید و مبلمان و میز سبز و سفید را در اتاق استفاده کنید و نتیجه آن اتاقی است که ذهن شما را آرام و طراوت می‌بخشد. 

خرید انواع روتختی

تاج تخت را در فضایی داخل دیوار قرار دهید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

این خانه دوست داشتنی اما کوچک زمانی کتابخانه بوده است. اکنون به لطف طراحان آن یک مثال عالی برای استفاده خوب از فضای کوچک است. توجه داشته باشید که سر تخت خواب داخل دیوار است و زمانی آنجا کتابخانه بوده است.

مبلمان و رنگ دیوار را مطابقت دهید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

اگرچه کاملا درست است که وسایل بزرگ برای اتاق‌های کوچک خیلی مناسب نیستند، اما همیشه استثنائات نیز وجود دارد. به عنوان مثال، تخت بالا تقریباً به اندازه اتاق خواب است، اما به جای اینکه باعث گرفته شدن اتاق شود، آنر ا بسیار زیبا نشان می‌دهد و اتفاقا دلبازتر شده است. راز استفاده از این تخت‌خواب این است که در آن خطوط تمیز و ساده وجود دارد، همچنین رنگ آن درست مانند رنگ دیوار است که کنتراست را از بین می‌برد.

اتاق‌های زیر شیروانی

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

ممکن است هر کس با اولین نگاه به اتاق‌های زیرشیروانی آنها را خفه و دلگیر ببیند، اما در عوض، آنها فضایی عالی برای چیدمان هستند.

هنگامی که تخت‌خواب با لحاف، بالش و کوسن‌های رنگارنگ پوشیده شده باشد و در کنار آن نیز وسایل ساده اما در عین حال دوست داشتنی احاطه شده باشد، سقف شیب‌دار و کوتاه و فضای محدود به فضای مجلل دلپذیر تبدیل می‌شود.

اجازه دهید مبلمان بیشتر خود را نشان دهند

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

از تمام فضای اتاق‌خواب کوچک خود استفاده کنید و آن را مبلمان و وسایل دیگر پر کنید و بدانید که این امکان را اتاق‌خواب‌های بزرگ ندارند.

همان‌طور که تصویر بالا می‌بینید، این اتاق‌خواب کوچک از تخت‌خوابی بزرگ و روتختی چند لایه استفاده کرده است و همچنین از قرار دادن کشو کنار تخت و ویترین نیز دریغ نکرده است. به همین سادگی و با حداکثر استفاده از مبلمان اتاقی زیبا و گرم طراحی شده است.

بیشتر بخوانید: ۳۵ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد

از کاغذ دیواری‌های جذاب استفاده کنید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

بله، می‌توانید در اتاق خواب‌های کوچک نیز از کاغذ دیواری استفاده کنید و آن را مانند اتاق خواب‌های مستر بزرگ زیبا و دلنشین کنید.

کاغذ دیواری پررنگ و شاد نیز می‌توانند گزینه خوبی برای طراحی اتاق خواب مستر کوچک باشند. فقط کافی است طبق سلیقه خود آن را بخرید و به دیوار بچسبانید. اگر دوست دارید کاغذ دیواری شاد و پررنگ بخرید ترجیحاً یکی از قسمت‌های اصلی دیوار اتاق را از آن کاغذ بزنید و بقیه اتاق را ساده نگه دارید.

خرید انواع کاغذ دیواری

طرح‌های سنتی جدید 

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

استفاده از طرح‌های سنتی هیچ وقت بد نیست و باید بگوییم که طرح و سبک‌های سنتی هیچ وقت از مد نمی‌افتند. استفاده از چند عکس رنگی، وسایل دکوری جالب و قدیمی حس کلاسیک و تازگی به اتاق خواب مستر کوچک شما می‌دهد. به علاوه، قرار دادن یک آینه بزرگ در مقابل دیوار روشی عالی برای افزایش فضای اتاق و ایجاد خطای دید است.

اتاق خواب روستیک

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

پالت رنگی طبیعیِ سبک روستیک، مناسب فضاهای کوچک است. استفاده از چوب‌های کهنه، سقف چوبی و وسایل عجیب و غریب مانند سرهای حیوانات در این اتاق باعث به وجود آمدن فضایی جذاب و جوان پسند شده است.

دیوارهای راه راه در طراحی اتاق خواب مستر کوچک

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

کوچک بودن اتاق خواب دلیل بر این نیست که سراغ طراحی و چیدمان آن نروید و خود را با دکوراسیون آن سرگرم نکنید. دیوارهای با طرح راه راه در این اتاق خواب کاملاً سنتی نشان دهنده این موضوع است که در اتاق خواب‌های کوچک نیز جا برای خلاقیت زیاد است.

پالت رنگی خنثی به کار رفته در این اتاق و کمتر به هم ریختگی در آن، باعث به وجود آمدن این طرح زیبا شده است. اگر ایده کلی به کار رفته در این اتاق را دوست دارید، اما نمی‌خواهید تا این اندازه در استفاده از این طرح جسورانه عمل کنید، از دو رنگ نزدیک به هم برای ایجاد طرح راه راه در دیوار استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های تیره برای ساختن اتاق خوابی تاریک

بسیاری از مردم بر این باورند که یک اتاق خواب کوچک باید با رنگ سفید یا رنگ‌های کم‌رنگ طراحی شود، اما در واقعیت، رنگ‌های تیره باعث می‌شوند که دیوارها در ظاهر عقب‌تر بروند و باعث افزایش اندازه فضا می‌شود.

اگر با این استدلال ما باز هم قانع نشدید، به این اتاق خواب نگاه کنید و ببینید که رنگ بنفش به کار رفته در آن فضا را جذاب و زیبا کرده است. خاکستری تیره، آبی تیره یا آبی نیلی یا سبز تیره درست به اندازه همین بنفش، می‌توانند آرامش و جذابیت به اتاق بدهند.

اتاق خواب کلبه‌ای

اگر فیلم‌های قدیمی انگلیسی و کانادایی را تماشا کرده باشید و اگر قصه‌های جزیره را به یاد داشته باشید، می‌توانید از اتاق خواب‌های این سریال‌ها الهام بگیرید و چیزی مانند تصویر بالا خلق کنید. این مدل اتاق خواب‌ها پیشنهاد خوبی برای طراحی اتاق خواب مستر کوچک هستند.

سبک‌های تلفیقی

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

در حقیقت، استفاده از ترکیبی از سبک‌ها نیاز به فضای بسیار بزرگ ندارد. گاهی اوقات یک فضای کوچک، ترکیبی از انواع سبک‌ها در دکوراسیون را فوق العاده برجسته نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، در این اتاق خواب ترکیبی از سبک‌های آسیایی،رترو و روستیک استفاده شده است که نتیجه آن باعث به وجود  آمدن چنین طرح جذابی شده است. نکته عالی در این طراحی استفاده از چراغ‌های آویز به جای آباژور است که با این کار نشان داده شده است که به درستی از فضا استفاده شده است.

خرید چراغ آویز

کمی خلاقیت را بیشتر کنید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

با قرار دادن تخت خود به صورت مورب، اتاق خواب کوچک خود را بزرگ‌تر نشان دهید. حتی به جای استفاده از آن پارتیشن پشت تخت می‌توانید از هر چیزی استفاده کنید.

پارتیشن به عنوان یک نقطه کانونی برای اتاق عمل می‌کند و باعث می‌شود که اتاق در ظاهر بزرگ‌تر و همچنین سقف بلندتر به نظر برسد. استفاده دیگر از پارتیشن در اتاق خواب به عنوان یک جدا کننده حریم خصوصی در اطراف تخت است. این امر به خصوص در یک آپارتمان‌های بسیار کوچک و سوییت‌ها یا اتاق خواب مشترک کودکان بسیار کاربردی است.

رنگ خاکستری، رنگ کلاسیکی جدید

طراحی اتاق خواب مستر کوچک

چیزی که رنگ خاکستری به هر دکوراسیونی می‌افزاید شکوه و جذابیت است که به خصوص برای اتاق خواب مناسب می کند. اما هنگام تزیین با رنگ خاکستری، باید خیلی دقت کنید که بیش از اندازه از این رنگ استفاده نکنید و در اصل زیاده روی نکنید.

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، یک فرش زیبا با رنگ خاکستری تیره و طرح‌دار، یک لامپ سقفی جذاب، یک صندلی پاتختی با روکش مخملی با شکوه و کوسن‌های جالب با طرح جمجمه، تضمین می‌کند که این اتاق خواب کاملا خاکستری و سفید چیزی خسته کننده نیست.

طراحی به سبک مراکشی

لازم نیست که یک سبک عجیب و غریب برای طراحی اتاق های خانه خود انتخاب کنید؛ بنابراین می‌توانید برای طراحی اتاق خواب مستر کوچک خود سراغ سبک‌های بین المللی بروید و ظاهری جهانی به آن بدهید.

این سبک فقط سه عنصر دارد که آنها، آویزهای نقره‌ای، پاف نقره‌ای و تختخواب خارق العاده هستند. اگر هیچ یک از اینها در دسترس شما نیست، می‌توانید از روتختی با سبک و نقش پارچه‌های مراکشی استفاده کنید.

اتاق خواب سفید 

حتی اگر فضای شما کوچک نیز باشد، می‌توانید با استفاده از دیزاین با رنگ سفید آن را دلباز و زیبا کنید. توجه داشته باشید که می‌توانید رنگ سفید را با سه رنگ هماهنگ با رنگ سفید را انتخاب کنید و به اتاق روح و طراوت ببخشید. فرش راه راه، روتختی گل گلی با رنگ قرمز و وسایل دیگر می‌تواند فضا را پر جنب و جوش و زیبا کنند.

لوکس بودن در اتاق خواب کوچک

لوکس بودن همیشه به داشتن اتاق خواب بزرگ و وسایل گران قیمت نیست. شما حتی با بودجه اندک نیز می‌توانید اتاق خواب مستر کوچک خود را لوکس و زیبا دکور کنید. استفاده از رنگ بندی محدود، بازتاب‌های حاصل از آینه‌ها و فلزات و عدم وجود درهم و برهمی، همگی باعث به وجود آمدن فضایی لوکس و شیک می‌شوند.

در طراحی اتاق از دیوار شاخص استفاده کنید

حتی کوچکترین اتاق خواب‌ها نیز می‌توانند از دیوار شاخص بهره‌مند شوند. این مدل طراحی اتاق، هیچ فضایی را اشغال نمی‌کند.

اینکه سراغ یک مدل کاغذ دیواری بروید که کاملا طرحی جدا از طرح اتاق دارد و یا اینکه از کاغذ دیواری‌های ساده استفاده کنید، همگی بستگی به سلیقه و خواست شما دارد. اما بدانید که این مدل استفاده از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب مستر کوچک، می تواند باعث به وجود آمدن کنتراست و تفاوت شود و ظاهر اتاق را زیبا کند.

طراحی اتاق خواب مستر

تمام موارد گفته شده در این مقاله، می‌توانند ایده‌ای عالی برای شما در طراحی اتاق خواب مستر کوچک باشند. بسته به سلیقه، وسایل، بودجه و خواست خود می‌توانید از یکی از این مدل‌ها ایده بگیرید و از طراحی اتاق خواب خود و احیانا اگر بودجه مشخصی داشته باشید، از تغییر دکوراسیون با بودجه محدود لذت ببرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.