بسته بندی لباس ‌ها برای اسباب کشی؛ 10 نکته‌ای که باید بدانید

همه می‌گویند که سخت‌ترین قسمت اسباب کشی بسته بندی وسایل آشپزخانه است. گرچه متقاعد کردن این افراد در مورد خلاف این نظریه سخت است، اما شکی نیست که بسته بندی وسایل اتاق‌ها خصوصا بسته بندی لباس‌ ها، خصوصا از نظر میزان صرف زمان، بسیار سخت است.

با این حال، این موضوع همیشگی نیست و برای همه صدق نمی‌کند. بسته بندی لباس ‌ها برای اسباب کشی، اگر چند ترفند برای انجام آن به کار ببرید، می‌تواند یک روند نسبتاً سریع و آسان باشد. بدون حاشیه روی بیشتر، در این مقاله 10 نکته و ترفند برای بسته بندی لباس‌ ها را عنوان می‌کنیم که حتما باید در حین اسباب کشی بعدی خود از آنها استفاده کنید. اما قبل از آن دیگر ترفندهای بسته بندی اثاثیه را نیز مطالعه کنید.

1- از محافظ‌های لباس پلاستیکی و کیسه زباله استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید که لباس‌های خود را روی هم داخل جعبه قرار دهید و دوست دارید آنها را آویزان روی رخت آویز به خانه جدید خود ببرید، روی آنها را محافظ پلاستیکی و یا کیسه زباله بکشید و به همین صورت آنها را داخل اتوبار یا ماشین خود قرار دهید.

لباس‌ها را از قسمت پایینی داخل کیسه زباله کنید و کیسه را بالا ببرید، و قسمت انتهایی کیسه که در انتهای آویز است، گره بزنید. برای افزایش استحکام کار، از کیسه‌های زباله مشکی محکم‌تر به جای انواع سفید آن استفاده کنید.

2- وسایل حجیم را با جارو برقی داخل کیسه کم حجم کنید

بخشی از مشکل بسته بندی لباس‌ ها برای اسباب کشی این است که آنها فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. یک جعبه کوچک و متوسط بسیار سریع با ژاکت یا جلیقه‌های سنگین پر می‌شوند.

برای صرفه جویی در فضا، از کیسه‌های بسته بندی که با استفاده از جارو برقی هوای داخل آن گرفته می‌شود، استفاده کنید تا لباس‌های حجیم بسته بندی شده را صاف کنید و از آنها در برابر موارد مختلف محافظت کنید.

بهتر است وسایل فصلی را که قصد ندارید از آنها بلافاصله بعد از اسباب کشی استفاده کنید را با جارو برقی کم حجم کنید، زیرا این روش مانع از نفوذ رطوبت، خاک و آفات به داخل کیسه‌های آنها می‌شود.

بسیاری از این کیسه‌ها فروخته می‌شوند، اما اگر ترجیح می‌دهید پول خود را پس انداز کنید، می‌توانید این کیسه‌ها را خودتان بسازید، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است اینها چندان کارآمد نباشند.

3- از چمدان‌های خود استفاده کنید

چمدان‌های شما ابزارهای بسته بندی ایده آل، برای لباس‌های شما هستند. شناسایی و حمل و نقل آنها آسان است و نسبت به جعبه‌های مقوایی اثر محافظتی بیشتری دارند. برای استفاده بیشتر از فضای داخل چمدان، از همان تکنیک‌هایی استفاده کنید که هنگام بستن چمدان برای سفر انجام می‌دهید.

به جای چیدن آنها روی هم، وسایل را لوله کنید و یا از نظم دهندگان بسته بندی استفاده کنید تا در هر قسمت، لباس‌های مرتبط را قرار دهید. از آنجا که نگران محدودیت وزنی مانند آن زمان که با هواپیما سفر می‌کنید، نیستید به راحتی می‌توانید حداکثر استفاده را از فضای چمدان ببرید. شکاف‌ها بین موارد دیگر مکان مناسبی برای قرار دادن فشرده پوشاکی مانند لباس زیر و جوراب است.

4- از دراور خود استفاده کنید

بسته بندی لباس‌ ها

در بسیاری از مواقع به آسانی می‌توانید از کشوهای دراور خود برای بسته بندی لباس‌ ها استفاده کنید. این کار بسیار ساده است: کافی است هر کشو را از کمد بیرون بیاورید و تمام وسایل را داخل آن بچینید و سر جای خودش برگردانید و با استفاده از پلاستیک حباب‌دار و چسب دور تا دور دراور آن را محکم کنید.

استفاده از این روش دو مزیت دارد. یکی، اینکه محتوای داخل دراور شما به محض ورود به خانه جدید بسته بندی نشده است و شما فقط باید پلاستیک آن را باز کنید. و دو، هزینه‌ای برای بسته بندی وسایل داخل آن نکردید.

5- موارد مشابه را در کنار هم نگه دارید

با قرار دادن لباس‌های مشابه در کنار هم کاری کنید که روند باز کردن بسته‌ها آسان‌تر شود. به این کار مانند زمانی که می‌خواهید لباس‌های یک شکل و یک رنگ را داخل ماشین لباس‌شویی بریزید فکر کنید، و به این فکر کنید که با تفکیک آنها چقدر کارتان آسان‌تر می‌شود.

حتی اگر قرار باشد همه آنها در یک جعبه یا چمدان قرار بگیرند، با قرار دادن لباس‌های بدن‌سازی خود در کنار هم، لباس‌های کار خود در کنار هم و لباس‌های خانگی خود در کنار هم، کار خود را هنگام باز کردن جعبه های اسباب کشی آسان کنید.

6- وقتی صحبت از جعبه‌های بسته بندی می‌شود، به جزئیات فکر کنید

بسته بندی لباس‌ ها

لباس‌ها به تنهایی سنگین نیستند، اما وقتی روی یکدیگر قرار می‌گیرند، می‌توانند خیلی سریع به وزن جعبه اضافه کنند. به همین دلیل، معمولاً بهتر است که به جای استفاده از جعبه‌های بزرگ‌تر برای جابجایی لباس‌ها از جعبه‌های کوچک‌تر استفاده کنید.

مسلما با استفاده از جعبه‌های کوچک‌تر میزان لباسی که داخل آنها می‌گذارید کمتر می‌شود و در نتیجه وزن آن نسبت به جعبه‌های بزرگ، کمتر می‌شود. نوبار تمام جعبه‌ها را در ابعاد مختلف در اختیار مشتریان خود می‌گذارد.

7- از شر آنچه دیگر نمی‌پوشید خلاص شوید

ساده‌ترین راه برای کم کردن بار خود هنگام اسباب کشی لباس‌ها هستند؟ از لباس‌هایی که دیگر نمی‌پوشید، خلاص شوید! تمیز کردن کمد یک کار وقت گیر است که بسیاری از ما آن را به طور معمول انجام نمی‌دهیم.

بنابراین از اسباب کشی خود به عنوان یک زمان عالی برای مرتب کردن کمدهای لباس خود استفاده کنید و مواردی را که نمی‌خواهید یا دیگر به آن نیاز ندارید، از کمد خود خارج کنید. به عنوان یک قاعده کلی، اگر لباسی از لباس‌های کمد شما، قدیمی است یا دیگر مناسب پوشیدن نیست، از آن خلاص شوید.

این موضوع در مورد لباس‌هایی که در طول یک سال یا بیشتر آنها را نپوشیدید، نیز صدق می‌کند. تا آنجایی که می‌توانید لباس‌هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید را اهدا کنید، آنها را به فروش برسانید، یا اگر به هیچ عنوان قابل استفاده نیست آنها را دور بریزید.

8- لباس‌های خارج از فصل را به طور جداگانه بسته بندی کنید

بسته بندی لباس‌ ها

ما در مورد اهمیت بسته بندی لباس‌ های مشابه صحبت کردیم، اما ارزش آن را دارد که در مورد لباس‌های فصلی به این نکته کلیدی برگردیم.

یک جعبه یا جعبه‌های جداگانه را صرفاً برای آن دسته از مواردی نگه دارید که می‌دانید هنگام اسباب کشی به خانه جدید خود، بلافاصله نیازی به آنها نخواهید داشت، خواه پالتوها و چکمه‌های زمستانی باشند، خواه شلوارک‌های تابستانی و لباس‌های تابستانی یا هر چیز دیگری که می‌توانند، کنار گذاشته شوند.

هنگام بسته بندی روی هر جعبه درباره محتویات داخل آن بنویسید و هر جعبه را از محتویات داخل آن تفکیک کنید. وقتی این کار را کردید، بسیار خوشحال می‌شوید چرا که به محض ورود به خانه جدید خیلی زود وسایل را پیدا می‌کنید و زمان خود را برای پیدا کردن محتویات داخل کمد لباس خود، هدر نمی‌دهید.

9- از برخی لباس‌ها در کارهای دیگر در بسته بندی کمک بگیرید

سوییشرت‌ها، شلوارهای ورزشی، جوراب‌های مچاله شده و لباس‌های قدیمی که هنوز آماده خلاص شدن از شر آنها نیستید، همه موارد خوبی برای انجام وظیفه مضاعف و به خدمت گرفتن به عنوان کالایی محافظ در بسته بندی دیگر وسایل هستند. از آنها برای محافظت از اشیاء با ارزش و پر کردن شکاف‌ها در جعبه‌ها و جلوگیری از تغییر مکان وسایل در جعبه‌ها استفاده کنید.

هنگامی که به خانه جدید رسیدید و باز کردن بسته‌ها را شروع کردید، کافی است پوشاک روی جعبه‌ها را در جایی قرار دهید، سر فرصت با لباس‌شویی آنها را بشویید و در نهایت در کمد لباس‌ها سرجایشان قرار دهید.

10- لباس‌های روز اسباب کشی خود را فراموش نکنید

در حالی که لباس‌ها را برای اسباب کشی بسته بندی می‌کنید، فراموش نکنید که یک جعبه یا کیسه جداگانه برای لباس‌هایی را که می‌خواهید در روز و روزهای اسباب کشی استفاده کنید، کنار بگذارید.

قرار دادن این وسایل – از جمله شلوار، پیراهن و لباس زیر – دم دست به شما کمک می‌کند تا در هنگام بسته بندی اثاثیه منزل برای اسباب کشی موارد بسیاری است که باید آنها را رعایت کنید و یکی از آنها نحوه درست بسته بندی لباس‌ ها است.

منبع نوبار
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.