چگونه رنگ اتاق خواب را مناسب فنگ شویی خوب انتخاب کنیم

فکر می‌کنید کدام رنگ‌ها می‌توانند بهترین انرژی فنگ شویی را برای اتاق خواب شما به ارمغان آورند؟ به هیچ عنوان مهم نیست که اتاق خواب اتاق فردی مجرد و یا اتاق خواب یک زوج باشد، مهم‌ترین چیزی که باید بدانید این است که انرژی موجود در اتاق خواب شما به طور کامل بر سلامتی و همچنین جریان عشق در زندگی شما تأثیر دارد (هم عشق به خود، هم عشق به همسر).

بیشتر ما در تزیین و دکور خانه و اتاق‌های آن تحت تاثیر تصاویر جذاب و همچنین مجله‌های دکوراسیون پر زرق و برق قرار می‌گیریم – اما واقعا کدام رنگ از سرخابی روشن و سبز و حتی رنگ زغالی تیره، برای اتاق بهترین زنگ است. آیا این رنگ‌ها برای فنگ شویی اتاق خواب شما مناسب هستند؟ آیا از نظر بصری می‌توانند جلب توجه کنند، آیا انرژی خوبی برای شما و خانه شما به ارمغان می‌آورند؟ آیا اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب بهترین رنگ را برای ما به ارمغان می‌آورد؟

بیایید در این مقاله نگاهی به اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب و همچنین بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب خود بیندازیم و در انجام مراحل فنگ شویی برای دکوراسیون منزل از این رنگ‌ها استفاده کنیم.

اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

به طور کلی عکس‌العمل ما نسبت به رنگ‌ها یکسان است و به عنوان مثال، رنگ زرد را نمادی از شادی می‌دانیم، آبی را آرام کننده می‌دانیم و به همین ترتیب این منوال برای دیگر رنگ‌ها نیز صدق می‌کند. با این حال، همیشه انتخاب یک رنگ مناسب برای اتاق خواب ممکن است آسان نباشد. نه تنها به این دلیل که رنگ بر روی دیوار بسیار متفاوت‌تر از آن چیزی به نظر می‌رسد که آن را در قوطی رنگ می‌بینیم، بلکه به این دلیل که عناصر دیگر اتاق خواب شما باید این رنگ را بپذیرند و همچنین با آن ست شوند.

فنگ شویی رنگ ها این کار را آسان می‌کند، زیرا راهنماهایی برای شما برای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب دارد. در صورت تردید در مورد رنگ‌ها، همیشه می‌توانید به دنبال طیف رنگی پوست صورت بروید و بدانید که این انتخاب در فنگ شویی خوب جای دارد. همچنین از آنجایی که رنگ پوست صورت طیف وسیعی دارد و از رنگ سفید خالص تا رنگ‌های قهوه‌ای شکلاتی این طیف رنگی متغیر است، به همین دلیل شما طیف وسیعی برای بازی با رنگ‌ها  و انتخاب دارید!

در هر حال فنگ شویی به شما کمک می‌کند تا بهتر و راحت‌تر در دنیای رنگ‌ها غرق شوید و در عین حال بهترین و مناسب‌ترین رنگ را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید که باعث هماهنگی انرژی در کل خانه شما می‌شود.

رنگ‌های فنگ شویی باگوا

یک روش دیگر برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب برای فنگ شویی خوب به منظور ایجاد هماهنگی کلی در خانه، توجه به نیازهای انرژی هر منطقه باگوا در اتاق است. اگر در فنگ شویی تازه وارد هستید، بدانید که منطقه باگوا یک منطقه خاص در خانه شما است که معمولاً با جهت قطب نمای جلوی درب ورودی مشخص می‌شوند.

مفهوم این موضوع می‌تواند کمی پیچیده باشد، بنابراین نیاز است تا بیشتر در مورد این علم بدانید و بیشتر با این نقاط خانه آشنا شوید. با این حال، ما این کار را برای شما آسان کردیم و همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، می‌توانید با آگاهی از جهات مختلف در اتاق خواب خود با قطب نما بهترین رنگ‌های فنگ شویی برای اتاق خواب را پیدا کنید.

رنگ اتاق خواب شرقی

یک اتاق خواب در قسمت شرقی خانه (منطقه سلامت باگوا نیز نامیده می‌شود) گزینه‌های زیادی برای انتخاب رنگ به شما می‌دهد. چرا؟ زیرا در فنگ شویی انتخاب بهترین رنگ بر اساس پنج عنصر فنگ شویی می‌پذیرد و در مورد اتاق خواب شرقی، سه عنصر وجود دارد که انرژی خوبی را برای آن به ارمغان می‌آورد.

شما می‌توانید از تم رنگی چوب، خاک و عناصر فنگ شویی آب برای اتاق خواب خود رنگ انتخاب کنید، که اساساً به این معنی است که می‌توانید به دنبال سایه‌هایی از رنگ سبز و قهوه‌ای (عنصر چوب)، انواع رنگ‌های خاکی و کرمی (عنصر خاک) و رنگ‌های آبی و سیاه (عنصر آب) باشید.

رنگ اتاق خواب جنوب شرقی

اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

برای یک اتاق خواب در قسمت جنوب شرقی می‌توان از همان رنگ‌هایی استفاده کرد  که در اتاق خواب شرقی استفاده شده است، زیرا از عناصر فنگ شویی یکسانی برخوردار هستند. بنابراین می‌توانید رنگ‌های متنوعی را انتخاب کنید تا فنگ شویی خوبی در این منطقه ایجاد کنند – سبز و قهوه‌ای برای عنصر فنگ شویی چوب، سیاه و آبی برای عنصر آب و همه رنگ‌های دارای تم خاکی برای عنصر زمین در این اتاق نیز، می‌تواند استفاده شود.

از آنجایی که منطقه جنوب شرقی به شدت به جریان وفور زندگی شما متصل است، می‌توانید در تزئین آن از المان‌ها و وسایلی استفاده کنید که انرژی ثروت را به زندگی خود بیاورید. به انواع روش‌های جذب ثروت فنگ شویی نگاه کنید و ببینید کدام یک می‌تواند به طور یکپارچه با دکوراسیون اتاق خواب شما جور دربیاید. فقط به یاد داشته باشید که نمایش و حضور واقعی عنصر آب در اتاق فنگ شویی خوبی برای اتاق به ارمغان نمی‌آورد، حتی اگر اتاق خواب شما در منطقه ثروت واقع شده باشد.

رنگ اتاق خواب جنوبی

منطقه جنوب با انرژی شهرت در فنگ شویی ارتباط دارد (ترجمه دقیق‌تر “نور درون” است). عنصری که باید در این منطقه نشان داده شود، عنصر آتش است. بنابراین اگر اتاق خواب شما در منطقه جنوب فنگ شویی باگوا قرار دارد، بهترین رنگ برای آن رنگ عنصر آتش (قرمز، صورتی، نارنجی، بنفش، سرخابی، زرد) و همچنین رنگ عنصر چوب (سبز و قهوه‌ای) است.

رنگ اتاق خواب جنوب غربی

دکور و استفاده از فنگ شویی در یک اتاق خواب جنوب غربی بسیار آسان است، زیرا این منطقه به انرژی عشق و ازدواج متصل است. بنابراین هر عنصر هنری یا دکوراتیو که در مورد عشق و عاشقی صحبت کند، در این اتاق بسیار عالی است. این منطقه باگوا با تابلوهای بصری دارای انرژی عشق و همین‌طور به دلیل واقع شدن در منطقه باگوا پر انرژی، تقویت می‌شود.

از نظر انتخاب رنگ، رنگ‌های عناصر آتش و خاک در این منطقه از خانه عالی هستند، بنابراین می‌توانید هر کدام (یا همه) موارد زیر را انتخاب کنید: قرمز، نارنجی، زرد، بنفش، صورتی، سرخابی و همه رنگ‌های با تم رنگی خاکی.

رنگ اتاق خواب غربی

اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

منطقه باگوا غربی به انرژی خلاقیت و کودکان متصل است. ممکن است فکر کنید که این انرژی در این منطقه باگوا نیاز به رنگ‌های بسیار قوی و پررنگ دارد، اما از نظر فنگ شویی بهترین رنگ‌ها در اینجا سفید و خاکستری و همچنین همه رنگ‌های با تم خاک هستند. چرا؟

صرفاً به دلیل اینکه عنصر فنگ شویی حاکم در این منطقه فلز است و سفید و خاکستری، رنگ‌هایی هستند که این عنصر را بیان می‌کنند. رنگ‌های مرتبط با عنصر فنگ شویی زمین نیز در این نقطه از خانه نیز بسیار عالی هستند، زیرا این عنصر با فلز بسیار تعامل خوبی دارد. بنابراین تمام رنگ‌های با تم رنگی خاکی در اتاق خواب غربی نیز عالی هستند.

رنگ اتاق خواب شمال غربی

بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب شمال غربی، همان رنگ‌های اتاق خواب غربی هستند زیرا عنصر حاکم بر این اتاق خواب فلز است. بنابراین، شما می‌توانید از رنگ‌های سفید و خاکستری و همچنین همه رنگ‌های طیف رنگی خاکی را انتخاب کنید. مراقب باشید که در این اتاق استفاده از رنگ‌های آتشین را محدود کنید، زیرا عنصر آتش به عنصر فلز آسیب می‌رساند.

رنگ اتاق خواب شمالی

دکوراسیون اتاق خواب شمالی ممکن است کمی دشوار باشد، به این دلیل که بهترین رنگ‌ها برای این قسمت می‌تواند بهترین رنگ برای اتاق خواب نباشد. عنصر فنگ شویی حاکم بر این منطقه آب با رنگ‌های آبی و سیاه است و داشتن این رنگ‌ها در اتاق خواب بدون ایجاد احساس افسردگی کاملاً به مهارت احتیاج دارد.

نوه چیدمان و انتخاب رنگ‌ها برای این اتاق غیرممکن نیست، اما دشوار است. با این حال، می‌توانید به دنبال رنگ از عنصر فلز باشید زیرا این عنصری است که در مناطقی که عنصر اصلی آن آب است نیز جواب می‌دهد، بنابراین رنگ‌های سفید و خاکستری برای اتاق خواب شمالی عالی هستند.

رنگ اتاق خواب شمال شرقی

اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

منطقه شمال شرقی به رشد و پرورش معنوی فرد متصل است و عنصر حاکم فنگ شویی در این منطقه زمین است. بنابراین، اگر شما یک اتاق خواب در منطقه شمال شرقی خانه خود دارید، بهترین رنگ برای آن رنگ عناصر زمین (تمام زنگ‌های با تم رنگ خاک) و همچنین رنگ‌های عنصر آتش (قرمز، نارنجی، زرد، صورتی، بنفش و ارغوانی) است.

اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب می‌تواند بهترین گزینه را برای شما به ارمغان بیاورد و هم انرژی که در آن نقطه از خانه وجود دارد را، در خانه بیشتر کند. انتخاب رنگ اتاق خواب و فنگ شویی ارتباط مستقیمی با هم دارند و می‌توان گفت که امروزه بسیاری از طراحان و متخصصان دکوراسیون داخلی منزل از اصول فنگ شویی برای انتخاب رنگ اتاق خواب استفاده می‌‌کنند.

بیشتر بخوانید: ۹ اشتباه رایج فنگ شویی در چیدمان و دکوراسیون منزل

1 نظر
  1. Ehsan

    مطالب عالی بودن خیلی ممنون

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.