9 اشتباه رایج فنگ شویی در چیدمان و دکوراسیون منزل

اگر شما علاقه مند به اجرای اصول فنگ شویی در خانه خود هستید، در این مقاله لیستی از اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان و دکوراسیون خانه برای شما وجود دارد.

لطفا در نظر داشته باشید که در فنگ شویی همه چیز به داشتنم نظم و ترتیب خلاصه نمی‌شود، بنابراین اگر عاشق فنگ شویی هستید اصلاً اشکالی ندارد که کمی از چهارچوب نظم خارج شوید. اما با این جال باید بدانید که از اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان باید جلوگیری کنید.

زندگی شاد با فنگ شویی را تجربه کنید. فنگ شویی را دوست دارید و استفاده از آن تنها به دلیل کاربردهای آن نیست. فقط دقت کنید که در دام اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان نیفتید و آنها را از خانه خود دور کنید.

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان باعث می‌شوند که نتوانید از انرژی عوامل فنگ شویی به خوبی در خانه خود استفاده کنید، بنابراین توجه به آنها و خصوصا  فنگ شویی رنگ ها از اصول اولیه این فن به شمار می‌آید.

1. گل‌ها و گیاهان خشک، در حال مرگ و یا بیمار

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

گیاهان سبز زنده و گل‌های تازه، انرژی مثبت زندگی را به خانه می‌آورند و یکی از موارد عالی فنگ شویی هستند. اما این امر در مورد گل‌ها و گیاهان مرده، در حال مرگ و یا بیمار صدق نمی‌کند. این گیاهان همچنین شامل عناصر طبیعی هستند که در آنها حفظ شده و یا خشک شده است. آنها دیگر زنده نیستند، بنابراین هیچ انرژی زندگی را به شما ارائه نمی‌دهند. اگر یک گیاه بیمار است، تمام تلاش خود را برای بهبود آن انجام دهید. اما گیاهان مریض نشان دهنده عدم سلامتی ساکنان خانه هستند.

وجود اسطوخودوس خشک شده در کمد شما اشکالی ندارد. این جزئی از چیدمان فنگ شویی نیست و بعضی اوقات مردم گل‌هایی را نگه می‌دارند که برایشان کاملاً معنی‌دار است، مانند دسته گل عروسی خشک شده خود. این درست است که نگه داشتن آن برای شما با ارزش است. اما، این چیزی نیست که شما به منظور فنگ شویی از آن استفاده کنید و جزء اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان به شمار می‌آید.

2. گیاهان تیز، خاردار یا سرتیز و اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

در امتداد خطوط گیاهان، اگر از گیاهی به عنوان درمان فنگ شویی استفاده می‌کنید، بهتر است از گیاهانی که برگ تیز یا سوزنی دارند، خودداری کنید. همچنین گیاهان خاردار برای فنگ شویی توصیه نمی‌شوند. در فنگ شویی، این اشکال انرژی منفی به وجود می‌آروند که در واقع بیشتر مردم می‌خواهند از آن دوری کنند. درعوض، ما برگ‌های نرم و گرد را ترجیح می‌دهیم که انرژی خوب را به خانه شما دعوت خواهند کرد.

اما به عنوان مثال، اگر شما کاکتوسی دارید که عاشق آن هستید، خوب است که از آنها در خانه داشته باشید و مراقبت کنید و لزوماً برای استفاده فنگ شویی نباشند.

3. آینه‌های شکسته یا کدر

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

آینه‌ها در بیشتر فرهنگ‌ها بسیار نمادین هستند. وقتی صاف و واضح باشند، می‌توانند دید شما را گسترش دهند و رخسار و ظاهر را برای دیدن منعکس کنند. بنابراین، هر آینه شکسته یا کدر حقیقت را نخواهد گفت. آینه‌های شکسته خطرناک نیز هستند و می‌توانند منجر به حوادث ناگوار شوند. در صورت امکان با آینه‌های صاف و صیقلی کار کنید که به وضوح همه چیز را نشان می‌دهند و از اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان دوری کنید.

4. آینه باگوا و اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

بسیاری از افراد این آینه‌های باگوا را که در حوالی محله ی چینی‌ها هستند، دیده‌اند. آنها به طور معمول از یک آینه گرد با قاب هشت ضلعی تشکیل شده‌اند که با نمادها و مواردی از این قبیل نقاشی شده‌اند. از آینه باگوا برای خنثی کردن انرژی‌های نامطلوب استفاده می‌شود.

متأسفانه، این شیء مقدس فنگ شویی اغلب در مکان نادرست قرار می‌گیرد. آینه‌های باگوا هرگز نباید در تزئین فضای داخلی یک خانه استفاده شوند. آنها همیشه باید در قسمت بیرونی خانه قرار گیرند.

5. اشیاء آسیایی جور واجور

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

خرده ریزهای آسیایی جور واجور لزوماً عملکرد فنگ شویی ندارند. قرار دادن چیزی الهام گرفته از آسیا در خانه خود به دلیل اینکه درک جزئی از آن دارید که ممکن است ارتباطی با فنگ شویی داشته باشد، توصیه نمی‌شود و یک گمان غلط است.

این امر به ویژه در صورتی که آن شیء را دوست ندارید یا حتی به آن احتیاج ندارید، صادق است. نکته اصلی اینجاست که در خانه خود اشیایی داشته باشید که دوست دارید و برای هدفی که از آن خبر دارید مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر یک شیء آسیایی دارید که عاشق آن هستید و دلیل داشتن آن را می‌دانید، جزء اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان نمی‌باشد و داشتن آن اشکالی ندارد.

توجه: این تصور غلط است که فنگ شویی باید تزئینات آسیایی را در خود جای دهد.

6. فضای ذخیره زیر تختخواب

اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان

در حالی که کاربردی به نظر می رسد، اما داشتن فضای ذخیره وسیله زیر تخت خود جزء فنگ شویی خوب به شمار نمی‌آید. این امر در مورد صندوق‌های ذخیره سازی، انبارهای رها شده، تختخواب‌های دارای فضای داخلی (مانند کشوها) و غیره صدق می‌کند. شما ساعت‌های زیادی را در کنار این وسایل در خواب می‌گذرانید و بنابراین تمام این موارد شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

فضای ذخیره در زیر تختخواب شما ممکن است نشان دهنده موانع ناخودآگاه در بسیاری از زمینه‌های زندگی شما، از جمله روابط عاشقانه شما باشد. فضای ذخیره سازی _ و به هم ریختگی اگر به هم ریخته باشد، روی خواب شما نیز تأثیر می‌گذارد. در صورت امکان، هیچ چیز در زیر تختخواب خود قرار ندهید.

در فنگ شویی، ما می‌خواهیم انرژی در هنگام خواب به راحتی در اطراف شما جریان یابد و اگر حتماً باید وسایل را در زیر تختخواب خود ذخیره کنید، لطفاً به موارد نرم و مرتبط با خواب مانند بالش‌های نرم، پتوها و ملحفه‌ها بسنده کنید.

7. تخت بدون تاج

در فنگ شویی، شما باید یک تاج بالای تختخواب خود داشته باشید که به طور ایمن به تخت و در مقابل دیوار نصب شود. انداختن تشک روی زمین یا نداشتن مکان مشخص برای خواب جزء فنگ شویی خوب نیست و جزء اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان است.

تاج بالای تختخواب خواب شما را تقویت می‌کند، بهبود می‌دهد و عمیق می‌کند. این امر در مورد روابط، سلامتی و زندگی شما به طور کلی صدق می‌کند.

8. درهای مسدود شده 

بهتر است از قرار دادن هر چیزی در پشت درب که مانع باز شدن در حداقل به صورت 90 درجه می‌شود، خودداری کنید. حتی اگر آویزهای خوبی دارید که کاملاً منظم سازماندهی شده‌اند، اگر درب نتواند حداقل 90 درجه باز شود، این مورد جزء فنگ شویی خوب به شمار نمی‌آید و برعکس جزء اشتباهات رایج فنگ شویی در چیدمان است.

در حالت عادی، عبور و مرور از آن درب دشوار و استرس آور است. از لحاظ داشتن انرژی و فرصت‌های خوبی را که می‌‌توانید دریافت کنید، محدود می‌کند.

9. درمان‌های فنگ شویی در تمام حوزه‌های باگوا

در نهایت، یکی دیگر از اشتباهات رایج فنگ شویی این است که در تلاش است تا تمام حوزه های باگوا را اصلاح کند. باگوا، نقشه انرژی فنگ شویی است و خانه شما را تحت پوشش قرار داده است. تلاش برای پرداختن به تمام قسمت‌های زندگی شما با انجام تنظیمات فنگ شویی در هر منطقه و هر اتاق خانه شما، بسیار جذاب است.

بهتر است یک تا سه حوزه را برای کار کردن انتخاب کنید. به این ترتیب شما بر روی آنچه مهم است و نیاز به توجه دارد تمرکز می‌کنید. زمان مناسب، مکان مناسب.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.