نحوه تزئین اتاق نشیمن کوچک به چه صورت است؟

با کوچک شدن متراژ ساختمان‌ها نحوه تزئین اتاق نشیمن کوچک بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. چطور می‌توان از یک فضای کوچک نهایت استفاده را برد و در عین حال محیط را به نحوی تزئین کرد که زیبایی بیشتری داشته باشد.

برخلاف تصور عموم تزئین دکوراسیون داخلی کار پرهزینه‌ای نیست و برای اینکه اتاق شما جلوه بیشتری داشته باشد حتما لازم نیست وسایل جدید بخرید. در این مطلب به شما توضیح می‌دهیم که نحوه تزئین اتاق نشیمن کوچک به چه صورت باید باشد و با رعایت کدام اصول ساده می‌توانید زیبایی اتاق خود را بیشتر کنید.

بهترین رنگ برای تزئین اتاق نشیمن کوچک کدام است؟

انتخاب بهترین رنگ‌ها برای دکور فضاهای کوچک و دوری از بدترین رنگ ها برای فضاهای کوچک به دلیل تاثیری که در جلوه فضا دارند بسیار مهم است. انتخاب اول همیشه سفید است چرا که فضا را بازتر کرده و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. پیشنهاد ما این است که در فضاهای کوچک همیشه از رنگ‌های روشن استفاده کنید که هم نور را به بهترین شکل بازتاب می‌دهد و هم فضا را بزرگتر از آنچه هست نمایان می‌کند.

رنگ سفید با اغلب رنگ‌ها هم‌خوانی دارد و دست شما را برای انتخاب وسایل اتاق باز می‌گذارد، به این ترتیب برای تزئین اتاق نشیمن به خرید وسایل کمتری نیاز پیدا می‌کنید فقط کافی است وسایل موجود را به بهترین شکل بچینید.

اتاق نشیمن جایی است که شما بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانید و احتمالا از مهمانان خود هم در این اتاق پذیرایی خواهید کرد به همین دلیل باید برای تزئین آن وقت بیشتری بگذارید و سلیقه به خرج بدهید.

در کنار رنگ، نورپردازی این فضا هم بسیار مهم است. سعی کنید در طول روز از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید رنگ‌های روشن به ویژه سفید با بازتاب نور به تحقق این هدف کمک می‌کنند. یک منبع نور متمرکز داشته باشید و سعی کنید به جای نورهای شدید و مصنوعی به کمک بازتاب نور در طول شبانه روز به فضا حالت طبیعی و آرامش بخشی بدهید.

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد همیشه به شما کمک می‌کند پرانرژی باشید و از فضای خانه حس خوبی به شما منتقل خواهد شد.

ایده‌های کاربردی‌ای که فضای اتاق نشیمن را بزرگتر نشان می‌دهد کدام است؟

نحوه تزئین اتاق نشیمن کوچک

در کنار استفاده از رنگ روشن برای دیوارها انتخاب رنگ فرش برای خانه هم می‌تواند به بزرگتر نشان دادن فضای نشیمن کمک کند. بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک رنگ فرش‌های روشن است، سفید، کرم و هر رنگ روشن دیگری که با طراحی کلی فضا هم‌خوانی داشته باشد انتخاب خوبی است. اگر در خانه کودک یا حیوان خانگی دارید بهتر است از طرح‌های شلوغ‌تر استفاده کنید که دیرتر آلودگی‌ها روی آن‌ها نمایان می‌شود.

ایده دیگری که برای بزرگ‌تر به‌نظر رسیدن فضا می‌توانید بکار ببرید این است که وسایل را در مکان مناسب قرار دهید. هر چه نظم فضا بیشتر باشد به بزرگتر نشان دادن آن کمک می‌کند.

سعی کنید از کمترین وسایل استفاده کنید و آنچه واقعا به آن نیاز ندارید را از خانه خارج کنید. سقف سفید و روشن هم به شما کمک می‌کند جلوه بهتری به نشیمن خود بدهید و برای بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک انتخاب بسیار مناسبی است.

چطور می‌توان فضای خسته کننده یک اتاق نشیمن کوچک را تغییر داد؟

نحوه تزئین اتاق نشیمن نقش مهمی در خسته کننده بودن یا نبودن آن فضا ایفا می‌کند. استفاده از استیکرهای دیواری در دکوراسیون خانه یک راهکار ارزان قیمت است که می‌تواند به دکوراسیون نشیمن تنوع بدهد و از خسته کننده شدن آن جلوگیری کند.

اگر در اتاق نشیمن کوچک شما هیچ نقطه کانونی‌ای وجود ندارد یا جزئیات معماری خاصی در اتاق طراحی نشده می‌توانید به سلیقه خود یک نقطه کانونی در فضا ایجاد کنید، یک تابلو نقاشی، اثر هنری و هر چیزی که با سلیقه و شخصیت شما هم‌خوانی داشته باشد می‌تواند توجه‌ها را به خود جلب کرده و فضا را تلطیف کند.

سعی کنید تا می‌توانید رنگ به فضا اضافه کنید، دیوارهای سفید را با تابلوهای رنگی تزئین کنید، از گیاه‌های خانگی کمک بگیرید تا فضا را گرم و صمیمی کنید. رنگ مبلمان و وسایل متنوع باشد تا از خسته کننده شدن فضا جلوگیری کند. حتی می‌توانید بخشی از نشیمن خود را به یک فضای ساده برای بازی تبدیل کنید تا هم لذت ببرید، هم فضایی متنوعی را تجربه کنید.

اگر احساس می‌کنید فضای نشیمن شما خسته کننده شده یک راهکار ساده و سریع تغییر فضا این است که رنگ پارچه مبلمان خود را تغییر دهید. هزینه این کار معمولا خیلی زیاد نیست و تاثیر زیادی در فضا دارد. در مرحله بعد می‌توانید یک رنگ تازه به دیوارها بزنید یا یک گوشه اتاق را با یک کاغذ دیواری شلوغ و جذاب بپوشانید که فضا را به سرعت تغییر می‌دهد.

بهترین مبلمان برای اتاق‌های نشیمن کوچک کدام است؟

نحوه تزئین اتاق نشیمن کوچک

اولین چیزی که در انتخاب مبلمان باید مد نظر داشته باشید استفاده از وسایلی است که خیلی بزرگ و جاگیر نباشد. مبل‌های کوچک و باریک گزینه بسیار خوبی است که از اشغال فضا جلوگیری می‌کند.

اگر مبل‌ها بلند باشد و به دیوار تکیه داده شوند به خوبی با فضا هم‌خوانی پیدا کرده و آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. مبلمانی با راه‌های عمودی هم کمک می‌کند دیوارها بلندتر و فضا بزرگتر به نظر برسد. خریدن مبلمان استیل به همراه میز ناهارخوری برای فضاهای کوچک انتخاب خوبی نیست. سعی کنید از مبل‌های راحتی تمام پارچه‌ای که جای زیادی نمی‌گیرند و بسیار زیبا هستند استفاده کنید تا فضای خانه با طراوت به نظر برسد.

اگر مبلمان شما دیوارها را به صورت کامل بپوشاند جای بیشتری برای نشستن افراد مختلف در اختیار دارید و همین‌طور می‌توانید حس آرامش و امنیت را به افراد حاضر در اتاق منتقل کنید.

برخی معتقد هستند استفاده از مبلمان تک رنگ که با رنگ دیوارها در تضاد باشد می‌تواند انتخاب خوبی برای یک نشیمن کوچک باشد اما هنگام خرید این مبلمان باید خیلی دقت کنید و سراغ رنگ‌هایی بروید که در طولانی مدت از دیدن آن لذت ببرید، در غیر این‌صورت به سرعت از مبلمان خود خسته و دل‌زده خواهید شد.

آیا دکوراسیون شلوغ برای فضاهای کوچک انتخاب مناسبی است؟

درست است که گفتیم از وسایل اضافی و خیلی بزرگ پرهیز کنید اما این به آن معنی نیست که نمی‌توانید دکوراسیون چشمگیری داشته باشید. اگر از تزئینات مختلف استفاده کنید و کاری کنید که چشم‌ها دائم در فضا بگردد می‌توانید حواس‌ افراد را از کوچکی فضا پرت کنید. ترکیب رنگ‌ها، استفاده از خطوط نامتقارن و توجه به خطوط هندسی به شما کمک می‌کند چشم‌ها را خیره کنید به نحوی که دیگران هیچ وقت به کوچکی فضا اشاره نکنند و از نشستن در اتاق نشیمن شما لذت ببرند.

نحوه تزئین اتاق نشیمن کوچک

وسایل تزئینی و کمدهایی که پایه ندارند و به دیوار متصل می‌شوند هم انتخاب خوبی است که هم به شما کمک می‌کند دکوراسیون شلوغی داشته باشید و هم از اشغال بیش از اندازه فضا پیشگیر می‌کنند.

نحوه تزئین اتاق نشیمن کوچک نقش مهمی در جذابیت فضا یا خفه و دلگیر به نظر رسیدن آن دارد. بسیاری افراد با انتخاب نامناسب وسایل خانه باعث می‌شوند که حتی فضاهای بزرگ هم دلگیر به نظر برسند. انتخاب شیوه تزئین اتاق در فضاهای کوچک اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند و تمرکز اصلی شما باید روی استفاده حداکثری از فضای موجود و دل‌باز به نظر رسیدن محیط باشد.

استفاده از رنگ‌های روشن به ویژه سفید و به کارگیری وسایل تزئینی مناسب نقش کلیدی‌ای در تزئین اتاق‌های کوچک داند. نشیمن یکی از بخش‌های کانونی هر خانه‌ای است و برای اینکه فضای جذاب‌تری داشته باشد می‌توانید از لوازم تزئینی کوچک و جذاب کمک بگیرید.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.