بهترین رنگ­‌ها برای چیدمان و دکور فضاهای کوچک

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک لزوماً نباید روشن یا خنثی باشند. چگونگی چیدمان فضاهای کوچک از انتخاب رنگی که امید می‌­رود، فضا را بزر‌گ‌­تر نشان دهد، مهم‌­تر است.

اگر از نورپردازی، مرزبندی‌­های رنگی و لوازم فرعی مناسب استفاده کنید، رنگ‌های تیره­‌تر هم می‌­توانند جلوه­‌ی خوبی در اتاق‌‌های کوچک داشته باشند، جزء بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک باشند و باعث بزرگ نشان دادن اتاق های کوچک شوند.

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک

ترفندهای ساده‌­ای در رابطه با انتخاب رنگ در فضاهای کوچک وجود دارند که هر کسی می­‌تواند صرف نظر از رنگ انتخابی، آن­ها را به کار بندد. این رنگ‌ها هم می‌توانند خنثی باشند و هم می‌توانند رنگ‌های شاد باشند که می‌تواند دکوراسیون داخل با رنگ های شاد را با آنها تجربه کرد.

طراحان برتر، رنگ­‌های مورد علاقه­‌ی خود در فضاهای کوچک را در طراحی­‌های جذاب خود به اشتراک گذاشته­‌اند که در ادامه به برخی از آن­ها می‌­پردازیم و بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک را معرفی خواهیم کرد.

رنگ شماره­‌ی 1: نقره‌­ای روشن 

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک

رنگ مورد علاقه­‌ی بسیاری از طراحان داخلی برای فضاهای کوچک، نقره­‌ای روشن است. فرقی نمی­‌کند که فضا از نور طبیعی کافی برخوردار باشد یا خیر، در هر صورت این رنگ، ظاهری عالی دارد و در سرتاسر فضا، یکپارچگی می­‌آفریند.

این رنگ، یک خاکستری بسیار روشن و خنثی است که ته ­رنگ آبی، سبز یا بنفش ندارد. تنها به اندازه­‌ای رنگ دارد که کابینت­‌ها و در و پنجر‌ه‌­های سفید را جلا بخشد. هما‌ن‌­گونه که در ناهارخوری زیر مشاهده می‌­شود، آن­قدر روشن و خنثی است که حتی می‌تواند پس ­زمینه‌­ا­ی عالی برای یک کار هنری باشد.

رنگ شماره‌­ی 2: تلویزیون خود را با رنگ مشکی پنهان کنید

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک

طراحان از این رنگ برای پنهان کردن تلویزیون­‌های صفحه تخت، بر روی دیوار نمایش در نشینمن­‌های کوچک استفاده می­‌کنند دیواری که رنگی متفاوت از سایر دیوارهای فضا دارد. بسیاری از آنها از این رنگ برای یکی از دیوارهای نشینمن­‌های کوچک استفاده می‌کنند و از این طریق دیوار را بسیار تو چشم‌تر می‌کنند و اعتقاد دارند که این رنگ جزء بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک است.

گاه، یک فضای کوچک، برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می­‌گیرد. در چنین وضعیتی، استفاده از دیواری با تضاد رنگی می­‌تواند یک نقطه‌­ی تمرکز ایجاد کند و در عین حال به جداسازی فضاهای مختلف در اتاق کمک کند. معمولاً از این دیوار برای جانمایی تلویزیون استفاده می‌شود و برای این منظور از رنگ­‌های تیره بهره گرفته می‌شود تا این رنگ تلویزیون را در خود حل کند. در این­ حالت، تلویزیون مانند یک شیء برجسته و تنها، به چشم نمی­‌آید و فضا جادارتر به نظر می‌­رسد.

رنگ شماره­‌ی 3: طوسی روشن

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک

استفاده از این رنگ برای سقف و دیوارها، توسط طراحان زیادی پیشنهاد می‌شود. این امر باعث می‌­شود، اتاق بزرگ‌­تر از اندازه‌ی واقعی به نظر برسد. بسیاری از افراد این رنگ را جایگزین رنگ‌های کدر و تیره فضاهای کوچک خانه خود می‌کنند و می‌توانند با این تغییر رنگ بازتر شدن فضا را مشاهده کنند.

حتی می‌توان از این رنگ برای حذف مرز بصری بین دیوارها و سقف نیز استفاده کرد و فضای بین دیوار و سقف را از بین برد. این ترفند با استفاده از بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک، چشم را فریب می‌­دهد و باعث می­‌شود که فضا بزرگ‌­تر به نظر برسد.

رنگ شماره­‌ی 4: جسارت ورزیدن با آبی 

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک

اگر به دنبال یک رنگ جسورانه و درخشان برای فضاهای کوچک هستید، این توصیه‌­ی ما را دنبال کنید. رنگ آبی به عنوان بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک، می‌تواند به فضا انرژی دهد و رنگی بسیار پر انرژی و سرزنده است. رنگ­‌های جسورانه می­‌توانند به فضاهای کوچک، عمق ببخشند و هنگامی‌­که با مرزبندی­‌های سفید ترکیب شوند، روح را جلا می­‌بخشند.

این اتاق خواب یک مصداق بارز از این موضوع است. یک اتاق خواب جسورانه و روح‌بخش که مکانی ایده‌­آل برای استراحت بعد از یک روز طولانی است. همچنین می‌توانید در کابینت‌های آشپزخانه نیز از این رنگ که جزء بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۱ نیز است، استفاده کنید و جذابیت را به محل پخت و پز خود هدیه کنید.

رنگ شماره­‌ی 5: کرمی عاجی

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک

طراحان زیادی برای طراحی خانه به دنبال بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک یعنی رنگ‌ها خنثی هستند تا لوازم جانبی و آثار هنری مورد استفاده در طراحی داخلی، فرصت جلوه‌­گری بیشتری داشته باشند.

امروزه بسیاری از افراد در طراحی اتاق خواب های مستر کوچک به دنبال سبک‌های مینیمال هستند و ساده بودن را بیشتر ترجیح می‌دهند. طراحان معمولاً در طرح­‌های خود از پالت رنگ‌­های خنثی استفاده می‌کنند زیرا آرامش‌­بخش هستند و با آثار هنری و سایر اشیای موجود در فضا، رقابت نمی‌کنند. در طراحی یک اتاق آرامش‌­بخش و کلاسیک، غالباً از رنگ‌­های کرمی مانند عاجی استفاده می‌شود. این رنگ‌­ها هیچ­وقت قدیمی نمی­‌شوند و لایه‌­سازی بر روی آن­ها آسان است.

رنگ شماره­‌ی 6: خاکستری یخی

استفاده از طیف وسیع رنگ­‌های خنثی برای فضاهای کوچک به شدت پیشنهاد می‌شود. خاکستری با بژ در یک طیف قرار می‌گیرند که به عنوان بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک شناخته می‌شوند. رنگ‌های خنثی طیف بسیار وسیعی دارند و دست شما برای انتخاب باز است.

می­‌توان از این رنگ برای دیوارها، کابینت‌­ها در طراحی آشپزخانه کوچک، لبه‌­ی پیشخوان آشپزخانه، شومینه، مبلمان و غیره استفاده کرد. این رنگ، ظاهری کلاسیک و به روز دارد و در طیف‌­های مختلفی در دسترس است. بهترین ویژگی آن، این است که می­‌توان آن را در کنار هر رنگ دیگری به کار گرفت. این حمام کوچک، از ظرافت چیزی کم ندارد. ظاهری روشن و سبک دارد و رفتن به یک چشمه‌ی آب گرم را القاء می­‌کند.

رنگ شماره­‌ی 7: استفاده از یک بنفش ملیح 

ریچل لاکسر به عنوان یک طراح، به سایر طراحان داخلی پیشنهاد می­‌کند که از به کارگیری رنگ بنفش در تعادل رنگی اتاق، پرهیز نکنند: بنفش رنگی لطیف و بسیار زنانه است که تجملات را به رخ می­‌کشد. این رنگ می‌تواند بهترین انتخاب برای زیباسازی اتاق  ها در طراحی خانه باشد.

رنگ کردن یکی از دیوارها با رنگی به رنگ ارکیده­، می­‌تواند به دیوارهایی که معمولاً سفید یا بژ می‌­شوند، جلوه‌­ای مخملین ببخشد. ترفند استفاده از رنگ‌­های بنفش بر روی دیوارها می‌­تواند تعادل را برقرار کند. اگر دیوارها را به رنگ بنفش درآورده­‌اید، می­‌توانید از مبلمان روشن مانند کرم عاجی یا یک شیء بزرگ لوسیتی(نوعی رزین شفاف) استفاده کنید.

بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک و انتخاب آنها، ابتدا بستگی به سلیقه و خواست شما دارد و در غیر اینصورت اگر با بخواهید رنگی روی دیوار بزنید که با علایق شما همخوانی ندارد، از فضا لذت نخواهید برد. از ایده‌ها و نظرات ما د راین مقاله ایده بگیرید و آنها را با خواست و علایق خود ترکیب کنید تا خانه‌ای زیبا و روشن باز داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.