۳ روش برای بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک

اتاق‌هایی با ابعاد کوچک اگر طراحی و چیدمان مناسب داشته باشند به هیچ وجه فضای کوچک و خفه‌ای نخواهند بود. طراحی داخلی مناسب حتی کوچک‌ترین اتاق‌ها را بزرگ نشان می‌دهد. 

در این مقاله با سه نفر از بهترین طراحان داخلی درباره طراحی اتاق خواب های کوچک و نقش آن در بزرگتر نشان دادن آن صحبت شده است. در اینجا توصیه‌های بیان شده از طرف این طراحان را بیان می‌کنیم. همراه وینوک باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ایجاد فضاهای مختلف برای کابردهای متفاوت

کایتلین موری طراح بلک لکوئر بیان می‌کند که ایجاد فضا برای استفاده‌های متفاوت اتاق را بزرگتر نشان می‌دهد و توهم فضای بیشتر در اتاق را بوجود می‌آورد.

او می‌گوید: در واقع تقسیم کردن لایه‌های مختلف یک اتاق کوچک برای استفاده‌های متفاوت فضا را بزرگتر نشان می‌دهد. این کار چشمان شما را درگیر وسایل بیشتری می‌کند و همچنین امکان استفاده از وسایل بیشتر اما نه در حالتی به هم ریخته و شلوغ در اتاق را به شما می‌دهد.

تزیین اتاق با مبلمان بزرگ

بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک

شاید پر کردن اتاق کوچک با مبلمان بزرگ غیر منطقی به نظر آید اما این کار اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. مکس هامفری طراح داخلی اظهار می‌کند: آپارتمان‌های کوچک بسیاری وجود دارد که بسیاری از افراد به دنبال خرید وسایل برای آن هستند و من همیشه به کسانی که برای طراحی به من مراجعه می‌کنند می‌گویم که بزرگترین وسایل و مبلمان را انتخاب کنند.

این کار باعث بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک می‌شود و در واقع باید گفت کسی دوست ندارد که بر روی مبلی کوچک لم دهد. همچنین می‌توان گفت که این کار باعث خرید وسایل کمتری می‌شود و می‌توان دکوراسیون خانه با بودجه محدود را به این صورت انجام داد.

استفاده از وسایل بلند و عمودی برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق

بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک

هالی هیکر مور میگوید: طراحی اتاق با ویژگی‌های بلندتر و عمودی اتاق را بزرگتر نشان می‌دهد. بدین معنی که چشم بیننده مجبور به تماشای این ویژگی‌ها می‌شود و اتاق را اینگونه بزرگ می‌بیند. چند روش برای دستیابی به این نوع از طراحی وجود دارد که استفاده از قفسه‌های بلند به همراه پرده‌های آویزان بر چوب پرده‌های چسبیده به سقف یکی از کارهای پیشنهاد شده از طرف هالی هیکر است. 
وی همچنین بیان می‌کند که تمام هدف در این روش این است که چشم بیننده به وسایل بلند و عمودی جذب شود تا این حس را در او ایجاد که اتاق بلند و بزرگ و جادار است.


مقالات بیشتر:

۳۵ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد و جذاب

۹ نکته برای زیباسازی اتاق‌ ها

منبع thisisinsider
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.