9 نکته برای زیباسازی اتاق‌ ها و دکوراسیون آنها در خانه شما

داشتن خانه‌ای زیبا و دلنشین شاید آرزوی همه افراد باشد و همیشه برای رسیدن به ایده‌آل خود در این آرزو تمام تلاش خود را می‌کنند.

شاید ندانید، اما برای زیباسازی اتاق های خانه نیاز به دانستن نکاتی دارد تا با کمک گرفتن از آنها بتوانید به هدف خود برسید. یکی از این نکات می‌تواند استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون باشد. در این مقاله همراه وینوک باشید و با این نکات آشنا شوید.

نکاتی برای داشتن خانه‌ای واقعاً زیبا و زیباسازی اتاق ها

زیباسازی اتاق

یک چیز خاص در مورد اتاق‌های زیبا، مانند این طراحی از Curtney Bishop Design وجود دارد، که باعث می‌شود هرگز نخواهیم خانه را ترک کنیم. انتخاب‌های زیادی برای زیباسازی اتاق های خانه وجود دارد، اما چند نکته و ترفند وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند از هر اتاق خانه خود نهایت استفاده را ببرید.

کمی رنگ و کمی هویت‌بخشی به فضاهای اتاق‌ها، می‌تواند دنیایی جدید در خانه شما ایجاد کند. در ادامه مقاله برخی از ایده‌های مورد علاقه ما برای تغییر فضای اتاق‌های خانه، بدون دردسر را برای شما عنوان می‌کنیم.

تمرکز روی رنگ‌

زیباسازی اتاق

اگرچه همه ما جزء بزرگ‌ترین طرفداران اتاق‌های شسته رفته با رنگ خنثی و سفید هستیم، اما چیزی در مورد رنگ‌های پررنگ و جیغ وجود دارد که با دیدن آنها حس می‌کنید، اتاق درست مانند طراحی‌های مجله‌های دکوراسیون داخلی شده است.

این اتاق خواب روشن بسیار ساده و با سلیقه چیدمان شده است، اما در عین حال استفاده از روتختی با رنگ‌های زرد، آبی و بنفش به اتاق بعد نیز داده است. رنگ جزء مواردی در دکوراسیون است که به راحتی می‌توان آن را در هر نقطه‌ای از خانه، از حمام گرفته تا اتاق نشیمن، با دست باز استفاده کرد، اما علاوه بر این خاصیت، تازگی و طراوت نیز به هر اتاق ار خانه می‌دهد.

از آینه‌ها استفاده کنید

زیباسازی اتاق

اگر می‌خواهید خانه شما بزرگتر به نظر برسد، دیگر نیازی به تماس با پیمانکار و تخریب خانه ندارید. تزئین خانه با آینه‌ راهی آسان و کاربردی برای بزرگتر، روشن‌تر و بازتر کردن هر اتاق است.

این اتاق نشیمن از The Beauty Revival، یک نمونه عالی از این موضوع است، که چقدر آینه‌ها می‌توانند در بزرگ نشان دادن اتاق های کوچک کمک کنند. یک آینه بزرگ را به طور مستقیم و یا به طور مورب در کنار پنجره خود قرار دهید تا بتواند نور (طبیعی و مصنوعی، اگر تابش از پنجره کم باشد) را منعکس کند و اتاق را بزرگتر نشان دهد.

خرید آینه

اکسسوری‌ یا لوازم دکوری به هر اتاق اضافه کنید

زیباسازی اتاق

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زیباسازی اتاق، استفاده از وسایل دکوری و اشیاء جذاب در چیدمان منزل است. این سرویس بهداشتی مدرن و سغید از خانه یکی از کاربران اینستاگرام است که وسایل کنار آن کاملاً منظم و به درستی چیده شده است. اما چهارپایه کنار وان و گلدان موجود در روشویی باعث می‌شود احساس کنید، در فضای اتاق‌های خانه هستید و نه در حمام.

هنگام تزئین خانه، وسایل را به صورت هدفمند در هر مکان قرار دهید. در خرید وسایل زیاده روی نکنید، سراغ وسایل مورد علاقه خود بروید و با دیدن آنها رضایت و شادی را حس کنید.

از گیاهان سبز استفاده کنید

زیباسازی اتاق

از هر طراح داخلی سؤال کنید، آنها به شما خواهند گفت که یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زیباسازی اتاق‌ها، افزودن گل و گیاه به اتاق‌ها است.

گلدان سفیدی که در تصویر بالا می‌بینید به تنهایی فضا را زیبا و شاد کرده است، اما گیاه اکالیپتوس داخل آن زیبایی آن را دو چندان کرده است. هر فضای خالی در خانه خود را با درختان آپارتمانی، گل‌های فصلی یا برخی از گیاهان آپارتمانی مناسب با بودجه خود پر کنید، تا حس تازگی و طراوت را به فضای اتاق بیاورید.

آغوش اتاق را به روی نور طبیعی باز کنید

زیباسازی اتاق

اگر در خانه خود از نور طبیعی بهره می‌برید، از آن استفاده کافی را ببرید. نور طبیعی در طراحی اتاق یکی از نکات مثبت به شمار می‌آید، زیرا باعث می‌شود اتاق بازتر شود و در آن آرامش حس شود.

پنجره‌های بلند این فضای نشیمن، به عنوان کانون اصلی پخش نور به شمار می‌آیند. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که به وفور نور طبیعی دارید یا مجبور هستید با میزان نور کمتری مدارا کنید، باید بگوییم که هرگز از پنجره و نوع طراحی آن غافل نشوید. اگر بودجه برای تغییر پنجره ندارید، می‌توانید با ترفندهای تغییر دکوراسیون با بودجه محدود پرده‌ی آن را تغییر دهید و ظاهر و نور اتاق را عوض کنید.

از آزمایش نترسید

زیباسازی اتاق

تمام خانه‌های زیبا یک چیز مشترک دارند: خلاقیت. هر کسی می‌تواند یک خانه را با مبلمان‌های پشت ویترین مغازه‌های لوکس پر کند، اما برای داشتن فضایی زیبا، ابتدا باید از خلاقیت خود کمک بگیرید و از آن در طراحی اتاق‌ها استفاده کنید.

تصویر اتاق ناهار خوری بالا با استفاده از خلاقیت، سنت شکنی در استفاده از میز ناهارخوری و صندلی‌ به وجود آورده است. همان‌طور که می‌بینید به جای صندلی‌های عادی و متداول، از یک نیمکت دو نفره چرمی مدرن در آن استفاده شده است.

بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

کاشی‌ها را به روز کنید

در حمام یا آشپزخانه، کاشی یکی از مهمترین عناصر برای طراحی خلاقانه است. اگر قصد دارید تا آشپزخانه خود را زیباتر کنید و یا حتی تغییری بزرگ در آن ایجاد کنید، پیشنهاد می‌دهیم تنها به عوض کردن کاشی‌های آن فکر کنید.

این آشپزخانه خیره کننده از استودیوی مک گی، دارای کاشی‌هایی به رنگ مروارید است که آشپزخانه را از حالت نرمال که در بیشتر خانه‌ها می‌بینیم، درآورده است. تمرکز روی عناصر پایه‌ای یک اتاق، مانند کفپوش، کاشی یا رنگ، زیربنای هر تغییر در خانه است و این موارد باعث می‌شوند که بقیه المان‌های طراحی اتاق‌ها بیشتر خود را نشان دهند.

به فضا بافت اضافه کنید

فر‌ش‌ها، کوسن‌ها، روانداز مبلمان و تمام وسایل پارچه‌ای که در خانه استفاده می‌کنیم به شکسته شدن فضای خنثی و یخ اتاق‌ها کمک می‌کنند و زیبایی را در اتاق‌ها دو چندان می‌کنند (بعلاوه، آیا کسی است که عاشق فرش گرم و نرم روز زمین خانه نباشد؟).

این اتاق نشیمن همه فاکتورهای یک اتاق زیبا را دارد – گیاهان آپارتمانی سبز، نورپردازی عالی، مبلمان زیبا – اما از همه مهم‌تر این فرش ماشینی به سبک دکوراسیون مراکش است، که واقعاً به اتاق بعد داده است.

خرید فرش

وسایل اضافی را کاهش دهید

ما این آشپزخانه مدرن را بخاطر طراحی خیره کننده و لوازم دکوری زیبای آن دوست داریم، اما حتی اگر قصد تغیییر دکوراسیون، خراب کردن و دوباره ساختن آشپزخانه را نداشته باشید، می‌توانید با مرتب کردن وسایل و خلاص شدن از شر وسایل اضافی، آشپزخانه را زیبا کنید.

در پیشخوان‌های این آشپزخانه هیچگونه درهم برهمی و وسایل غیرضروری دیده نمی‌شود و همین امر باعث می‌شود بزرگتر و جذاب‌تر به نظر برسد. می‌توانید در تمام اتاق‌های خانه خود این روش را اجرا کنید؛ وسایلی که به هیچ عنوان از آنها استفاده نمی‌کنید و فقط جا اشغال کرده‌اند را دور بریزید، و از دیدن اتاق زیبا و مینیمال خود لذت ببرید.

نظرات بسته شده است.