چگونه می‌توان سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن را باهم ترکیب کرد؟‌

سبک طراحی مدرن میانه قرن در دهه‌های 40 – 1930 میلادی برای نخستین بار به حوزه سبک شناسی طراحی دکوراسیون داخلی راه پیدا کرد. احتمالا طراحان این سبک در آن‌ سال‌ها چندان به سراغ پیاده‌سازی سبک خود در کلبه چوبی با فضایی روستیک یا روستایی نمی‌رفتند؛ اما در دنیای امروز بشر اصرار دارد که ثابت کند هیچ چیز غیر ممکن نیست. به همین دلیل در جستجوی راهی برای درهم آمیختن سبک‌های دکوراسیون داخلی با یکدیگر به شکلی هنرمندانه است.

دو تا از سبک‌های غیرمنتظره که در کنار یکدیگر ترکیب برنده‌ای می‌سازند، سبک دکوراسیون مدرن میانه قرن و روستیک هستند. کنار هم قرار گرفتن المان‌های مختلف این دو سبک مانند اتاقی ساخته شده از چوب در حالی که از لوسترهای اسپوتنیک و کاناپه جاناتان آدلر در آن استفاده شده است، طراحی منحصربه‌فرد را رقم می‌زند. دست شما برای ترکیب این دو سبک با یکدیگر کاملا باز است؛ اما بد نیست که در آغاز کار تعدادی ایده الهام بخش در اختیار داشته باشید. در این مطلب قصد داریم به بررسی چند ایده کاربردی برای ترکیب سبک‌های روستک و مدرن میانه قرن بپردازیم. دعوت می‌کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

1. ترکیب پس زمینه چوبی با لوسترهای مد روز

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

یکی از ایده‌های جذاب در ترکیب این دو سبک طراحی، بکار بردن همزمان پس زمینه چوبی با لوسترهای مد روز است. به عنوان مثال آشپزخانه‌ای را در نظر بگیرید که کف، کابینت‌ها و میز ناهارخوری موجود در آن از جنس چوب طراحی شده‌اند. سپس نوبت به انتخاب یک لوستر زیبا منطبق با مد روز برای ایجاد نمای زیبا و روشنایی مناسب در محیط آشپزخانه می‌رسد. به عنوان مثال لوسترهای حباب‌دار مدرن گزینه مناسبی به شمار می‌روند. با این ترکیب فضای روستایی آشپزخانه را به بهترین شکل تزئین کنید.

2. ترکیب آثار هنری مدرن میانه قرن با المان‌های روستیک در پذیرایی

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن 

ویژگی بارز آثار هنری مدرن میانه قرن، کلکسیونی بودن آن‌هاست. از بین آثار ساخته شده از قطعات فلزی و همچنین نقاشی‌های کلاسیک مبتنی بر این سبک، گزینه‌هایی را برای دیوار پذیرایی خانه خود انتخاب کنید. در کنار این وسایل تزئینی باید به سراغ المان‌های روستیک مانند شومینه آجری یا مجسمه‌های حیوانات بروید. از آن گذشته نباید از کف چوبی پذیرایی خانه خود نز غافل شوید.

3. طراحی خواب مستر مبتنی بر سبک‌های مدرن میانه قرن و روستیک

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

یک اتاق خواب مستر را در نظر بگیرید که بزرگ‌ترین وسیله داخل آن یک تخت با چارچوب از جنس چوب است. همچنین کفپوش‌های این اتاق نیز چوبی هستند. به نظر می‌رسد این المان‌ها سبک طراحی اتاق را به گذشته‌های دور سوق می‌دهند. این در حالی است که می‌توانید با تعدادی از وسایل و آثار هنری مدرن میانه قرن، طراحی اتاق را به دوران حاضر نزدیک‌تر کنید. به‌عنوان مثال استفاده از چراغ‌های روشنایی مدرن در اتاق ایده‌ای جذاب برای این منظور هستند.

4. طراحی اتاق نشیمن با خطوط تیز و تمیز

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

شما می‌توانید یک اتاق نشیمن را با انتخاب وسایل بزرگ مانند مبلمان با سبک دکوراسیون مدرن میانه قرن طراحی کنید. اما در کنار آن از المان‌های جذاب یک خانه روستایی نیز بهره ببرید. به عنوان مثال وسایل چوبی را در جاهای مختلف اتاق نشیمن تعبیه کنید. در کنار آن طراحی پنجره‌های بزرگ که رو به منظره‌های طبیعی بیرون باز می‌شوند، بهترین شرایط را برای ایجاد حال و هوای یک خانه روستایی در منزل رقم می‌زند. دقت داشته باشید که تمام این المان‌ها و طراحی‌ها باید از خطوط صاف بهره‌مند باشند. چراکه تجربه نشان داده خطوط منحنی نتیجه چندان مناسبی را در پی ندارند.

5. ایجاد فضایی دنج در خانه

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

یکی از اشتباهاتی که در دکوراسیون سبک مدرن مرتکب می‌شوید، استفاده افراطی از طراحی‌های عجیب و غریب مانند استفاده از مبلمان فلزی نه چندان راحت است. حتی ممکن است خانه با استفاده از وسایل تمام فلزی تحت اشغال دربیاید. اینجاست که برای تلطیف اوضاع می‌توانید از سبک روستیک کمک بگیرید. مبلمان راحتی شیک با پارچه‌های نرم و زیبا، شومینه‌ای سنتی با طراحی جذاب اوضاع را در خانه شما به تعادل می‌کشانند و در نتیجه فضایی دنج را به ارمغان می‌آورند.

6. انتخاب شومینه‌ای متفاوت و فضایی

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

تا اینجا بیشتر روی استفاده از شومینه‌های سنتی با سبک روستیک تاکید کردیم. اما چه محدودیتی در استفاده از شومینه‌های مبتنی بر سبک مدرن میانه قرن وجود دارد؟ پیشنهاد می‌کنیم یک اتاق نشیمن با المان‌های روستیک یعنی مبلمان راحتی، میز و آثار هنری روستایی و همچنین کفپوش‌های چوبی را آماده کنید. در عوض برای انتخاب شومینه به سراغ یک گزینه مبتنی بر سبک مدرن میانه قرن بروید. این ترکیب را امتحان کنید. پشیمان نخواهید شد.

7. استفاده از طراحی مدرن میانه قرن با مصالح سبک روستیک

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

فرض کنید به دنبال طراحی آشپزخانه با سبک مدرن میانه قرن هستید. یک راه رفتن به سراغ مصالح و وسایل مبتنی بر این سبک مانند کاشی‌های براق و وسایل پلاستیکی به همراه دیوارهای سفید رنگ است. اما یک راه دیگر نیز پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید از مصالح و المان‌های سبک روستیک مانند کف‌پوش و کابینت چوبی استفاده کنید. در عوض هنگام چیدمان و اجرا، این المان‌ها را مبتنی بر سبک مدرن میانه قرن کنار یکدیگر قرار دهید. به عنوان مثال استفاده از یک جزیره مدرن در محیط آشپزخانه با رنگ‌بندی متفاوت نسبت به سایر کابینت‌ها گزینه‌ای جذاب به نظر می‌رسد.

8. انتخاب ترکیب رنگ خنثی

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

برای داشتن سبک مدرن میانه قرن در خانه الزاما نباید به سراغ رنگ‌های مدرن با فضاسازی دیوانه‌وار بروید. بلکه برای نزدیک شدن به سبک روستیک می‌توانید از ترکیب رنگی خنثی استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ‌های سفید، خاکستری و برنزی انتخابی مناسب برای ترکیب سبک مدرن میانه قرن و روستیک در محیط خانه به شمار می‌روند.

9. ترکیب جزئیات در دکوراسیون داخلی

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

برای داشتن یک خانه با سبک طراحی مدرن میانه قرن روستیک، باید بیش از پیش روی جزئیات تمرکز کنید. به عنوان مثال یک مبلمان مدرن را با پایه‌های ساده قدیمی ترکیب کنید. همچنین آثار هنری قدیمی را به همراه المان‌های تزئینی مدرن روی دیوار خانه بکار‌ ببرید. ترکیباتی از این دست در جزئیات باعث می‌شوند شما راحت‌تر به هدف مد نظر خود در طراحی دکوراسیون دست یابید.

10. طراحی مدرن میانه قرن با چوب

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

اگر عاشق خانه با دیوار، سقف و کف چوبی هستید و در عین حال می‌خواهید فضای دکوراسیون داخلی را با سبک مدرن میانه قرن مهیا کنید، نگران هیچ چیز نباشید. به راحتی کف‌پوش، سقف و درهای اتاق را از جنس چوب در نظر بگیرید. در عوض دیوارها را با سفید رنگ طرحی کنید. نوبت به یک شومینه مدرن میانه قرن می‌رسد که در کنار سایر المان‌ها به‌کار ببرید. یک فرش یا موکت سفید رنگ نیز در کف اتاق کار را تکمیل می‌کند.

11. دوستی با رنگ‌های متنوع

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

وقتی قرار است سبک روستیک در یک خانه بکار رود، عده‌ای تصور می‌کنند که تنها باید به سراغ رنگ‌های خنثی و گرم مانند قهوه‌ای بروند. اما ترکیب سبک روستیک و مدرن میانه قرن اجازه به‌کار بردن رنگ‌های شادی مانند صورتی را نیز محیط خانه به ارمغان می‌آورد. البته باید دقت داشته باشید که رنگ‌های شاد صرفا برای المان‌های جزئی در خانه بکار روند. رنگ‌های پس زمینه باید همچنان ماهیت خنثی خود را حفظ کنند.

12. طراحی میز ناهارخوری متفاوت

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

آزمون و خطا برای کنار هم قرار دادن المان‌های سبک روستیک و مدرن میانه قرن بعضا نتایج شگفت‌انگیزی به دنبال دارد. به عنوان مثال یک میز ناهارخوری سفید رنگ را در نظر بگیرید که چراغی سفید رنگ و استوانه‌ای بالای آن تعبیه شده است. تا اینجا همه چیز به نفع سبک مدرن میانه قرن است. حتما منتظر استفاده از صندلی‌های مدرن هستید؟ اینجاست که بازی را به هم می‌زنیم. تعدادی صندلی چوبی با سبک روستیک را دور میز ناهارخوری بچینید. نگران نباشید، این ترکیب به‌راحتی با هم به تعادل می‌رسند.

13. ترکیب تیرهای چوبی با سبک مدرن میانه قرن

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

یکی از نمادهای اصلی و الهام بخش در خانه‌های روستایی، تیرهای چوبی هستند که در نزدیکی سقف قرار می‌گیرند. یک سقف بلند با رنگ سفید را در نظر بگیرید که چند تیر چوبی در نزدیکی آن تعبیه شده است. همین جا دست نگه دارید و برای انتخاب سایر وسایل پذیرایی به سراغ سبک مدرن میانه قرن بروید. اینجاست که ترکیبی ساده و برنده از این دو سبک طراحی داخلی را رقم خواهید زد.

14. ترکیب دیوارهای سنگی با المان‌های سبک مدرن میانه قرن

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

از دیوارهای سنگی با حال و هوای روستایی به همراه شومینه روستیک در اتاق نشیمن به همراه فرش‌های رنگی طرح‌دار و مبلمان سبک مدرن میانه استفاده کنید. این ترکیب نوعی تعادل را رقم می‌زند که هیچ کدام از المان‌های سبک مدرن میانه قرن و روستیک بر یکدیگر غلبه نمی‌کنند.

15. طراحی حمام خلاقانه

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

برای طراحی حمام نباید ترکیب سبک مدرن میانه قرن و روستیک به صورت مساوی رقم بخورد. بلکه باید یکی از سبک‌ها کاملا غلبه داشته باشد. به عنوان مثال دیوارهای ساخته شده از پانل‌های چوبی و روشویی چوبی را در نظر بگیرید که در کنار آن‌ها از چراغ‌های روشنایی مدرن و کف‌پوش‌های کاشی استفاده می‌شود که نماد سبک مدرن میانه قرن هستند. این ترکیب می‌تواند محیط حمام را به شیوه‌ای خلاقانه ایجاد کند.

از طرفی می‌توانید فضا را به سمت سبک مدرن میانه هدایت کنید. به عنوان مثال کاشی‌های سفید رنگ مربعی به همراه یک وان مستقل سفید رنگ را در نظر بگیرید. تا اینجا همه چیز تداعی‌کننده سبک مدرن میانه قرن است. در عوض می‌توانید از یک قالیچه کوچک و میز وسایل چوبی برای ایجاد فضای روستیک نیز کمک بگیرید.

یک پیشنهاد دیگر برای داشتن ترکیب سبک مدرن میانه قرن و روستیک در محیط حمام، استفاده از تم مشکلی برای دیوارپوش‌هاست. می‌توانید از کاشی‌های مشکی رنگ برای دیوار حمام استفاده کنید که نمادی از سبک مدرن میانه قرن به شمار می‌روند. در مقابل آینه و سایر وسایل حمام را از چوب قهوه‌ای انتخاب کنید. این ترکیب نیز نمای جالبی را در حمام ایجاد می‌کند.

16. استفاده از آجر سفید رنگ در طراحی داخلی

ترکیب سبک‌های دکوراسیون روستیک و مدرن میانه قرن

در حالی که هر یک از سبک‌های روستیک و مدرن میان قرن ویژگی‌های اختصاصی خود را دارند، برخی از المان‌ها نیز هستند که پیوندی مشترک را بین این دو برقرار می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان از آجر به عنوان یک نماد و المان از طراحی روستیک در خانه‌های روستایی اشاره کرد. با کمی خلاقیت می‌توانید آجر‌ها را با سفید رنگ آمیزی کنید. استفاده از این آجرها به عنوان دیوارپوش در محیط‌های مانند سرویس بهداشتی و حمام می‌تواند ترکیب همزمان سبک‌های مدرن میانه قرن و روستیک را به ارمغان بیاورد.

کلام پایانی

در این مطلب ایده‌هایی کاربردی را برای ترکیب دو سبک مدرن میانه قرن و روستیک در محیط خانه با هم بررسی کردیم. همان طور که مشاهده کردید، طراحی دکوراسیون داخلی عرصه کارهای غیر ممکن است. شاید در ابتدای مطلب ترکیب این دو سبک موضوعی غیر عقلانی و عجیب در نظر شما به حساب می‌آمد؛ اما اکنون که در پایان این راه جذاب هستیم، قطعا شما هم به این نتیجه رسیده‌اید که با ترکیب این دو سبک می‌توان به نتایج بدیع و خلاقانه‌ای دست یافت. به نظر شما چه ایده‌های دیگری برای ترکیب سبک‌های مدرن میانه قرن و روستیک در محیط خانه وجود دارند؟ نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

در صورتی که به دیگر سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی علاقه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌های زیر را نیز مطالعه کنید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.