درباره سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی بیشتر بدانید

اروپایی‌ها در دکوراسیون داخلی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و در همین راستا تاکنون سبک‌های متنوعی را برای دکوراسیون داخلی به دنیا معرفی کرده‌اند. در بین کشورهای مختلف اروپایی، انگلستان، فرانسه و ایتالیا به‌عنوان سه کشور صاحب سبک در معماری و دکوراسیون داخلی شناخته می‌شوند.

سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی به‌عنوان یکی از مشهور‌ترین سبک‌ها در طراحی دکوراسیون ساختمان‌ها و به طور خاص منازل به شمار می‌رود. جذابیت و زیبایی این طرح باعث شده است که محدود به مرزهای این کشور نشود. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا این سبک رواج پیدا کرده است. در کشور ما نیز پس از یک دوره زمانی که از مد افتاد، بار دیگر در حال تبدیل‌شدن به یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی محبوب است. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی مهم‌ترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی بپردازیم.

معرفی سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی

وقتی صحبت از دکوراسیون به سبک انگلیسی‌ها به میان می‌آید، به‌صورت ناخودآگاه المان‌های کلاسیک به ذهن متبادر می‌شوند. اما همه چیز در همین‌جا به پایان نمی‌رسد. در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی، از ترکیب المان‌های رسمی و غیررسمی در کنار یکدیگر استفاده می‌شود. دلیل این مسئله آن است که تمرکز اصلی روی این سبک طراحی بیشتر بر مبنای راحتی افراد حاضر در محیط است. در دکوراسیون کلاسیک نوع وسایل به‌گونه‌ای است که بیشتر جنبه رسمی و سلطنتی پیدا می‌کنند. در سبک دکوراسیون انگلیسی تلاش شده است تا راحتی افراد به‌عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته شود.

این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی پا به خانه‌ای می‌گذاریم که در آن طراحی مبتنی بار دکوراسیون انگلیسی صورت گرفته است، در عین احساس حضور در یک محیط رسمی، افراد کاملاً راحت خواهند بود. گرما و صمیمیت زیادی از حضور در منازلی که با دکوراسیون انگلیسی آراسته شده‌اند، بسیار زیاد است. تنوع رنگ‌ها و طرح‌هایی که در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، موجب می‌شود تا سال‌های سال جذابیت و زیبایی فضا تکراری نشود.

مهم‌ترین اصول و ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی

سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی

تا اینجا معرفی مختصری درباره سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی را ارائه کردیم. واقعیت این است که تا زمانی که در خصوص اصول و ویژگی‌های یک سبک دکوراسیون صحبت نشود، نمی‌توان به تصویر درستی از آن دست پیدا کرد. به‌عنوان مثال در سبک دکوراسیون داخلی سوئدی هدف استفاده از رنگ‌های روشن برای ایجاد فضایی روشن و درخشان در مناطقی است که خیلی زود خورشید غروب می‌کند یا تابش نور خورشید چندان فضای ساختمان را روشن نمی‌کند. همچنین در سبک دکوراسیون داخلی مونو کروماتیک تلاش می‌شود تا از یک رنگ در طراحی بخش‌های مختلف اثرگذار در دکوراسیون ساختمان استفاده شود.

در اینجا باید بررسی کنیم که در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی چه ویژگی‌ها و مشخصات اساسی باید مورد استفاده قرار بگیرد. مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک دکوراسیون عبارت‌اند از:

1. استفاده از متریال‌های باکیفیت

در دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی باید از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین متریال‌هایی که در بازار وجود دارد، استفاده شود. این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه در این نوع طراحی حتماً باید جلوه لوکس بودن به حاضران در محیط القا شود.

2. در هم‌‌آمیختگی نظم و بی‌نظمی در دکوراسیون انگلیسی

وقتی یک فرد برای اولین‌بار وارد محیطی می‌شود که به سبک انگلیسی دیزاین شده است، در نگاه نخست نوعی بی‌نظمی به ذهن او ایجاد می‌شود. این در حالی است که با گذشت مدت‌زمانی از حضور در فضا می‌توان متوجه هارمونی و زیبایی حاکم بر ساختمان شد. به همین دلیل گفته می‌شود که در دکوراسیون انگلیسی به‌نوعی در هم‌آمیختگی نظم و بی‌نظمی وجود دارد.

3. ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون انگلیسی

در خصوص نحوه انتخاب رنگ فرش، مبل، میز، دیوارها و … در ایجاد دکوراسیون انگلیسی باید توجه داشته باشید که حتماً از رنگ‌های گرم استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های سرد با ذات این نوع دکوراسیون در تعارض است. همچنین به‌هیچ‌عنوان نباید از یک رنگ استفاده شود؛ بلکه بهترین راه انتخاب سه یا چهار رنگ گرم است که از تناسب کافی با هم برخوردار هستند. در ادامه باید با توجه به انتخاب رنگ‌ها اقدام به خرید وسایل منزل کنید.

رنگ قرمز مات به‌عنوان یکی از بهترین رنگ‌ها در دکوراسیون انگلیسی به شمار می‌رود. حتماً سعی کنید این رنگ را به‌عنوان یکی از سه رنگ اصلی در دیزاین منزل به سبک انگلیسی به کار ببرید.

4. استفاده از طرح‌های گل‌دار

سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی

در انتخاب پارچه برای پرده‌ها در دکوراسیون انگلیسی حتماً به سراغ پارچه‌های گل‌دار بروید. همچنین اگر به فکر استفاده از کاغذ دیواری برای داخل ساختمان هستید، حتماً از کاغذهایی استفاده کنید که داری طرح‌های گل‌دار هستند.

5. انتخاب مبلمان مناسب

مبلمان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین المان‌ها در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی به شمار می‌رود. در این نوع دکوراسیون حتماً باید از مبل‌های راحتی استفاده شود که دارای نشیمن‌های بزرگ هستند. همچنین پشتی‌های مبل‌ها نیز باید از ارتفاع زیادی برخوردار باشد و تکیه‌دادن به آن‌ها نوعی حس راحتی را برای افراد تداعی کند. معمولاً توصیه می‌شود از مبل‌های چوبی در این‌گونه موارد استفاده کنید.

6. انتخاب پرده برای دکوراسیون به سبک انگلیسی

اگر تاکنون فیلم‌هایی که داستان آن‌ها در انگلستان قرن اخیر روایت می‌شود را دیده باشید، حتماً خانه‌هایی را دیده‌اید که از پرده‌های بلند و سنگین در آن‌ها استفاده می‌شود. این پرده‌ها نیز به‌نوعی در ردیف پایه‌های اساسی در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی به شمار می‌رود. حتماً سعی کنید از پرده‌های با طرح گل‌دار استفاده کنید که بلند هستند و چین‌های زیادی برای زیبایی بیشتر آن‌ها به‌کار رفته است.

7. استفاده از کتابخانه و کمد در دیزاین به سبک انگلیسی

در دکوراسیون انگلیسی حتماً سعی کنید از کتابخانه یا کمد هم استفاده کنید. کمد‌ها یا کتابخانه‌هایی که دارای ساختار چوبی و ظاهر کلاسیک هستند، بهترین گزینه پیش روی شما هستند.

8. آشپزخانه کلاسیک در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی

آشپزخانه به‌عنوان یک رکن اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی هر ساختمان مسکونی به شمار می‌رود. اگر قصد دارید که از دکوراسیون انگلیسی برای ساختمان خود استفاده کنید، حتماً باید به سراغ آشپزخانه‌های کلاسیک بروید. استفاده از جزیره در این‌گونه آشپزخانه‌ها می‌تواند ایده بسیار فوق‌العاده‌ای باشد.

9. استفاده از چند المان سنتی و مدرن در کنار هم

سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی

سعی کنید در دیزاین به سبک انگلیسی از یک یا چند المان قدیمی یا در واقع عتیقه نیز استفاده کنید. به این ترتیب حس لوکس و اشرافی بودن بیشتر به افراد حاضر در محیط القا می‌شود. شومینه، لوستر و تابلوهای دیواری به‌عنوان بهترین گزینه برای این منظور به شمار می‌رود.

همان‌طور که اشاره کردیم، در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی به‌هیچ‌عنوان قرار نیست که صرفاً جنبه سلطنتی یا اشرافی را بزرگ‌نمایی کنیم. بلکه باید از ترکیب المان‌های کلاسیک و مدرن در کنار یکدیگر استفاده شود. در همین راستا بهتر است از چند المان مدرن نیز در کنار المان‌های کلاسیک در فضای خانه استفاده شود. به این ترتیب می‌توانید از ترکیب مدرنیته و فضای کلاسیک در کنار هم برخوردار شوید.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی پرداختیم. برخلاف دکوراسیون داخلی مونو کروماتیک که بیشتر برای بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای اجرای دکوراسیون انگلیسی نیاز به فضای نسبتاً بزرگ دارید. همچنین با توجه به پیچیدگی‌هایی که در اجرای این سبک دکوراسیون وجود دارد، حتماً باید از مهارت بالایی برای پیاده‌سازی دقیق و صحیح آن برخوردار باشید؛ در غیر این صورت ممکن است به نتیجه نامناسبی دست پیدا کنید. از طرفی معمولاً هزینه اجرای دکوراسیون انگلیسی به دلیل نوع وسایل مورد استفاده، زیاد است. به همین دلیل باید نهایت دقت در این زمینه اعمال شود. دکوراسیون انگلیسی می‌تواند خانه‌ای جذاب و بی‌نظیر برای شما به ارمغان بیاورد و تا سال‌ها از آن لذت خواهید برد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.