۷ راه سریع و آسان برای نو کردن و تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

خیلی وقت‌ها برای همه ما پیش می‌آید که با دیدن دورتادور خانه و دکوراسیون آن حس خوبی پیدا نمی‌کنیم و از دیدن وسایل تکراری در جاهای تکراری خسته می‌شویم. شاید استفاده از روشی در دکوراسیون که روزی ترند بوده، شما را خسته کرده و یا شاید رنگ دیواری که قبلاً دوست داشتید اکنون حس رضایت شما را تقویت نمی‌کند و دیگر برای شما زیبا نیست.

صرف نظر از دلایل شما، تقریباً حس انجام تغییر دکوراسیون و تغییر وسایل خانه برای همه در این مواقع احتناب ناپذیر است. با این حال، بعضی اوقات نیز در صورت تصمیم برای تغییر دکوراسیون این بودجه است که ما در انجام این کار یاری نمی‌کند و به دنبال تغییر دکوراسیون با بودجه محدود هستیم.

خوشبختانه، کارهای زیادی در تغییر دکوراسیون با بودجه محدود وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید و مطمئن هستید که هزینه یا وقت بسیار کمی را از طرف شما می‌گیرند. اگر دوست دارید دوباره عاشق دکوراسیون داخلی خانه خودش شوید، حتماً به لیست کارهای خود در زمینه تغییر طراحی داخلی خانه، کارهای زیر را اضافه کنید.

شیرآلات و فلزآلات را عوض کنید

اینکه تغییر شرآلات، فلزآلات و حتی دستگیره‌های درب می‌تواند زیبایی دو چندان و تغییر اساسی به خانه بدهد، واقعاً شگفت انگیز است. بریا این تغییر گزینه‌های شما بریا انتخاب هم بی پایان و هم مقرون به صرفه است.

مانند تصویر بالا از امیلی هندرسون، می‌توانید شیر آب و وسایل دیگر مربوط به سینک را از جنس برنج انتخاب کنید. می‌توانید از دستگیره‌های سرامیکی طرح دار به جای مدل‌ها استاندارد و متدوال استفاده کنید. یا حتی می‌توانید با استفاده از ترکیب چند نوع فلز، زیبایی بصری به فضای خانه و خصوصا آشپزخانه خود بدهید. همانطور که گفتیم امکانات بی پایان است.

یک دیوار نمایش طراحی کنید

دیوار نمایش روشی جذاب برای ایجاد تغییر اساسی بدون صرف وقت زیاد یا تلاش برای انجام آن است. این نوع دیوارها مهارت خاصی برای غنی‌تر و پویاتر نشان دادن خانه دارند.

یک الگوی شاد، مانند چیزی که در تصویر بالا می‌بینید، را در نظر بگیرید. یا به سادگی می‌توانید دیوار را با رنگ مورد علاقه خود رنگ کنید. اگر نگران کاری  که انجام می‌دهید هستید و حس می‌کنید که ممکن است پشیمان شوید، در نظر داشته باشید که گزینه‌های کاغذ دیواری و یا حتی برچسب دیواری زیبا بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

پنجره‌ها را به روز کنید

اگر اتاق شما را یک عکس در نظر بگیریم، درمان آن برای تغییر پنجره‌ها است، بنابراین تعویض این موارد یک حرکت فوق العاده ساده است که می‌تواند ظاهر فضای شما را به کلی تغییر دهد.

بعلاوه، گزینه‌های واقعاً بی پایان برای این تغییر وجود دارد. می‌توانید از پرده‌های شفاف، یا مجموعه‌ای از پرده‌های مدل رومی  را انتخاب کنید، یا می‌توانید این دو را مانند تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید با هم ترکیب کنید و چنین زیبایی و درخشانی به اتاق خود بدهید.

روکش کوسن‌ها را تعویض کنید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

کوسن‌ها در واقع آرایش اتاق نشیمن شما هستند. بسته به روحیه خود و فصل می‌توانید آنها را تعویض و نو کنید و تغییر جلوه آنها چیزی کم از تحول نیست.

اگر فضای شما کمی کسل کننده است، از پارچه‌های شاد و چند رنگ برای کوسن‌ها استفاده کنید تا انرژی خوبی برای فضا داشته باشد. و اگر به دنبال زیبایی شناسی هستید، به دنبال پارچه‌هایی با رنگ‌ها و بافت ارگانیک و ساده باشید.

فرش جدید بگیرید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

فرش‌ها توانایی خاصی برای اضافه کردن گرما و هویت به فضاهایی که در آن قرار می‌گیرند، دارند. بنابراین، اگر به دنبال هویت بخشیدن مجدد به فضای خانه خود هستید، راهی بهتر از تعویض فرش و اضافه کردن فرش نو به خانه نیست.

البته رنگ‌ها و الگوهای قالی که انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است، اما به طور کلی تغییر نوع فرش می‌تواند تغییر بسیاری در فضای کلی خانه به وجود بیاورد. در تصویر بالا، فرش به صورت مورب گذاشته شده است که یک تغییر و زیبایی بصری برای دیدن به ارمغان آورده است.

به دیوارهای خود عشق ببخشید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

دیوار نمایش به تنهایی، روشی نیست که بتواند به شما در احیای فضای خانه خود کمک کند. دیوارهای شما باید با وسایل زیبا و تابلوهای عکس پر شوند تا نما داشته باشند.

شما می‌توانید از شلف‌های دیواری برای قرار دادن و نمایش وسایل و یا کاردستی‌های مورد علاقه استفاده کنید، به دیوار زیبایی هنری ببخشید، یا یک گالری شیک و پیشرفته از تصاویر عاشقانه خود، مانند تصویر بالا، درست کنید.

روتختی خود را تغییر دهید

تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

تختخواب شما در اصل محور اتاق خواب شماست. بنابراین، اگر می‌خواهید طراوت و تازگی را در طراحی اتاق خواب خود به ارمغان بیاورید، هیچ راهی بهتر از به روز کردن تختخواب خود ندارید.

از یک تختخواب گرم و نرم که با الهام از سبک هوگه، که یک سبک مربوط به منطقه اسکاندیناوی و همراه با آرامش است، و شامل لایه‌هایی از پتوهای بزرگ و راحت با رنگ‌های شاد و بافت سبک است استفاده کنید. اسن سبک دکوراسیون را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، و بدانید که گزینه‌های شما در این سبک فقط به این تصویر محدود نمی‌شود.

این هم از ۷ راه آسان برای تغییر دکوراسیون با بودجه محدود، که می‌توانید آن را کم‌ترین هزینه اجرا کنید. حتما لازم نیست تمام این کارها را انجام دهید. بسته به نوع فضا و میزان بودجه خود سراغ یکی از این کارها بروید و خانه خود را زیبا و نونوار کنید.

توصیه وینوک

برای تغییر دکوراسیون با بودجه محدود تمام این کارها خود را محدود به خرید وسایل نکنید. بسیاری از این موارد مانند تابلوهای عکس را می‌توانید خودتان در خانه تهیه کنید و کافی است کمی برای درست کردن آنها خلاقیت به خرج دهید.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.