آیا قیمت پنجره‌های UPVC عامل درستی برای تشخیص کیفیت است؟ + راهنمای خرید

بازه قیمتی پنجره‌های UPVC در بازار از حدود قیمت تمام‌شده 1,500,000 تومان برای هر پنجره تا 9,000,000 تومان متغیر است. با این حال قیمت‌های ارائه‌شده، تنها عامل مهم برای تشخیص کیفیت پنجره نیستند؛ چراکه این قیمت‌گذاری به عوامل متعددی مانند برند پنجره، تعداد لنگه‌ها، دوجداره یا سه‌جداره بودن پنجره‌ها، متراژ پنجره‌ها، نوع بازشو و کتیبه‌ها و دیگر جزئیات وابسته است. در ادامه، قیمت‌ پنجره‌ پی وی سی (یو پی وی سی) و عوامل موثر بر تعیین قیمت را بررسی می‌کنیم.

جدول قیمتی پنجره پی وی سی (یو پی وی سی) در بهار 1403

قیمت انواع پنجره‌های دوجداره با توجه به برند سازنده و همچنین مشخصات پنجره، از گستردگی و تنوع ویژه‌ای برخوردار است. جدولی که در ادامه آمده است، قیمت‌ انواع پنجره دوجداره را در بهار 1403 بازنمایی می‌کند.

 

برند

نوع

 

وین‌تک

 

هافمن

 

ایده‌آل

 

آتاتک

 

گلد

 

ویستا بست

 

دوجداره تک‌لنگه (بدون بازشو)

 

1,550,000

 

1,450,000

 

1,450,000

 

 

1,290,000

 

1,650,000

 

دوجداره دولنگه (بازشوی یک‌طرفه)

 

3,000,000

 

2,800,000

 

2,760,000

 

2,550,000

 

2,440,000

 

3,450,000

 

دوجداره دولنگه (بازشوی دو‌طرفه)

 

3,400,000

 

3,200,000

 

3,160,000

 

2,850,000

 

2,780,000

 

3,900,000

 

دوجداره سه‌لنگه فیکس کتیبه‌دار

 

6,000,000

 

5,300,000

 

5,400,000

 

5,300,000

 

4,900,000

 

6,900,000

 

دوجداره سه لنگه کتیبه‌دار (بازشوی یک‌طرفه)

 

6,980,000

 

6,300,000

 

6,400,000

 

6,200,000

 

5,900,000

 

7,700,000

 

دوجداره سه لنگه کتیبه‌دار (دو بازشوی یک‌طرفه)

 

8,100,000

 

7,500,000

 

7,600,000

 

7,500,000

 

6,900,000

 

8,900,000

قیمت‌هایی که در جدول فوق ارائه شده، بر حسب اندازه استاندارد برای هر پنجره در نظر گرفته شده است. اندازه استاندارد برای پنجره‌های دارای کتیبه ۱۰۰۰ (عرض) در ۱۰۰۰ (ارتفاع) میلی‌متر و برای پنجره‌های کتیبه‌دار ۱۸۰۰ (عرض) در ۲۰۰۰ (ارتفاع) است. محفظه بین جداره‌های شیشه‌ای در برندهای ذکر شده، با گاز آرگون پر شده است و یراق‌های به‌کار رفته در آن‌ها آلمانی هستند.

قیمت پنجره‌های UPVC

مطابق این اطلاعات، شما قادر خواهید بود تا برآوردی نسبی از قیمت پنجره دوجداره مدنظر خود به دست آورید. با این حال باید به خاطر داشته باشید که قیمت‌های بالا، تنها معیار سنجش کیفیت پنجره‌های UPVC (پی وی سی) نیستند و این قیمت‌گذاری، تابع متغیرهای متعددی تلقی می شود. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر تعیین قیمت دقیق پنجره‌های پروفیلی می‌پردازیم.

پارامترهای مهم در تعیین قیمت پنجره UPVC چیست؟

تعیین بازه دقیق برای قیمت پنجره پی وی سی یا یو پی وی سی دوجداره و سه‌جداره، امری دشوار است. درنتیجه این بازه همواره به‌صورت تقریبی ارائه می‌شود. با این همه، شما می‌توانید پارامترهای مهم را در قیمت‌گذاری پنجره‌های UPVC یا PVC شناسایی کنید و ارزیابی دقیق‌تری داشته باشید. 6 مورد از این پارامترها را معرفی می‌کنیم.

۱. برند پروفیل پنجره دوجداره

برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که به تولید پروفیل در و پنجره می‌پردازند. هرکدام از این برندها قیمت‌های متنوعی را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، برخی از در و پنجره‌ها نیز به‌شیوه کارگاهی تولید و روانه بازار می‌شوند که قیمت‌های متنوعی دارند.

۲. جداره‌های شیشه‌ای پنجره

دوجداره یا سه‌جداره بودن پنجره‌ای که انتخاب می‌کنید و همچنین ضخامت هر جداره، می‌تواند تفاوت قیمتی چشم‌گیری ایجاد کند. علاوه‌بر این اگر شما به شیشه‌های رنگی علاقه‌مند باشید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

۳. متراژ پنجره

بدون تردید، متراژ پنجره عاملی مهم در قیمت‌گذاری آن است. هر متراژ پنجره‌ای که مدنظر شما باشد، علاوه‌بر اینکه به طور مستقیم بر متریال مصرفی پروفیل اثر می‌گذارد، به ‌طور غیرمستقیم نیز روی هزینه زیرسازی، یراق‌ها و یا شیشه‌ها تاثیر دارد. متراژ پنجره حتی می‌تواند نوع پنجره انتخابی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

۴. تعداد لنگه پنجره

تغیر تعداد لنگه‌های پنجره با متراژ رابطه مستقیم دارد. پنجره‌های پی‌وی‌سی دوجداره یا سه‌جداره به‌صورت تک‌لنگه، دولنگه و سه‌لنگه عرضه می‌شوند که هر کدام قیمت‌های متفاوتی دارند.

۵. کتیبه پنجره

کتیبه پنجره، به قسمتی از پنجره گفته می‌شود که به‌صورت فیکس یا متحرک در بالای آن قرار دارد و بخشی از قسمت فوقانی آن را پوشش می‌دهد. این آپشن معمولا در پنجره‌هایی که مرتفع‌تر هستند کاربرد پیدا می‌کند و بر قیمت پنجره اثرگذار است.

۶. بازشوی پنجره

نحوه باز شدن پنجره که اصطلاحا با عنوان «بازشو» از آن یاد می‌کنند، در قیمت‌گذاری موثر است. اینکه پنجره شما چند بازشو داشته باشد، یراق به‌کار رفته در آن چیست و ابعاد آن چقدر است، قیمت پنجره را تعیین می‌کند. بازشوهای دوطرفه قیمتی متفاوت از بازشوهای یک طرفه دارند. بازشوهای دوطرفه به بازشوهایی گفته می شود که هم به‌صورت عمودی و هم به‌صورت افقی عمل می‌کنند. بازشوهای کشویی نیز گونه دیگری از انواع بازشوهای پنجره هستند.

قیمت پنجره‌های UPVC

اکنون که با پارامترهای مهم در قیمت‌گذاری پنجره‌های پی وی سی دوجداره و سه‌جداره آشنا شده‌اید، آگاهی از برخی نکات فرعی اما مهم در خرید پنجره، شما را در انتخابی هوشمندانه‌تر یاری خواهد داد.

6 نکته مهم که در خرید پنجره پی وی سی باید بدانید

اطلاع از نکته‌هایی که در ادامه آمده است، به شما در خرید انواع پنجره دوجداره پی وی سی کمک می‌کند.

۱. توجه به وجود ورق گالوانیزه

وجود ورق‌های گالوانیزه به افزایش مقاومت در پنجره‌های UPVC کمک می‌کنند و نبود آن‌ها که ممکن است به‌خاطر کاهش دادن قیمت تمام‌شده اتفاق بیفتد، می‌تواند به میزان مقاومت پنجره‌ها لطمه وارد کند.

۲. توجه به وجود رطوبت‌گیر

وجود رطوبت‌گیر در بین جداره‌های شیشه‌ای پنجره، مانع از بخار گرفتن در محفظه بین جداره‌ها می‌شود. رطوبت‌گیرها اجسامی کوچک و ژلاتینی هستند و هنگام تکان دادن پنجره، صدایی خفیف از بر هم خوردن آن‌ها به گوش می‌رسد.

۳. شیوه نصب پنجره و انتخاب نصاب

انتخاب نصاب معتبر برای نصب پنجره به شیوه‌ای اصولی، اهمیت بسیاری دارد. البته جای نگرانی نیست، چراکه بسیاری از نمایندگی‌های فروش، خودشان نصاب را به شما معرفی می‌کنند. علاوه بر نصب اصولی پنجره، فرایند آب‌بندی آن با موادی مثل سیلیکون ماستیک، اهمیت ویژه‌ای دارد. توجه داشته باشید که برخی از نصاب‌ها برای آب‌بندی، هزینه‌ای جداگانه دریافت می‌کنند.

۴. توجه به ابعاد استاندارد

ابعاد استاندارد برای یک پنجره دوجداره عرض ۷۰۰ میلی‌متر و طول ۱۵۰۰ میلی‌متر است. در غیر این صورت پنجره شما می‌تواند با مشکلاتی مثل شکم‌دادن یا عدم استحکام مواجه شود. در صورت نیاز به ابعاد بزرگ‌تر، از فروشندگان بخواهید تا با یراق آلات و ابزارهای مناسب و در دسترس، فرایند مقاوم‌سازی را انجام دهند.

۵. گاز آرگون

در پنجره‌های دوجداره و سه‌جداره، فضای بین جداره‌ها باید با گاز آرگون پر شود. آرگون گازی بدون رنگ، بدون بو و غیرقابل‌اشتعال است. این گاز باعث می‌شود که پنجره، عایق‌ دما و رطوبت باشد. از طریق مشاهده سوپاپ تزریق گاز آرگون روی جداره شیشه‌ای، می‌توان اطمینان حاصل کرد که تولید‌کننده، فرایند عایق‌سازی را انجام داده است. در پنجره‌هایی که با گاز آرگون پر می‌شوند، اختلاف دمای سطح داخلی و خارجی پنجره در زمستان مشهود است و بین جداره‌های پنجره بخار نمی‌گیرد.

۶. گارانتی

شرکت‌های تولیدکننده در و پنجره برای محصولات پروفیلی خود ۱۰ تا ۲۰ سال گارانتی در نظر گرفته‌اند که توجه به مدت گارانتی، می‌تواند سبب اطمینان شما از خرید شود.

در نهایت شما می‌توانید با توجه به نکاتی مثل کاهش تعداد بازشوها، حذف کتیبه و یا کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه، هزینه‌های ساخت و نصب پنجره دوجداره را تا حد ممکن کاهش دهید.

سخن پایانی

پنجره‌های دوجداره ضرورت بسیاری در تجهیز خانه‌های شهری دارند و با حفظ انرژی و جلوگیری از ورود صدا و گرد و غبار، به افزایش کیفیت زندگی ما کمک می‌کنند. با این حال صرفا نمی‌توان قیمت بالای یک پنجره UPVC را نشان از کیفیت آن دانست و پارامترهای مختلفی در این امر دخیل هستند. بهره‌گیری از مشاوره کارشناسان معتبر در این حوزه، شما را در انتخابی به‌صرفه و هوشمندانه یاری می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.