چطور کف‌پوش لمینیتی خود را درخشان و نو نگه دارید؟

نگه‌داری لمینت یا کفپوش چوبی در خانه‌ها یکی از کارهایی است که نیاز به توجه دارد. عوامل زیادی وجود دارد که باعث خرابی و آسیب به کف‌پوش‌های چوبی می‌شود که یکی از آنها ماندن کثیفی بر روی آنها است.

در این مقاله قصد داریم تا شما را از هر آنچه که باید در مورد تمیز کردن کفپوش چوبی یا لمینت بدانید، آگاه کنیم. همراه وینوک باشید.

بسیاری از مردم در مورد اینکه چگونه کف‌پوش‌های لمینتی را می‌توان تمیز کرد مشکل دارند زیرا ممکن است تا حدودی متفاوت از تمیز کردن کفش‌پوش‌های چوبی باشد. با تمام این حرف‌ها، باید گفت که این دو کف‌پوش با هم یکی نیستند. اما بسیاری از مردم لمینیت را به عنوان یک محصولی درجه دوم برای کف‌پوش می‌دانند، که لزوما درست نیست.
کفپوش چوبی لمینیت از لایه‌های چوب کامپوزیتی ساخته می‌شود و به صورت ورقه ورقه بر روی یکدیگر چسبیده می‌شوند. چوب لمینیت به نظر محکم می‌رسد، اما می‌تواند انتخاب خوبی از بسیاری جهات باشد: بادوام‌تر است، کمتر مستعد خراشیدگی است (که در صورتی که حیوان خانگی داشته باشید می‌تواند یک مسئله مهم باشد)، و در برابر رطوبت مقاوم باشد.

انتخاب کف‌پوش چوبی لمینیت همچنین می‌تواند به صاحب‌خانه‌ها در صرفه‌جویی در مصرف پول کمک کند. این نوع کف‌پوش‌ها از نظر ظاهری همانند کف‌پوش‌های چوبی هستند در حالی که از نظر قیمت بسیار پایین‌تر تمام ‌می‌شوند. نصب کف‌پوش لمینیت توسط خودتان نیز آسان است. بنابراین علاوه بر صرفه‌جویی در میزان قیمت محصول، همچنین می‌توانید در هزینه نصب آن نیز صرفه‌جویی کنید.
نو نگه داشتن کف‌پوش‌های لمینیت اگر بدانید چگونه از آن مراقبت کنید، آسان است. در این مقاله بهترین راه‌ها برای تمیز کردن کف‌پوش‌های لمینیت را بیان خواهیم کرد.

نحوه تمیز کردن کف‌پوش‌های لمینیت 

طبق گفته جنیفر گرگوری، مدیر نبرند Molly Maid، با دانستن مراحل تمیز کردن کف‌پوش‌های لمینیت، تمیز کردن آن کار دشواری برای شما نخواهد بود. ابتدا با جارو کردن یا جمع کردن بقایای آشغال و کثیفی‌های روی آن شروع کنید. گرگوری می‌گوید: “تا زمانی که کثیفی‌ها را از روی کف‌پوش جمع نکردید آن را آغشته به آب نکنید.”برای انجام این کار می‌توانید از تی‌های نانو یا جاروبرقی و جارو شارژی استفاده کنید. اگر کارمند هستید تکنولوژی روز برای شما محصولی دیگر دارد که هوشمند است. جاروبرقی‌های هوشمند را می‌توان به راحتی و با یک ضربه بر روی گوشی روشن کرد و از تمیز شدن خانه و کف‌پوش‌ها مطمئن شد.

پس از تمیز کردن خانه از آشغال‌ها، کمی جوش‌شیرین روی کف بپاشید. سپس یک گالن آب گرم، یک فنجان سرکه و چند قطره مایع ظرف‌شویی را در یک سطل مخلوط کنید. (تولید کنندگان کف‌پوش لمینیت توصیه نمی‌کنند از محصولات صابون‌دار در کف چوب لمینیت استفاده کنند زیرا باعث کرد شدن آنها می‌شود واثرات منفی بر روی آن می‌گذارد، اما فقط کمی از مایع ظرف‌شویی برای استفاده مشکلی ندارد.)
در حال حاضر همه چیز آماده است تا کف‌پوش لمینیتی خود را تمیز کنید. گرگوری استفاده از یک دستمال مایکرو فیبر و نانو را به جای اسفنج برای تمیز کردن توصیه می‌کند، زیرا اسفنج باعث ورود آب‌های کثیف به خطوط لمینیت می‌شود و باعث می‌شود که تمیز کردن آنها را بعدا سخت کند.

در مواقعی شما را مجبور به استفاده از یک برس پاک کننده برای حذف کثیفی‌ها و یا در مناطق بسیار رفت و آمد خانه می‌کند که باعث صدمه به کف‌پوش می‌شود.

گرگوری توصیه می‌کند که کف‌پوش را از انتها به جلو تمیز کنید تا از گیر انداختن خود در گوشه‌ای اتاق جلوگیری کنید. او می‌گوید: “اتاق را ارزیابی کنید و مسیری را برای تمیز کردن انتخاب کنید که شما را در نهایت در خارج از اتاق قرار دهد.”
هنگامی که تمام کف تمیز شد، یک بار دیگر با استفاده از آب تمیز کف‌پوش را به منظور حذف هر گونه ضایعات باقی مانده از جوش‌شیرین یا صابون پاک کنید.
در نهایت، کف‌پوش لمینیتی را با استفاده از حوله‌های قدیمی به طور کامل خشک کنید، تا مطمئن شوید که هیچ آب یا خیسی بر روی لمینیت وجود ندارد. این یک راه عالی برای استفاده مجدد از حوله‌های بدون استفاده قبل از دور انداختن آنها است.  

چگونه کف‌پوش لمینیت کدر را برق بندازیم؟

برای اینکه کف‌پوش لمینیتی خود را همیشه براق ببینید، بهتر است از ماندن محصولات دارای صابون بر روی آن جلوگیری شود. استفاده بیش از حد از صابون باعث خرابی و کدر شدن کف‌پوش می‌شود.

برای جلوگیری از خط افتادن روی کف‌پوش لمینیت، فقط از محصولات تجاری که به طور خاص برای کفپوش لمینیتی ساخته شده است استفاده کنید. اگر خط و خش بر روی کف‌پوش همچنان برای شما یک مسئله باشند، بهتر است از پاک‌کننده‌های صابونی به طور کامل اجتناب شود.

چگونه خط و خش را از کفپوش لمینیتی از بین ببریم؟

برای پاک کردن خط و خش از روی کف‌پوش‌های لمینیت بدون گذاشتن کدری بر روی آن و یا حذف علائم ساییده شدن، بهترین روش برای آن آسان است. گرگوری می‌گوید: “از بین بردن ساییدگی بر روی کف و دیوار اغلب تا زمانی که تازه هستند، آسان حذف می‌شوند.” “برای اولین بار، قبل از رو آوردن به مواد شیمیایی خطرناک، یک توپ تنیس را امتحان کنید، که در واقع می‌تواند ساییدگی ها و خش‌ها را حذف کند.”

بعد، از آب استفاده کنید. گرگوری می‌گوید: “با یک پارچه مرطوب و نرم میکروفیبر شروع کنید و به آرامی پوست را پاک کنید تا سطح آن را حفظ کنید.” “مراقب باشید که فقط بر روی آن قسمت کار کنید و در برابر تمایل به تمیز کردن اطراف آن مقاومت کنید. اما اگر آن قسمت با این اولین قدم ناپدید شد، با یک پارچه نرم و خشک آن تکه را پاک و خشک کنید. “

چگونه می‌توان از روش‌های طبیعی کف‌پو‌های لمینیتی را تمیز کرد؟

برای تمیز کردن کف‌پوش‌های چوبی لمینیت، به ویژه هنگامی که آنها واقعا کثیف هستند، سعی کنید از جوش‌شیرین استفاده کنید. گرگوری می‌گوید: “مخلوط جوش‌شیرین با آب، تمیزکننده سازگار با محیط‌زیست است که می‌تواند با یک پارچه یا اسفنج نرم استفاده شود.” “به ازای هر پیمانه آب داغ، یک قاشق سوپ‌خوری جوش‌شیرین استفاده کنید و این محلول را مخلوط کنید و قبل از مصرف هم بزنید.”

هر چند وقت یکبار کف‌پوش لمینیتی را باید تمیز کرد؟

بهترین راه برای تمیز کردن هر نوع کف‌پوش این است که به راحتی این کار را کنترل شده انجام دهید. شما باید حداقل هر دو هفته یک بار آن را تمیز کنید. اگر با کفش در داخل خانه راه می‌روید یا حیوان خانگی داشته باشید، باید بیشتر کف‌پوش را تمیز کنید. گذاشتن پادری جلوی ورودی خانه به شما در کنترل ورود بیش از حد خاک و کثیفی می‌تواند کمک کند.

منبع realsimple
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.