15 ترکیب رنگی زیبا و جذاب برای طراحی و چیدمان اتاق خواب

یکی از اولین تصمیمات در رابطه با چیدمان اتاق خواب، انتخاب ترکیب رنگی مطلوب است. اول باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید از رنگ‌­های خنثی یا جسورانه­ استفاده کنید. پس از آن، می‌­توان ترکیب رنگی سایر فضاهای اتاق را نیز انتخاب کرد.

اگر تصمیم دارید که دکوراسیون داخلی با رنگ های شاد را امتحان کنید و کمی رنگ به اتاق خود بیاورید، می­‌توانید از بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب که در این مقاله پیشنهاد شده‌­اند، ایده بگیرید. این مجموعه‌­های رنگی برای هر نوع چیدمان و سبکی، عالی هستند. همراه وینوک باشید. 

در چیدمان و طراحی خانه، توجه به رنگ و ظاهر دیوارها یکی از اصلی‌ترین موارد است. در ترفندهای طراحی داخلی خانه مواردی مانند، انتخاب رنگ، انتخاب وسایل، انتخاب صحیح چیدمان و موارد بسیار دیگر برای زیباسازی اتاق ها در نظر گرفته می‌شود.

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

ترکیب رنگی شماره­‌ی 1: سیاه و سفید

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

در تصویر بالا که از یکی از صفحات اینستاگرامی پرمخاطب برداشته شده است؛ یک ترکیب­ رنگی سیاه و سفید مشاهده می‌کنید. این ترکیب رنگی هرگز از مد نمی‌­افتد و محدود به زمان خاصی نیست. بسته به این­که کدام رنگ را به عنوان مبنا در نظر می‌­گیرید، می‌­توانید ترکیب‌­بندی اتاقتان را به کل متحول کنید.

می­‌توانید مشکی را به عنوان رنگ مبنا در نظر بگیرید و قسمت‌­های مورد تأکید و لوازم فرعی را سفید انتخاب کنید. با این کار یک فضای خاص و احساسی می‌­آفرینید که بسیار به روز است. برای بهبود فضای خود می­‌توانید یکی از دیوارها را به رنگ تیره در بیاورید. در تصویر بالا، دیوار پشت تخت به رنگ مشکی درآمده است.   

ترکیب رنگی شماره­‌ی 2: صورتی و سبز کم­رنگ

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

اگر صورتی و سبز کم­رنگ به خوبی در کنار هم قرار گیرند؛ می‌­توانند احساس بکر طبیعت را در اتاق خواب تداعی کنند. برای مثال می­‌توانید نگاهی به شکل بالا بیاندازید.

طیف رنگی مختلف سبز کم­رنگ (مانند نعنایی یا زیتونی) و صورتی‌­های بسیار ملیح (مانند گلی یا رنگ گل رز)، می‌­توانند یک فضای رنگی کلاسیک و مناسب بزرگسالان را ایجاد کنند. اگر به دنبال صورتی‌­های خیلی زنده بروید، ممکن است اتاقتان کودکانه به نظر برسد.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 3: نارنجی و رنگ‌­های خنثی

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

اکنون به معنای واقعی زمان استفاده از نارنجی تیره است و دلیل آن هم روشن است. اگر تا کنون به استفاده از رنگ نارنجی در طراحی اتاق خواب مستر کوچک خود فکر نکرده‌­اید، این چیدمان اتاق خواب را که برای شما انتخاب کردیم، می‌­تواند شما را وادار به تجدید نظر در این زمینه کند.

نارنجی کم­رنگ با ته مایه‌­ی قهوه­‌ای، به خوبی با رنگ­‌های خنثی مانند سفید یا برنزه­‌ی کدر، جفت می‌­شود. یک رنگ خنثی با ته مایه­‌ی گرم انتخاب کنید تا سایه‌­های قهوه‌­ای، به زیبایی در نارنجی آمیخته شوند.

ترکیب رنگی شماره‌­ی 4: سبز و سفید

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

سبز رنگی آرامش­‌بخش است که غالباً در اتاق خواب به کار می‌­رود. به ویژه اگر با رنگ‌­های خنثی مانند سفید با ته ­مایه‌­ی بژ ترکیب شود. در شکل بالا، می‌­توان یک ترکیب رنگی سبز و سفید الهام­‌بخش را مشاهده کرد.

ترکیب رنگی سبز و سفید که بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب است، انتخابی عالی برای اتاق خواب‌­های مدرن، به سبک قرون وسطی است. می‌­توانید از رنگ‌­هایی مانند سبز کله­ غازی استفاده کنید تا حس طبیعی و بی­‌کرانگی را القاء کند. 

ترکیب رنگی شماره­‌ی 5: صورتی، نارنجی و سفید

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

اگر به دنبال یک ترکیب رنگی شاد و نشاط‌­آور هستید، می‌­توانید مانند تصویر بالا، رنگ‌های صورتی، نارنجی و سفید را با هم ترکیب کنید.

در چرخه­‌ی رنگ، نارنجی و صورتی خیلی به هم نزدیک هستند اما زمانی‌­که سفید را به آن­ها اضافه ­کنید، در واقع این دو رنگ زنده را می­‌شکنید و هم­چنان از یک ترکیب رنگی کلاسیک برخوردار خواهید بود.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 6: قرمز، آبی و سفید

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

آیا هیچ ترکیب رنگی دیگری را می‌­شناسید که تا این اندازه، کلاسیک باشد و هیچ‌­وقت از مد نیافتد؟ گرچه این ترکیب رنگی می‌تواند بسیار پرانرژی باشد، اما این چیدمان که در شکل زیر مشاهده می­‌شود، ثابت می‌­کند که می‌­توان به کمک آن، احساس آرامش را نیز القاء کرد.

برای این کار، باید اجازه دهید که محوریت رنگی اتاق، با رنگ­‌های سفید و آبی باشد و تنها موجی از ملزومات فرعی قرمز، در فضا مشاهده شود. از آن­جا که قرمز بسیار آتشین و جسورانه است، بهتر است در استفاده از آن احتیاط کنید تا آرامش فضا حفظ شود.

ترکیب رنگی شماره‌­ی 7: هلویی، قهوه‌­ای و برنزه‌­ی کدر

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

هلویی، رنگی ملیح است اما زمانی­‌که با سایه‌­های برنزه و قهوه­‌ای ترکیب شود، تبدیل به کانون توجه می‌­شود و درخشان‌­تر و زنده­‌تر به نظر می‌­رسد.

این اتاق خواب ادر تصویر بالا، بیشتر سبک بوهو را القاء می‌­کند و این ترکیب رنگی برای چنین سبکی، بی‌­نقص است. در این تصویر، انسان عاشق رنگ هلویی می‌­شود، زیرا به اندازه‌­ی کافی رنگ‌دانه دارد که به فضا، رنگ ببخشد و در عین حال، به طرز باور نکردنی ملیح و آرامش‌­بخش است.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 8: خرمایی مایل به قرمز و طلایی

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

این ترکیب رنگی، کمی پرجلاء است. همان­‌گونه که در این اتاق خواب مشاهده می­‌شود، می‌­توان خرمایی پررنگ مایل به قرمز را با لوازم فرعی طلایی ترکیب کرد. خرمایی مایل به قرمز یک رنگ خاص است که می‌­توان یکی از دیوارها به آن رنگ درآورد تا محل تمرکز باشد و یا از فرش و روتختی به آن رنگ استفاده کرد.

این رنگ آن­قدر قوی است که می­‌تواند با رنگ‌­های برجسته­‌ی دیگر مانند طلایی، رقابت کند. ما عاشق روبالشی‌­های مخمل خردلی، در این تصویر شده‌­ایم که به زیبایی با ته‌­رنگ قرمز رنگ خرمایی، در تضاد است.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 9: آبی ملوانی و سفید

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

اگر به دنبال بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب و یک ترکیب رنگی همیشه مد هستید، ترکیب رنگی آبی ملوانی و سفید با ته ­مایه‌­ی بژ می­‌تواند یکی از ترکیب‌­های محبوبتان باشد.

چیدمان اتاق خواب بالا اثباتی برای این ادعا است. آبی ملوانی یک رنگ کلاسیک است که به هر اتاقی، عمق می‌­بخشد. اما زمانی­‌که با یک سفید درخشان ترکیب می­‌شود، بسیار به روز به نظر می­‌رسد. این ترکیب کلاسیک، برای سبک­‌های ساحلی یا اتاق خواب‌­های مدرن مناسب است.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 10: سبز، سفید و خاکستری

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

ترکیب رنگی خاکستری، سفید و سبز، یک ترکیب خنثی و جذاب است که در عین ملاحت و حس مینیمالیستی که منتقل می­‌کند، کمی رنگ هم دارد.

ما عاشق این اتاق خواب زیبا هستیم. آبی‌­های ملایم و لطیف پارچه­‌های طرح جین و سبزهای کم­رنگ، احساس طراوت و بی‌کرانگی را در فضا القاء می‌­کند. در عین حال، رنگ دیوارها آن­قدر سرد است که بر فضا غلبه نمی‌­کند.

ترکیب رنگی شماره‌­ی 11: ترکیب سفید با چوب

بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب

ما هم مانند این طراح، عاشق رنگ سفید هستیم، اما استفاده از سفید در کنار چوب طبیعی از بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب است.

در اتاق بالا، طراح با استفاده از قسمت­‌های چوبی در این طرح که از سبک اسکاندیناوی الهام گرفته شده، یک اتاق خواب سفید ساده را سرشار از حس و حال طبیعی سبک سوئدی کرده است. این رنگ طلایی چوب، به خوبی با رنگ­‌های روشن خنثی مانند سفیدها و خاکستری­‌های سرد، جفت می‌­شود و جزء بهترین رنگ ها برای دکور فضاهای کوچک هستند.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 12: سیاه و خاکستری

اگر به دنبال سبک‌­های خاص هستید، این اتاق خواب یکی از بی­‌نقص­‌ترین ترکیب‌­های رنگی را به شما پیشنهاد می‌­دهد. رنگ مشکی یکی از برجسته‌­ترین رنگ­‌هایی است که می­‌توان از آن در اتاق خواب استفاده کرد. اما زمانی‌­که با رنگ­‌های روشن­‌تر مانند خاکستری و سفید ترکیب ­شود، مانع از تاریک شدن بیش از اندازه­‌ی اتاق می‌­شود.  

ترکیب رنگی شماره‌­ی 13: ترکیب برنزه‌­ی کدر و سفید

اگر سلیقه‌­تان با ظاهر و حال و هوای فو‌‌ق‌­العاده خنثی سازگار است، ترکیب رنگی برنزه‌­ی کدر و سفید را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این ترکیب که نمونه­‌ی آن در طرح بالا مشاهده می­‌شود، می‌­تواند یک جایگزین عالی برای اتاق خواب تماماً سفید باشد. ترکیب این دو رنگ خنثی که بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب را به وجود می‌آورد، جذابیت بصری و عمق بیشتری به فضا می‌­بخشد و در عین حال ظاهر و حس و حال ساده‌­ی فضا را حفظ می‌کند.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 14: زیتونی، سفید و خردلی

این ترکیب رنگی زیتونی، سفید و خردلی یک ترکیب زیبا و منحصر به فرد است، که برای اتاق خواب­‌های سبک ویتیج بی­‌نقص است.

زیتونی یک رنگ آرام و ملیح است که به همان انداز‌ه‌­ای که به روز است، آرامش را نیز به ارمغان می‌­آورد. زمانی‌­که با رنگ‌های برجسته­‌تر مانند خردلی ترکیبی می‌­شود، یک ترکیب رنگی غنی ایجاد می‌­شود که حس راحتی را القاء می‌­کند.

ترکیب رنگی شماره­‌ی 15: قرمز و قهوه‌­ای

گرچه این اتاق خواب، غالباً سفید است اما دو رنگ قرمز و قهوه‌­ای را در خود دارد که ما عاشق استفاده­‌ی ترکیبی از آن­ها هستیم. کار کردن با رنگ قهوه­‌ای می‌­تواند دشوار باشد. به ویژه در اتاق خواب، دشوارتر هم است. اما زمانی‌­که در قالب چرم تیره یا چوب طبیعی به کار گرفته می‌­شود، فضا را گرم می‌­کند.

تمام مواردی که در این مقاله عنوان کردیم می‌توانند بهترین ترکیب رنگی برای اتاق خواب باشند و می‌توانید از این رنگ‌ها ایده بگیرید و اتاق خواب خود را به بهترین شکل چیدمان و طراحی کنید.

بیشتر بخوانید: راه های آسان برای نو کردن و تغییر دکوراسیون با بودجه محدود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.