راهکار ساده آب‌بند و عایق‌کاری استخر شنا و کشاورزی

عایق کاری و آب‌بند استخرهای شنا، کشاورزی و… با استفاده از مصالح نوین، ساده تر و مطمئن‌تر از گذشته شده است. یکی از نکات مهم در ساخت استخر، آب‌بند و عایق‌کاری آن است که در صورت رعایت قواعد و استفاده از مصالح مطمئن از دردسرهای احتمالی در آینده آسوده خواهید بود.

در این مطلب سعی می کنیم راهکار مطمئن و نوین آب‌بند استخر را ارائه کنیم.

امروزه عایق‌های رطوبتی سیمانی دو جزئی یکی از بهترین راهکارها برای عایق کاری و آب‌بند استخرها می‌باشد. این عایق ها که به عایق رطوبتی پلیمر سمنت معروف هستند، را شما می توانید به سادگی اجرا کنید. این محصول، دو جزئی نوعی لایه پوششی بوده که سدکننده نفوذ و عبور آب و رطوبت می‌باشد. جزء اول این محصول بصورت پودر خشک بوده که مخلوطی از مواد معدنی فرآوری شده و پلیمرهای ویژه می‌باشد و جزء دیگر آن نیز بصورت مایع است که از ترکیب رزین‌های اصلاح و تقویت شده، تشکیل شده است.

یکی از تولیدکنندگان معروف این محصول، شرکت الوان است که محصول خود را با نام پلیمر سمنت الوان راهی بازار کرده است. این محصول را می توانیم در استخرها به سادگی استفاده کنیم. هرچند کاربرد آن محدود به استخرها نیست و هرکجا که با موضوع نم و رطوبت مواجه هستید، این محصول راهکاری مطمئن برای رفع مشکل شماست. از مشکل نم‌زدگی در سرویس بهداشتی و حمام گرفته تا آب بند و عایق کاری پشت بام، بالکن، استخر و هر مکان دیگری که نیاز به عایق کاری دارد.

عایق‌کاری استخر شنا و کشاورزی

اجرای ساده عایق پلیمر سمنت

یکی از مهمترین مزیت های این محصول، اجرای ساده آن است که با یک قلموی ساده قابل اجرا توسط افراد بدون هیچگونه تبحر و دانش خاصی است. همچنین ترمیم نقاط استفاده شده از این محصول نیز به سادگی پس از گذشت سال ها هم به سادگی امکان پذیر است، به مانند اجرای رنگ جدید بر روی رنگ قدیمی یکی دیوار!

عایق‌کاری استخر شنا و کشاورزی

اما تفاوت این محصول قیر و ایزوگام که بعضا در عایق کاری و آب بند استخرها استفاده می شود، به شدت دربرابر عوامل محیطی ضعیف است. چنانچه قیر و ایزوگام در سرما دچار ترک و شکست می‌شود و درنتیجه خاصیت مکانیکی خود را از دست می دهد که عایق رطوبتی پلیمر سمنت الوان این مشکل را حل نموده است. همچنین پلیمر سمنت الوان فشار مثبت و منفی آب را تحمل می کند؛ قابلیتی که در قیر و ایزوگام بسیار ضعیف می باشد.

توانایی رنگ پذیری

اما ویژگی جالب دیگر عایق رطوبتی پلیمر سمنت الوان قابلیت رنگ کردن آن است. شما می توانید به راحتی پس ازخشک شدن سطح پلیمر سمنت، بر روی آن رنگ دلخواه خود را اجرا کنید و به رنگ‌های مرسوم استخر مانند رنگ آبی دربیاورید.

در زیر تعدادی از ویژگی های این محصول را به اختصار آورده ایم:

 سد کننده کامل در برابر نفوذ و عبور آب

مقاوم در برابر فشار مثبت و منفی آب

مقاوم در برابر نور خورشید و شرایط جوی

چسبندگی بسیار زیاد به سطوح سیمانی، بتن و سایر مصالح  معدنی  

دوام و پایداری طولانی مدت و عدم تخریب ذاتی

انعطاف پذیری مناسب در مقابل حرکات سازه‌ای

اجرای سریع، آسان و بدون آلودگی با ساده‌ترین ابزار  جهت اعمال بر روی سطح  

محافظت در برابر کربناته شدن و نفوذ یون کلر

مقاومت بالا در مقابل سایش و فرسودگی

استحکام زیاد در برابر یخ زدگی و گرما

مقاومت بسیار عالی در برابر مواد اسیدی و قلیایی

قابلیت رنگ پذیری فیلم خشک

قابلیت اجرای کاشی، سرامیک، سنگ، آجر و … روی سطح  این محصول بصورت چسبی و ملاتی

قابلیت قرارگیری در برابر باران پس از 24 ساعت

قابلیت عبور و مرور افراد یا تردد نفر پس از 24 ساعت

عدم جلوگیری از تنفس بتن

غیر سمی و غیرقابل اشتعال

مقرون به صرفه

عایق‌کاری استخر شنا و کشاورزی

مجموعه کاربردهای پلیمرسمنت

این موضوع را هم به یاد داشته باشید که عایق رطوبتی پلیمر سمنت الوان محدود به موارد فوق الذکر نمی شود. این محصول برای آب‌بندی مخازن، حوضچه‌ها که سطح نهایی آن با مصالح سیمان، آجر، بتن و سنگ طبیعی باشد، رفع نشت و نم زدگی حمام‌ها، زیرزمین و بالکن‌ها، ایزولاسیون و آب‌بندی پشت بام، فلاورباکس و گودال باغچه‌ها، عایق‌کاری دیوارها بخصوص دیوارهایی که در طبقات منفی قرار دارند و در حین عملیات ساختمانی نیاز به عایق‌کاری دارند با قابلیت اجرای مراحل بعدی نماسازی بر روی پوشش ایجاد شده، آب بندی دیوارهای رو به باران (مناسب برای مناطق بارانی، گرم و مرطوب)، آب بندی خطوط بتنی انتقال آب و فاضلاب، آب بندی سطوح تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب و عایق‌کاری سپتیک‌ها، منهول و چاله‌های آسانسور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش شرکت الوان منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.