بهترین ترازوهای آشپزخانه موجود در بازار ایران کدامند؟

استفاده از ترازوی آشپزخانه علاوه بر اینکه سرعت و دقت کار را افزایش می‌دهد، سبب می‌شود که آشپزی تمیزتری را تجربه کنید و همچنین در پایان کار چندین لیوان اندازه گیری کثیف برای شستن نخواهید داشت.

تجربه ثابت کرده که بدون ترازو نیز می‌توانید غذاهای خوشمزه‌ای را تهیه کنید، اما برای وزن کردن قهوه و تهیه یک قهوه‌ی حرفه‌ای در خانه و با بهترین دستگاه های اسپرسوساز، داشتن یک رژیم غذایی مناسب با تعیین کالری دقیق از طریق کردن وزن کردن مواد غذایی، پختن کیک و شیرینی و اینکه بخواهید دستورهای غذایی متنوعی را تهیه کنید و از خوردنشان لذت ببرید، به یک ترازوی آشپزخانه‌ی مناسب نیاز دارید. صدها مدل از ترازوی دیجیتال با تکنولوژی روز و مدل‌های آنالوگ در بازار وجود دارند، ولی مهم این است که در نهایت بهترین مقیاس را برای آشپزی پیدا کنید که برای شما کاربردی باشد. همچنین می‌توانید ترازو را مناسب با چیدمان و طراحی آشپزخانه کوچک خود پیدا کنید تا هم زیبایی را به آشپزخانه بیاورید و هم از کارایی آن بهره ببرید.

نکاتی برای خرید ترازوی آشپزخانه

با توجه به نیازتان می‌توانید ترازوهای آنالوگ (عقربه‌ای) یا دیجیتال را انتخاب کنید؛ فرق آنها در دقت اندازه گیری است. ترازوهای عقربه‌ای برای اندازه گیری‌های کیلوگرمی مناسب هستند، باتری لازم ندارند و درصد خطای آنها در مقیاس گرم زیاد است. در حالی که ترازوهای دیجیتال در ظرفیت‌های 500 گرم، 2، 5 و 10 کیلوگرم وجود دارند؛ البته این مدل ترازوها گران‌ترند ولی دقت اندازه گیری در آنها بالاست. در صورتی که بخواهید دستورهای غذایی پیچیده یا پخت کیک و شیرینی‌های متنوع را امتحان کنید، حتما به یکی از آنها نیاز خواهید داشت.

قابلیت تنظیم صفر به صورت اتوماتیک در ترازوها قابل اهمیت است، چون سبب می‌شود در صورت قرار دادن مواد غذایی همراه با ظرف بر روی ترازو، وزن خالص آن بدون احتساب وزن ظرف محاسبه و بر روی نمایشگر به نمایش در آید. دکمه Z یا Zero روی ترازو وظیفه صفر کردن نمایشگر را دارد و دکمه‌ی T یا Tare سبب می‌شود از وزن ظرف چشم پوشی شود.

در هنگام انتخاب ترازوی دیجیتال مواردی مثل کیفیت، وضوح و نور پیش زمینه صفحه نمایشLCD  یا  LED و خوانش راحت اعداد باید در نظر گرفته شود. به ابعاد ترازو برای قرار دادن بر روی کابینت هم توجه کنید.

معرفی ترازوهای آشپزخانه موجود در بازار ایران

مدل‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مدل‌هایی هستند که می‌توانید به راحتی به آنها در بازار دسترسی داشته باشید و از آنها در آشپزخانه خود به خوبی استفاده کنید.

1- ترازو آشپزخانه Camry مدل EK4350

بهترین ترازوهای آشپزخانه

ترازوی کاسه‌ای کمری مدل EK4350 از بهترین و کاربردی‌ترین ترازوهای موجود در بازار است. این مدل ترازو دارای کاسه و بدنه‌ی استیل ضد زنگ می‌باشد. دارای صفحه نمایش 5.8 سانتی متری LCD با نمایش درشت اعداد می‌باشد که به راحتی قابل خواندن است. تغذیه این ترازو از طریق دو باتری قلمی AAA تامین می‌شود. قابلیت اندازه گیری شیر و آب را براساس میلی لیتر دارد. این مدل ترازو به صورت خودکار و پس از روشن شدن کالیبره می‌شود.

 • ظرفیت اندازه گیری: 5 کیلوگرم
 • دقت اندازه گیری: 1 گرم
 • واحد اندازه گیری: گرم، اونس، میلی لیتر

2- ترازو آشپزخانه Hi-Tec مدل HI-KS22

بهترین ترازوهای آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه هایتک مدل HI-KS22 یک ترازوی رژیمی است. این ترازو قابلیت اضافه کردن اطلاعات 999 ماده غذایی را روی حافظه‌ی داخلی دارد، با محاسبه ارزش غذایی (کالری، چربی، نمک، پروتئین، فیبر و کربوهیدرات) برای افرادی که خواهان داشتن رژیم غذایی دقیق هستند، گزینه‌ای ایده‌آل خواهد بود. دارای نمایشگر LCD و نمایش ساعت و تاریخ، مجهز به 4 سنسور هوشمند به منظور توزیع وزن، قابلیت خاموش شدن خودکار پس از 60 ثانیه از دیگر ویژگی‌های این ترازو است. تغذیه‌ی این ترازو دو عدد باتری AAA می‌باشد.

 • ظرفیت اندازه گیری: 10 کیلوگرم
 • دقت اندازه گیر : 1 + گرم
 • واحد اندازه گیری: گرم، اونس، پوند و میلی‌لیتر

3- ترازو آشپزخانه Hi-Tec مدل HI-KS28

بهترین ترازوهای آشپزخانه

ترازوی کاسه‌ای هایتک مدل HI-KS28 با طراحی زیبا و کاسه استیل ضد زنگ قابل جدا شدن یکی از ماندگارترین وسایل آشپزخانه‌تان خواهد شد. دارای صفحه‌نمایش LCD با نور پس‌زمینه‌ی آبی است و از طریق سه عدد باتری نیم قلمی تغذیه می‌شود. این ترازو دارای کلیدهای کنترلی On/Off ، Zero و Unit می‌باشد.

 • ظرفیت اندازه گیری: 5 کیلوگرم
 • دقت اندازه گیری: 1 گرم
 • واحد اندازه گیری: گرم، اونس، پوند و میلی‌لیتر

4- ترازو آشپزخانه مدل SF-400

بهترین ترازوهای آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه SF-400 بسیار کاربردی، کوچک و قابل حمل است. دارای صفحه نمایش 0.6 اینچی  LCD برای نشان دادن وزن و سه دکمه  Mode، Tare و On/Off می‌باشد. دکمه Mode برای تبدیل وزن نشان داده شده به گرم یا اونس است. دکمه Tare برای صفر کردن ترازو قرار داده شده است. این ترازو از طریق دو عدد باتری قلمی تغذیه می‌شود. این ترازو دارای کفه گرد به قطر 14.5 سانتی متر است و همچنین قابلیت خاموشی خودکار به منظور کاهش مصرف انرژی را دارد.

 • ظرفیت اندازه گیری: 10 کیلوگرم
 • دقت اندازه گیری: 1 گرم
 • واحد اندازه گیری: گرم، اونس

5- ترازو دیجیتال Hamilton مدل SH-226

بهترین ترازوهای آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه همیلتون مدل SH-226 با طراحی زیبا، بسیار شیک و با کیفیت است. این ترازوی اتوماتیک دقت بالایی دارد و به صورت خودکار خاموش می‌شود. جنس این ترازو استیل ضدزنگ است و قابلیت اندازه گیری حجم مایعات را نیز دارد. مجهز به قابلیت تنظیم صفر است. تغذیه این ترازو از طریق باتری سه ولتی تامین می‌شود و در صورت ضعیف شدن باتری نشانگر میزان باتری شما را از این موضوع مطلع می‌کند.

 • ظرفیت اندازه گیری: 5 کیلوگرم
 • دقت اندازه گیری: 1 گرم
 • واحد اندازه گیری: گرم، اونس

6- ترازو دیجیتال مدل TB PC

بهترین ترازوهای آشپزخانه

ترازوی دیجیتال 250 گرمی مدل TB PCسایزی کوچک دارد  و خیلی دقیق است. این ترازو دارای صفحه نمایش LCD با نور پیش زمینه‌ی آبی و چهار دکمه Power ,Mode ,PCS ,Tare می‌باشد. دکمه Tare برای وزن کشی ثابت یا صفر کردن، Mode برای تبدیل واحد و PCS برای شمارش بکار برده می‌شود.

 • ظرفیت اندازه گیری: 2 کیلوگرم
 • دقت اندازه گیری: 0.1 گرم
 • واحد اندازه گیری: گرم، اونس، قیراط(ct)، نانوگرم(ng)، اونس تروا(ozt)، dwt(Pennyweight)

7- ترازو جیبی مدل MH-500

بهترین ترازوهای آشپزخانه

ترازوی دیجیتال جیبی مدل MH-500 به وزن 90 گرم بسیار کوچک و قابل حمل و نقل است. مناسب برای رعایت رژیم غذایی و برای مشاغلی که در لحظه و هر جایی نیاز به وزن کردن مواد سبک حداکثر تا 500 گرم را دارند، می باشد. این ترازو مجهز به دکمه تغییر واحد، امکان صفر کردن وزن وارد شده، کالیبر خودکار، خاموش شدن خودکار پس از 30 ثانیه برای جلوگیری از اتمام باتری است. تغذیه‌ی این دستگاه از طریق دو باتری نیم قلمی تامین می‌شود.

 • ظرفیت اندازه گیری: 500 گرم
 • دقت اندازه گیری: 0.1 گرم
 • واحد اندازه گیری: گرم، اونس

داشتن وسایل و ابزارها موجود در بازار نه تنها آشپزی را راحت می‌کنند، بلکه می‌توانند این کار را به شیرین کار دنیا تبدیل کنند و شما از انجام آن لدن ببرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.