با مستحکم‌‌ترین مصالح ساختمانی آشنا شوید

از گذشته تا به امروز از مصالح ساختمانی بسیاری برای ساخت و ساز استفاده می‌کنند، اما اگر به دنبال ساخت و سازهای مقاوم هستید در ادامه مستحکم‌ترین مصالح ساختمانی را به شما معرفی خواهیم کرد. سختی و استحکام مصالح باید به اندازه‌ای باشد که برای سوراخکاری و تخریب آن‌ها از ابزارهای مخصوصی استفاده شود. به طور مثال می‌توانید با هیلتی یکی از مستحکم‌ترین مصالح ساختمانی بتن را به راحتی تخریب کنید.  برای دریافت قیمت اجاره هیلتی ساعتی میتوانید با شماره 09120929441 تماس بگیرید.

  1. فولاد

یکی از مستحکم‌ترین مصالح ساختمانی فولاد است. فولاد به دلیل اتصال با جوش یا پرچ، همچنین قابل بازیافت بودن، می‌تواند برای ساخت و ساز، مستحکم و مقرون به صرفه باشد. در واقع فولاد می‌تواند در ساختمان‌سازی یک نقش دوگانه را اجرا کند، هم به عنوان میلگرد از بتن حمایت کند، هم مقاومت ساختمان را بالا ببرد. فولاد اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، استحکام ساختمان را دو چندان و طول عمر ساختمان را افزایش می‎دهد. دانستن این نکته در هنگام اجاره بتن کن برای تغییرات در ساختمان مفید است.

  1. آجر

ممکن است تصور کنید آجر نمی‌تواند جزو مستحکم‌ترین و بادوام‌ترین مصالح ساختمانی قلمداد شود، اما اگر به سازه‌های قدیمی نگاه کنید، آن‌ها عمدتاً با آجر ساخته شده اند. ساختمان‌های آجری به دلیل مقاومت باورنکردنی آجرها، پس از سال‌ها همچنان ارزش خود را حفظ می‌کنند. گرچه آجرها جزو بادوام‌ترین مصالح ساختمانی به شمار می‌آیند اما در برابر شرایط آب و هوایی حساس هستند و ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند اما از نظر هزینه می‌توانند مقرون به صرفه باشند.

  1. سنگ

استحکام سنگ‌ها در طول سال‌ها ثابت شده است. آن‌ها علاوه بر اینکه بسیار مستحکم هستند، ظاهر بسیار منحصر به فردی دارند. تقریباً ساختمان‌هایی که از سنگ ساخته می‌شوند، در برابر تهدیدات محیطی بسیار ایمن خواهند بود. سنگ‌ها در برابر شرایط آب و هوایی، آتش سوزی و هوازدگی می‌توانند بسیار مقاوم باشند.

  1. بتن

و اما بتن که یکی از مصالح ساختمانی قابل اعتماد است، می‌تواند یک ساختمان مستحکم را به شما هدیه دهد. می‌توان بتن را با میلگرد تقویت کرد و یک ساخت و ساز مقاوم را ایجاد کرد. در واقع بتن با ظهور خود مزیت‌های بسیاری به همراه داشته است. علاوه بر این که همه کاره است، بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. حتی در ساخت و سازهای مدرن نیز این مصالح ساختمانی بادوام جزو مصالح محبوب به شمار می‌آید. البته نکته قابل توجه در انتخاب مصالح، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی است. در برخی از مواقع شما باید آجر یا فولاد و یا سنگ را به جای بتن انتخاب کنید. بتن‌ها با توجه به اهدافی که دارند در انواع بتن سیمانی، بتن آهکی و بتن سیمانی مسلح طبقه‌بندی می‌شوند. هر یک از این بتن‌ها برای ساختمان‌های به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ترکیب بتن

بتنی ترکیبی از مواد اتصال دهنده همچون آهک و سیمان، سنگدانه همچون سنگ، شن، ماسه و آجر، آب و در برخی از موارد شامل مواد افزودنی همچون چسب است. ترکیب مواد در ساخت بتن باید به طور کامل رعایت شود تا یک بتن قدرتمند شکل بگیرد. شما می‌توانید مقاومت و استحکام بتن را با تغییر در اندازه‌های سیمان، آب و سایر ترکیبات، کاهش یا افزایش داد. با هزینه بسیار کم انواع ساختمان‌ها را با بتن مستحکم کنید.

 مستحکم‌‌ترین مصالح ساختمانی

استحکام بتن

در واقع یکی از دلایلی که باعث شده است تا بتن به عنوان مستحکم‌ترین مصالح ساختمانی شناخته شود، تسلیم ناپذیر بودن آن است. این مصالح ساختمانی در برابر هوازدگی، پوسیدگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم بوده و به نگهداری و تعمیر حداقل نیاز دارد. به همین دلیل نسبت به سایر مصالح مستحکم‌تر به شمار می‌آید طوری که پس از سال‌ها همچنان گوی رقابت را از سایر مصالح می‌رباید. ساختمان‌هایی که با بتن ساخته می‌شوند در برابر طوفان و زلزله بسیار با دوام هستند.

ابزار بتن کن

اگر به هر دلیلی قصد تخریب سازه بتنی خود را دارید دستگاه بتن کن می‌تواند کار را برای شما آسان کند. این دستگاه که به عنوان یکی از ابزارهای پر کاربرد شناخته می‌شود، در انواع دو کاره و سه کاره قابل تهیه است. اگر نمی‎توانید برای خرید این ابزار اقدام کنید، با اجاره هیلتی بتن کن کار خود را به اتمام برسانید.

معمولاً ابزارهای ساختمانی که برای تخریب مورد استفاده قرار می‌گیرند، قیمت بسیار بالایی دارند و همه افراد نمی‌توانند این ابزارها را خریداری و استفاده کنند. مجموعه تهران تخریب با خرید بهترین ابزارهای ساختمانی از برندهای معتبر، مجموعه بزرگی را ایجاد کرده است که می‌توانید در صورت نیاز به هر یک از این ابزارها، آن را اجاره کرده و پس از اتمام کار به مجموعه تحویل دهید. بخش دیگری از فعالیت این مجموعه تعمیر ابزارهای تخریب است. اگر هر یک از ابزارهای شما دچار خرابی شده است، می‌توانید از بهترین متخصصان این مجموعه کمک گرفته و ابزار خود را سالم تحویل بگیرید. هرگونه تعویض قطعه در ابزارها با تضمین اصل بودن و کیفیت بالا صورت می‌گیرد. می‌توانید برای اجاره ابزارهای تخریب به سایت تهران تخریب tehrantakhrib.com مراجعه و از خدمات و مراحل دریافت ابزار تخریب اطلاعات کافی را کسب کنید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش مجموعه تهران تخریب منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.