نحوه‌ی جدا کردن موم شمع از شیشه و استفاده مجدد از آن

‌شمع جزء وسایل تزیینی هر خانه است که داشتن آن آدم را سیر نمی‌کند و باز هم به دنبال خرید دوباره آن است! شمع رایحه‌های بسیار دارد و همچنین جا شمعی‌های متنوعی در بازار وجود دارد، که ما تنها به یک یا دوتا مدل از آنها رضایت نمی‌دهیم. اما وقتی که از شمع تنها چیزی به اندازه نیم یا یک سانتی‌متر در جاشمعی باقی مانده باشد، چه می‌کنید؟‌

بسیاری به دنبال خرید شمع هستند و دوست دارند خانه خود را با روشنایی این وسیله تزئینی زیباتر کنند. مسلما تا زمانی که شمع درون این شیشه‌ها وجود دارد، کاربری آن روشن‌تر و زیباتر کردن کردن خانه شما است. شما می‌توانید کاربری این وسایل را عوض کنید و حتی می‌توانید در مرتب کردن وسایل آرایشی و بهداشتی از این شیشه‌ها استفاده کنید، اما قسمت سخت جدا کردن شمع از شیشه همواره روشی است که آسان و کم هزینه باشد. ما در وینوک، ترفند کاربردی را یافتیم که تنها به دو چیز نیاز دارد: فریزر و چاقو!

جدا کردن شمع از شیشه

این ترفند کمتر از آنچه به نظر می‌رسد خطرناک است. جاشمعی‌های شیشه‌ای تقریباً خالی خود را برداشته و به مدت دو ساعت در فریزر قرار دهید. برای نتیجه بهتر می‌توانید آنها را یک شب کامل در فریزر بگذارید. پس از یخ زدن موم شمع‌ها، یک چاقو برداشته و به آن ضربه بزنید. از آنجا که این موم‌ها یخ زده است، تنها چند ضربه کافیست تا به صورت خرد شده از جاشمعی خارج شوند. اگر مقداری از آن ته ظرف باقی مانده باشد می‌توانید با استفاده از آب داغ و صابون آن را کاملاً تمیز کنید.

‌همین که اثر شمع از روی جاشمعی‌ها پاک شد, می‌توان آنها را با روش‌های گوناگون به لوازمی کاربردی در فضای خانه تبدیل کرد. از آنجایی که ما در وینوک دوست‌دار طبیعت و کاشت گیاهان هستیم، ایده تبدیل کردن جاشمعی‌ها به گلدان رو به شما هم پیشنهاد می‌کنیم. استفاده مجدد از این جاشمعی‌ها کار زیادی نمی‌برد. مراحل را مطابق ویدیوی بالا دنبال کنید تا بتوانید جاشمعی‌های شیشه‌ای خود را به یک گلدان خانگی تبدیل کنید.

‌لوازم مورد نیاز:

  • جاشمعی شیشه‌ای نسبتا استفاده شده
  • جوانه یا گیاه دلخواه شما
  • کاسه
  • خاک گل‌کاری
  • چاقو آشپزخانه
  • انبر دست
  • قاشق

جدا کردن شمع از شیشه

قرار دادن جاشمعی‌ها در فریزر

شمع‌ها را به مدت دو ساعت در فریز قرار دهید و سپس خارج کنید.

هنگامی که شمع‌ها را از فریزر خارج کردید، چاقوی خود را برداشته و با دقت شروع به برش دادن موم شمع‌ها کنید. تنها چند ضربه کافیست که شمع‌های باقی مانده از ظرف خارج شود.

جدا کردن شمع از شیشه

شمع‌ها را از ظرف خارج کنید

هنگامی که شمع‌های خود را از فریزر خارج کردید، چاقوی خود را برداشته و با دقت شروع به تکه کردن موم‌ها بکنید. فقط یک یا دو ضربه کافی است تا موم شمع‌ها را به چند تکه تبدیل کنید و بتوانید راحت آنها را از ظرف جدا کنید.

نکته
اگر روی ظرف شیشه‌ای شما تکه‌ای یا اثری از موم شمع‌ها باقی مانده است، می‌توانید با استفاده از اسفنج، صابون یا مایع ظرف‌شویی و آب گرم آن را به راحتی پاک کنید.

جدا کردن شمع از شیشه

ساخت گلدان را آغاز کنید

خاک گلدان را درون کاسه بریزید و با استفاده از قاشق مقداری از آن را در جاشمعی خالی خود بریزید.

جدا کردن شمع از شیشه

گیاه ساکولنت خود را بکارید

گیاه ساکولنت یا هر گیاه دلخواه خود را بردارید و با کمی فشار آن را از گلدان پلاستیکی خارج کنید. ساکولنت خود را درون شیشه قرار دهید و آن را تنظیم کنید تا به درستی در گلدان قرار بگیرد.

آن را مرتب کنید و از دیدن آن لذت ببرید

می‌توانید با کاشتن این مدل ساکولنت‌ها در شیشه‌های شمع، خانه خود را سبزتر کنید و هم از ظروف شیشه‌ای نهایت استفاده را ببرید و هم از دیدن گیاهان لذت ببرید.

گلدان شما حاضر است!

این ترفند را می‌توانید در کارهای دیگر دیگر نیز استفاده کنید. می‌‌توانید در سازماندهی وسایل حمام از این شیشه‌ها استفاده کنید، می‌توانید در چیدمان آشپزخانه های کوچک از این وسایل استفاده کنید و به وسایل نظم بدهید و هزاران استفاده‌ی دیگر در خانه که با این شیشه‌ها شدنی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.