۷ روش برای از بین بردن حشرات خانگی که واقعا کار می‌کند

همه ما می‌خواهیم که خانه‌هایمان را بدون حشرات نگهداری کنیم، اما حشره‌کش‌ها که در فروشگاه‌ها هستند برای استفاده در خانه، اعضای خانواده و حیوانات خانگی مضر هستند. اگر این مواد شیمیایی برای از بین بردن حشرات خوب عمل می‌کنند، مطمئنا برای ما خوب نیستند و بهتر است تا آنجایی که ممکن است از مواد طبیعی و ایمن استفاده کنیم.

در مقاله‌ای درباره گیاهانی که حشرات را دفع می‌کنند صحبت کردیم. در این مقاله ترفندهایی ساده، آسان، ایمن و موثر برای از بین بردن حشرات خانگی به شما نشان خواهیم داد. همراه وینوک باشید.

از بین بردن حشرات خانگی

حشرات جانورانی هستند که به ندرت مشکل سازند ولی به طورکلی فایده آنها از ضررشان بیشتر است و ما فقط زمانی با آنها مشکل پیدا می‌کنیم که سلامت ما را تحت تاثیر قرار دهند و زمانی نیز ما را در خانه دچار دردسر کنند. همیشه برای رهایی ار حشرات خانگی از حشره کش‌های سمی استفاده کردیم و همین موضوع باعث شده است که بیماری‌های بسیاری خود و خانواده‌مان را تهدید کند. به عنوان مثال، همیشه برای از بین رفتن پشه‌ به دنبال راه های مختلف می‌رویم. با این حال ما، استفاده از روش‌های طبیعی را به شما پیشنهاد می‌کنیم و امیدواریم که از این روش‌ها استفاده کنید.

۱- سوسک‌ها

از بین بردن حشرات

سوسک‌ها نه تنها موجودات منزجر کننده‌ای هستند که در خانه دیده می شوند بلکه ممکن است ناقل بیماری‌های بسیار مضری باشند. محصولات زیادی وجود دارد که می‌توانید برای از بین بردن آنها از فروشگاه‌هاخریداری کنید، اما معمولا بسیار سمی هستند. این ترفند بسیار ارزان و ایمن است و مهم‌تر از همه این است که به خوبی جواب می‌دهد.

یک پیاز را خرد کنید و یک قاشق چایخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید و این مخلوط را در گوشه‌های خانه قرار دهید. این ترفند را هر روز به کار ببندید و خیلی زود خانه خود را بدون هر گونه سوسک خواهید دید.

۲- کنه

از بین بردن حشرات

کنه‌‌ها می‌توانند در اندازه‌ها و رنگ‌های بسیار متفاوت باشند. بسیار مهم است که از خود، خانواده‌ و حیوانات خانگی خود در برابر ین حشره مراقبت کنید زیرا ممکن است بسیار مضر و گاهی حتی مرگبار باشند. اگر مایل به استفاده از آفت‌کش‌های شیمیایی به خاطر پوست خود و یا سگ خود نیستید، این مخلوط‌های طبیعی و ایمن را امتحان کنید.

  • دور کردن کنه از انسان

مخلوط ۲۰ قطره اسانس گل سرخ، ۱۰ قطره اسانس گیاه شیرین، ۵ قطره اسانس اسطوخدوس، ۵ قطره سنبل هندی یا اسانس لیمو و یک قاشق غذاخوری از سرکه رقیق شده را به ۱۰۰ میلی لیتر آب ریخته و آن را به یک بطری اسپری انتقال دهید. قبل از خارج شدن از خانه، خوب آین محلول را تکان دهید و بر روی لباس‌هایتان اسپری کنید.

  • دور کردن کنه از سگ

سگ‌ها همیشه توسط کنه‌ها هدف قرار می‌گیرند، به همین خاطر همیشه به ویژه پس از پیاده روی در پارک موهای سگ خود را بررسی کنید.

۲۰ قطره اسانس گل سرخ و اسانس پونه را با ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام مخلوط کرده و چند قطره از آن را بر روی سگ خود قرار دهید.

این کار را بر روی گربه‌ها یا حیوانات حامله انجام ندهید.

۳- آفات باغ

از بین بردن حشرات

شته‌ها، عنکبوت‌ها و سایر آفات باغبانی می‌توانند به باغ شما آسیب بزنند و تمام تلاش‌های شما را در یک چشم به هم زدن نابود کنند. مطمئنا، آفت‌کش‌های بسیاری در دسترس هستند اما استفاده از آنها می‌تواند سبب نابودی میوه‌ها و سبزیجات شود.

۱/۲ فنجان فلفل تند را با ۱/۲ فنجان سیر یا پیاز مخلوط کنید تا تبدیل به یک خمیر شود. سپس آن را با ۵۰۰ میلی لیتر آب گرم مخلوط کنید. بگذارید تا این محلول برای مدت ۲۴ ساعت در یک محل گرم بماند، آن را درون اسپری ریخته و گیاهان خود را با این مایع اسپری کنید.

۴- عنکبوت

حتی اگر عنکبوت‌های سمی را در خانه خود نداشته باشید، به احتمال زیاد باز هم از دانستن اینکه چگونه می‌توان خانه را از وجود آنها پاک نگه داشت خوشحال خواهید بود. آنها می‌توانند هر جایی باشند و حتی کوچکترین آنها واقعا ترسناک هستند.

این دافع طبیعی عنکبوت‌ها را نمی‌کشد، اما آنها را از محل زندگیتان دور نگه می‌دارد؛ زیرا عنکبوت‌ها بوهای قوی را دوست ندارند. ۵ تا ۱۰ قطره روغن نعناع به مخلوطی از ۲۰۰ میلی لیتر آب و ۱/۴ قاشق سوپ خوری صابون مایع اضافه کنید، خوب آن را تکان دهید و این محلول را یک بار در هفته تا زمانی که همه عنکبوت فرار کنند اسپری کنید. می‌توانید به جای روغن نعناع از اوکالیپتوس، سیترونلا، اسطوخودوس یا روغن درخت چای استفاده کنید.

۵- مورچه‌ها

مورچه‌ها می‌توانند بسیار مزاحم باشند و ناگهان از جاهایی نامعلوم ظاهر شوند و اغلب در آشپزخانه یا انبار ظاهر می‌شوند. اگر مورچه‌ها به آشپزخانه راه پیدا کردند، راهی برای اینکه آشپزخانه برای آنها کمتر جذاب باشد وجود دارد.

ظاهرا مورچه‌ها از بوی دارچین بیزار هستند بنابراین پودر دارچین را در مناطقی که فکر می‌کنید مورچه‌ها از آن‌ها وارد می‌شوند قرار دهید. برای گرفتن نتیجه بهتر، می‌توانید برخی از روغنهای اسانسی را به پودر دارچین اضافه کنید. نتیجه جانبی این کار این است که خانه بوی بسیار خوبی خواهد گرفت.

۶- حشرات ریز موجود در گرد و غبار

این حشرات موجودات بسیار ریزی هستن که با چشم دیده نمی‌شوند اما این دلیل بر نبودشان در اطراف ما نیست. آنها در گرد و غبار خانگی زندگی می‌کنند، مکان‌های گرم‌تر را ترجیح می‌دهند و غذای مورد علاقه آنها پوسته‌های پوست بدن انسان است. بنابراین حدس می‌زنید که کجا باشند؟ درست است، در رختخواب شما.

گرچه این موجودات انسان را نمی‌گزند، اما متخصصان بسیاری بر این باورند که این حشرات می‌توانند باعث واکنش‌های آلرژیک و تحریکات پوستی شوند. حتی اگر به آنها حساسیت نداشته باشید، به احتمال زیاد ترجیح می‌دهید خانه خود را با این حشرات کوچک به اشتراک نگذارید.

۶ قاشق چایخوری روغن اوکالیپتوس با ۱٫۵ قاشق چایخوری مواد شوینده مایع در یک سطل آب مخلوط کنید و موارد قابل شستشو را در این محلول خیس کنید، سپس آن‌ها را شستشو دهید. برای هر چیزی که غیر قابل شستشو است این محلول را فقط بر روی آنها اسپری کنید و آن را با یک پارچه تمیز کنید. اگر بوی روغن اکالیپتوس را دوست ندارید، می‌توانید روغن درخت چای را جایگزین آن کنید، که روغن درخت چای نیز موثر است.

۷- سوسکچه

اگر به ظرف آرد، غلات یا برنج در انبار خود سری بزنید، ممکن است ناخواسته این موجودات را در آنها ببینید. سوسکچه‌ها غلات و دانه‌ها را ترجیح می‌دهند، اما همچنین در آرد و یا حتی شیرینی‌ها نیز ظاهر می‌شوند. شما قطعا در نزدیکی مواد غذایی خود نمی‌خواهید مواد شیمیایی سمی داشته باشید، اما این ترفند می‌تواند یک راه حل خوب باشد.

ظاهرا، سوسکچه‌ها از برگ بو یا میخک بیزارند. همیشه در ظرف حبوبات یا دانه‌های خود برگ بو یا میخک بگذارید.

کدام یک از این ترفندها را مفید می‌دانید؟ آیا شما نیز راهی برای از بین بردن حشرات خانگی می‌شناسید؟ در قسمت نطرات درباره راه حل خود بگویید.


مقالات بیشتر:

گیاهانی که وجود آنها در خانه شما برای سلامت خوب است

منبع brightside
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.