۱۱ رایحه‌ای که باعث از بین رفتن پشه‌ در هر مکانی می‌شود

در تابستان خواسته همه ما این است که زمان بیشتری را در فضای باز و هوای تازه سپری کنیم، در پارک پیاده‌ر‌روی کنیم و از فضای سبزی و دیدن گل‌ها لذت ببریم. اما پشه‌ها به عنوان یه مانع، حتی یک تعطیلات شگفت انگیز را نیز از بین می‌برند.

دسترسی به راهکاری برای از بین بردن حشرات خانگی و خصوصا از بین بردن پشه‌ یکی از کارهایی که نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت. در این مقاله، دستورالعمل‌هایی با استفاده از رایحه‌های طبیعی پیدا کرده‌ایم که این موجود را از شما دور می‌کند، بنابراین می‌توانید از خوش‌گذرانی های تابستان لذت ببرید. همراه وینوک باشید.

۱- پودر وانیل

پودر وانیل را با لوسیون بچه با نسبت ۱ تا ۱۰ مخلوط کنید و آن را به تمام قسمت‌های باز بدن خود بزنید. همچنین می‌توانید وانیل را در آب حل کنید و سپس محلول را در قسمت‌های باز پوست و لباس‌هایتان اسپری کنید.

۲- اسانس رازیانه، گل میخک، ریحان و اکالیپتوس

اگر اسانس رازیانه، گل میخک، ریحان و اکالیپتوس را در حدود ۵ تا ۱۰ قطره در هر لیوان آب بریزید و آن را بر روی پوست بدن خود اسپری کنید، پشه‌ها را فراری خواهید داد.

می‌توانید این اسانس‌ها را بر روی یک منبع گرما، مانند شومینه، یک لامپ معطر و یا یک تابه گرم بریزید. همچنین می‌توانید یک تکه پارچه کتان را در روغن فرو کنید و آن را در آستانه پنجره قرار دهید.

۳- شاخه‌های گیاه آقطی

شاخه‌های گل تازه آقطی را در اتاق خود قرار دهید. آنها پشه‌ها را درست به همان اندازه برگ‌های گوجه فرنگی دور می‌کنند. اما مراقب باشید، بوی قوی گل آقطی می‌تواند خواب شما را دچار مشکل کند، بنابراین بهتر است که شاخه‌ها را هنگام شب از اتاق خواب خود بیرون ببرید.

۴- میخک

۵ گرم میخک را به یک لیوان آب اضافه کنید و آنها را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. ۱۰ قطره از این محلول را با ۱ قاشق غذاخوری از هر نوع ادکلن مخلوط کنید و محلول موجود را به بدن خود اسپری کنید. با این کار می‌توانید حداقل ۲ ساعت در فضای باز با خیالت راحت باشد و باعث از بین بردن پشه ها شوید.

۵- شاخه‌های سرو کوهی

اگر تصمیم داشتید تا در طبیعت بنشینید، هنگام روشن کردن آتش یک شاخه‌ از سرو کوهی به آتش اضافه کنید تا از شر پشه‌ها در امان بمانید.

۶- روغن چوب درخت کاج

روغن چوب درخت کاج، نه تنها پشه‌ها، دیگرحشرات پردار و سوسک‌ها را از بین می‌برد.

۷- دم کرده مریم گلی

اگر صورت خود را با دم کرده شاخه مریم گلی بشورید حتی یک پشه نیز صورت شما را لمس نخواهد کرد. برای این  کار باید چند شاخه مریم گلی را داخل ۰٫۴ گالن آب قرار دهید، آن را بجوشانید و اجازه دهید برای مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند.

۸- پیرترام (Pyrethrum)

پیرترام از خانواده کاسنیان یکی از درمان‌های طبیعی قدیمی در برابر پشه است. گل‌های خشک، ساقه‌ها و برگ‌های پودر شده این گیاه می‌تواند سلول‌های عصبی حشرات را تحت تاثیر قرار دهد. فقط کافی است از پودر شده گیاه پیرترام را در اطراف آپارتمان یا خانه خود بپاشید تا باعث از بین بردن پشه‌ در هر مکانی شوید.

۹- شاخه گندم

در زمان‌های قدیم، مردم از شاخه‌های گندم برای دپر کردن پشه و دیگر حشراتی که خون را می‌مکنند، استفاده می‌کردند. چندین شاخه از گندم خرد شده را به ۰٫۴ گالن آب اضفه کنید و آنها را ۳ بار بجوشانید تا رنگ آن زرد روشن شود. چهره و دست خود را با این محلول بشویید، تا هیچ پشه‌ای به شما نزدیک نشود.

۱۰- برگ ریحان

برای دور کردن پشه‌ها می‌توانید از برگ‌های تازه خرد شده ریحان و گل آن یا گل‌های گیلاس استفاده کنید. آنها را در اتاق خود بگذارید یا بر روی قسمت‌های باز بدن خود آنها را بمالید.

۱۱- روغن پخت و پز، شامپو و سرکه

برای درست کردن یک ماده ضدعفونی کننده در برابر پشه‌ها و مگس، به روغن پخت و پز ارزان قیمت، شامپو و سرکه ۹٪ نیاز خواهید داشت. این مواد را در مقادیر مساوی مخلوط کرده و کاملا به هم بزنید تا مانند فوم سفید شود. شما می توانید این محلول را بر روی بدن خود اسپری کنید، یا آن را در ظرفی در باز قرار دهید.
سرکه حشرات را فراری می‌دهد، شامپو بوی قوی سرکه را پنهان می کند، در حالی که روغن پایه هر نوع کرم است. این محلول دافع برای کودکان ایمن است و بوی شدید ندارد.
کدام یک از این مواد را برای از بین بردن پشه امتحان کردید؟ آیا دستورالعملی منحصر به فرد دارید که دافع طبیعی پشه باشد؟ لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع brightside
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.