فاصله زمانی شیراز تا تهران با اتوبوس چقدر است؟

بی‌شک در جریان هستید که شهر شیراز مرکز استان فارس است که به واقع از بهترین و زیباترین شهرهای ایران است. زمانی که قصد داشته باشیم از جذابیت‌ها و زیبایی‌های شهر شیراز سخن بگوییم باید متنی بسیار طولانی و عریض و طویل بنویسیم چراکه زیبایی‌های شیراز بسیار زیاد و چشمگیر است. این جذابیت‌ها شامل طبیعی و تاریخی و گردشگری است. با بلیط اتوبوس همسفر به راحتی می‌توانید به شهر زیبایی‌ها سفر کنید.

سفر به شیراز و پرسه زدن در کوچه باغ‌های شیراز که سرشار از بوی کاهگل و بهار نارنج است، هوایی مطبوع و صحنه‌ای بسیار زیبا می‌سازد پس حتما آن را تجربه کنید.

شهر شیراز سال‌هاست که جزء اصلی‌ترین مقاصد گردشگری توسط گردشگران ایرانی و خارجی بوده است و سالانه تعداد زیادی از توریست‌ها را در خود میزبانی می‌کند.

فاصله شیراز تا تهران تقریبا 930 کیلومتر است و  باید برای این سفر جذاب و دوست‌داشتنی تقریبا 10 ساعت زمان رفت و برگشت بگذارید. زمان و مسافت شیراز تهران بستگی به مسیر انتخابی و البته وسیله حمل و نقل شما دارد.

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس

شهرهای بین شیراز تا تهران

در این قسمت می‌خواهیم شهرهایی که در مسیر شیراز تا تهران وجود دارند و قرار است آنها را طی ‌کنید و از بودن در آن لذت ببرید را بررسی کنیم. قبل از هر چیز باید بگوییم مسیرهایی زیادی برای رفتن از شیراز به تهران وجود دارد که هر کدام جذابه‌های خاص خود را دارند. ما در این مقاله تلاش کردیم جذابت‌ترین، بهترین و البته امن ترین مسیر را برای سفرتان توضیح و شرح دهیم. برای برگشت از شیراز به تهران همان مسیر رفت را می‌روید. مسیر رفت از تهران به شیراز به این صورت است که در خروج از تهران از شهر مقدس قم عبور خواهید کرد که زیارت حرم معصومه (س) می‌تواند سفر شما را بسیار زیباتر کند.

در مسیر تهران تا شیراز دومین شهری که از آن عبور خواهید کرد شهر کاشان است که در مسیر حرکتی شما قرار دارد. در صورتی که برای رفتن به شیراز عجول نباشید و قصد لذت بردن از مسیر را داشته باشید می‌توانید در شهر زیبای کاشان نیز توقف کنید. کاشان جذابیت‌های گردشگری فراوانی دارد. در ادامه سفر، مهمترین شهر که به آن بر می‌خورید‌، شهر بسیار زیبای اصفهان با سابقه تاریخی و جذابیت‌های فراوان خود است. وجود این شهر در مسیر تهران تا شیراز بی‌شک عامل بسیار مهمی است تا تصمیم بگیرید از این مسیر به شهر شیراز بروید.

برای رفتن به شیراز بعد از گذشتن از اصفهان به شهرضا می‌رسید و پس از پشت سر گذاشتن آن به آباده می‌رسید. آباده شهرستانی است در نزدیکی شیراز. این به این معناست که شما به شیراز نزدیک شده‌اید.

 البته باید به شما بگوییم این مسیر، مسیری است که شما می‌توانید با ماشین شخصی خود آن را طی کنید اما اگر بخواهید آن را با اتوبوس طی کنید کمی این مسیر تغییر خواهد کرد. بلیط اتوبوس همسفر یکی از بهترین اتوبوس‌هایی است که با آن می‌توانید به شیراز سفر کنید. با  خرید بلیط اتوبوس علی بابا به شیراز سفر کنید.

همان طور که در این مقاله پیشتر گفتیم قصد ما فاصله زمانی شیراز تا تهران با اتوبوس است که آن را به شما معرفی خواهیم کرد.التبه قطار و هواپیما از دیگر وسایل نقلیه‌ای است که می‌توانید با آن سفر کنید.

مسافت تهران تا شیراز با و بالعکس با اتوبوس

شما برای سفرتان از شیراز به تهران و یا بالعکس می‌توانید از اتوبوس استفاده کنید. اگر از تهران قصد حرکت دارید می‌توانید از پایانه بیهقی، غرب و جنوب استفاده کنید. زمان‌های خرید بلیط اتوبوس همسفر و حرکت اتوبوس‌ها تقریبا همیشگی است و در تمامی ساعات شبانه روز اتوبوس در این مسیر موجود است. خرید بلیط اتوبوس همسفر برای سفر به شیراز همیشه آماده است.

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس

به طور تقریبی در تمام ساعات شبانه روز این سه پایانه اتوبوس‌هایی برای حرکت به سمت شیراز دارند. خرید بلیط اتوبوس همسفر می‌تواند شما را در این مسیر یاری کند. دقیقا مانند استفاده از ماشین شخصی، اتوبوس‌ها هم از مسیر قم، کاشان، اصفهان و غیره استفاده می‌کنند. اگر قصدتان سفر از تهران به شیراز است و برای این سفر می‌خواهید سوار اتوبوس شوید باید حتما بدانید که اتوبوس زمان بیشتری را در مقایسه با خودروی شخصی دارد و ممکن است کمی دیرتر برسید. با خرید بلیط اتوبوس از علی بابا سفر خود را راحت‌تر انجام دهید.

با دیدنی ها و جاذبه های شیراز بیشتر آشنا شوید

باوجود اینکه مسافت طی شده تقریبا همان 930 کیلومتر است. به طور تقریبی می‌توان گفت این مسیر حدودا 12 ساعت طول خواهد کشید که مطابق با توضیحات قبلی زمانی بیشتر از ماشین شخصی برای شما خواهد داشت 

زیبایی‌های مسیر شیراز تهران و بالعکس

همان گونه که در قبل  اشاره کردیم در ابتدای سفر  به شهر مقدس قم می‌رسید که حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران می‌تواند فضایی معنوی برای سفر شما به وجود بیاورد.

 البته نباید از خوراکی‌ و سوهان قم غافل شوید و آن را ندیده بگیرید. در ادامه شهر کاشان را خواهید دید که قدمتی هفت هزار ساله دارد و جز شهرهای کویری زیبای ایران است و سپس اصفهان و مرودشت و اقلید و در نهایت شهر زیبای شیراز. با خرید بلیط اتوبوس علی بابا از این سایت اتوبوس خود را انتخاب کنید و به سفر بپردازید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش شرکت علی بابا منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.