مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو؛ کدامیک را بخریم؟

وقتی نوبت به خرید یخچال فریزر می‌رسد رقابت شدیدی بین یخچال فریزرهای ساید بای ساید و یخچال فریزرهای دوقلو وجود دارد. هرکدام از این یخچال‌ها طرفدارهای خودشان را دارند و اگر درباره تفاوت‌های آنها ندانیم ممکن است بعدا از انتخاب خود پشیمان شویم.

برای اینکه بتوانیم بهترین تصمیم را برای آشپزخانه خود بگیریم باید ویژگی‌های هر دو مورد را در نظر بگیریم و با مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو به نتیجه بهتری برسیم. در این مقاله هرکدام از ویژگی‌های این یخچال‌ها را بررسی کردیم تا با یک مقایسه سریع از شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو بیشتر بدانیم.

ظاهر یخچال ساید با دوقلو چه تفاوتی دارد؟

یخچال فریزرهای دوقلو درواقع یک یخچال و یک فریزر جدا هستند که در کنار هم قرار می‌گیرند. در این مدل‌ها امکان خرید جداگانه هر دستگاه وجود دارد. اما به طور معمول افراد ترجیح می‌دهند تا هر دو دستگاه را با هم بخرند و ظاهر یکدستی در آشپزخانه خود ایجاد کنند. از طرف دیگر در یخچال فریزرهای ساید بای ساید در واقع دو محصول یخچال و فریزر با هم ادغام شده‌اند و یک محصول نهایی را تشکیل داده‌اند. این یخچال‌ها دو، سه یا چهار درب دارند، اما معمولا مدل‌های دو و چهار درب آنها شناخته شده‌تر است. در این مدل‌ها فضای دستگاه از وسط به دو قسمت تقسیم می‌شود، یخچال در یک سمت و فریزر در سمت دیگر قرار می‌گیرد.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد یخچال فریزرهای دوقلو دو موتور و کمپرسور جداگانه دارند. برخی افراد معتقدند این یک مزیت برای این یخچال‌ها به حساب می‌آید زیرا در صورت بروز مشکل و خرابی موتور هزینه کمتری بر دوش صاحب یخچال خواهد بود و حداقل می‌تواند از یکی از دستگاه‌های خود استفاده کند. البته اگر یخچال و فریزر با هر مدلی، کیفیت مناسبی داشته باشد باید بتواند سال‌ها بدون بروز مشکل کار کند. برای انتخاب محصول بهتر مقاله پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی را از دست ندهید.

به‌طور کل یخچال‌فریزرهای ساید بای ساید فن‌آوری و طراحی جدیدتری دارند. به همین دلیل شرکت‌های تولیدکننده یخچال معمولا تمرکز طراحی‌های خود را بر روی یخچال‌های ساید بای ساید می‌گذارند و مدل‌های دوقلو طراحی‌های قدیمی‌تری دارند. یخچال‌فریزرهای ساید بای ساید جدید معمولا آب سردکن و یخ‌ساز بیرونی دارند و این امکان برای کاربرها وجود دارد که حالت یخ‌ساز آنها را خاموش یا روشن کنند.

مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو

مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو از نظر فضا

به‌طور کل مجزا بودن یخچال فریزر دوقلو باعث می‌شود فضای بیشتری در اختیار کاربرها قرار بگیرد. این موضوع به ویژه در مورد فریزر بسیار کاربردی است، زیرا بسیاری از صاحب‌های یخچال‌های ساید از کمبود فضا در بخش فریزر شکایت دارند. هرچند اگر بخواهیم مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو را منصفانه‌تر کنیم، باید بگوییم طراحی‌های جدیدتر یخچال‌های ساید به گونه‌ای هستند که سایزهای مختلفی دارند و از فضا بیشترین استفاده را می‌کنند، بنابراین برای خانواده‌های نه چندان بزرگ کافی خواهند بود. اما اگر خانواده بزرگی دارید و سبزیجات زیادی در فریزر نگه می‌دارید فضای فریزرهای دوقلو برای شما مناسب‌تر است.

تفاوت دیگر معمول در فضای یخچال‌ها به نوع طراحی آنها برمی‌گردد. یخچال فریزرهای ساید معمولا عمق بیشتر و عرض کمتری دارند. درحالی‌که یخچال فریزرهای دوقلو با عمق کمتر و عرض بیشتر ارائه می‌شوند. این موضوع دسترسی به مواد غذایی داخل یخچال دوقلو را ساده‌تر می‌کند. در یخچال‌های ساید هم محفظه بار وجود دارد که می‌توان برای دسترسی خوراکی‌های پر مصرف از آن استفاده کرد.

یخچال ساید ارزان‌تر است یا دوقلو؟

به طور کل یخچال فریزرهای ساید بای ساید قیمت بیشتری دارند. اما از طرفی امکانات این یخچال‌ها هم بسیار بیشتر است. طراحی مدرن، امکان تنظیم دما، آب سردکن، یخ‌ساز، قفل کودک، صفحه نمایش و محفظه بار دیجیتال از جمله این امکانات هستند. آب سردکن این یخچال‌ها معمولا یک فیلتر تصفیه آب هم دارد که آب را تا حدی تصفیه می‌کند، البته ممکن است این فیلتر جای انتخاب دستگاه های تصفیه آب خانگی را نگیرد اما کاربرد خوبی دارد. به‌علاوه مصرف برق در یخچال‌فریزرهای ساید بای ساید به مقدار قابل توجهی کم‌تر است. این باعث می‌شود در طولانی مدت قیمت یخچال‌های ساید بای ساید به صرفه به نظر برسد.

مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو

نکات دیگر در مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو

در مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو یک مزیت ویژه برای یخچال‌های دوقلو وجود دارد، آن هم حمل و نقل راحت آنهاست. یخچال فریزر ساید سنگین‌تر است و حمل آن به اصول خاصی نیاز دارد. به همین دلیل معمولا موقع اسباب‌کشی حمل و نقل آن به ‌صورت جداگانه انجام می‌شود و هزینه بیشتری دارد. پس اگر زیاد اسباب‌کشی می‌کنید شاید حمل آسان یخچال فریزرهای دوقلو شما را وسوسه کند تا از آنها استفاده کنید.

نکته دیگر اینکه تمام شرکت‌های بزرگ و معتبر مانند سامسونگ، ال‌جی و شرکت‌های ایرانی هر دو نوع یخچال فریزر را به مشتری‌های خود ارائه می‌کنند. هر دو این مدل‌ها رنگ‌بندی متنوعی دارند و می‌توانند با آشپزخانه شما ست شوند. بنابراین از نظر کیفیت و رنگ در هر دو مدل تنوع خوبی وجود دارد.

در نهایت همانطور که در مقاله راهنمای خرید لوازم خانگی اشاره کردیم اگر قبل از خرید یخچال فریزر خانه خود را انتخاب کرده‌اید به فضای آشپزخانه هم توجه کنید. امروزه بسیاری از کابینت‌ها طوری طراحی می‌شوند که فضای محدودی برای یخچال فریزر دارند. در این صورت اگر یخچال فریزر دوقلو بگیرید این امکان وجود دارد که برای فضای شما بزرگ باشد و مجبور شوید کابینت‌ها را تغییر دهید.

کدام یخچال فریزر را انتخاب کنیم؟

انتخاب شما به نیازهایی که دارید و سلیقه شما بر می‌گردد. اگر خانواده پرجمعیتی دارید، معمولا مهمان دارید یا به دلیلی به فریزر بزرگ‌تری احتیاج دارید یخچال فریزرهای دوقلو برای شما مناسب‌تر هستند. همچنین اگر زیاد اسباب‌کشی می‌کنید و حمل راحت‌تر برای شما اولویت دارید یخچال فریزرهای دوقلو انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود.

مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو

اما اگر ظاهر زیبا برای شما مهم است یا به امکاناتی مانند یخ‌ساز و آب سردکن اهمیت می‌دهید و دوست دارید بتوانید دمای داخل یخچال را تنظیم کنید، یخچال‌های ساید بای ساید امکانات بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. به‌علاوه اگر در آشپزخانه خود فضای زیادی ندارید یا حتی هنوز خانه خود را انتخاب نکردید احتمالا یخچال فریزرهای ساید بای ساید گزینه‌های بهتری برای شما هستند. زیرا امروزه معمولا کابینت‌ها را طوری طراحی می‌کنند که برای یخچال فریزر ساید مناسب‌ترند. در آخر برای مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو به بودجه خود هم توجه کنید. یخچال فریزرهای دوقلو معمولا ارزان‌تر از مدل‌های ساید بای ساید هستند. هرچند مصرف برق در یخچال‌های ساید کمتر است.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.