داربست مثلثی یا داربست چکشی عمران مارکت؟

یکی از داربست‌های فلزی که در اجرای یک سازه بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد، داربست زیر بتن است. این داربست فلزی به عنوان تکیه‌گاهی برای بتن و جایگزینی برای شمع کاربرد دارد. داربست زیر بتنی انواع مختلفی دارد که آن‌ها را می‌توانید با کیفیت بالا و هزینه‌ای مناسب از عمران مارکت تهیه کنید.

از آنجایی که شرکت عمران مارکت یکی از بزرگترین تأمین کنندگان محصولات ساختمانی و عمرانی و تجهیزات قالب بتنی است، شما را از گشت و گذار بازار برای پیدا کردن نوع داربست بتن موردنظرتان بی‌نیاز می‌کند. اما سوال اصلی اینجاست که کدام داربست زیر بتن برای خرید مناسب‌تر است؟ برای پاسخ به این سوال رایج و مهم شما را به مطالعه این مطلب دعوت می‌کنیم.

انواع داربست های زیر بتن عمران مارکت

داربست زیر بتن نوعی داربست فلزی است که از آن به عنوان جایگزین شمع استفاده می‌کنند. به معنای دیگر در شرایطی که قادر به استفاده از شمع نباشیم، می‌توانیم از داربست‌های زیر بتن بهره ببریم. اما چرا استفاده از داربست زیر بتنی اهمیت دارد و کاربرد آن چیست؟

داربست زیر بتن نوعی فونداسیون است که از آن برای افزایش مقاومت سازه استفاده می‌کنند. به معنای دیگر از داربست زیر بتن به عنوان پایه و اساس برای قالب بندی بتن و به عنوان زیر ساز بتن استفاده می‌کنند. این داربست‌ها از فولاد تولید می شوند و به آن‌ها شمع بتن، زیر پودری و یا کفراژ زیر بتن نیز گفته می‌شود. این داربست های فلزی در افزایش مقاومت سازه و همچنین کنسول سقف و یا سقف‌های ضخیم با ارتفاع بیش از 3 متر کاربرد دارند. عمران مارکت نیز به عنوان عرضه کننده  انواع قالب‌های بتنی، جک سقفی و تجهیزات ساختمانی دیگر؛ انواع داربست های زیر بتن را به مشتریان خود ارائه می دهد. بنابراین در ادامه انواع داربست زیر بتن عمران مارکت را به شما معرفی خواهیم کرد.

داربست مثلثی یا داربست چکشی عمران مارکت؟

داربست چکشی عمران مارکت

یکی دیگر از انواع داربست های زیر بتن، داربست چکشی عمران مارکت است. این داربست به داربست ستاره ای یا داربست کاسه ای نیز شهرت داشته و از پایه داربست عمودی، مهارهای افقی، پایه و سرجک قابل رگلاژ  تشکیل می شود.

بزرگترین مزیت استفاده از داربست ستاره ای عمران مارکت، یکپارچکی و به هم پیوستگی زیاد آن است. این ویژگی باعث شده تا این داربست زیر بتن در ساخت سازه های سنگین و با حجم بتن ریزی زیاد کاربرد داشته باشد. از این نوع داربست حتی در ساخت سازه های مرتفع نیز می توان استفاده کرد. دمونتاژ آسان و سریع، مقاومت و استحکام بالا، سبک بودن قطعات داربست، لرزش حداقلی و عدم خمیدگی از جمله مزایای دیگر داربست کاسه ای عمران مارکت است.

داربست مثلثی یا داربست چکشی عمران مارکت؟

داربست مثلثی عمران مارکت

داربست مثلثی عمران مارکت در بازار به نام‌های داربست امگا، اسکافل (اسکافلد یا اسکافولد)، فریم مثلثی، و داربست مدولار نیز شناخته می شود. این داربست نوعی سازه موقت است که معمولاً در ارتفاعات بالا مثل برج‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داربست های مثلثی مونتاژ و دمونتاژ سریع و آسان دارند و به دلیل ساختار ثابت و مورب پایه های خود، به راحتی بار سنگین را تحمل می‌کنند. وزن پایین، طول عمر بالا و حمل آسان این داربست زیر بتن را برای اجرای پروژه‌هایی همچون ساخت پل، سقف‌های بزرگ و بسیار سنگین و به طور کلی سازه‌های کوچک و بزرگ به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند. به دلیل مزایای بی شمار و قیمت مقرون به صرفه، تقاضا و فروش داربست مثلثی در عمران مارکت بیشتر از داربست چکشی است.

کاربرد سرجک سقفی قابل رگلاژ در داربست زیر بتن

به طور کلی سرجک ها وسیله ای برای تنظیم ارتفاع هستند. سرجک سقفی قابل رگلاژ عمران مارکت در مرحله قالب بندی و برای تراز کردن پایه های داربست های چکشی و مثلثی، استفاده می شود. سرجک سقف قابل تنظیم یا قابل رگلاژ در بالاترین قسمت داربست های مثلثی و چکشی قرار گرفته و در تنظیم و تراز کردن دقیق ارتفاع داربست کاربرد دارد. البته یکی دیگر از کاربردهای این سرجک، مهار کردن پشت دیوارهای یک طرفه و همچنین مهار و انتقال فشار وارده از سقف است. سرجک سقفی قابل رگلاژ در اندازه و ابعاد 40، 50، 60، 70 و 80 سانتی متر و وزن تقریبی 5 تا 15 کیلوگرم در بازار موجود هستند. با این حال در عمران مارکت شما می توانید بنابر نیاز خود، سرجک قابل رگلاژ را در ابعاد دلخواه سفارش دهید.

کیفیت داربست زیر بتن چه ارتباطی با کیفیت نهایی سازه دارد؟

یک سازه برای مقاومت در برابر فشارهای وارده، مثل زلزله یا باد شدید و … باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد. عواملی که باعث مقاومت و کیفیت بالای یک سازه می‌شوند، اجرای فونداسیون قوی و بهره گیری از مواد و مصالح با کیفیت است. یکی از ابزارها و تجهیزاتی که به عنوان فونداسیون و برای افزایش مقاومت سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد، داربست زیر بتن است. این داربست ها در واقع به عنوان زیر ساز بتن به کار رفته و باعث افزایش مقاومت  و بالا رفتن کیفیت پروژه های ساختمانی می شوند.

داربست مثلثی یا داربست چکشی عمران مارکت؟

قیمت داربست مثلثی و چکشی عمران مارکت

قیمت داربست مثلثی و چکشی را نمی توان به راحتی تخمین زد، زیرا فاکتورهای مختلفی روی قیمت داربست زیر بتن تأثیر دارند. از جمله این عوامل می توان به وزن ، جنس داربست و نرخ شرکت تولید کننده اشاره کرد. از سوی دیگر نوسان قیمت فلزات اساسی در قیمت داربست مثلثی نیز تاثیر مستقیم دارد. برای مثال محدوده قیمتی داربست مثلثی عمران مارکت در خرداد 1402 بین 40 تا 43 هزار تومان مشخص شده است.

شرکت عمران مارکت سالهاست اقلام و محصولات پروژه های ساختمانی را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. بنابراین برای اطلاع دقیق و تخمین قیمت نهایی داربست مثلثی برای پروژه خود؛ با استفاده از سایت عمران مارکت با کارشناسان تماس گرفته و از قیمت روز داربست مثلثی و قیمت روزانه داربست چکشی باخبر شوید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش عمران مارکت منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.