پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی کدام هستند؟

یخچال فریزر یکی از وسایل ضروری آشپزخانه‌ی شماست. تقریباً هر یخچال و فریزر همان کاری را انجام می‌دهد که شما انتظار دارید، یعنی مواد غذایی را که تحویل می‌گیرد سرد و تازه نگه می‌دارد. حال اگر می‌خواهید یخچال جدیدی را انتخاب کنید، باید بدانید که سازگاری دما، ظرفیت ذخیره سازی و سهولت استفاده از مهم‌ترین جنبه‌های انتخاب یخچال خوب است.

اگر سبک زندگیتان به گونه‌ای است که همیشه از مواد غذایی تازه استفاده می‌کنید، بهتر است یخچال فریزرهایی با فریزر کوچکتر و فضای یخچال بزرگتر را انتخاب کنید یا برعکس اگر مواد غذایی را در حجم زیاد خریداری و در فریزر دخیره می‌کنید، پس یخچال و فریزر ساید بای ساید یا یخچال‌هایی با فضای فریزر بزرگتر بهترین گزینه برای شماست. اگر آشپزخانه شما کوچک است و فضا محدود است، یخچال‌های جمع و جور را انتخاب کنید. خوشبختانه گزینه‌های زیادی در بازار وجود دارد، بنابراین هرگز مجبور نیستید به یخچالی که فقط برخی از نیازهای شما را برآورده می‌کند، بسنده کنید.

چند نکته برای خرید یخچال فریزر 

یخچال و فریزر یک خرید مهم برای هر خانه‌ای است، چون با خرید این وسیله حداقل ده سال آینده هر روز از آن استفاده خواهید کرد. به طور کلی انواع یخچال فریزرهای موجود در بازار شامل مدل‌های ساید بای ساید، درهای فرانسوی، دو قلو، فریزرهای بالا و پایین می‌باشند. یک نکته درباره یخچال فریزرهای بالا و پایین وجود دارد، در فریزرهای بالا کشوها به شکل طبقه‌ای می‌باشند  در حالی که فریزرهای پایین که اصطلاحاً به کُمبی معروفند، حجم بزرگتری نسبت به فریزر بالا دارند و دارای طبقات کشویی هستند. امکاناتی مثلِ هوشمند بودن، درهای تودرتو، درهای برگشت پذیر، توزیع کننده‌های آب و یخ و قفسه‌های سطح پایین که بچه‌ها راحت می‌توانند میان وعده خودشان را بردارند، سبب تنوع بیشتر در میان آنها شده و از مزیت‌های طراحی مدرن لوازم خانگی امروزی است. در ادامه درباره برخی نکات دیگر موقع خرید یخچال خواهیم گفت.

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

گنجایش یخچال فریزر

ظرفیت یخچال و فریزر بر حسب فوت مکعب (Ft) یا لیتر (L) بیان می‌شود. این اندازه گیری مربوط به حجم قسمت داخلی دستگاه بوده و نشان دهنده‌ی این است که چه مقدار ماده‌ی غذایی می‌تواند در داخل یخچال یا فریزر ذخیره شود. یخچال‌ها می‌توانند از ۲ تا ۴۲ فوت مکعب فضا برای ذخیره‌ی مواد غذایی در اختیار شما قرار دهند.

شرکت‌های سازنده‌ی یخچال، معمولاً گنجایش کل دستگاه را کمی بیشتر از میزان واقعی اعلام می‌کنند. معمولاً بر روی برچسب‌های انرژی ظرفیت‌های یخچال و فریزر برحسب لیتر به صورت جداگانه ثبت می‌شود. هر فوت مکعب یا Cubic Foot معادل ۲۸٫۳ لیتر می‌باشد و هر لیتر فضایی به اندازه یک مکعب ۱۰ در ۱۰ در ۱۰ رو اشغال می‌کند. بنابراین یخچال ۱۲ فوت فضایی به اندازه ۲۸×۱۲ یعنی ۳۳۶ مکعب ۱۰ در ۱۰ در ۱۰ را اشغال می‌کند. یک فرد بزرگسال حداقل به 6-8 فوت مکعب فضای یخچال نیاز دارد.

برچسب انرژی 

برچسب انرژی شامل اطلاعاتی است که به شما در شناسایی برخی مشخصات یخچال فریزر خیلی کمک خواهد کرد و سازمان استاندارد وجود آن را برای هر محصول واجب می‌داند. این موارد شامل برند و مدل یخچال فریزر،  رتبه انرژی، میزان مصرف انرژی در یک سال (kWh/Year)، حداکثر حجم نگهداری مواد تازه به لیتر، حداکثر حجم مواد منجمد به لیتر، میزان صدای یخچال و فریزر در حین کار بر اساس واحد دسی بل (dB)، کلاس منطقه آب و هوایی مثلا گرمسیری می‌باشد. برچسب انرژی یخچال  از D تا A+++ رتبه‌بندی می‌شوند، دقت کنید و یخچالی که درجه آن به A+++ نزدیک‌‌تر است، مصرف برق کمتری دارد.

شناخت اجزای اصلی 

اجزای اصلی یخچال فریزر عبارت‌اند از بدنه، موتور(کمپرسور)، اپراتور (رادیاتور خنک کننده)، ترموستات، برد، کنداکتور، فن و کیفیت هر کدام از آنها سبب می‌شود محصولی برتر تولید و روانه‌ی بازار شود. در هنگام خرید یخچال فریزر طبیعی است که ما فقط ظاهر دستگاه را مشاهده کنیم و اجزای داخلی قابل مشاهده و بررسی نخواهد بود و در بیشتر موارد تخصص و دانش بررسی آنها نیز برای همگان وجود ندارد. بنابراین با مشاهده‌ی ظاهر دستگاه و فشار و ضربه به آن لازم است از استحکام بدنه اطمینان حاصل کنید، چرا که یکی از مشخصات یک یخچال فریزر خوب داشتن بدنه محکم است.

موتورهای باکیفیت یخچال فریزر از سیم پیچ مسی تشکیل شده‌اند و در بازار تحریم زد‌ه‌ی ایران موتورهایی با سیم پیچ آلومینیومی و یا ترکیب مس و آلومینیوم (Secop) جایگزین شده‌اند، که البته ترکیب مس و آلومینیوم از نوع فقط آلومینیومی بسیار بهتر است. در پشت برخی از یخچال‌ها قسمت کمپرسور، روکش ندارد و با خواندن نام شرکت سازنده کمپرسور می‌توانید نوع موتور را تشخیص دهید. در موارد دیگر باید به توضیحات فروشنده یا نقد خریداران در سایت‌های فروش اعتماد کنید.

در این چند سال اخیر تحریم دلیلی شده است که به دلیل استفاده از لوازم درجه چندم و بی کیفیت چینی در بیشتر موارد صدای نسبتاً زیاد دستگاه، شکننده بودن بدنه و ریل کشوها یا نداشتن برخی امکانات از معایب رایج یخچال فریزرهای بازار باشند. با امید به اینکه شرکت‌های تولید کننده یخچال فریزر کمیت را فدای کیفیت نکنند.

خدمات پس از فروش 

برای اکثر افراد در زمان خرید یخچال فریزر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها خدمات پس از فروش است . مخصوصاً در این روزهای بازار ایران که تقریباً سبد خرید محصولات برقی از برندهای مطرح جهانی خالی شده وب رندهای داخلی جایگزین آنها شده‌اند، کیفیت خدمات پس از فروش اهمیت بیشتری پیدا کرده است. بنابراین تعهد خدمت به مشتری، پشتیبانی 24 ساعته، خوشرویی و احترام به مشتری، ارتقای دانش فنی و بهره گیری از کارشناسان متخصص  به هر شرکتی اعتبار خواهد بخشید و مورد حمایت خریداران قرار خواهد گرفت.

پرفروش‌ترین یخچال فریزرهای ایرانی موجود در بازار

در ایران یخچال فریزرهایی با برندهای دوو، اسنوا، امرسان، هیمالیا، الکترواستیل، جی پلاس، فیلور، یخساران، سام، ایستکول، پارس، سیلور، نیکسان، دونار، تهران سبحان برفاب، پاکشوما، الکتروسان و سینجر تولید می‌شود. قصد ما در این گزارش نقدی بر پرفروش‌ترین یخچال فریزرهای ایرانی موجود در بازار است. در مقالات قبلی همچنین می‌توانید درباره بهترین ماشین لباسشویی های ایرانی نیز بخوانید.

دوو

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

دوو برندی  است که بر پایه اصالت ایرانی و  با تکیه بر تکنولوژی کره‌ای توسط گروه انتخاب در بازار لوازم خانگی ایران عرضه می‌شود. این برند یکی از تولید کنندگان پرفروش‌ترین یخچال ایرانی در مدل ساید بای ساید است یکی از مزیت‌های مهمی که یخچال و فریزر ساید بای ساید دوو دارد، صدای کم آن است. این یخچال و فریزر ها با طرح‌های مدرن می‌توانند ظاهر خوبی به آشپزخانه شما بدهند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک لوازم‌خانگی خوب مصرف کم انرژی است و اکثر محصولات دوو با برچسب انرژی A++ و A+ در میان یخچال‌های ایرانی کم‌ترین میزان مصرف انرژی را دارند.

یخچال فریزرهای دوو در حال حاضر در چهار گروه فریزر بالا، فریزر پایین، یخچال و فریزر تک و یخچال فریزر ساید بای ساید برای مصرف کنندگان طراحی و تولید می شود.

اسنوا

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

شرکت اسنوا با بیش از 15 سال سابقه‌ی تولید یکی از تولیدکنندگان یخچال فریزر داخلی می‌باشد . یخچال فریزرهای ساید بای ساید، فریزر تک درب، فریزر بالا، فریزر پایین و مینی بار را از این برند، می‌توانید در بازار مشاهده کنید. اسنوا با تولید یخچال فریزرهایی با رتبه انرژی A+ و موتور اینورتری سبب کاهش مصرف انرژی شده است و از طریق روش راه‌اندازی نرم موتور بدون هیچ‌گونه ضربه به قسمت‌های مکانیکی موجب طول عمر مفید موتور و سایر قسمت‌های مکانیکی دستگاه می‌شود. طراحی شیک،  کیفیت بدنه‌ی عالی سبب شده که اسنوا بتواند در این روزهای بازار جای خالی برندهای خارجی را در منزل ایرانیان عزیز پر کند.

دیپوینت

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

شرکت گل آسای سرما فعالیتش را از سال 1376 در زمینه تولید یخچال فریزر خانگی شروع کرده است و یخچال فریزرهای دیپوینت را با رتبه ی انرژی A و A+ روانه ی بازار مصرف کرده‌اند . این شرکت در دوران پرفروش خود تولید محصولات با کیفیت خانواده یعنی یخچال فریزرهای دوقلو را داشته است و با مدل‌های T7 و C5 این راه را ادامه داده‌اند، تا امروز که با معرفی یخچال فریزرهای هوشمند  Discover و Capture با یک طراحی جذاب و شیک، در حد و اندازه‌ی شرکت‌های نامدار خارجی ظاهر شده است.

در یخچال فریزرهای دیپوینت از کمپرسور اینورتر استفاده شده است و مصرف انرژی ۳۰ درصد کاهش می‌یابد. این موتورهای هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر تولید کم‌ترین میزان صدا و مصرف کمتر انرژی، با تغییرات محیطی سازگار می‌باشند و همین باعث افزایش عمر موتور یخچال‌های دیپوینت شده است. یخچال فریزرهای دیپوینت دارای گارانتی 30 ماهه گل آسای سرما هستند و با 700 نماینده مجاز سرویس دیپوینت این تولید کننده داخلی سعی دارد پاسخگوی تمام نیازهای مشتریان خود باشد و بهترین خدمات پس از فروش را ارائه دهد.

جی پلاس

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

گلدیران محصولات جی پلاس را تحت عنوان یک برند ایرانی و به صورت انحصاری با بهترین قیمت تولید و به بازار عرضه کرده می‌کند. این شرکت پس از سال‌ها تجربه‌ی ارائه خدمات پس از فروش برای برندهای مطرح بین‌المللی، تعریف جدیدی از خدمات را فراهم کرده و آن تضمین کیفیت محصولات و اعتماد به گارانتی شرکتی گلدیران است.

از ویژگی‌های یخچال فریزرهای جی پلاس می‌توان به طراحی زیبا، داشتن موتور هوشمند و رتبه انرژی A+ اشاره کرد. محصولات جی پلاس دارای گارانتی 18 ماهه گلدیران می‌باشند و این شرکت با داشتن 800 نمایندگی فعال و بهره گیری از افراد متخصص کیفیت محصولات خود را تضمین می‌کند.

امرسان

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

شرکت تولیدی امرسان با شعار انحصاری زیبا، جادار، مطمئن سال 1360 تاسیس و در طی سال‌های بعد یکی از تولیدکنندگان یخچال فریزر در کشور شد. امرسان یخچال‌فریزرهایی با گنجایش‌های متفاوت را به بازار عرضه می‌کند که یخچال فریزرهای دوقلو امرسان شهرت زیادی را در بین تولیدکنندگان داخلی دارند. یکی از مزیت‌های رقابتی امرسان تولید محصولات با رتبه مصرفی خیلی پایین و یعنی حداقل مصرف برق در 24 ساعت است به نحوی که توانسته است یخچال فریزرهایی با رتبه A+++ تولید کند.

امرسان علاوه بر مدل‌های جدید مثل یخچال فریزرهای ساید بای ساید، نمونه های فریزر بالا و فریزر پایین را با برچسب انرژی A++ و در رنگ‌های متنوع و جذابی تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد. امرسان یکی از پرفروش‌ترین برندهای یخچال فریزر داخلی است و در سال 99 حدود 24 درصد بازار کل یخچال فریزر ایران را در دست داشته است.

الکترواستیل

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

شرکت الکترواستیل در سال 1361 فعالیت خود را آغاز نموده و یکی از خوشنام‌ترین برندهای داخل کشور است. شرکت الکترواستیل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در زمینه تولید انواع یخچال فریزر، فریزرهای صنعتی و انواع سردخانه‌ها است. این شرکت نام آشنا قدیمی با گذشت سال‌ها سعی کرده جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کند تا بتواند نیاز مشتریان ایرانی را با قیمت مناسب‌تر برآورده کند.

یخچا‌های الکترواستیل با طراحی زیبا در انواع یخچال فریزر بالا و پایین، دوقلو و ساید بای ساید تولید می‌شوند. شرکت الکترواستیل با بکار بردن کمپرسورهای خطی در یخچال فریزرهایش تلاش می‌کند محصولاتش کم صدا، کم مصرف و با کیفیت باشند تا بتوانند خریداران را چون گذشته از محصولاتشان راضی نگه دارند. یخچال‌های تولیدی الکترواستیل دارای رتبه‌های انرژی A ،A+،A++  می‌باشند. در این فناوری با کم کردن نقاط اصطکاک کمپرسور، علاوه بر کاهش سر و صدا، طول عمر کمپرسور نیز بیشتر می‌گردد.  یخچال‌های دارای کمپرسور خطی، 30 درصد کمتر از یخچال‌هایی که دارای کمپرسورهای معمولی هستند، انرژی مصرف می‌کنند. یخچال فریزرهای الکترواستیل دارای 40 ماه گارانتی الکترواستیل و خدمات پس از فروش می‌باشند.

هیمالیا

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

شرکت هیمالیا با نیم قرن سابقه‌ی تولید لوازم خانگی از سال 70 شروع به تولید یخچال و فریزر خانگی کرده است. این شرکت با گارانتی نمودن محصولات خود تا 30 ماه و همچنین از طریق بیش از 400 نمایندگی خود در سراسر کشور، سعی می‌کند خدمات پس از فروش مناسبی به خریداران خود ارائه دهد.

شرکت هیمالیا در محصولات خود از موتور و کمپرسور هایتک کره/چین استفاده می‌کند. موتور هایتک که دارای سیم پیچ آلومینیوم – مس است یکی از پر استفاده‌ترین و متداول‌ترین کمپرسورهای یخچال فریزر در بازار ایران است. برند هیمالیا دارای تنوعی از یخچال فریزرهای بالا و پایین، ساید بای ساید و یخچال فریزر دوقلوی کابینتی است و همچنین یخچال فریزرهای دوقلویی به بازارعرضه می‌کند که در صورت تمایل خریدار در هنگام نصب توسط نصاب مجاز هیمالیا به یکدیگر متصل می‌شوند. هیمالیا با شعار بر قله زیبایی‌ها یک برند ایرانی است که تلاش می‌کند با تولید یخچال فریزرهایی شیک، باکیفیت، با رتبه انرژی A و مصرف بهینه انرژی انتخاب سلیقه‌های متفاوتی در سراسر کشور باشد.

یخساران

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

شرکت تولیدی صنعتی یخساران با بیش از نیم قرن سابقه‌ی تولید از سال 1340 اولین آبسردکن خود را تولید کرد. یخچال فریزرهای تولیدی شرکت یخساران در طرح‌ها و رنگ‌های بی نظیر بر اساس جدیدترین استانداردهای بین المللی تولید و ارائه می‌گردد. این شرکت علاوه به محصولات صنعتی، یخچال فریزرهای دوقلو و کُمبی را نیز تولید می‌کند. این محصولات به بهترین نوع کمپرسور کم مصرف مجهز هستند که سبب شده بتوانند رتبه انرژی A+ را کسب کنند. محصولات این شرکت دارای گارانتی 20 ماهه یخساران می‌باشند.

ایستکول (Eastcool)

پرفروش‌ترین یخچال فریزر ایرانی

برند ایستکول یکی از شرکت‌های ایرانی تولیدکننده محصولات برودتی می‌باشد که البته بیشتر محصولاتش برای مصارف اداری و تجاری خریداری می‌شوند. شرکت تجاری ایستکول در آغاز فعالیت خود با نام شرکت تکران مبرد از سال ۱۳۵۶ فعالیت خود در زمینه تولید یخچال آغاز کرده است.

در سالیان تولید یخچال و فریزرهای تک  با گنجایش 5 و 9 فوت با رتبه انرژی A، یخچال جذبی 3 فوتی و یخچال فریزر 12 فوتی با رتبه انرژی C را به بازار معرفی کرده است. البته یخچال فریزرهای تولیدی ایستکول بیشتر برای مصارف هتلی، اداری، تجاری، بیمارستانی، جادار و مناسب خوابگاه‌هاست. کلیه محصولات ایستکول دارای 18 ماه گارانتی و نصب رایگان می‌باشند و با حداکثر تعداد نمایندگی در کل کشور خدمات پس از فروش مناسبی داشته و رضایت خریداران را جلب کرده‌اند. 

فیلور

شرکت فیلور یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های ایرانی فعال در تولید لوازم خانگی است. این شرکت در سال 1343 تاسیس و در سال 1351 تولید یخچال فریزر را شروع کرد. شرکت کارخانجات تولیدی بهمن (سهامی عام) محصولاتش با برند فیلور به بازار عرضه می‌شود و شامل یخچال، فریزر و یخچال فریزرهای بالا و پایین می‌باشد. محصولات این شرکت رتبه انرژی B دارند و دارای گارانتی 24 ماهه فیلور می‌باشند.

سخن پایانی

برای انتخاب بهترین یخچال فریزرهای بازار مانند بهترین ترازوهای آشپزخانه، باید ابتدا نیاز خود از این وسیله برقی در خانه را مشخص کنید و ببینید که کدام مدل یخچال به کار شما می‌آید. با توجه به گرانی زیاد یخچال فریزرهای خارجی، خرید این برندها را به شما توصیه می‌کنیم؛ چرا که هم قیمت مناسب‌ترین دارند و هم کیفیت آنها میفیت رقابتی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.