انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

آشپزخانه جزو مهم ترین مکان های خانه است و طراحی صحیح آن اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از نکاتی که در آشپزخانه توجه بقیه را به خود جلب می کند، رنگ کابینت ها است که به نشان دادن بزرگی یا کوچکی آن کمک می کند. اما بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک چیست؟ چگونه یک آشپزخانه کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

البته علاوه بر زیبایی، استفاده از یراق آلات با کیفیت و مناسب نیز در طول عمر و حفظ دوام کابینت، به عنوان یکی از پرکاربردترین بخش های خانه بسیار اهمیت دارد. خرید لوازمی مانند پایه، دستگیره و لولا از مراکز معتبر پخش عمده پایه کابینت و سایر یراق آلات، هزینه های ساخت و نوسازی کابینت آشپزخانه را بسیار کاهش می دهد.

 3 نکته مهم برای انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

نگته اول و مهم که باید در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه مورد توجه قرار گیرد، یراق آلات کابینت مرغوب و هم چنین متناسب با رنگ مورد نظر می باشد. دستگیره، لولا و پایه کابینت زیبا و سالم، در ظاهر کابینت آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است. نکته مهم بعدی، انتخاب رنگ متناسب با ابعاد و دکوراسیون داخلی منزل می باشد.

اگر از کوچکی آشپزخانه خود ناراحت هستید، این مشکل با انتخاب یک رنگ مناسب برای کابینت برطرف می شود؛ پس نگران نباشید! برای این کار نکات زیر را باید در نظر بگیرید:

سازگاری رنگ کابینت با دیگر المان ها

رنگ کابینت باید با سایر المان های داخل آشپزخانه هماهنگ باشد. به عنوان مثال اگر رنگ کف لمینت قهوه ای است، رنگ سفید یا صورتی روشن برای کابینت رنگ مناسبی است. ناهماهنگی در رنگ های آشپزخانه، باعث شلوغ نشان دادن آن می شود و در نتیجه آشپزخانه کوچک تر از چیزی که هست به نظر می رسد.

استفاده از رنگ های روشن

برای اینکه بتوانید آشپزخانه کوچک خود را بزرگ نشان دهید، باید رنگی انتخاب کنید که فضا را کوچک نشان ندهد. برای این کار رنگ های روشن و جذاب را انتخاب کنید. رنگ های روشن تاثیر زیادی در بزرگ نشان دادن آشپزخانه دارند. این نکته هنگامی که نور آشپزخانه کم است نیز باید رعایت شود. استفاده از رنگ های روشن، نور کم آشپزخانه را نیز جبران می کند.

ترکیب دو رنگ برای کابینت برای آشپزخانه کوچک

ترکیب دو رنگ برای کابینت برای آشپزخانه کوچک

برای انتخاب رنگ ها باید تعادل را در این فضای کوچک برقرار کنید. به عنوان مثال از دو رنگ مختلف برای کابینت بهره ببرید. یک رنگ برای کابینت های بالایی و رنگ دیگر برای کابینت های پایینی. اگر در انتخاب این دو رنگ دقت کنید، فضای کابینت را بزرگ و شاد جلوه خواهید داد. رنگ صورتی و خاکستری نیز می تواند ترکیب زیبایی برای آشپزخانه باشد.

رنگ های مناسب برای آشپزخانه کوچک

بسیاری از افراد نمی دانند چه رنگی برای آشپزخانه خود انتخاب کنند. انتخاب رنگ به سلیقه، رنگ سایر وسایل آشپزخانه، رنگ دیوارها و نور آشپزخانه بستگی دارد. این رنگ ها برای آشپزخانه مناسب هستند.

سفید، بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

امروزه رنگ سفید برای کابینت به یک رنگ پرطرفدار تبدیل شده است. کابینت سفید فضا را وسیع نشان می دهد و همچنین در روشن نشان دادن آشپزخانه موثر است. شاید عده ای گمان کنند انتخاب رنگ سفید در بلند مدت کسل کننده است؛ برای بر طرف کردن این احساس می توانید رنگ های دیگر را با آن ترکیب کنید. مثلا از رنگ سفید برای کابینت بالا و رنگ صورتی روشن یا آبی آسمانی برای کابینت پایین استفاده کنید.

استفاده از رنگ های شاد و گرم در کابینت

استفاده از رنگ های شاد و گرم در کابینت

در آشپزخانه از رنگ های شاد و گرم استفاده کنید و اصلا از این رنگ ها نترسید. رنگ هایی مانند قرمز، زرد و نارنجی، آشپزخانه را گرم و پر انرژی نشان می دهند. این رنگ ها باعث ایجاد یک فضای شاد و جذاب برای اعضای خانواده می شود. می توانید این رنگ ها را با سفید ترکیب کنید و از زیبایی آشپزخانه لذت ببرید.

استفاده از رنگ های مد سال

هر ساله یک رنگ خاص ترند می شود و طراحان این رنگ ها را در دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. با رنگ های مد سال آشپزخانه شما مدرن به نظر می رسد. رنگ های پرطرفدار برای آشپزخانه هایی که وسایل قدیمی دارند، تاثیر زیادی بر فضای آشپزخانه خواهند گذاشت.

اگر رنگ های مد سال، جزو رنگ های تیره هستند، از آن ها استفاده نکنید. زیرا استفاده از این رنگ ها برای آشپزخانه کوچک، باعث کوچک تر نشان دادن آن می شود.

استفاده از طرح چوب در رنگ کابینت

رنگ قهوه ای و چوب همیشه جزو رنگ های پر طرفدار برای آشپزخانه است. ممکن است تصور کنید قهوه ای رنگ مناسبی برای آشپزخانه نیست؛ اما هرچقدر آشپزخانه کوچک باشد، باید بدانید رنگ چوب انتخاب مناسبی خواهد بود.

رنگ های فندقی روشن یا شکلاتی، گرما را به آشپزخانه شما می بخشند. هنگام استفاده از این رنگ ها به نورپردازی آشپزخانه دقت کنید.

استفاده از رنگ های سرد برای کابینت در فضای کوچک

استفاده از رنگ های سرد برای کابینت در فضای کوچک

رنگ های سرد حس آرامش زیادی به بیننده القا می کنند. رنگ های سرد و روشن گزینه خوبی برای رنگ کابینت هستند. به عنوان مثال رنگ  آبی آسمانی یا سبز پسته ای حس آرامش را به افراد منتقل می کنند و فضای آشپزخانه را جادار و نشان می دهند.

اگر می خواهید در رنگ کابینت از طیف رنگی بسیار روشن استفاده کنید، آن را با سفید ترکیب کنید تا زیبایی آن بیشتر شود.

استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های خنثی نیز برای آشپزخانه یک گزینه فوق العاده محسوب می شوند. این رنگ ها انعطاف پذیر هستند و با دکور شما به راحتی هماهنگ می شوند. رنگ های خنثی آشپزخانه را بزرگ و ساده نشان داده و آشفتگی فضا را کاهش می دهد. این رنگ ها به آشپزخانه شما نظم می بخشند و هیچ وقت قدیمی نمی شوند.

کلام آخر، اهمیت انتخاب رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک!

آشپزخانه یکی از مهم ترین مکان های خانه است که در دیزاین داخلی، توجه زیادی را به خود جلب می کند. از این رو کوچک بودن آن ممکن است برای افراد آزار دهنده باشد. با انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک، این مشکل برطرف می شود. بهترین رنگی که می توانید انتخاب کنید، سفید است. استفاده از این رنگ چه به صورت کامل چه ترکیب با سایر رنگ ها تاثیر زیادی در بزرگ نشان دادن فضا دارد.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش نویان پارس تخریب منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.