چیدمان اصولی تخت خواب یک نفره و تخت خواب دو نفره

چیدمان اتاق خواب یکی از لذت بخش‌ترین قسمت‌هایی طراحی و دکوراسیون است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید محیط امن و آرام را برای استراحت و خواب خود ایجاد کنید. در سال‌های اخیر مشغله‌های کاری و فکری باعث بروز اختلال در خواب بسیاری از افراد شده و به همین دلیل برای رها شدن از این حال به قرص‌های خواب پناه می‌برند.

ما برای درمان مشکل شما راه بهتری را سراغ داریم، با خرید تخت خواب استاندارد و خوب می‌توانید مشکلات بدخوابی و بی‌خوابی خود را حل کنید، در کنار این راه حل با انتخاب یک چیدمان اصولی لوازم اتاق خواب فضایی آرام بخش را برای خود مهیا کنید. البته در این میان انتخاب سرویس خواب با کیفیت و منعطف از اهمیت زیادی برخوردار است، بهکار چوب به عنوان یکی از معتبر‌ترین ارائه دهندگان انواع کالا و سرویس خواب با قیمت بسیار مناسب انتخاب ایده آل برای خرید این وسایل است.

چیدمان اتاق خواب

طراحی و دکوراسیون منزل یکی از تاثیر گذار‌ترین اقداماتی است که می‌تواند در روحیه افراد خانه تاثیر گذار باشد و این انرژی مثبت را می‌توانید در ایام عید و پس از گذراندن روز‌های خانه تکانی به خوبی مشاهده کنید. در این میان دیزاین و نحوه چیدمان اتاق خواب نیز اهمیت زیادی دارد و به نوعی می‌تواند بیانگر شخصیت افراد باشد، برای داشتن یک دکوراسیون زیبا باید اصول چیدمان سرویس خواب را بدانید. البته توجه داشته باشید که چیدمان اصولی تخت خواب یکنفره و دو نفره با هم کاملا متفاوت است چرا که این وسایل با اندازه‌های متفاوت ساخته می‌شوند.

چیدمان اصولی تخت خواب یک نفره و دو نفره

همانطور که عنوان شد چیدمان این دو مورد با هم کاملا متفاوت است و دلیل اصلی آن نیز ابعاد تخت خواب به نسبت فضای اتاق است. البته نکات و استاندارد‌هایی که باید برای هر دو حالت رعایت کنید یکسان و شامل موارد زیر هستند:

رعایت اصول طراحی

چیدمان و دیزاین اتاق خواب نباید خیلی شلوغ باشد چرا که این ازدحام وسایل به نحوی حالات درونی افراد را متشنج می‌کند به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از سبک دکوراسیون خلوت برای اتاق خواب استفاده نمایید. برای چیدمان اصولی تخت خواب یک نفره، اندازه تخت را در نظر داشته باشید. با توجه به این که عرض تخت یک نفره اندازه متغیر بین 90 سانتی متر تا 120 سانتی متر را دارد، محل قرار‌گیری آن باید به گونه‌ای باشد که فضای مفید زیادی را اشغال نکند.

تخت یک نفره بهکارچوب

اگر در اتاق خواب شما پنجره قراردارد می‌توانید تخت خواب را زیر پنجره قرار دهید تا در فصول مختلف سال از نمای زیبای بیرون و همچنین هوای تازه بهرمند شوید. دقت داشته باشید که تخت را به حالت صولی به دیوار بچسبانید، در این صورت فضای کمتری از محیط اتاق را به خود اختصاص می‌دهد.

رعایت فاصله تخت تا دیوار 

این مورد در چیدمان اصولی تخت خواب دو نفره تاثیر بیشتری دارد چرا که تخت خواب دو نفره بزرگ‌تر است از این رو برای خارج شده از تخت خواب باید از دو طرف راه داشته باشید. معمولا در زمان طراحی و دیزاین اتاق خواب دو نفره، تاج تاخت را به دیوار می‌چسبانند و تخت درست وسط دیوار قرار می‌گیرد. به بیان دیگر فاصله تخت از هر دو طرف به دیوار یکسان است و ما بین دیوار و تخت، پاتختی‌ها قرار می‌گیرند.

توجه به نور‌های طبیعی ورودی

یکی از معضلات دیزاین و طراحی اتاق نحوه چیدمان اصولی تخت خواب دو نفره در نقطه‌ای است که نور آفتاب در ابتدای صبح روی تخت نتابد، با وجود اینکه می‌توان این مسئله را با نصب پرده حل کرد اما این در حالی است که هیچگاه قصد نداشته باشید پنجره را باز کنید چرا که دوباره مشکل پا برجا است. در چنین حالتی پیشنهاد می‌کین تخت خواب را درست روبروی پنجره قرار دهید تا در ابتدای روز نور آفتاب به پایین تخت بتابد.

حفظ حریم خصوصی

یکی از روش‌های چیدمان اصولی تخت خواب یک نفره و دونفره حفظ حریم خصوصی است، به بیان دیگر محل قرارگیری تخت باید به گونه‌ای باشد که حتی با باز ماندن کامل درب اتاق، تخت مشخص نباشد. ایجاد یک فضای خصوصی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در امنیت و آسایش کامل استراحت کنید.

استفاده از سرویس خواب

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان چیدمان اصولی تخت خواب یک نفره و دونفره باید مورد توجه قرار بگیر، محل قرارگیری دیگر اقلام سرویس خواب در کنار تخت است. بدون شک اتاق خواب تنها شامل یک تخت نیست بلکه باید از کمد، میز آرایش، میز تحریر و…. نیز استفاده نمایید.

تخت دو نفره

به همین دلیل باید در انتخاب محل قرارگیری این موارد نیز دقت کافی را داشته باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که فضای خالی برای قرار دادن پاتختی‌ها در نظر بگیرید چرا که این وسیله می‌تواند پایه مناسبی برای آباژور و محلی برای نگهداری لوازم شخصی شما باشد.

دور ماندن از لوازم الکتریکی

با وجود اینکه اعتیاد افراد به دنیای مجازی و اینترنت سبب شده که لوازم الکترونیکی مانند گوشی‌های تلفن همراه و لپ تاپ را با خود به تخت خواب ببرند اما این نکته در طراحی و دکوراسیون امر خلاف محسوب می‌شود. در واقع می‌توان گفت که برای چیدمان اصولی تخت خواب یکنفره و دونفره محل قرارگیری تخت باید به دور از محل نگهداری لوازم الکترونیکی باشد، به طور کلی اتاق خواب را به گونه‌ای دیزاین کنید که محلی برای مطالعه، استراحت یا خواب باشد و از دل مشغولی‌های دیگر به دور باشید.

حفظ سلامت و امنیت در زمان خواب

گاهی ممکن است به دلیل کمبود جا، تخت خواب را در نزدیکی کتابخانه یا شلف‌های دکوری قرار دهید، این کار بسیار خطرناک است. در زمان چیدمان اصولی تخت خواب یکنفره و دو نفره به خاطر داشته باشید که دیوار‌های نزدیک به تخت باید خالی از هر شی و وسیله‌ای باشند چرا که در زمان خواب ممکن است به دلایل مختلف این وسیله‌ها روی سر شما بریزند.

کلام آخر 

چیدمان اصولی تخت خواب یکنفره و دو نفره با توجه به موارد عنوان شده صورت می‌گیرد، در واقع چیدمان درست وسایل در اتاق خواب و استفاده از طراحی‌های متفاوت باعث افزایش میزان آرامش و آسایش شما در خواب می‌شود. البته توجه داشته باشید که در زمان خرید انواع تخت خواب دو نفره و یک نفره توجه به کیفیت وسیله می‌تواند در کیفیت خواب شما موثر باشد، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به وب سایت بهکار چوب و بررسی مدل‌های متفاوت آن یکی از مدل‌های متنوع و متناسب با بودجه خود را خریداری نمایید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش وب سایت بهکار چوب منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.