بهترین راه برای تازه نگه داشتن گل‌ها در خانه

خرید گل برای خانه یکی از سرگرمی‌ها و همچنین دلخوشی‌های روزمره بسیاری از افراد خصوصا خانم‌ها است، اما سالم و تازه نگه داشتن گل‌ها همیشه چالشی برای تمام گل دوستان است.

گل‌ها نیز مانند محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی نیاز به مراقبت دارند. گاهی اوقات دو دسته گل متفاوت می‌گیرید و در عرض یک هفته، یکی از گل‌ها پژمرده می‌شود و این در حالی است که مدل دیگر درست مانند روز اولش است. نکات و ترفندهای زیادی در اینترنت برای نگه داشتن گل‌ها در خانه وجود دارد، اما واقعا کدام‌یک از این ترفندها می‌تواند به درستی روی نگه داشتن گل‌ها کار کند؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش‌هایی آشنا کنیم که امتحان کردیم و در نهایت بهترین روش از میان آنها را خواهیم گفت که می‌توانید با کمک آن، تا مدت‌ها گل‌ها را در خانه خود تازه نگه دارید.

آزمایش تازه نگه داشتن گل

ما پنج دسته گل رز را در پنج گلدان جداگانه قرار دادیم و به یک اندازه آب به هر کدام اضافه کردیم. در مرحله بعد، به چهار گلدان موادی را اضافه کردیم تا قدرت آنها در تازه نگه داشتن گل‌ها را مشاهده کنیم و یکی از گلدان‌ها را با همان آب ساده رها کردیم. ما گلدان‌ها را در مکانی با نور زیاد قرار دادیم و از آنها تایم لپسی در طول یک هفته گرفتیم تا میزان عملکرد هر روش در برابر زمان و در مقابل یکدیگر را اندازه گیری کنیم.

روش‌های انتخاب شده

ما اینترنت را جستجو کردیم و به دنبال روش‌های رایج برای تازه نگه داشتن گل‌ها بودیم و تعدادی گزینه برای آزمایش کردن پیدا کردیم. به همین خاطر، روش‌هایی که انتخاب کردیم بیشترین امتحان را در فضای آنلاین داشتند و به همین خاطر آنها را در این مقاله آزمایش می‌کنیم.

آب

با بازگشت به خاطرات کلاس علوم پایه ششم، همیشه در تمام آزمایشات یک گزینه‌ای نرمال و ثابت وجود داشت که برای مقایسه هر یک از متغیرها (روش‌های مختلف در آزمایش) استفاده می‌شد. علاوه بر این، سال‌ها است که گل‌ها در آب اشامیدنی و لوله کشی شهری قرار می‌گیرند و رشد می‌کنند و گاهی ساده‌ترین روش‌ها، بهترین هستند‌.

بسته‌های خوراکی گل‌ها

بسیاری از گل فروشی‌ها بسته‌هایی برای فروش دارند که خاصیت آنها تغذیه و تازه نگه داشت گل‌ها در خانه است. این پودرها به طور خاص برای حفظ نشاط گل‌های طبیعی در خانه طراحی شده‌اند. غذای گل فقط از سه ماده تشکیل شده است: اسید سیتریک، شکر و سفید کننده. اسید سیتریک PH آب را کاهش می‌دهد و این امر باعث می‌شود که گل‌ها در آب مدت بیشتری تازه بمانند.

گل‌ها در طول فتوسنتز قند، منبع غذایی خود را تولید می‌کنند؛ بنابراین وقتی از ریشه خود بریده می‌شوند و برگ‌های آنها برداشته می‌شود، قند بسیار کمتری تولید می‌کنند. افزودن شکر به این پودرها به گل‌ها کمک می‌کند تا کمبود قند را جبران کنند و به اصطلاح تغذیه شوند (از این رو است که این پودر “غذای گل” نامیده می‌شود). در نهایت، سفید کننده به عنوان ضدعفونی آب، کمک می‌کند تا از شر هر گونه باکتری مضر که ممکن است سلامت دسته گل را به خطر اندازد، خلاص شوید.

آسپرین

آسپرین، PH آب را کاهش می‌دهد که می‌تواند به عمر طولانی‌تر گل‌ها کمک می‌کند. از طریق تحقیقات ما، رایج‌ترین توصیه در فضای وب این بود که یک آسپرین 500 میلی گرم را خرد کنید تا سریع‌تر جذب شود. این کار را با استفاده از حل کردن آسپرین در آب، یا قرار دادن آسپرین در یک کیسه و خرد کردن آن با یک جسم سنگین با شی‌ای صاف (بطری آب، کتاب و غیره) انجام دهید.

الکل

در حالی که ما تصور می‌کردیم افزودن الکل به گل‌ها باعث مرگ فوری آنها می‌شود، اما وقتی متوجه شدیم که الکل مانع از تولید اتیلن در گل‌ها می‌شود، بسیار شگفت زده شدیم. در واقع الکل به آنها کمک می‌کند تا رشد کنند و در نهایت پژمرده شوند و بمیرند. برخی منابع آنلاین همچنین اشاره کردند که الکل می‌تواند مانند سفید کننده در پودر تغذیه‌ای گل، با از بین بردن باکتری‌های موجود در آب، مانع از کم شدن طول عمر گل‌ها شود.

تقویت کننده عملکرد جنسی

احتمالاً تکان‌دهنده‌ترین روش موجود در این لیست، آخرین متغیر ما یک تقویت کننده رایج عملکرد جنسی است. ما دقیقاً مطمئن نیستیم که چگونه و چرا این روش رواج پیدا کرده است، اما متوجه شدیم که این ماده ​​حاوی نیتریک اکسید است که می‌تواند روند پیری گیاهان و گل‌ها را کند کرده و در نتیجه به آنها کمک کند تا عمر بیشتری داشته باشند. این قرص‌ها را خرد کنید و آن را درون آب داخل گلدان بریزید تا بتوانید نتیجه آن را مشاهده کنید.

تازه نگه داشتن گل‌ها

نتیجه آزمایش

پس از اجرای تایم لپس به مدت یک هفته، نتیجه‌ای که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید به دست آمد. گل‌هایی که با بسته خوراکی گل‌ها تغذیه شده بود، هنوز هم مانند روز اول خود بودند و گلبرگ‌های آنها ابریشمی و هیدراته بودند؛ انگار یک روز پیش خریداری شده بودند. بقیه دسته گل‌ها در مقایسه با گلدان منتخب در این آزمایش کاملا پژمرده شده بودند، هر چند گلدان دارای آسپرین کمی بهتر از بقیه بود و گل داخل آن اوضاع بهتری داشت. با این اوصاف، ساقه‌های گل‌هایی که در محلول آب و آسپرین بودند، تیره و خشک شده بودند و تقریباً انگار در حال پوسیدگی بودند.

گلدان‌های درون آب و الکل در رتبه بعدی قرار گرفتند، هر چند گل‌هایی که در معرض الکل قرار گرفته بودند به طور قابل توجهی ابریشمی‌تر از هر چهار مورد قبل (غیر از مورد برتر این لیست) بودند. سرانجام، پودر تقویت کننده عملکرد جنسی بازنده این آزمایش بود و علیرغم وجود SPE، گل‌ها سریع‌تر از سایر دسته‌ها پژمرده و خشک شدند.

سخن پایانی

درست است که خاصیت گل‌ها به اندازه گیاهان تصفیه هوا در خانه نیست، اما وجود آنها آرامش را به همراه دارد. دفعه بعد که یک دسته گل خریدید یا به شما هدیه داده شد، حتما آن پودر تقویتی گل‌ها را نیز تهیه کنید تا مدت زمان بیشتری از مشاهده گل تازه در خانه خود لذت ببرید! این پودر را به آب داخل گلدان اضافه کنید تا گل‌های شما در طول هفته تازگی داشته باشند. فقط دستورالعمل استفاده از آن را نیز پرس و جو کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.