اشتباهاتی که هنگام دکوراسیون به سبک مدرن مرتکب می‌شوید

اگر سبک دکوراسیون مدرن را دوست دارید، می‌توانید از راهنمایی‌های ما در این مقاله برای اجرای این سبک در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. در این مقاله قرار است درباره اشتباهاتی صحبت کنیم که معمولا افراد در اجرای سبک مدرن مرتکب می‌شوند. چه در حال تغییر دکوراسیون در منزلتان هستید و یا اینکه دوست دارید برخی نقاط از خانه را با این سبک بچینید، باید سعی کنید از این اشتباهات دوری کنید و آنها را مرتکب نشوید.

1. عدم استفاده از ترکیبی از وسایل

برای اجرای سبک دکوراسیون مدرن حتما نیاز به وسایل مدرن و پرزرق‌وبرق ندارید. به جای این کار، می‌توانید سراغ ترکیبی از کوسن‌هایی با الیاف طبیعی و کوسن‌های بزرگ در کنار وسایل فلزی براق، چوبی و شیشه‌ای بروید. این وسایل و ترکیب آنها در دکور خانه، فضا را دلپذیرتر می‌کند و همچنین چارچوب‌های خسته‌کننده در دکوراسیون مدرن را نیز در خانه خود نخواهید داشت. علاوه بر این، استفاده از ترکیب عناصر ساخته شده توسط انسان با عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ، در سبک دکوراسیون مدرن بسیار مهم است.

2. آویزان نکردن پرده

حتی اگر در سبک مردن به این اشاره شده باشد که پرده نباید زده شود، اما باز هم شما به حریم خصوصی نیاز دارید! علاوه بر این، پرده‌ها حس راحتی به شما می‌دهند. حذف پارچه از فضای دکوراسیون داخلی مدرن یک اشتباه است. این پارچه‌ها خانه را آرام‌تر می‌کنند و می‌توانید این آرامش را با پرده‌های ساده و پارچه‌های شفاف به خانه بیاورید.

اشتباهات دکوراسیون به سبک مدرن

3. عدم ترکیب عناصر گرم

عناصر گرم شامل فرش‌هایی با اندازه مناسب، مبلمان، پرده و رنگ می‌شوند. سبک دکوراسیون مدرن برای برخی به معنای استفاده از سایه‌های رنگی خاکستری، سفید و سیاه است، اما خوب است بدانید که اضافه کردن رنگ به خانه‌های مدرن، تلخی را از آن محیط می‌گیرد و به آن روح می‌دهد. یکی از مهم‌ترین اشتباهی که مردم در مورد این سبک شناسی طراحی دکوراسیون داخلی مرتکب می‌شوند این است که در فضاهای مدرن/معاصر بیش از حد از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنند و وسایل را طوری می‌چینند که تمام نقاط خانه زاویه‌های خشن دارد. از نظر بسیاری از طراحان، حتی خانه‌هایی با طراحی مدرن و معاصر باید از پتینه استفاده کنند و به خانه خود شخصیت بدهند.

4. شخصیت ندادن به فضا

خانه شما باید منعکس کننده شخصیت شما باشد! اما بسیاری از مردم در زمان دکور خانه خود فراموش می‌کنند تا چیزهایی را به فضا اضافه کنند که آن را انسانی‌تری نشان دهد. آنچه در نهایت اتفاق می‌افتد این است که سراغ وسایل شیک و گران قسمت می‌روند و در استفاده از آنها زیاده‌روی می‌کنند و شما نمی‌توانید تشخیص دهید که این فضا متعلق به چه کسی است. بنابراین، در نهایت خانه تکراری به نظر می‌رسد و حس می‌کنید که این طراحی را قبلا شخص دیگری نیز داشته است. یکی از راه‌های حل این مشکل، ترکیب پارچه با بافت‌های مختلف است. حتی در طراحی مدرن، فضایی برای استفاده از بافت‌های مختلف وجود دارد. به کوسن‌ها و مبل‌های تک رنگ و با پارچه‌های نرم و حتی گیاهان سبز نیز فکر کنید. علاوه بر این، نمی‌توانید از انداختن فرشی با جنس ابریشمی صرف‌نظر کنید.

اشتباهات دکوراسیون به سبک مدرن

5. عدم استفاده از وسایل قدیمی

طراحی مدرن فقط مربوط به زمان حال نیست و سال‌ها است که به وجود آمده است. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که وقتی مردم در اجرای سبک مدرن یا معاصر مرتکب می‌شوند، این است که فراموش می‌کنند که مدرنیسم یک ایدئولوژی طراحی برای چندین دهه بوده است. باید از وسایل و قطعات عتیقه یا قدیمی در طراحی خانه خود استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که در زمان دکور کردن خانه خود با سبک مدرن، به استفاده از این وسایل روی آورید.

6. استفاده از ست‌های مبلمان همسان

استفاده از ست مبلمان همسان، یکی از چیزهایی است که باید از انجام آن اجتناب کرد. هرچند انجام این کار افتضاح نیست، اما انتخاب ست‌های همسان به جای قطعات مکمل، اجازه نمی‌دهد که خانه شما سبکی خاص و منحصربه‌فرد داشته باشد. چیزی که هدف اصلی سبک دکوراسیون مدرن است.

7. نادیده گرفتن سایز فرش

دکوراسیون به سبک مدرن‌تر اغلب می‌تواند به رویکردی مینیمالیستی و ترکیب سبک دکوراسیون روستیک و مدرن تبدیل شود. اما با این حال، در برخی موارد، افراد با کاهش سایز فرش خود در انجام رویکرد مینیمالیستی زیاده‌روی می‌کنند. برای اینکه سبک مدرن را به خانه خود بیاورید، هنوز هم به یک فرش زیبا و بزرگ نیاز دارید که به اندازه فضای شما باشد.

اشتباهات دکوراسیون به سبک مدرن

8. ارتفاع ندادن به فضا

برای ارتفاع دادن به فضا می‌توانید از قفسه‌ها و لوازم جانبی استفاده کنید. سبک دکوراسیون معاصر و مدرن سبکی بسیار شیک است، اما می‌توانید با وسایلی مانند چراغ‌های بلندتر، شمع‌هایی با اندازه‌های مختلف و سینی برای قرار دادن جعبه‌های کوچک، این شیک بودن و زیبایی فضا را دو چندان کنید و البته به خانه خود ارتفاع دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.