ساخت حلقه گل برای قرار دادن روی دیوار و یا تزیین در خانه

می‌توانید در خانه، به سادگی و در چشم به هم زدنی تاج و حلقه گل‌ های زیبا و مدرن‌ از گل‌های فصلی و رنگارنگ بسازید. بنابراین، به جای آنکه پول خود را خرج خرید حلقه گل‌های مصنوعی آماده کنید، این مقاله و راهنمایی‌های آن برای ساخت حلقه گل را بخوانید و خودتان دست به کار شوید. همراه وینوک باشید.

مطمئنا شما نیز مثل مانند ما بیشتر از گل مصنوعی، به گل طبیعی علاقه دارید و بیشتر ترجیح می‌دهید گل طبیعی در خانه داشته باشید تا مصنوعی، اما در این پروژه از کارهای دست‌ساز وینوک از گل و گیاه مصنوعی برای ساخت حلقه گل استفاده شده است. استفاده از گل مصنوعی نه تنها برای آلرژی‌های فصلی بهتر خواهد بود، بلکه باعث می‌شود تا این تاج گل را برای مدت طولانی‌تری روی در خانه یا روی دیوار اتاق خود داشته باشید و باعث هنرمند شدن شما شود.

اکنون، راه ساخت یک تاج گل زیبا و جذاب را در این مقاله می‌توانید ببینید. برای شروع کار موارد زیر رکن اصلی کار هستند:

 • 3 شاخه گل
 • 2 شاخه برگ
 • 1 گل اصلی

ساخت حلقه گل

در حالی که می‌توان این روش را گل‌های بهاری مانند فیلم موجود در این مقاله به صورت طبیعی انجام داد، با این حال این روش به شما این امکان را می‌دهد بدون توجه به فصل یا گیاهان موجود و قابل دسترس، به راحتی و بدون زحمت تاج گلی زیبا درست کنید.

1- وسایل مورد نیاز را جمع آوری کنید

مواردی که برای تهیه تاج گل مورد نیاز است به شرح زیر است:

لوازم

 • حلقه فلزی یا حلقه گلدوزی (در این آموزش از حلقه 30 سانتی‌متری استفاده کردیم)
 • سیم گل
 • 3 شاخه گل
 • 2 شاخه برگ
 • 1 گل اصلی
 • روبان

ابزارها

 • سیم چین
 • قیچی
 • چسب تفنگی (اختیاری)

ساخت حلقه گل

2- گل‌ها را کوتاه و مرتب کنید

برگ‌های پلاسیده و پژمرده شده را از روی گل‌ها جدا کنید (اگر از گل طبیعی استفاده می‌کنید) و ساقه‌های طولانی آنها را برش دهید. قبل از اینکه کار با سیم و چسب را آغاز کنید و وسایل را روی حلقه سوار کنید، گل‌ها را روی حلقه بچینید، تا شکا ظاهری آن را روی حلقه چیدمان کنید.

ساخت حلقه گل

3- برگ‌ها را روی حلقه بزنید

یک شاخه از برگ‌ها را بردارید و و آن را روی نیمه حلقه قرار دهید، سپس آن را با سیم روی حلقه محکم کنید. سیم را روی تمام شاخه برگ روی حلقه بپیچانید و مطمئن شوید که برگی از شاخه با سیم کج و دفرمه نشده است.

گاهی اوقات برخی در طراحی و ساخت تاج گل، نیمی از آن را پر می‌کنند و دوست دارند تا نیم دیگر و فلز آن دیده شود، اما برخی نیز هستند که تمام حلقه را با گل و برگ پر می‌کنند و جایی را خالی نمی‌گذارند. این بستگی به سلیقه و خواست شما دارد که کدام روش را انتخاب کنید.

اگر دیدید که سیم به درستی گل و برگ‌ها را روی حلقه نگه نمی‌دارد و محکم نشده است، می‌توانید از چسب تفنگی استفاده کنید و در صورت لزوم کمی از سنگینی شاخه‌ها را با حذف برگ‌ها روی شاخه، کم کنید.

ساخت حلقه گل

4- شاخه‌های گل را روی حلقه قرار دهید

شکوفه‌های کوچکتر را انتخاب کرده و چسباندن آنها روی حلقه با سیم، را شروع کنید. از همان روشی که برای برگ‌ها استفاده کردید برای شاخه‌ شکوفه‌ها نیز استفاده کنید، اما از پیچیدن کل گل خودداری کنید و فقط ساقه را با سیم به حلقه وصل کنید. در صورت لزوم از چسب تفنگی استفاده کنید تا گل‌ها را روی حلقه محکم کنید.

ساخت حلقه گل

5- گل تک را اضافه کنید

شاخه گل اصلی خود را بردارید و آن را به قاب خود وصل کنید. ما ترجیح می‌دهیم کمی از شلوغ کاری دوری کنیم و تنها با یک شاخه گل حلقه گل را بسازیم، بنابراین آن را روی وسط طرح قرار می‌دهیم و جای آن را روی حلقه محکم می‌کنیم. مانند سایر گل‌ها و شاخه برگ‌ها، از سیم برای وصل کردن آنها استفاده کنید و برای محکم کردن نیز از چسب تفنگی استفاده کنید.

6- روبان خود را انتخاب و به حلقه گل اضافه کنید

اجازه دهید تا حداکثر نیم ساعت تاج گل بدون هیچ حرکتی، کنار بماند. این کار به برگ‌ها و گل‌ها این امکان را می‌دهد تا با سفتی سیم و چسب تنظیم و سازگار شوند، و همچنین چسب روی کار خشک شود. پس از آن، برای آویزان کردن حلقه، یک روبان را به بالای تاج گل خود وصل کنید.

7- نصب تاج گل

پس از ساخت حلقه گل خود، آن را بالای طاقچه، روی دیوار یا روی در آویزان کنید. به همین سادگی نتوانستید یک تاج گل با گل های بهاری و یا با گل مصنوعی بسازید. از آن لذت ببرید.

ساخت حلقه گل

دیدید که با وسایلی اندک و بسیار ساده، می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید. لذتی که در ساخت وسایل خانه با دستان خودتان است، در خرید آنها نیست. می‌توانید نحوه کهنه کاری روی چوب را نیز در وینوک یاد بگیرید و با هر بار تماشای این وسایل ساخته شده با دستان خود لذت ببرید و در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.