نکته‌ها و ترفندهایی برای تمییز کردن مبل رنگ روشن

یکی از رنگ های مورد علاقه در دکوراسیون داخلی برای ست کردن مبلمان رنگ کرم و روشن هستند. به دلیل کثیف شدن زیاد رنگ روشن یکی از دغدغه های خرید این نوع مبلمان تمییز کردم مدام آن می باشد.

رنگ سفید نیز از جمله رنگ هایی است که در زمان خرید مبلمان بسیار حائز اهمیت است و بیشترین دغدغه نیز برای خرید مبلمان رنگ سفید است. برای جلوگیری از کثیف شدن مبلمان برخی راهکار ها وجود دارند که می توانید از آن استفاده کنید یکی از این موارد انتخاب پارچه هایی است که به راحتی تمییز می شوند و لکه ها در عمق پارچه نفوذ ندارند.

برخی از پارچه ها نیز هستند که بلافاصله بعد از ایجاد لکه اگر فوری تمییز شوند مبل شما همیشه تمییز و درخشان خواهد ماند. ما در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی روش های تمییز کردن مبل رنگ روشن بپردازیم با ما در ادامه همراه باشید تا با ترفند های تمییز کردن مبل رنگ روشن آشنا شوید.

ترفند تمییز کردن مبل رنگ روشن

بسیار اهمیت دارد که تمییز کردن برای چه منظوری است. مبل های رنگ روشن علاوه بر اینکه هر نوع لکه ای را نشان می دهند با اندکی گردو خاک نیز جلوه خود را از دست می دهند. اگر مواد غذایی بر روی مبلمان رنگ روشن و سفید بریزد در صورتی که تمییز نشود به مدت طولانی باعث ایجاد لکه بر روی مبل می گردد.

بنابراین، هر بار تمییز کاری با جاروبرقی باید تمام درز ها و شکاف های دوخت مبل را جاروبرقی بکشید تا از ایجاد لکه های مواد غذایی جلوگیری نمایید؛ بنابراین اولین ترفند، تمییز کاری هفته ای مبل ها می باشد.

در ادامه چند روش که اگر به صورت مداوم همیشه روتین تمییز کردن مبلمان شما باشد را انجام دهید همیشه مبلمان رنگ روشن تمییز و نویی خواهید داشت و بدون دغدغه مبلمان رنگ روشن را از این به بعد خریداری کنید. این مراحل را برای هر بار تمییز کردن مبل رنگ روشن می توانید استفاده کنید.

نظافت با جاروبرقی

همان طور که پیش از این نیز اشاره داشتیم حداقل برای هفته ای یک بار با استفاده از جارو برقی مبلمان را تمییز کنید. مبل های رنگ روشن به راحتی لک می شوند با جاروبرقی کشیدن می توانید از لکه شدن مبل به مرور زمان براثر گرد و خاک جلوگیری نمایید.

تمییز کردن مبل رنگ روشن

لکه بری از مبل رنگ روشن

ابتدا باید نوع لکه ایجاد شده را بشناسید و با توجه به لکه مربوطه برای تمییز کردن آن اقدام کنید. اگر لکه ایجاد شده به واسطه ریختن چای یا آبمیوه باشد برای تمییز کردن آن کافی است خمیر جوش شیرین آماده کنید. برای تهیه ی این خمیر کمی جوش شیرین را با آب قاتی کنید، این محلول را روی لکه مورد نظر بریزید و سپس با یک پارچه تمییز بعد از ده دقیقه محل آن را پاک کنید.

اگر جای آب میوه تازه باشد می توانید با ریختن کمی نمک و تراشیدن محل ریختن آبمیوه با استفاده از ناخن برای تمییز کردن آن اقدام کنید.

یکی از موادی که در جذب رطوبت و از بین بردن لکه های مرطوب روی مبل مفید است استفاده از نشاسته ذرت است که برای از بین بردن لکه هایی مانند چربی و روغن مفید می باشد. کافی است کمی نشاسته ذرت را روی محل ایجاد چربی بریزید و بعد از 15 دقیقه آن را جاروبرقی تمییز کنید.

بهتر است برای از بین بردن لکه، نوع لکه ایجادی را بدانید که به چه واسطه ای ایجاد شده است. با ما در ادامه همراه باشید.

مایع شوینده مناسب برای تمییز کردن مبل رنگ روشن

بهترین مایع شوینده ای که برای تمییز کردن مبل رنگ روشن می توانید استفاده کنید، استفاده از محلول شامپو فرش و آب است. یک چهارم پیمانه شامپو فرش را با یک فنجان آب مخلوط کنید و تا حدی هم بزنید که کف مناسبی ایجاد شود اگر محلول رقیق است کمی شامپو فرش به آن اضافه کنید.

ترفند تمییز کردن مبل رنگ روشن

محلول ایجاد شده را با استفاده از یک اسفنج یا پارچه ای که قدرت نمگیری بالایی دارد به محل ایجاد لکه بکشید. برای تمییز کردن محل لکه با استفاده از محلول آب و شامپو فرش، از کفی که ایجاد شده است استفاده کنید نه مایع تهیه شده، سعی کنید حداقل آب را به پارچه مبل بزنید تا لایه های زیرین پارچه نمدار و مرطوب نشود. بلافاصله بعد از کشیدن کف به لکه روی پارچه با یک پارچه خشک و تمییز محل مرطوب شده را خشک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.