اسپرسو ساز بخریم یا دستگاه نسپرسو؟ کدام برای درست کردن یک فنجان قهوه بهتر است؟

داشتن دستگاه اسپرسو ساز بسیار جذاب و خاطره انگیز است؛ هر روز صبح پرتافیلتر را با قهوه خوب پر می‌کنید، قهوه با دست فشرده می‌کنید، سپس آن را داخل دستگاه قفل کرده و منتظر می‌مانید. لحظاتی بعد صدای غرش دلچسب و آشنا شنیده می‌شود که خبر از پر شدن فضا از رایحه قهوه و پر شدن لیوان از طلای سیاه می‌دهد.

خبر بد اینکه هر چند روز یک‌بار باید دستگاه را بشویید، تمیز کردن فیلتر و از آن بدتر شیر کف کن خودش یک مصیبت است، که باعث می‌شود پس از مدتی عطای یک قهوه خوب صبحگاهی را به لقایش خواهید بخشید. اسپرسو ساز و دستگاه نسپرسو دو گزینه پیش روی ما هستند که کمک می‌کنند رابطه خوب خود را با قهوه حفظ کنیم. در این مطلب این دو را مقایسه می‌کنیم تا ببینیم کدام‌یک مناسب‌تر هستند.

بررسی تجربه کار با نسپرسو ساز

برخلاف استفاده از اسپرسو ساز که مثل یک مراسم آیینی است و باید به دقت آن را آماده کنید، کار با نسپرسوساز ساده است. هر چقدر که اسپرسو ساز به زمان گذاشتن و تمیزکاری نیاز دارد، نسپرسو خیلی تمیز است و زود یک قهوه استاندارد تحویل شما می‌دهد. نسپرسوساز در واقع همان دستگاه‌های اسپرسوساز هستند که با کپسول‌های قهوه نسپرسو هم کار می‌کنند و نیاز به پودر قهوه را برطرف کردند. برای استفاده از نسپرسو ساز کافی است یک دکمه را فشار بدهید و منتظر بیرون آمدن قهوه باشید. اما حقیقت این است که وقتی اسپرسو ساز قدیمی‌تان را می‌بینید باز هم وسوسه می‌‌شوید یک بار دیگر از آن استفاده کنید، اما چرا؟

یک اسپرسو، دو جهان

بیایید کیفیت طعم را برای لحظه‌ای کنار بگذاریم و تجربه استفاده را در نظر بگیریم. در یک خانواده به ویژه اگر پای فرزندان در میان باشد، صبح شلوغ‌ترین و پر هرج‌و‌مرج‌ترین زمان است. یکی از والدین باید مسئولیت بیدار کردن بچه‌ها و مدیریت دستشویی! را برعهده بگیرد در حالی که دیگری در آشپزخانه مشغول آماده کردن صبحانه است. نگهداری از بچه‌ها ساده نیست و وقت و انرژی زیادی می‌طلبد. گاهی یک چیز خیلی ساده مثل دعوا بر سر لیوان زرد و نارنجی کلی وقت و انرژی از شما می‌گیرد. در چنین شرایطی که البته انتخاب خود فرد است و از هر لحظه آن لذت می‌برد، برای آماده سازی قهوه صبحگاهی باید راهکار متناسبی داشته باشید.

اسپرسو ساز بخریم یا دستگاه نسپرسو؟

نسپرسو ساز خیلی سریع کارها را انجام می‌دهد و به شما این فرصت را می‌دهد که بدون اینکه نیاز باشد زمان زیادی صرف کنید، از خوردن یک قهوه عالی لذت ببرید. استفاده از این دستگاه‌ها خیلی هم دشوار نیست و بچه‌ها هم می‌توانند در طول کار به شما کمک کنند و از انجام یک فعالیت خانوادگی صبحگاهی لذت ببرید.

برای درست کردن یک اسپرسو باکیفیت در اسپرسو ساز باید بهترین پودر قهوه را تهیه کنید که به بهترین شکل آسیاب شده باشد و دانه‌هایی ریز و یکدست شکل بگیرد، اما دستگاه نسپرسو ساز به چنین چیزی نیاز ندارد. نسپرسو ساز با یک کپسول نسپرسو کار می‌کند و از بهترین قهوه سازهای بازار به شمار می‌آید. این محصول که در واقع نام تجاری قهوه ساز جدید شرکت سوئیسی نستله است، جهان جدیدی را پیش روی شما آشکار می‌کند و با دستگاه‌های اسپرسو ساز و قهوه‌ساز قدیمی بسیار متفاوت است.

تفاوت اسپرسوساز و نسپرسو ساز

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، تفاوت اصلی این دو دستگاه کپسول نسپرسو است. لوازم جانبی برای دستگاه های قهوه ساز خانگی بسیار مهم هستند، چرا که در تجربه درست کردن قهوه و کیفیت آن تاثیر مستقیم دارند. یافتن قهوه باکیفیت کار ساده‌ای نیست. همه فروشگاه‌ها مدعی هستند که بهتری قهوه مناسب برای اسپرسو را ارائه می‌کنند، اما بسیاری از قهوه‌ها به اندازه رست نشده و گاهی به شکلی آسیاب شدند که کیفیت لازم برای تهیه یک اسپرسو خوب را ندارند. وقتی این قهوه‌ها را در بهترین دستگاه اسپرسو ساز هم می‌ریزید نتیجه کار چندان مطلوب نخواهد شد.

نسپرسوساز به هیچ عنوان این مشکل را ندارد و تنها کافی است یک کپسول نسپرسو را داخل دستگاه بگذارید، خیلی سریع قهوه مناسب و باکیفیت را به شما تحویل می‌دهد. نسپرسوسازها خیلی سریع و در کمتر از 1 دقیقه قهوه شمار آماده می‌کنند، این در حالی است که برای آماده شدن قهوه اسپرسو ساز باید مدتی زمان بگذارید.

در آخر تمیز کردن دانه‌های قهوه کار ساده‌ای نیست و شستشوی دستگاه اسپرسو ساز کلی زمان می‌برد، این در حالی است که نسپرسوساز اصلا کثیف کاری ندارد و بعد از استفاده ظرف چند دقیقه می‌توانید آن را تمیز کرده و برای استفاده بعدی آماده کنید.

اسپرسو ساز بخریم یا دستگاه نسپرسو؟

اولویت‌ها در خرید کالا

حتما هستند کسانی که دوست دارند هنگام درست کردن قهوه از کار خود لذت ببرند و طعم قهوه را پیش از آماده شدن در تک تک بافت‌های بدن خود احساس کنند، اما کارایی چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت. گاهی برای استفاده از طعم خوب قهوه و لذت بردن از کافئین داخل آن وقت نداریم. داشتن یک دستگاه نسپرسو ساز در وقت ما صرفه جویی کرده و دیگر لازم نیست خیلی زود از خواب بیدار شویم.

همه چیز به ابتکار شرکت نستله بر می‌گردد. کپسول‌های دستگاه نسپرسو ساز این فرصت را فراهم کردند که در کمتر از یک دقیقه اسپرسو خوش طعمی داشته باشیم که کیفیت قابل قبولی دارد.

بسیاری دوست دارند هر دو دستگاه اسپرسو ساز و نسپرسو ساز را داشته باشند تا بتوانند از مزایای هر دو دستگاه استفاده کنند. در روزهای سخت و شلوغ نسپرسو ساز مثل فرشته نجات به کار می‌آید و وقتی زمان کافی داشتید می‌توانید از اسپرسو ساز استفاده کنید.

در حال حاضر بهترین روش‌های دم کردن قهوه در خانه استفاده از نسپرسو ساز است، اما دستگاه‌های موجود در بازار کیفیت یکسانی ندارند، قبل از خرید دستگاه باید ببینید چه انتظاری از آن دارید. مخزن آب برخی دستگاه‌ها بزرگ‌تر است و به شما امکان درست کردن قهوه بیشتری را می‌دهد. بودجه هم در تصمیم‌گیری شما بسیار اثرگذار است برخی دستگاه‌های نسپرسو ساز چند صد هزار تومان قیمت دارند، این در حالی است که دستگاه‌های چند میلیونی هم در بازار موجود است.

همان‌طور که بهترین دستگاه های اسپرسوساز موجود در بازار ایران را می‌توان در فروشگاه‌های معتبر و سایت‌های اینترنتی دارای صلاحیت پیدا کرد برای خرید نسپرسو ساز دلخواه خود هم می‌توانید به فروشگاه‌ها و سایت‌های شناخته شده سر بزنید، اما قبل از خرید حتما مشخصات محصول را به دقت بررسی کنید تا چیزی را بخرید که بتواند تمام نیازهای شما را برآورده کند.

اسپرسو ساز بخریم یا دستگاه نسپرسو؟

کلام پایانی

دستگاه اسپرسوساز از گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته و تهیه اسپرسو با آن یک تجربه لذت بخش است که به راحتی نمی‌توان از کنار آن گذشت. اگر فرصت تهیه قهوه با این دستگاه‌ها را دارید و دسترسی به پودر قهوه با کیفیت برای شما راحت است، خرید یک دستگاه اسپرسو ساز برای شما انتخاب مناسبی است. اما، حقیقت این است که زندگی مدرن و مشغله‌های زندگی اجازه نمی‌دهد هر روز پشت دستگاه وقت بگذارید یک اسپرسو باکیفیت آماده کنید و سپس کلی زمان بگذارید تا دستگاه را تمیز کنید. نسپرسو ساز ابتکار شرکت نستله است که به شما این امکان را می‌دهد که یک اسپرسو باکیفیت را با کمک کپسول‌های نسپرسو تهیه کنید، بدون اینکه لازم باشد پودر قهوه بخرید یا مدت زیادی صرف تمیز کردن دستگاه بکنید.

این دستگاه‌ها با ظرفیت‌های متنوع و قیمت‌های مختلف وارد بازار شده که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد. اگر برای خرید این دستگاه‌ها تردید دارید، باید بگوییم نوشیدن هر روز اسپرسو باکیفیت و بدون دردسر به این راحتی فراهم نمی‌شود؛ پس خرید این دستگاه حتما ارزشش را دارد.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
1 نظر
  1. Haydeh

    بسیار عالی بود من هردو دستگاه رو دارم و از استفاده از هردوی آنها خیلی لذت میبرم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.