ماشین ظرفشویی چه برندی بخریم؟ بهترین ماشین ظرفشویی‌های بازار کدام‌اند؟

یکی از لوازم خانگی‌های کار راه انداز و مهم در آشپزخانه ماشین ظرفشویی است. این وسیله می‌تواند وقت ارزشمند شما را به شما برگرداند و کیفیت زندگی را بهتر کند. البته خرید لوازم برقی همیشه ساده نیست. با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد محصولات برقی و تنوع آن در بازار ایران به دلایل مختلف کمتر شده است ممکن است دست شما برای انتخاب آن‌قدر باز نباشد.

اما در عین حال چندین برند ایرانی و خارجی در تولید ماشین ظرفشویی فعالیت می‌کنند. با این وجود کدام برند ماشین ظرفشویی بهتر است و ماشینی با عمر مفید زیاد و کیفیت بالا تولید می‌کند؟ اگر قرار بر این باشد که شما وسیله‌ای بخرید که چندین سال کار کند نیاز است پاسخ این سؤالات را پیدا کنید.

انواع ماشین ظرفشویی

در بازار چند نوع ماشین ظرفشویی وجود دارد. کاربرد و هدف تمام آنها یکسان است؛ اما هر کدام برای فضای خاصی مناسب هستند. شناخت انواع ماشین ظرفشویی به شما کمک می‌کند بتوانید با توجه به نیاز و فضای آشپزخانه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

توکار

برای کسانی که سبک مدرن را می‌پسندند، ترکیب کابینت‌های مدرن و ماشین ظرفشویی توکار بسیار جذاب است. در این مدل ماشین ظرفشویی داخل کابینت قرار می‌گیرد و پشت در کابینت مخفی می‌شود. ظرفشویی‌های توکار حجم کمی می‌گیرند و کمتر دیده می‌شوند.

یکی از معایب این ماشین‌ها این است که جابه‌جا کردن آنها بسیار سخت خواهد بود؛ چراکه جایشان داخل کابینت ثابت شده است. اما در عین حال وجود کابینت اطراف ماشین باعث می‌شود سر و صدای کار کردن ماشین بسیار کمتر به گوش برسد.

رومیزی

مدل‌های ماشین ظرفشویی رومیزی برای خانواده‌های کم‌جمعیت و آشپزخانه‌های کوچک عالی است. هرچند اگر گشتی در بازار بزنید خواهید دید که مدل‌های رومیزی محدودتر تولید شده‌اند. حجم ماشین ظرفشویی‌های رومیزی کمتر است و عموماً بر روی کانتر آشپزخانه قرار می‌گیرند.

اگر هزینه‌ای که می‌پردازید برایتان مهم است خوب است بدانید ماشین‌های ظرفشویی رومیزی به نسبت ارزان‌تر هستند. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که اگر تعداد زیادی مهمان داشته باشید حجم ماشین ظرفشویی کم خواهد بود و شاید مجبور شوید چند بار ماشین را روشن کنید تا تمام ظرف‌ها تمیز شوند.

بهترین ماشین ظرفشویی‌های بازار

ایستاده

رایج‌ترین مدل در بین مدل‌های گفته شده ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله است. حجم ماشین ظرفشویی ایستاده معمولاً بین ۱۰ تا ۱۵ نفر است که برای خانواده‌ها پرجمعیت مناسب‌تر یا کسانی که اهل مهمانی دادن هستند بسیار مناسب است.

البته در اکثر مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی حالتی به‌عنوان شستشو با نصف ظرفیت وجود دارد پس اگر تعداد ظرف‌ها کمتر باشد هم مشکلی وجود نخواهد داشت. برای آنکه بهترین انتخاب را داشته باشید از قبل به امکاناتی که برایتان اهمیت بیشتری دارند فکر کنید.

بهترین برندهای ایرانی ماشین ظرفشویی

در سال‌های اخیر تعداد برندهای تولیدکننده ماشین ظرفشویی از قبل بیشتر شده است. تمام این برندها چند مدل ماشین ظرفشویی تولید می‌کنند که امکانات متفاوتی را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد. تفاوت آنها در میزان مصرف انرژی و آب، ظرفیت ماشین ظرفشویی و تنوع برنامه‌های شست‌وشوی ظرف‌ها است. در مقالات قبل ما، همچنین می‌توانید با تعدادی از بهترین ماشین لباسشویی های ایرانی در بازار آشنا شوید.

جی پلاس

یکی از برندهای مشهور ایرانی در زمینه تولید ماشین ظرفشویی برند جی پلاس است. این برند طراحی مدرن و زیبایی دارد. اکثر مدل‌های ماشین ظرفشویی جی پلاس مدل مبله هستند. در بهترین مدل‌های این برند برنامه‌های شست و شوی ظرف مانند شست‌وشوی اقتصادی، شست‌وشوی با تأخیر، شست‌وشوی ظرف‌های حساس و شست و شوی با نصف ظرفیت وجود دارد.

میزان مصرف انرژی ماشین ظرفشویی جی پلاس A++ است که باعث می‌شود مصرف آب و برق بهینه باشد. همچنین از این ماشین می‌توانید برای شست‌وشوی میوه و سبزیجات هم استفاده کنید.

اسنوا

بهترین ماشین ظرفشویی‌های بازار

اسنوا برندی با سابقه و مشهور است که انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی تولید می‌کند. از بین مدل‌های ماشین ظرفشویی اسنوا می‌توانید مدل‌های خوبی پیدا کنید که تا ۶ برنامه شست و شو دارند.

در برنامه‌های ماشین ظرفشویی اسنوا می‌توانید برنامه‌های شست و شوی خودکار و شستن انواع جنس ظرف مانند چینی را پیدا کنید. گنجایش مدل‌های متفاوت برند اسنوا با یکدیگر فرق دارند؛ اما اغلب مدل‌های ایستاده هستند.

مصرف آب ماشین ظرفشویی اسنوا بین ۱۰ تا ۱۲ لیتر است و مصرف انرژی آن روی نمودار انرژی A++ است. حدود قیمت مدل‌های برند اسنوا در حال حاضر بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون متغیر است که به نستا قیمت مناسبی است.

امرسان

اگر به دنبال برندهای ایرانی تولیدکننده لوازم خانگی بوده باشید حتماً نام امرسان به گوشتان خورده است. این شرکت سال‌هاست که در زمینه تولید لوازم خانگی فعال است و البته چند مدل ماشین ظرفشویی هم روانه بازار کرده است.

مدل‌های ماشین ظرفشویی امرسان تا ۸ برنامه شست و شوی را پوشش می‌دهند. همچنین مانند دو برند قبلی امکان شست و شوی میوه و سبزیجات نیز در این ماشین‌های ظرفشویی وجود دارد. حالت‌هایی مانند خیلی آلوده برای ظرف‌های خیلی چرب و حالت کمتر آلوده و خودکار نیز در بسیاری از مدل‌های ماشین ظرفشویی برند امرسان وجود دارد.

البته به غیر از این برندها می‌توانید سراغی هم از مدل‌های برندهایی مانند پاکشوما، ایکس ویژن و سایر برندهای بازار هم بیندازید. اکثر برندهای ایرانی برنامه‌های اصلی شست و شوی ظرف‌ها را پشتیبانی می‌کنند. اختلاف آنها می‌تواند در تعداد برنامه‌ها، لمسی بودن دکمه‌ها، تعداد سبدها و ظرفیت آنها باشد که با توجه به نیازتان می‌توانند بین این عوامل انتخاب کنید.

بهترین برندهای خارجی ماشین ظرفشویی

برای خرید ماشین ظرفشویی از برندهای خارجی حتماً از قبل به خدمات پس از فروش آنها توجه کنید و ممکن است قطعات آنها به‌راحتی در بازار پیدا نشود و در طول زمان با پیدا شدن کوچک‌ترین مشکلی ماشین به طور کامل غیر قابل استفاده شود.

می‌توانید از قبل گارانتی و خدمات شرکت‌ها را بررسی کنید و از کارآمدی آنها مطمئن شوید و بعد از آن اقدام به خرید کنید. علاوه بر این در حال حاضر تعداد برندهای خارجی فعال در داخل کشور از قبل کمتر است و تمام مدل‌های تولید شده داخل ایران موجود نیستند. با این حال چند برند غیر ایرانی هستند که ماشین ظرفشویی باکیفیت ارائه می‌کنند.

ال‌جی

بهترین ماشین ظرفشویی‌های بازار

یک برند کره‌ای محبوب که در زمینه تولید لوازم خانگی شهره است ال‌جی نام دارد. از محصولات ال‌جی می‌توان به یخچال، ماشین لباسشویی و جارو برقی هم اشاره کرد و البته ماشین‌های ظرفشویی ال جی نیز بسیار کارآمد هستند.

رتبه مصرف انرژی ماشین ظرفشویی ال جی A+++ است. تعداد برنامه‌های شست و شوی متنوعی دارد و البته قابلیت اتصال به وای و فای و استفاده هوشمند از ماشین نیز در بسیاری از مدل‌های ال جی وجود دارد. تمام اینها به علاوه انواع شست و شوی ظرف مانند حالت بخارشور از مزیت‌های مدل‌های این برند است.

بوش

اگر نگوییم مشهورترین دستکم یکی از مشهورترین برندهای تولیدکننده ماشین ظرفشویی برند بوش آلمان است. مدل‌هایی از این برند با گارانتی یا ضمانت در ایران به فروش می‌رسند. این ماشین‌های ظرفشویی نیز برنامه‌های رایج شست و شوی ظرف مانند شستن ظرف‌های حساس و شست و شوی خودکار را دارند.

رتبه انرژی این برند A++ است که تفاوت چندانی با برندهای خوب ایرانی ندارد. می‌توانید مدل‌هایی با سه سبد و حجم زیاد از برند بوش را بازار پیدا کنید.

دوو

برند دوو یک برند کره‌ای است که سابقه زیادی در تولید لوازم خانگی دارد. در ایران چند مدل ماشین ظرفشویی از برند دوو وجود دارد که قابل بررسی هستند. مدل‌های محبوب این برند دارای ۶۶ برنامه شست و شوی و حالت‌هایی مانند شست و شوی سریع، شست و شوی اقتصادی و شستن میوه و سبزیجات است.

به غیر از این برندها چند برند دیگر مانند برند چینی مایدیا و یا برندهای مشهور دیگر مانند سامسونگ نیز در بازار وجود دارند. برای مقایسه برندهای متفاوت، قبل از هر چیز آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. چه نیازهایی دارید؟ بیشتر چه حجمی از ظرف را می‌شویید؟ برای خرید بهتر می‌توانید از راهنمای خرید لوازم خانگی نیز کمک بگیرید.

بعد تمام اینها را با مصرف انرژی، خدمات پس از فروش و امکانات ماشین‌های ظرفشویی مقایسه کنید. می‌توانید نظرات دیگران را هم دنبال کنید تا ببینید از استفاده از چه برندی بیشتر رضایت وجود داشته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.