نکات کاربردی فنگ شویی برای چیدمان اتاق خواب

بر اساس آموزه های چینی باستان ، انرژی های متافیزیکی وجود دارد که در فضاهای داخلی و خارجی که در آن زندگی می کنیم بر ما تأثیر مثبت یا منفی می گذارد. با پیوند کیهانی که همیشه در حال حرکت است ، این انرژی چی نامیده می شود . چینی ها این انرژی را به عنوان نفس کیهانی اژدها توصیف می کنند . هدف فنگ شویی این است که از این انرژی به نفع ما استفاده کند. ما برخی از موضوعاتی را که می خواهید در مورد دکوراسیون اتاق خواب  فنگ شویی بدانید ، مورد بحث قرار داده ایم .که در سال های اخیر در غرب نیز مورد توجه قرار گرفته است .

فنگ شویی در اصل چیست؟

فنگ شویی یک آموزه باستانی چینی است. این  به معنی باد و آب است . می تواند شما را قادر سازد تا انرژی موجود در طبیعت را به فضاهای زندگی منعکس کنید. معنی خود را در دو عنصر روان می یابد. این امر قطعاً یک سبک دکوراسیون نیست . گاهی اوقات ممکن است بر اساس گفته ها و نوشته ها به عنوان یک سبک دکوراسیون تلقی شود . بنابراین ، خلاص شدن از شر اثرات بد انرژی می تواند از طریق زبان رنگها ، بافتها و موقعیت عناصر ساختمان به دست آید. برای ایجاد تعادل بین انرژی های خوب و بد ، به عنوان مثال ، یین یانگ ، آموزه فلسفی چین باستان ، که بر اساس تناقضات موجود در جهان و تناقضات قابل مشاهده در طبیعت ، از جمله اصول تکمیل و متعادل سازی است ، ارزیابی می شود .

فنگ شویی برای چیدمان اتاق خواب

نحوه قرار گیری درست تخت خواب

Johndennis Govert ، دکوراتور متخصص فنگ شویی می گوید نحوه قرارگیری تخت خواب نیز مهم است و توصیه می کند که سر تخت را رو به شمال قرار دهید . اول از همه ، قاب تخت نباید جلوی پنجره قرار گیرد. موقعیت تخت همیشه یک دیوار محکم است زیرا نشان دهنده قدرت و ثبات است.باید جلوی آن قرار گیرد در صورت وجود شرایط اجباری ، توصیه می شود . یک صندلی یا جسم دیگر را بین تخت و پنجره بگذارید و فاصله ای بین تخت و پنجره قرار دهید. به طور کلی ، توصیه می شود سطح پا با درب یکسان نباشد.

جهت بستر فنگ شویی اتاق خواب با جهت شمال ، سر تخت اطمینان می دهد که محور بدن با محور زمین موازی است. تخت خواب باید در جهت راست قرارگیرد تا انرژی مغناطیسی را که از قطب شمال به زمین جریان دارد ، دریافت کند. او همچنین می گوید که به یاد آوردن رویاها به راحتی از این طریق شما را قادر می سازد تا آنها را بهتر درک کنید. بر اساس شایعات ، جامعه باستانی چین فرد متوفی را در حالی که پاهایش روی در است ، می خوابانند. بنابراین ، این جهت گیری موقعیت مرگ است . تحت این عنوان مورد اشاره قرار گرفته است. 

انتخاب درست سرویس خواب

به گفته فنگ شویی ، انبار زیر تخت ، که اغلب برای مدل قاب تخت مناسب در دکوراسیون اتاق خواب ترجیح داده می شود که جعبه یا چمدان روی کمد جای نگیرد. در فنگ شویی ، به اقلام ذخیره شده در زیر تخت منفی نگاه می شود . جریان انرژی باید تا آنجا که ممکن است به شیوه ای مثبت تنظیم شود. مدل قاب تخت خواب با فنگ شویی باید در قالب مناسب برای اتاق خواب طراحی شود و قسمت پایین تخت خالی باشد. به طور کلی ، از نظر تأمین جریان انرژی ، خطوط سرویس خواب و ملحفه در صورت امکان گرد ترجیح داده می شوند .

تقارن

علاوه بر این ، به تقارن در قاب تخت و سایر سرویس خواب بزرگسال باید توجه شود. در حالی که عدم تقارن در اشکال اقلام مشاهده نمی شود . به طور خلاصه ، مستلزم این است که یک طرف اقلام مانند طرف دیگر طراحی شود . این امر همچنین توازن قوا را ایجاد می کند. اگر یک میز کنار تخت خواب در یک طرف تخت خواب قرار گیرد ، یک تخت خواب در طرف دیگر قرار می گیرد ، به طور کلی استفاده از اقلام مشابه در طرف دیگر به منظور ایجاد توازن قوا ترجیح داده می شود.

اگر به استفاده از آینه در اتاق خواب خود اهمیت زیادی می دهید ، استفاده از چیز دیگری به جز آینه تزئینی توصیه نمی شود. در واقع ، در صورت امکان ، آموزش باستانی چینی توصیه می کند که آینه ها را از نظر هماهنگی اتاق و جریان انرژی بپوشانید. وقتی صحبت از قفسه های تزئینی ، کمد و کشو می شود ، تعادل ضروری است. 

فنگ شویی برای چیدمان اتاق خواب

گیاهان دارای فنگ شویی

بر اساس گیاهان داخلی و خارجی ، فنگ شویی همچنین بر اساس مفهوم موجودات زنده بجز انسان است. همچنین گیاهانی که جلوی در قرار می گیرند تا انرژی منفی را تا آنجا که امکان دارد حذف کنند.  گل کاکتوس در فنگ شویی ترجیح داده نمی شود.  گیاهان با برگهای گردتر تا حد ممکن جلوه ای مثبت و دلپذیر در فضا ایجاد خواهند کرد. بنابراین ، گیاهان نوک تیز و بلند ، فضایی مردانه در فضا ایجاد می کنند. بیان شده است که گیاهان خشک شده و گیاهان مرده تأثیرات منفی بیشتری را به ویژه در مناطقی که از نظر سلامتی به انرژی مثبت نیاز دارند ایجاد خواهند کرد.

بنابراین ، در حالی که به این نکته توجه می کنید که گیاهانی که استفاده می کنید نوک تیز یا خیلی بلند نیستند . باید مراقبت از گیاهان را رعایت کرد و اثرات منفی گیاهان مرده یا خشک شده می تواند به طور غیرقابل انکاری منطقه ای که در آن قرار دارند را تحت تاثیر قرار دهد.

رنگ اتاق خواب فنگ شویی

رنگ اتاق خواب فنگ شویی نیز بسیار مهم است. آبی و قرمز مانند رنگ بنفش که نشان دهنده رفاه و موفقیت است ، نشان دهنده سعادت و قدرت است. اگر به دنبال اشتیاق و انرژی هستید ، می توانید از رنگ عنصر آتش استفاده کنید. می توانید از رنگ های بنفش ، نارنجی ، قرمز ، صورتی و زرد تیره استفاده کنید. رنگهای مورد استفاده را می توان با ایجاد ارتباط کیهانی با عناصر زمینه قطب نما از طریق بافت و رنگ تعیین کرد. لازم است جلوه های زبان رنگها را در دکوراسیون اتاق خواب بپذیرید و برخی از معانی آنها را با فنگ شویی ذکر کنید . قرمز ، نارنجی و زرد روشن می تواند جلال را نشان دهد . در حالی که رنگهایی که نشان دهنده شانس کودکان است می توانند رنگهای پاستلی و سفید باشند.

فنگ شویی برای چیدمان اتاق خواب

رنگهای شخصی

علاوه بر همه اینها ، رنگ های شخصی افراد مربوط به موفقیت ، سلامتی و احساسات را می توان تعیین و جدا کرد . رنگهایی که در آنها می توانید موفقیت شخصی و انرژی مثبت خود را درک کنید ، انتخاب کنید .

گوشه ها و لبه ها

اگر می خواهید اتاق خواب را با فنگ شویی مناسب تزئین کنید . توصیه می کنیم از گوشه های زاویه دار و لبه های تیز اجتناب کنید . بنابراین ، حتی اگر قرار است از تخت خواب مستطیلی یا مربعی استفاده شود ، باید مراقب بود که لبه ها و گوشه ها خیلی تیز نباشند و مدل های قاب تخت گرد نیز به عنوان یک طرح بسیار مناسب برای این گروه ترجیح داده می شوند.

این مطل صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش دکور پلاس منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.