چگونه دیوار پشت تلویزیون را تزئین و دکور کنیم؟

چطور دیوار پشت تلویزیون‌های صفحه تخت امروزی را تزئین کنیم که طبیعی به نظر برسد و فضا به شکلی باشد که دیوار و قفسه‌ها با یکدیگر تناسب داشته باشند؟ ساختار تلویزیون‌های جدید کمی متفاوت‌ از گذشته است به همین دلیل علاوه بر اینکه باید در جای مناسب قرار بگیرند تزئین درست مناطق اطراف آن‌ها هم مهم است.

هر فردی دیوارهای اطراف آن را با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارد تزئین می‌کند شما می‌توانید از انواع قفسه بندی‌های مقرون به صرفه که در هر کجایی یافت می‌شود هم استفاده کنید. قبل از ورود تلویزیون‌های صفحه تخت، معمولا لوازم الکترونیک خود را به نحوی می‌چیدیم که فضای کمتری را اشغال کنند اما به نظر می‌رسد با آمدن تلویزیون‌های جدید که جای زیادی نمی‌گیرند می‌توانید کاربردهای جدیدی برای مبلمان بزرگ خانه پیدا کنیم و وسایل بیشتری را در فضای خانه جا دهیم. سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان اطراف تلویزیون را تزئین کرد که به کیفیت تصویر و تماشای برنامه‌های دلخواه ما آسیب نزند، در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

راهکارهایی برای تزئین اطراف تلویزیون‌های

واقعا با این صفحه‌های تخت بزرگ سیاه چه باید کرد؟ سبک شناسی طراحی دکوراسیون داخلی به یافتن پاسخ مناسب این سوال کمک می‌کند. این یک چالش جدید در دکوراسیون داخلی منازل است که بسیاری طراحان به خوبی از عهده آن برآمدند. وجود تلویزیون‌های صفحه تخت در بالای فضایی مثل شومینه می‌تواند یک چالش بزرگ باشد اما خوشبختانه چندین روش برای تزئین اطراف تلویزیون وجود دارد که در اینجا شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

قاب کردن اطراف تلویزیون با کتاب‌های رنگارنگ

در این ایده امکان ایجاد یک تقارن زیبا و دلپذیر وجود دارد. البته شما باید سعی کنید که در کنار تلویزیون خود یک گیاه سبز زیبا هم بگذارید. ایده قاب گرفتن تلویزیون با کتاب‌های رنگارنگ یک قفسه رنگین کمانی زیبا در فضای بالای تلویزیون و اطراف آن ایجاد می‌کند که این صفحه سراسر سیاه و دلگیر را جذاب‌تر می‌کند. علاوه بر این لازم نیست نگران باشید، هنگام تماشای تلویزیون اختلالی در کار شما ایجاد نخواهد کرد.

بدترین رنگ ها برای فضاهای کوچک رنگ‌های تیره و سیاه است، وجود کتاب‌های رنگی این تاریکی را می‌شکند و فضای عمومی را دلنشین‌تر می‌کند.

ایجاد گالری هنری روی دیوار تلویزیون

تزئین دیوار پشت تلویزیون

اشکالی ندارد که نقطه کانونی اتاق جایی باشد که تلویزیون قرار دارد اما اصلا جالب نیست مبلمان را طوری بچینید که همه افراد به یک مستطیل بزرگ خالی و سیاه خیره شوند. با احاطه کردن فضای اطراف تلویزیون با قاب‌های هنری دیوار تلویزیون را به یک گالری هنری تبدیل کنید. بعضی‌ها هم دوست دارند دیوار پشت تلویزیون را سیاه کنند که وقتی تلویزیون خاموش است رنگ آن با پس زمینه هماهنگ باشد تا قاب‌های نقاشی و اثرهای هنری نصب شده روی دیوار بهتر دیده شوند.

استفاده از برچسب‌های دیواری

استفاده از استیکرهای دیواری در دکوراسیون خانه به ویژه روی دیوارهای تیره پشت تلویزیون می‌تواند به تلطیف فضا و زیبایی دیوار کمک کند.

با کمک این برچسب‌های دیواری می‌توانید به دیواری که تلویزیون روی آن قرار گرفته رنگ و بافت اضافه کنید. این راه حلی زیبا به ویژه برای افرادی است که مستاجر هستند و دائم از محلی به محل دیگر می‌روند این برچسب‌ها چندان گران نیستند و متناسب با فضای هر خانه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. طرحی را انتخاب کنید که با تلویزیون هماهنگ باشد و بیش از حد توجه جلب نکند که با تلویزیون رقابت کند. به عبارت ساده‌تر پشت تلویزیون جای مناسبی برای نصب شعر و نقل قول افراد مشهور یا طرح‌های عجیب و غریب نیست. از طرح‌های ظریف استفاده کنید چیزی که شما را یاد یک کاغذ دیواری با طرح‌های کوچک و ساده می‌اندازد.

کمک گرفتن از قفسه‌های چوبی

تزئین دیوار پشت تلویزیون

در اتاق‌های تلویزیون یا فضاهای خانوادگی می‌توانید روی دیوار پشت تلویزیون قفسه‌های چوبی نصب کنید و در ماه‌های مختلف سال آن‌ها را با چیزهای مختلف پر کنید. سعی نکنید دیوار را خالی بگذارید یک ردیف شمع، یا چند گلدان شیشه‌ای کوتاه و مربع شکل به فضا جذابیت خاصی می‌بخشد.

کهنه کاری روی چوب یک هنر جذاب است که می‌تواند زیبایی قفسه‌های شما را چند برابر کند و نیاز به لوازم تزئینی را به حداقل برساند.  معمولا در این قفسه‌ها وسایل تزئینی قرار می‌گیرد و جای مناسب برای قرار دادن لوازم اضافه خانه نیست.

بکار بردن لوازم خانه تزئینی متقارن

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که در دو طرف تلویزیون خود از وسایل بلند تزئینی متقارن و مشابه هم استفاده کنید. اینکه چه چیزی را بکار ببرید کاملا به خلاقیت شما بستگی دارد تنها به آنچه در این مقاله آورده می‌شود تکیه نکنید. مجموعه‌ای از شمشیرهای دیواری، گلدان‌های بزرگ، یک جفت شمعدان یا حتی آباژور می‌تواند انتخاب جالبی باشد.

برخی افراد که به تقارن حساسیت دارند می‌توانند با نصب وسایل مختلف فضای خانه را دلپذیرتر کرده و به مشکل خودشان به بهترین نحو غلبه کنند.

استفاده از وسایل موجود در خانه

اگر داخل خانه شما امکاناتی مثل شومینه وجود دارد که قابلیت آن را دارد که به یک نقطه کانونی تبدیل شود می‌توانید توجه‌ها را از محل قرار گرفتن تلویزیون دور کنید. به این ترتیب وقتی تلویزیون مورد استفاده قرار نمی‌گیرد نگاه‌‌ها از آن دور می‌شود و توجه‌ها به نقاط دیگر خانه مثل محل قرار گرفتن یک اثر هنری جذاب جلب می‌شود. نقطه کانونی دیگری به جز تلویزیون ندارید، مشکی نیست با کمک یک قفسه کتاب، آینه تزئینی یا ویترین مناسب نقطه کانونی را بسازید.

پنهان کردن تلویزیون

تزئین دیوار پشت تلویزیون

در صورتی که تلویزیون شما به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد یا واقعا دوست ندارید فرزندان شما به آن نگاه کنند، می‌توانید آن را با کمک یک کمد دیواری پنهان کنید. به این ترتیب به جای تلویزیون چیزهای دیگری مثل پنل هنری یا آینه‌های تزئینی قابل مشاهده خواهند بود و هر وقت که می‌خواهید از تلویزیون استفاده کنید می‌توانید در کمد را باز کنید و صفحه نمایش نمایان خواهد شد. این راه حل عالی برای اتاق‌های رسمی‌تر است که برای پذیرایی از مهمان‌ها استفاده می‌شود و آنجا سریال‌های دلخواه یا بازی‌های فوتبال جذاب را نگاه نمی‌کنید.

کلام آخر

امروزه تلویزیون‌ها به یکی از ابزارهای حیاتی هر خانه تبدیل شده به نحوی که در دکوراسیون داخلی بسیاری از خانه‌های بزرگ و مستقل اتاق جداگانه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود که به اتاق تلویزیون مشهور است. اگر شما چنین اتاق مستقلی ندارید باید در بخشی از فضای خانه جایگاهی برای آن در نظر بگیرید. بسته به اینکه چقدر اهل استفاده از این وسیله هستید می‌توانید آن را به نقطه کانونی خانه تبدیل کنید یا آن را کاملا از نظرها پنهان دارید.

تلویزیون در فضاهای مختلفی نصب می‌شود برخی تمایل دارند در اتاق خواب خود هم یک تلویزیون دیواری کوچک داشته باشند یا در اتاق پذیرایی تلویزیون بزرگ صفحه تخت نصب کنند، در برخی خانه‌ها هم همزمان چند تلویزیون در اتاق پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب وجود دارد. تزئین دیوار اطراف تلویزیون به شکل کلی دکوراسیون خانه و فضایی که در آن نصب شده بستگی مستقیم دارد.

به هر حال دکور اطراف این وسیله باید به نحوی باشد که هنگام خاموش بودن این جعبه سیاه صفحه تخت را جذاب کرده و در دکوراسیون خانه محو کند و هنگام تماشای آن هم حواس بیننده از برنامه پرت نشده و بدون اینکه به چشم شما آسیب وارد شود بتوانید به بهترین نحو برنامه‌ها را تماشا کنید. در این مطلب به چند ایده مختلف اشاره شد که می‌تواند به شما کمک کند انتخاب بهتری داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.