چرا استفاده از نیمکت پارکی بتنی طرح سنگ صرفه بیشتری دارد؟

شاید عبارت مبلمان پارکی یا مبلمان خیابانی برای شما عجیب‌وغریب باشد و فکر کنید تا کنون با چنین چیزی روبه‌رو نشده‌اید. جالب است بدانید که مبلمان پارکی همان نیمکت‌هایی هستند که توی پارک‌ها یا کنار خیابان‌ها می‌بینید. در بین مصالحی که برای ساخت مبلمان پارکی استفاده می‌شود، بتن یکی از رایج‌ترین مصالح است. همان‌طور که می‌دانید نیمکت بتنی در پارک، ممکن است در برابر تنش‌های زیادی قرار گیرد. بنابراین بتن مورد استفاده در نیمکت پارکی، بتن معمولی نیست و کاملاً تقویت شده و محکم است تا بتواند تنش‌های احتمالی وارد شده را تحمل نموده و آسیب نبیند.

انواع نیمکت پارکی

نیمکت های پارکی در طراحی های متفاوت و با متریال های متنوعی وارد بازار می‌شود که هرکدام از این متریال‌ها مناسب استفاده در شرایط خاصی هستند. انواع مبلمان شهری شامل نیمکت‌های چوبی، نیمکت‌های فلزی، نیمکت‌های فایبر گلس، نیمکت‌های پلاستیک فشرده، نیمکت‌های بتنی و نیمکت‌های ترکیبی می‌شوند که در نیمکت ترکیبی از دو یا چند متریال استفاده می‌شود، مثلاً ترکیب چوب و بتن، ترکیب فلز و چوب، ترکیب بتن و فلز و… حتی نیمکت های بتنی طرح سنگ نیز تولید می‌شود. پارک‌ها از عمده‌ترین مکان‌هایی هستند که نیازمند مبلمان و تجهیزاتی برای استراحت مردم می‌باشند. نیمکت بتنی از هر نظر بهترین نوع نیمکت برای پارک‌ها محسوب می‌شود.

نیمکت پارکی سیمانی انواع مختلفی دارد که در مطلب زیر به آن اشاره می‌شود:

 • نیمکت بتنی ساده: نیمکت بتنی ساده در طراحی‌های ساده و بدون پیچیدگی ساخته شده و در پارک‌ها و مکان‌های عمومی به وفور دیده می‌شود.
 • نیمکت بتنی نیم دایره: این نوع نیمکت به‌صورت یک منحنی طراحی می‌شود و جان می‌دهد و برای یک گپ‌و‌گفت دوستانه در فضای باز!
 • نیمکت پشتی دار: نیمکت‌های پشتی‌دار معمولاً بسیار راحت و افراد می‌توانند ساعت‌ها به آن‌ها تکیه داده و خستگی در کنند.
 • نیمکت بدون پشتی: در نیمکت بدون پشتی جایی برای تکیه دادن نیست و معمولاً افراد نمی‌توانند تایم زیادی روی این نیمکت‌ها تحمل کنند.
 • نیمکت بتنی سنتی: در نیمکت‌های بتنی سنتی از طرح و نقش‌های سنتی و قدیمی استفاده می‌شود که صحنه بسیار زیبایی در پارک ایجاد می‌کند.
استفاده از نیمکت پارکی بتنی طرح سنگ
نیمکت و مبلمان بتنی برای استخر

مزایای نیمکت سیمانی

 • نیمکت‌های سیمانی وزن زیادی دارند بنابراین در مکان‌های عمومی امکان سرقت آن‌ها بسیار پایین است.
 • دوام و طول عمر آن‌ها بالاست.
 • نصب آن‌ها بسیار راحت است و گاهاً اصلا به نصب نیاز ندارند.
 • نیمکت بتنی به‌عنوان یک مبلمان شهری، مقاومت و ضربه پذیری بالایی نسبت به سایر جنس‌ها دارد.
 • معمولاً در مکان‌های عمومی نیمکت‌ها بیش‌تر در معرض عوامل طبیعی مثل برف و باران شدید و… هستند. اگر جنس نیمکت از بتن باشد، کم‌ترین تغییر و آسیب را در برابر این شرایط دارد.
 • نگهداری از آن‌ها اصول خاصی ندارد و بسیار راحت است.
 • شست و شوی آن‌ها بسیار راحت است.
 • درصورت ایجاد هرگونه مشکل، هزینه تعمیر بسیار پایین بوده و تعمیر راحت تری دارد.
 • قیمت نیمکت بتنی به نسبت ماندگتری، بسیار به صرفه است.
استفاده از نیمکت پارکی بتنی طرح سنگ
مزایای نیمکت های سیمانی و بتنی

قیمت نیمکت پارکی سیمانی و بتنی

در قیمت نهایی ساخت نیمکت‌های بتنی، عوامل مختلفی مؤثر هستند. کیفیت مصالح مثل سیمان و مواد تشکیل دهنده بتن، سایز نیمکت مورد نیاز، شکل ظاهری نیمکت، تیراژ کار و… در تعیین قیمت نیمکت بتنی مستقیماً مؤثر است. بدیهی ست که هرچه شکل ظاهری نیمکت پیچیده‌تر باشد، مواد به کار رفته در بتن برای تقویت آن بیشتر باشد، پرداخت کاری روی بتن و زمان و دقت بیش‌تری برای ساخت آن صرف شود، قیمت بیش‌تری نیز دارد. در این میان نوسانات قیمت زیادی نیز وجود دارد که باعث می‌شود کارخانه‌ها نتوانند قیمت واحدی برای هرنوع نیمکت پارکی در نظر بگیرند.

هر مشتری براساس نیاز خود و شرایط محیطی که قرار است نیمکت در آن‌جا قرار بگیرد، انواع نیمکت و کارکرد‌ و قیمت آن‌ها را مقایسه کند تا بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد. در کلیه این انتخاب‌ها باید توجه کرد که قیمت نیمکت پارکی همیشه نباید الویت اول در انتخاب محصول باشد. زیاد شدن قیمت نهایی یک نیمکت همیشه نشان از مرغوبیت آن نیست. از طرفی نیمکت‌ها با هزینه‌های پایین نیز ممکن کیفیت مناسب و مورد انتظار شما را نداشته باشند و بعدها موجب تحمیل هزینه‌های اضافی و سنگین تعمیرات شوید.

استفاده از نیمکت پارکی بتنی طرح سنگ
قیمت نیمکت های سیمانی و بتنی پارکی

تولید نیمکت سیمانی و بتنی طرح سنگ

برای مستحکم کردن یا به اصطلاح مسلح کردن بتن، میلگردها، شبکه‌های توری، صفحات فلزی تقویتی، الیاف شیشه و… گزینه‌های بسیار مناسبی هستند. ممکن است روش تولید آن‌ها به‌صورت پیش ساخته و قالبی یا به‌صورت سفارشی باشد. ست‌های متفاوتی از مبلمان شهری بسته به نیاز و شرایط تولید می‌شود. به طور مثال ست مبلمانی که در یک فرودگاه مورد نیاز است با ست مبلمان یک عمارت، کاملاً از نظر اندازه طراحی و تعداد قطعات با هم فرق می کنند. بر همین اساس طبق استفاده جامعه هدف انواع گوناگونی از آن‌ها تولید می شود. در هر کدام از این محصولات کیفیت، طرح، ظرافت و مقاومت کار، به ذوق و مهارت تولید کننده نیمکت بتنی وابسته است.

کاربرد نیمکت بتنی

معمولا بیشترین استفاده این محصول در پارک ها پیاده رو ها و ایستگاهای اتوبوس، ترمینال، فرودگاه و … می باشد ولی در معماری‌های جدید در عمارت‌ها و خانه‌های ویلایی، باغ‌ها و … نیز استفاده می‌شود و فضای مناسبی چه از نظر بصری و چه از نظر رفاهی برای کاربران ایجاد می‌کند. قطعا وجود نیمکت‌های بتنی در این مکان‌ها آرامش و رفاه افراد را بالا برده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که در آرامش مطلق، به تماشای طبیعت بنشینند یا یک فنجان قهوه روی میزی که با نیمکت پارکی ست شده قرار دهند و ساعت‌ها مشغول مطالعه شوند. نیمکت‌های بتنی در پارک، برای سالمندانی که قصد دارند چندین ساعت را در فضای باز سپری کنند گزینه بسیار مناسبی است.

چرا نیمکت‌های طرح سنگ یا بتنی را از کارخانه تسا سنگ تهیه کنیم؟

محصولات تسا سنگ منطبق با تکنولوژی روز دنیا و با متدها و استانداردهای بین المللی (GFRC انگلستان و سمنت پلاست از روسیه) طراحی و روانه خط تولید می‌شود. از همین رو این شرکت، به دلیل کیفیت بسیار بالای کار، محصولات خود را با ضمانت ده ساله کیفیت به مشتریان ارائه می کند.

با اینکه قالب های موجود در بازار در خصوص نیمکت بتنی با تنوع بالایی روبه‌روست، اما شرکت تساسنگ https://tesastone.com افتخار دارد که طرح‌های منحصر به فردی را تولید کند که نمونه آنها در بازار موجود نمی‌باشد. تسا سنگ با سابقه طولانی و درخشان در زمینه تولید نیمکت‌های پارکی و بتنی، کادری مجرب و با تجربه جهت طراحی منحصر به فرد و کنترل کیفیت دارد.

همچنین در روند تولید محصولات تساسنگ، از مرغوب‌ترین مصالح و بالاترین عیار بتن استفاده خواهد شد و تست های مقاومت زیادی، طی تولید این محصولات انجام می‌شود. این شرکت خوش‌نام در ترکیب المان‌های بتنی با یکدیگر نیز تبحر خاصی دارد و انواع نیمکت بتنی را به‌صورت ست با میز بتنی، صندلی‌های تکی، گلدان، باربیکیو، سطل زباله، آبخوری و… تولید می‌کند.

یکی دیگر از شعارها و دغدغه‌های شرکت تساسنگ و خط قرمز این شرکت، تعهد انجام کار، رضایت مشتری و تحویل به موقع نیاز کارفرمایان است. تساسنگ با سالها تجربه و پرسنل مجرب در زمینه تولید محصولات بتنی، مفتخر است که همیشه با بهترین کیفیت و دقیق ترین زمان، تولید محصولات خود را به مشتریان عزیز تحویل دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.