7 راه برای آسان‌تر کردن برنامه ریزی مراسم عروسی

معمولاً بسیاری از افراد برای عروسی خود دوست دارند در برنامه ریزی عروسی تا جزئی‌ترین کارها را خودشان انجام دهند‌ – که کاملاً حس می‌کنند که می‌توانند با توجه به زمان و انرژی که دارند، از پس این کار بر بیایند. اگر شما و نامزدتان می‌ترسید که نتوانید از پس کارهای جزئی عروسی بربیایید، برنامه ریزی نادرست می‌تواند این روز بزرگ را بیشتر شبیه سردرد و نه چیزی برای جشن گرفتن کند.

خوشبختانه راهی برای داشتن یک عروسی بزرگ و بدون نقص بدون تلاش وجود ندارد! اما با این حال در این مقاله 8 راه وجود دارد که بتوانید به دیگران اعتماد کنید، تا کارهای مربوط به عروسی را آنها به راحتی انجام دهند یا به طور کامل از آن کارها بگذرید و برای گرفتن عروسی بدون نقص، سال‌ها منتظر بمانید.

1. لباس عروس 

قبل از عروسی شما به عنوان عروس کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و حتی باید برای خرید بسیاری از وسایل جهیزیه وقت بگذارید. لباس عروس نه تنها ساده‌ترین و شیک‌ترین لباس باید باشد، بلکه باید در خرید آن نیز سادگی را در نظر داشته باشید!

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که چند تصمیم خاص برای کمک گرفتن از اطرافیان خود در مورد لباس عروس بگیرید – به عنوان مثال در مورد رنگ، پارچه و طول آن فکر کنید و کمک بگیرید و سپس اجازه دهید دوستان و اقوام شما جستجو را در فروشگاه‌ها آغاز کنند. این همچنین روش خوبی برای لباس داماد نیز می‌باشد.

2. گل آرایی

آیا تفاوت بین گل فاوانیا و گل رز را نمی‌دانید؟ مطمئن نیستید کدام گل‌ها رنگ بنفش دارند؟ نیاز نیست و حتی لازم نیست خودتان را با جستجو در گوگل در مورد گل‌ها اذیت کنید.

این همان چیزی است که گل‌فروشی‌های با استعداد دارند! فقط کافی است آنها را در جریان رنگ‌هایی که دوست دارید بگذارید، در مورد جزئیات عروسی خود با آنها صحبت کنید، عروسی چه موقع و کجا و هر چیز دیگری که می‌تواند به آنها کمک کند تا سبک سلیقه‌ای شما نمایان شود را به او بگویید، و سراغ دیگر کارهای خود بروید. او احتمالاً چند سؤال خواهد پرسید و سپس می‌تواند سلطنت را در دست بگیرد و گل‌های رؤیاهای شما را خلق کند.

3. تهیه کیک

زمانی که با گل‌فروش صحبت می‌کنید، می‌توانید از او درباره جزئیات کوچک عروسی نیز کمک بگیرید. به جای گذراندن ساعت‌ها در جستجوی کیک دلخواه در گوگل، کافی است از گل‌فروشی خود بخواهید برای قرار دادن مقداری گل روی قسمت بالایی کیک، چند شاخه گل به کیک فروشی بدهد.

این یک راه آسان برای اطمینان از این موضوع است که کیک عروسی شما نیز با باقی دکوراسیون و تزئینات عروسی شما هم‌خوانی دارد و به معنای این است که می‌توانید آن کالا را از لیست کارهای خود که باید انجام دهید، حذف کنید! این واقعاً یک برد برای شما است.

4. لیست عکس

عکاسی برای بسیاری از زوج‌ها اولویت اصلی است – در واقع عکس و فیلم چیزهایی هستند که تا سال‌ها بعد می‌توانید خاطره این روز بزرگ در زندگی خود را، مرور کنید! بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویری که مد نظر دارید را، از این روز خواهید داشت.

اما گذشته از عکس‌های خانوادگی، شما نیازی به ایجاد لیستی مفصل از عکس‌های مورد نظر خود در طول روز ندارید. یک عکاس ماهر و با تجربه باید از قبل یک لیست ذهنی از تصاویر برای ثبت از عروسی شما داشته باشد. اگر کمی نگران هستید قبل از عروسی تمام موارد را با عکاس خود چک کنید.

5. سالن زیبایی

مسلماً تمام عروس‌ها دوست دارند در روز عروسی خود زیباترین باشند. انتخاب سالن زیبایی شاید در کلام کار سختی باشد، اما امروزه با ابزارهایی می‌توان این کار را به بهترین شکل آسان کرد. وب‌سایت‌هایی مانند اوریسا می‌توانند به شما در انتخاب بهترین سالن زیبایی کمک کنند.

با مراجعه به اوریسا می‌توانید اطلاعات سالن‌های زیبایی برتر را مشاهده کنید و بر اساس موقعیت مکانی، نوع کاری که می‌خواهید و از همه مهم‌تر بودجه، آرایشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

6. کارت عروسی

برنامه ریزی عروسی

در حالی که صرفه جویی در کاغذ در مورد کارت عروسی می‌تواند راهی زیبا برای اعلام عروسی آینده شما باشد، اما باید بگوییم که در سال 2020 هستیم و باید از جدیدترین فناوری‌ها در عروسی خود نیز استفاده کنیم. ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم، بنابراین به جای اینکه سراغ خرید کارت عروسی برویم، به ارسال ایمیل فکر کنید!

بعلاوه، می‌توانید از برخی از اپلیکیشن‌های پیام رسان متداول استفاده کنید و دعوت عروسی خود را به صورت آنلاین برای مهمانان خود ارسال کنید. چه کسی به کتابخانه‌ای از کارت دعوت عروسی نیاز دارد؟ در واقع هیچ‌کس.

اگر مهمانانی دارید که از ایمیل استفاده نمی‌کنند (به عنوان مثال مادربزرگ‌ها!)، همیشه می‌توانید آنها را به روش قدیمی کارت دعوت و یا تماس گرفتن به عروسی دعوت کنید.

7- انتخاب محل برگزاری عروسی

در حالی که شما قطعاً می‌خواهید زمان لازم را برای انتخاب سالن عروسی یا تالار خود اختصاص دهید، اما باید عنوان کنیم که این داستان کاملاً با موارد دیگر متفاوت است. انتخاب تالار برای عروسی به عوامل مختلف بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها بودجه است.

همچنین تعداد مهمانان، موقعیت مکانی تالار و همچنین خدماتی که ارائه می‌دهد می‌تواند در این تصمیم گیری تأثیر بسیاری بگذارند. برای این کار نیز مانند دیگر کارها از تکنولوژی و فناوری استفاده کنید. اینترنت برای ساده کردن کارها و صرفه جویی در وقت در کنار ماست. سراغ وب‌سایت‌های مرجع در زمینه تالار عروسی بروید و با مقایسه تالارها بهترین را انتخاب کنید.

در وب‌سایت اوریسا می‌توانید تالارها را با هم مقایسه کنید و اطلاعات کامل آنها را مطالعه کنید و در نهایت بهترین تصمیم گیری را در کمترین زمان ممکن بگیرید.

با مدیریت برنامه ریزی عروسی خود می‌توانید از فشارها کم کنید و کاری کنید که آن شب هم برای خودتان و هم برای دیگر مهمانان به بهترین شب تبدیل شود.


مقالات بیشتر:

درباره لباس عروس، چرا لباس عروس سفید است؟

منبع اوریسا
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.