تکنیک های نصب کاغذ دیواری و زیرسازی کاغذ دیواری

یکی از حرفه های بسیار تخصصی نصب کاغذ دیواری می باشد که باید توسط کارشناسان و استادکاران با تجربه انجام شود، اما اگر دوست دارید این کار را خودتان انجام دهید، بهتر است برای نصب کاغذ دیواری از روش های ذیل برای نصب کاغذ دیواری و زیرسازی استفاده نمایید، با ما همراه شوید تا اطلاعات مورد نیاز نصب کاغذ دیواری و زیر سازی آن را کسب نمایید.

بسیاری از افراد این باور را دارند که نصب کاغذ دیواری بسیار راحت و قابل انجام برای هر فردی است، اما در واقعیت اینطور نیست؛ چرا که با توجه به وجود مدل ها و طرح های مختلف کاغذ دیواری میزان چسب و غلظت آن، زیرسازی و زمانی که کاغذ دیواری در چسب باید بماند متفاوت می باشد، در بازار انواع مختلف کاغذ دیواری از جمله: کاغذ دیواری خارجی با قابلیت شستشو، کاغذ دیواری ایرانی قابل شستشو، کاغذ دیواری ایرانی غیر قابل شستشو و… موجود می باشد، که طریقه نصب هریک از این مدل ها متفاوت می باشد.

وسایل مورد نیاز نصب کاغذ دیواری

هر کار فنی نیاز به یکسری وسایل و ادوات دارد که کاغذ دیواری نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای دست به کار شدن برای نصب، نیاز به لوازمی خواهید داشت همچون: رول کاغذ دیواری، کاردک پلاستیکی، تیغ موکت بری، چسب مخصوص کاغذ دیواری، غلتک یا قلمو نقاشی، چسب چوب که همه ی این لوازم را بجز رول کاغذ دیواری می توانید از فروشگاه های ابزارآلات ساختمانی به راحتی تهیه نمایید.

تکنیک ها و مراحل نصب کاغذ دیواری عبارتند از:

تکنیک های نصب کاغذ دیواری

در قدم اول باید دیوار صاف و یک دست باشد و هیچگونه پستی و بلندی نداشته باشد تا کاغذ دیواری زیبا و با کیفیت چسبانده شود، اگر دیوار دارای پستی و بلندی بود می توانید با بتونه کاری و سنباده کشیدن کلیه پستی و بلندی های موجود را مرتفع سازید و سطع صاف و یکدستی را داشته باشید، اما برای نصب کاغذ دیواری باید زیرسازی به خوبی انجام شود که در ادامه روش های مختلف نصب کاغذ دیواری را همراه با توضیحات کامل ارائه می دهیم:

  1. چسب چوب، یکی از روش هایی می باشد که باید قبل از نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار موجود باید زده شود که ابتدا چسب چوب را با آب رقیق نموده و به وسیله قلمو یا غلتک بر روی دیوار زده می شود و تمام دیوار را می پوشاند این کار باعث می شود چسبندگی دیوار بالا رود و در هنگام نصب کاغذ دیواری، اگر چسب کاغذ دیواری غلطت کافی را نداشته باشد به بهتر چسباندن کاغذ دیواری بسیار کمک می نماید یا در مواقعی که دیوار عاری از رنگ می باشد و به اصلاح عطش زیادی دارد از عطش دیوار کاسته شود و در هنگام نصب به خوبی چسب کاغذ دیواری به دیوار بچسبد.
  2. سریش، بسیاری از نصابان کاغذ دیواری علاوه بر روش چسب چوب، برای چسبندگی بیشتر از سریش در چسب چوب استفاده می نمایند و باعث رقیق شدن این مواد می شوند، اما این نکته را بخاطر داشته باشید که اگر دانه های سریش غیر قابل حل شدن در داخل موارد رقیق شده وجود داشت انها را قبل از زدن به دیوار جدا نمایید، البته می توان بعد از زدن به دیوار به وسیله کاردک این دانه های غیر قابل حل را نیز با استفاده از کاردک از روی دیوار تمیز نمود.
  3. چسب کاغذ دیواری، از مهم ترین روش های نصب کاغذ دیواری به شمار می آید و عده ی از کارشناسان به اتفاق این عقیده را دارند که تمام مواد لازم برای چسباندن کاغذ دیواری را دارا می باشند و نیازی به مواد دیگر برای ترکیب کردن به آن را ندارند.

برای از بین بردن خشکی برخی از دیوارها می توان از چسب کاغذ دیواری که به صورت رقیق شده در آمده بر روی دیوار استفاده نمود تا خشکی دیوار گرفته شود که برای این کار از غلتک یا قلمو استفاده می شود.
البته برخی از نصابان کاغذ دیواری برای اینکه کاغذ دیواری بهتر بچسبد مقداری چسب چوب را داخل چسب کاغذ دیواری ترکیب می نمایند و مشکل نچسبیدن را برطرف می نمایند و تنها مشکلی که در ترکیب کردن این مواد وجود دارد برای کاغذ دیواری های که رنگ آن تیره می باشد سفیدی چسب چوب از بین درزهای کاغذ دیواری تیر نمایان می شود و رنگ مورد نظر را کدر جلوه می دهد.

نکاتی مهم در هنگم نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها را دقیق برش بزنید و در هنگام چسباندن دقت نمایید که طرح های روی کاغذ دیواری در کنار هم قرار گیرند و ارتفاع دیوار را قبل از برش کاغذ دیواری اندازه بگیرید و با توجه به اندازه دقیق کاغذ دیواری ها را برش بزنید.

ارتفاع دیوارها معمولا 270 سانتیمتر می باشد که اگر قرنیز داشته باشد ده سانتیمتر اضافه تر برش می زنید یعنی 280 سانتی متر را در نظر می گیرید و برش می زنید و سپس با آغشته کردن چسب کاغذ دیواری به پشت کاغذ دیواری آن را بر روی دیوار بچسبانید و به وسیله تیغ موکت بری اضافه ی آن را برش بزنید.

برای نمونه دوم ممکن است حدود 40الی 60 سانتیمتر برای تنظیم شدن گل های کاغذ دیواری در کنار هم پرت شود که امری طبیعی می باشد.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به سفارش استاده منتشر شده و وینوک هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.